Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Здравството во Македонија

+21
Flora
Nebula
SHARENI
TRAJCHE
Albatros
misterija
Bosonoga
nino
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Dino
Luxor
Teo
трендафил
tmoro
osa
Боко
defo
Фири
Hamad bim Khalifa
reiter
25 posters

Страна 21 of 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by alienmk Пет Окт 30 2020, 16:03

Kina lazese od pocetokot na epidemijata pa laze i sega. Virusot se rasiri vo cel svet a vo peking na desetini kilometri od vuhan ne prijavija ni eden slucaj. I vo severna koreja sto granici so kina ne se pojavuva nieden slucaj. Moze virusot se plasi od komunizmot i partijata.

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 30 2020, 16:19

Наќеее кај си Наќеее ела да му помогнеш на Жмицко и патем однеси некое кило банани на небањатите.

Здравството во Македонија - Page 21 Img_2737

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Пет Окт 30 2020, 17:56

Во тие земји имаше голем пад во бројот на заболени неколку месеци што им овозможи на здравствените работници да се одморат и да обучат мови луѓе. Кај нас за жал немаме такво нешто. Порано беше винивен Наќе Чулев. Доста гледате на Заев како на Господ , а на министрите како на апостоли, со самото тоа дека се безгрешни.
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/germany/
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/slovenia/
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/serbia/
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/bulgaria/
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/macedonia/

Германија има 125 починати на милион жители, Словенија 152, Србија 93, Бугарија 177, а Македонија 469.
Првите три земји веќе ги имаат објавено денешните резултати, само министрите на Заев и големиот негов брат Бојко уште ги превртуваат тестовите. Како да се работи за броење гласови на избори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Пет Окт 30 2020, 18:40

И Наќе Чулев позитивен на корона. За сега без посебни симптоми и потреба да си лежи заедно со Оливер Спасовски. Да им посакаме оздравување на двајцата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Luxor Пет Окт 30 2020, 18:41

Гледам конечно си дознал каде е.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Nebula Пет Окт 30 2020, 19:06

Ne se znae koj od kogo poveke ke se zarazi. Verojatno ekonomski se pricinite za ova.

Здравството во Македонија - Page 21 Img_2113

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Пет Окт 30 2020, 20:14

Неофицијално 934 новозаразени, 5 починати. Сега е 20:15 минути, а званично соопштение нема.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Пет Окт 30 2020, 20:27

Дополнување на претходните бројки кои се точни. Вкупниот број на тестови е 2.748. Починатите се 3 од Скопје и 2 од Прилеп, Бог да ги прости. Бројот на активни случаи е 9.058, од нив 4.283 во Скопје.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 30 2020, 20:38

Ајдееее ги добивме новите резултати од протестите за ширење корона што ги организираат небањатите и нивниот гуру Жмицко.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Саб Окт 31 2020, 08:28

Нели нема луѓе на протестите. Плус протестите се или со автомобили, без групирање, или на отворен простор со почитување на протоколите. Малку ми е тешко да поверувам дека Оливер Спасовски, Драги Рашковски, Марјан Забрчанец, Богданка Кузевска и други учествувале на протестите на ВМРО. Во времето кога вашиот потпретседател Мухамед Зекири беше во болница немаше протести.
Не знам дали ја обвинуваш владата дека треба, а не забранува протести или комисијата за заразни болести и министерството за здравство дека лаже кога тврди дека со нозење маска и социјална дистанца сите сме заштитени. Јас не сум бил на протести но бев на контролен преглед бидејќи не постоеше такво нешто со месеци во клиничкиот центар. Таму на затворен простор има повеќе гужва затоа што нема бројчиња или друг начин за чување на редот, па секој мора сам да се избори за своето место. Господ да ме чува мене и сите пациенти, но и сите луѓе во мојата Македонија, вашата Северна Македонија и секаде на светот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 31 2020, 18:15

Ајдеее небањатите и лицемерието не можат да си го покријат. Демек протестираат за чист воздух, некакви тегли влечкаат наоколу ама со коли од по 60 000 евра протестираат против сиромаштија и загаден воздух.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Саб Окт 31 2020, 18:50

Тие коли не го загадуваат воздухот. Мислиш дека колите на Заев, Анѓушев и други се поевтини. И дека ако некој не е сиромашен треба да ја поддржува сиромаштијата, а не да се бори против неа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 31 2020, 19:26

Ајдеее неверојатно откритие на светско ниво колите на небањатите не го загадувале воздухот. Сигурно у тоа што им го истураат у главата у штаб им впикале и моронштина дека на вода се движат. А може и летаат на антигравитациски погон. Е море небањати до кај дојдовте.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Саб Окт 31 2020, 19:30

Сите понови возила не загадуваат како ладата со која СДСМ протестираше криејќи ги возилата на Заеви и други од партијата со свиткана кичма.

Денес нова катастрофа со ковидот. 1.085 новозаразени, 12 починати.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by PRVOBOREC Нед Ное 01 2020, 11:03

Ајдееее небањатите признаваат дека ја опљачкале државата додека биле на власт и си купувале луксузни автомобили па дури и им се смеат на СДСМ демек они имале стари лади.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Нед Ное 01 2020, 15:29

Сите знаеме дека владата на ВМРО на два пати набави по 70 амбулантни возила, само во тие две години 140. СДССМ-врховистичка набави 12 возила минатата година. Во времето на ВМРО никој не бараше донации за набавка на возило за брза помош. Да им бидеме благодарни на владата и народот на Кина што ќе ни подари 60 амбулантни возила, па ќе се подобри ситуацијата колку толку.
Кога сме кај возилата на Заеви и АНѓушев тешко дека некој може да се смее кога ќе ги види возилата дури и ако бидат паркирани пред екслузивен хотел на екслузивна дестинација. Мајнбахот треба да е поскап од 400.000 евра, на пример.

Здравството во Македонија - Page 21 Slika-1-5

Ниту се смеам ниту тврдам дека СДСМовци имаат стари Лади. Тоа го напишав како пример дека сметаат дека луѓето се будали и дека не знаат какви возила всушност имаат. Не тврдам ниту дека нема будали.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Нед Ное 01 2020, 16:13

865 нови случаи, 10 починати Бог да ги прости, 359 оздравени. Вкупниот број на починати е 1.004, а на активни случаи 10.342.
Гледам дека сите земји во светот веќе превземаат посериозни заштитни мерки.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by PRVOBOREC Нед Ное 01 2020, 17:06

Ајдеее нова лага од Ѓорчев и небањатите. Во 2019 Македонија има 183 амбулантни возила од кои за 23 % нема податоци за потеклото, 12% се донации од домашни донатори, 11% се странски донации и само 30% од министерството. Просечна старост 11 години. Како е тоа можно ако небањатите 2012 и 2014 набавиле 140 возила, плус што СДСМ во 2019 набавиле 12. На лагата и се кратки нозете, морони небањати ни да лажете не знаете саглам.

https://www.opendata.mk/Home/TekstualniDetails/84?Category=1

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Вто Ное 03 2020, 14:14

Вчера починати 21, Бог да ги прости. Новозаболени 565 од 1,325 теста (42,64% од тестираните. Катастрофа. Министерот Филипче во таков ден објави видео со напад врз опозицијата (за кое е потрошено време да се направи) па по негативните коментари го повлече.

https://www.facebook.com/1915590235379059/posts/2829491183988955/?sfnsn=mo

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Вто Ное 03 2020, 15:28

Уште една брука. Брзите тестови биле донации, па сега граѓаните што вчера ги платија тестовите ќе треба да одат да си ги вратат парите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by PRVOBOREC Вто Ное 03 2020, 15:31

Небањатиот експрес објавил некакво видео и тврди дека е од Филипче. Демек после го избришал. А бе морони небањати колку и да лажете веќе никој не ви верува.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Вто Ное 03 2020, 20:26

Ако си ти Филипче тогаш е во ред да демантираш и да тужиш за клевета. Бидејќи не си не можам да коментиран затоа што не сум психијатар.
Неофицијално 913 новозаболени од корона. За некое време ќе чекаме по неколку дена за да се објави пресек каква била состојбата во 12.00 часот. Додека тимот на министерот се заебава со продукција на филмчиња против опозицијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Сре Ное 04 2020, 14:54

Бидејќи и така има време додека да се објават денешните резултаати да го одбележиме вчерашниот црн рекорд на Филипче и Караџовски. 24 починати, Бог да ги прости.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Сре Ное 04 2020, 18:17

Неофилијално денеска 1.193 новозаболени, што ако се потврди е нов рекорд. Немам податоци за бројот на тестови и се надевам дека нема починати, но за тоа ќе треба изгледа да се почека Филипче да го дозволи објавувањето на денешниот извештај.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Сре Ное 04 2020, 21:18

Секој ден нова катастрофа, за жал. Званичен биланс е 1.192 новозаболени од 3.211 теста. 37,12%. Починати се 22 наши сограѓани, Бог да ги прости.
Србија и нуди помош на Македонија и спремна е да прими наши пациенти во своите болници. Бројот на активни случаи е 12.002, а вкупниот број на починати 1.071.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 21 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 21 of 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот