Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Здравството во Македонија

+21
Flora
Nebula
SHARENI
TRAJCHE
Albatros
misterija
Bosonoga
nino
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Dino
Luxor
Teo
трендафил
tmoro
osa
Боко
defo
Фири
Hamad bim Khalifa
reiter
25 posters

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Go down

Здравството во Македонија - Page 40 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Nebula Нед Јун 20 2021, 17:52

Tocno kako sto pravese vmro dodeka bese na vlast. I ako voopsto imalo uceni na pratenici toa samo kazuva deka vmro pokraj hibriden bile i kriminalen rezim. Inaku nemalo za sto da ve ucenuvaat.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 40 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Пон Јун 21 2021, 21:13

Не ми е познат случајкако со Крсто Мукоски во времето на Заев, било кога порано некој да биде амнестиран и директно од затвор да биде донесен на гласање директно од затвор по прашање за кое бил распишан референдум што не поминал. Ако има, потсети ме.
Не велам дека власта на ВМРО била идеална, но СДСМ е врв. Без разлика дали се работи за велепредавство, задолжување, оздавање пасоши на светски мафијаши, немање на капитални инвестиции ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 40 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Нед Јун 27 2021, 15:21

Здравството во Македонија - Page 40 Image-144983


Дали по фаќањето на змијата во Министерството за здравство, конечно здравствениот денар ќе се користи за здравјето на граѓаните наместо за богатење на поединци, а здравјето да ни го решаваат странци со милостина?

Фото: Фатена змија во Министерството за здравство | skopjeinfo.mk

Змија шета и сака да влезе и во министерството за по надвор, што може да се види во видеото на линкот подолу.

Точка (tocka.com.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 40 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Вто Jул 13 2021, 19:40

Новина во здравството е шро во рамки на болницата во Гостивар, на 5ти кат е направена соба за молење на лекарите (во работно време) и на пациентите од муслиманска вероисповест. За другите религии нема таква можност. Инаку болницата е државна сопственост, а религијата е одвоена од државата, нели?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 40 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by zozoti Вто Jул 13 2021, 20:31

Dobro ne napravile dzamija vo krugot na bolnicata.

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 40 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Чет Jул 15 2021, 13:26

Ова ќе му дојде како џамија во самата болница во која ќе се молат лекарите во време што сите ние им го плаќаме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 40 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Сре Jул 28 2021, 18:31

47 заболени од корона во едно деноноќие. За жал заличува дека сме на почеток на нов бран.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 40 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Чет Jул 29 2021, 17:11

По повеќе месеци повеќе од 50 новозаразени за 24 часа. Денес 54.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 40 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Пет Jул 30 2021, 15:35

Денес 74 новозаразени, 2 починати, Бог да ги прости.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 40 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Саб Jул 31 2021, 15:51

81 нов случај. Фала Богу нема починати.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 40 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Нед Aвг 01 2021, 19:02

72 заболени. Нема починати. 588 активни случаи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 40 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Albatros Нед Aвг 01 2021, 19:53

Premnogu se opustivme a virusot neprestano mutira.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 40 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Пон Aвг 02 2021, 08:00

Македонија за жал е прва во Европа според прекумерното умирање (повеќе отколку во нормални услови во претходните годино) во време на памдемијата. Има 47% повеќе починати, дел се од корона, дел од други болести поради нефункционирање на здравството преокупирано со короната. Пред нас се 4 јужно американски земји, а ние сме на петто место во светот. Тоа не говори за добро здравство и добро справување со ковидот.


Македонија прва во Европа според прекумерна смртност во време на Ковид-19 - telma.com.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 40 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Пон Aвг 02 2021, 19:32

54 новозаболени, 1 починат, Бог да го прости. Бројот на активни случаи е 613.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 40 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Сре Aвг 04 2021, 15:04

164 новозаболени, 3 починати, Бог да ги прости. Активни 770 случаи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 40 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Пет Aвг 06 2021, 16:48

Вчера 219 ниви случаи, 4 починати. Денес 325 новозаболени, 1 почонат. Бројот на активни случаи се искачи на 1.268.

-------

https://melnica.forummk.com/viewtopic.php?t=2342

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 40 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот