Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести од Македонија

Страна 34 of 36 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36  Next

Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo on Нед Јун 16, 2019 9:20 pm

Zhmicko beshe tamu?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo on Нед Јун 16, 2019 10:31 pm

Nekoj od rakovodstvoto na KPOSM beshe prisuten?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by SHARENI on Сре Јун 26, 2019 12:18 pm

So lazni vesti i obvinuvanja mediumite na dpmne sakaat da gi diskreditiraat rakovodnite lica na SDSM pa koga gi fakaat deka lazat lizat kaj sto plukale.

ИЗВИНУВАЊЕ ДО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СКОПЈЕ ШИЛЕГОВ И ПОВЛЕКУВАЊЕ НА ТЕКСТ

Врз основа на демант и барање на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, се извинуваме и го повлекуваме текстот „Кривична пријава од 2003: Шилегов обвинет за силување на Ермира од Гостивар“, објавен на 21 мај 2019 година. Текстот е остранет и веќе не може да биде достапен до корисниците. Во прилог го поставуваме и демантот од адвокатската канцеарија ангажирана од Шилегов.

https://denesen.mk/izvinuvanje-do-gradonachalnikot-na-skopje-shilegov-i-povlekuvanje-na-tekst/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by OPOZICIONER on Чет Jул 04, 2019 12:37 pm

Posto se obiduvaat da sobiraat politicki poeni na grskata na Tamara so himnata da prasam dali i vo 2013 pricina bese dogovorot so Bugarija koj togas ne postoese.

ТАМАРА ИСПЕА ПОГРЕШНА ХИМНА И НА ФУДБАЛСКИ МЕЧ ПРЕД 6 ГОДИНИ

https://sdk.mk/index.php/makedonija/tamara-ispea-pogreshna-himna-i-na-fudbalski-mech-pred-6-godini/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by OPOZICIONER on Пет Jул 05, 2019 8:24 pm

Otkoga Spasovski ja prezede policijata uspesite se sekojdnevni. Takov minister i policija se gordost za drzavata a ne partiskite poltroni od dpmne vraboteni so partiski kniski.

ПОЛИЦАЈКА НА ДЕНОТ: Скокнала во Вардар за да фати крадец (ВИДЕО)
Тој влегол во Вардар, но не успеал да избега зошто по него влегла и полицајката.

https://www.slobodenpecat.mk/policzajka-na-denot-skoknala-vo-vardar-za-da-fati-kradecz-video/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by OPOZICIONER on Вто Сеп 10, 2019 4:01 pm

Jovo prevara razresen.

Врховниот судија Фаик Арслани е избран за в.д. претседател на Врховниот суд, откако претходно Судскиот совет на денешната седница го разреши Јово Вангеловски од функцијата претседател, поради нестручно и несовесно вршење на функцијата.
https://www.novamakedonija.com.mk/makedonija/фаик-арслани-избран-за-в-д-претседател/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by OPOZICIONER on Сре Сеп 11, 2019 3:55 pm

I Kalajdziev se posramoti, valjda mislese nego da go stava Zmicko za obvinitel pa lazese na televizija. Za Janusev veke sigurno bese deka laze.

Јовески откри како се напишани писмата на Катица Јанева
Tрите дописи со кои специјалната обвинителка Катица Јанева дава согласност за преземање на предметите на СЈО од редовното Обвинителство се напишани на рака, вели за „360 степени“ државниот јавен обвинител Љубомир Јовески.

Јовевски ги отфрла тврдењата кои во јавноста ги изнесоа универзитетскиот професор Гордан Калајџиев и генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, дека едно од писмата на Јанева е напишано на компјутер, на кое, таа наводно со рака нешто допишала.

https://balkan.mk/2019/09/11/joveski-otkri-kako-se-napishani-pismana-na-katitsa-janeva/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo on Пон Сеп 16, 2019 6:50 pm

Konechno nekoj da se seti. Sepak ovaa inicijativa gledajki gi predlagachite nema da dobie poddrshka od golemite partii i kje si ostane samo toa, inicijativa.

Разни вести од Македонија - Page 34 Img_2049
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Dino on Пон Сеп 23, 2019 10:46 pm

Grujo i bese vo pravo koga vikase deka bombite se seceni lepeni i montirani.

Верушевски го обвини Лазаревски и дека дал лажен исказ во рамките на истрагата за случајот ,„Пуч“, но притоа изрази сомнеж и во начинот на кој во СДСМ се третирале прислушкуваните материјали по неговото апсење во 2015 година.

„Факт е дека таа документација доживеа стравотна модификација и компромитирање и сето тоа се случува по моето лишување од слобода", рече Верушевски.

https://m.dw.com/mk/верушевски-бомбите-беа-на-сдсм/a-50548988

Dino

Број на мислења : 547
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by SHARENI on Пон Сеп 23, 2019 11:48 pm

Somnitelno mnogu znae Verusevski sto se slucuvalo dodeka bil vo zatvor. I komu da mu se veruva sega, na Kostovski i Lazarevski ili nemu.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by OPOZICIONER on Вто Сеп 24, 2019 9:33 am

Skrateni mozebi ama razgovorite se tie i od niv se gledaat kriminalite sto gi planirale i pravele. Ne mu gi stavale u usta zborovite.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Bosonoga on Чет Ное 14, 2019 11:24 am

Uste edna merka za mladite da ostanat vo Makedonija. Bravo za vladata.

Разни вести од Македонија - Page 34 Img_2016
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 882
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил on Саб Ное 16, 2019 8:44 am

СДСМ ги исече јапонските цреши на улицата Максим Горки во центарот на Скопје. Паркобраните изгледа или се умрени или иселени во странство. Или се педери како карактер, што би рекол премиерот.
https://expres.mk/milchin-padnaa-japonskite-creshi/

Во домот на Фросина и Јовче Ременски при претрес се најдени доверливи документи кои не смеат да се изнесуваат надвор од безбедносна зона. Уште таа јаде фекалии дека претресот бил нелегален.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by luxor on Саб Ное 16, 2019 9:06 am

Педери како карактер сте вие лудите од дпне. Итно побарај стручна помош во специјализирана установа. Ова е од вашиот портал Република.

Разни вести од Македонија - Page 34 Img_2116
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил on Саб Ное 16, 2019 12:06 pm

Дали извор на информацијата е партијата што тврдеше дека сме добиле датум за преговори со ЕУ или дека нема да се менува уставното име? Од што беа болни црешите, од неизлечива болест? Изгледаа во подобра здравствена состојба отколку багремите на Илинденска за кои имаше протести. Да не се разболеле црешите од енормното загадување?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo on Саб Ное 16, 2019 1:08 pm

Kreni gakjite Trendafile, i drugpat pomalku veruvaj im koga te dupat vo shtab.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by luxor on Саб Ное 16, 2019 1:15 pm

Кога ова нема да биде остварено тогаш може да зборуваме. Дотогаш остануваш педер по карактер  и паметно ќе ти биде да го послушаш мојот совет и побараш стеучна помош во специјализирана установа.

Разни вести од Македонија - Page 34 Img_2117
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил on Пон Ное 18, 2019 1:49 pm

Ако сечењето на дрва на Илинденска кај што потоа беа насадени многу повеќе дрва беше лоша, не знам зошто ова сега е добро. За сечењето и садењето немаше никаква најава, ниту за овие 14 дрва што сега се исекоа, ниту за претходно исечените 4. Транспарентна власт ќе најавеше сечење. Од што се разболеа црешите. Од загадениот воздух можеби?

Да ги замолам модераторите да направат измена во насловот и Македонија да напишат со голема буква. Не само поради правописот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by luxor on Пон Ное 18, 2019 2:09 pm

Грешката е исправена, благодарност до тебе што ја забележа и побара интервенција.
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил on Пон Ное 18, 2019 2:35 pm

Благодарам на брзата реакција. И јас до сега не забележав.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6669
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Zhane on Чет Ное 28, 2019 11:35 am

Gadinka malokuresta.

Разни вести од Македонија - Page 34 Img_2012

Zhane

Број на мислења : 128
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by PRVOBOREC on Чет Ное 28, 2019 3:55 pm


_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1288
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by OPOZICIONER on Чет Ное 28, 2019 5:20 pm

Eve uste, lazlivcite od portalite na dpmne uste ednas gi fatija na delo.

Разни вести од Македонија - Page 34 Ekd48j10
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Bosonoga on Пон Дек 23, 2019 2:58 pm

Otkako cela javnost dozna deks crepovite na celo so Gorcev opstruiraat pokacuvanje na penziite, sepak SDSM se izbori za novi 700 denari na kontoto na penzionerite.

Разни вести од Македонија - Page 34 Img_2021
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 882
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 34 of 36 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот