Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

+18
zozoti
PRVOBOREC
Zhane
Luxor
Bosonoga
Nebula
osa
EVITA
nino
Dino
Teo
OPOZICIONER
SHARENI
Kalinda
Delta
defo
Комита
TRAJCHE
22 posters

Страна 33 of 37 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Next

Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER Саб Мар 28 2020, 20:46

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Img_2121
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Мар 28 2020, 20:59

Mojsoska@mojsoskata2h
Сороспискиот вековен стремеж обвиен со крв на мали деца

https://t.co/FTluhWWVI6


koga ke se otstranat vakvi shtetochini od nasheto opshtestvo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Мар 28 2020, 21:50

Бапчо@thefitzzz1h
Кафанџии и Ресторани шо ќе ги избркаат вработените а у меѓувреме ке реновираат ЌЕ ГИ ЛЕПАМ СЕКОЈ ДЕН НА ТЛ... жив чоек да не им влезе у кафаните, шупци алчни... Ако имаш за плочки и сепариња ќе имаш и за персоналот што рани дечиња со платата !
10RETWEETS47FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Мар 28 2020, 22:09

Легнат Ага Нездрав@redradish51h
Предлозите на #Жмицко попладнево доставени во Влада. Уште ги преведуваат од маџарски
4RETWEETS16FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Мар 29 2020, 14:23

Брада@legovski1h
За Жан Митрев и неговото видео ќе кажам.... ама баш ништо. Не сум лекар и немам никаков основ да потврдам дали е во право или не, а камоли на доктор како Митрев да му солам памет. За справување со корона вирусот ќе се држам до препораките на министерство за здравство и СЗО.
7RETWEETS32FAVORITES


sepak sekoj moze da razbere od negovoto izlaganje deka chovekot e vrven kardiolog ,no ne epidemiolog ....sepak nemoze da si dozvoli da kaze posle celovo ova svetsko pandemisko chudo deka ova e PARANOJA ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Мар 29 2020, 14:27

Сплинтер@sinisa_goliotok46m
Ете, братот Самир објасни. https://t.co/sGqHQXMpsO
10RETWEETS19FAVORITES


ushte nekoj da razbere ,super ke bide 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 29 2020, 16:29

Овој мрднатиов небањат лаже дека владата намерно шири паника за да краде и дека вирусот воопшто не е опасен. Денес од тој вирус почина 31 годишен човек. Престанете да јадете говна за политички поени маму ви ебам небањата. Некој морон ќе ве послуша и вие со вашето лажење ќе бидете одговорни за неговата смрт а можеби и смртта на други лица што ќе ги зарази верувајки на вашите лаги.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Img_2356
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Teo Нед Мар 29 2020, 19:47

Drag Gljupche, koga najmilata (Magdalena) ne se samoubi shto spiela so tebe tuku te otkachi za pokratko vreme odoshto Andonov beshe minister mislam deka tvojata zagrizhenost za ministerkata proizleguva samo i edinstveno od tvojata glupokja.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Eusj6p10
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Teo Нед Мар 29 2020, 23:14

Draga Jasna, koga vekje prashuvash dali vladata e normalna shto vo vreme na pandemija koga lugje kje umiraat gi objavuvaat zakanite od Mickoski do generalniot sekretar na vladata jas bi te prashal dali Mickoski e normalen shto go pravi toa i dali ti si normalna shto toa go odobruvash vo vreme koga ima pandemija i lugje kje umiraat.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Img_2177
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Teo Нед Мар 29 2020, 23:29

Draga Ganke, Slovenija mozhe da si dozvoli takvi merki zatoa shto za razlika od nas e chlenka na EU, neshto shto i nie kje bevme dosega ako vie od dpsmne ne ja opstruiravte Makedonija so godini. Istoto toa shto sega go pravi vashiot Mickoski chija glupokja da mu se zakanuva na generalniot sekretar na vladata tolku ve pogodila shto morale tebe i Jasna po pidzami kako na vremeto Vankovska da ve aktiviraat da ja relativizirate gluposta shto ja napravil.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Img_2178
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Dino Пон Мар 30 2020, 11:13

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Img_2042

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Teo Пон Мар 30 2020, 16:48

Drag Hristijan, a da im go kazheshe toa na chlenovite od lekarskiot tim na tvojata partija koj go nudeshe na raspolaganje za spravuvanje so virusot a koi odbivaat da izvrshat pregled na makedonci vo karantin vrateni od stranstvo?

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Img_2179
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER Пон Мар 30 2020, 18:40

I toa tocno vo ministerstvoto za zemjodelstvo.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Img_2126
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Bosonoga Пон Мар 30 2020, 19:33

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Img_2071
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Teo Пон Мар 30 2020, 21:33

Draga Tanja, ova e armiska mobilna bolnica vo koja vo sluchaj na vojna kje se lekuvaat raneti ili na bilo koj drug nachin onesposobeni vojnici i tamu kje se izvrshuvaat duri i hirurshki intervencii. Zoshto osven zaradi glupokjata shto jasno se gleda od neskrienata zhelba pripadnici na vlasta vo koja patem participira i tvojata dpsmne da zabolat od virusot  mislish deka ovaa bolnica koja spored site najsovremeni NATO standardi e proizvedena vo Germanija e dovolno dobra za lekuvanje na  pripadnicite na ARM i vojnicite na ostanatite zemji chlenki na NATO  nastradani na frontot vo eventualna vojna no e nedovolno dobra za lekuvanje civili zaboleni od korona.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Img_2181

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Img_2182
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 30 2020, 21:47

Абе морони небањати кога ќе престанете да мислите дека имате мозок. Кој тоа констатирал дека вирусот се пренесува преку воздух ебате мрднатиот.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Zombod20

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Мар 30 2020, 21:57

PRVOBOREC напиша:Абе морони небањати кога ќе престанете да мислите дека имате мозок. Кој тоа констатирал дека вирусот се пренесува преку воздух ебате мрднатиот.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Zombod20
tochno e toa deka mnogu struchniot doktor epidemiolog Danilovski napisha na fb deka se prenesuva preku vozduh ...no posle nekolku chasa se demantirashe samiot velejki deka virusot ostanuva vo vozduhot no vo nekoi izolirani prostorii ...neznam tochno no ima veke postirano ....
sepak losho e shto ovie koga ke slushnat neshto treba da go slushnat i demantot za istata rabota

https://melnica.forummk.com/t2181p125-topic#76000

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER Вто Мар 31 2020, 18:36

Ona e zakacena na drzavna cicka a ako imaat i nekoja firma sto lapala tenderi u Grujovo vreme ili place za tie biznismenite grujovisticki posto dpmne se grizat samo za nivniot gaz go povikuvam Zaev da im go kaze toa sto Bojko go kaza na bugarite. Prodajte dzipovite i jahtite i platete.
ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Img_2128
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Bosonoga Вто Мар 31 2020, 18:40

Moclavs ic ne ja boli od kaj ke plata nekoj pridonesi, crepcevo partisko ima zadaca da relativizira uspehot sto pocnuvame pregovori so EU.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by TRAJCHE Вто Мар 31 2020, 20:04

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Img_2121
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Вто Мар 31 2020, 23:04

Моето Алтер Его@moeto_alter_ego1h
Да беше @VMRO_DPMNE на власт цела држава во воздух ќе ја дигневте да се случеше вакво нешто, ќе повикувавте на оставки и ќе баравте одговорност од министерот за здравство, ама пошто е @SDSMakedonija е на власт сега ќе ќутите и ќе се обидете да го заташкате сето ова! https://t.co/ITsF96wb7L
22RETWEETS41FAVORITES
samo shto zborev na temava pred chetiri dena ...bremeni so stomak do zabi izlegle bez maska bez rakavici shetaat mislejki deka se pametni ...jas tokmu toa go diskutirAV KOGA KE SE ZARAZAT KE OBVINUVAAT  I EVE SE SLUCHUVA TOKMU TOA ....ZOSHTO NE SEDEVTE BRE DJUBRINJA EDNI DOMA ,NE SE NASHETAVTE ??? I SEGA KOJ VI E KRIV ?MINISTEROT ????...ZDRAVSTVOTO ???? NE BRE VIE STE IDIOTI NEVIDENI ...VIE SITE SHTO SHETATE ....SITE SHTO IZLEGUVATE OD DOMA ...I AJ GITLA NE PLACHETE 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Вто Мар 31 2020, 23:08

Финодете and 74 others@finodete_6662h
Две штотуку породени жени во Скопје, инфицирани од Ковид19, едното бебе починало !

Дајте друг министер овој вика доволно е да миеме раце.

16RETWEETS21FAVORITES


A DA SEDEA IDIOTKITE DOMA  ? MORAA DA SHETAAT I DA GO ZAGROZAT SOPSTVENIOT ZIVOT I ZIVOTOT NA BEBETO ???? MNOGU ODVRATNO NAVISTINA MNOGU 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Вто Мар 31 2020, 23:27

Мијакот :flag_mk: :flag_eu:@mijakott2h
Наќе кога слушнал дека плата че му биде 14 и 500 се онесвестил. :neutral_face:
2RETWEETS17FAVORITES


koj te zaebal deka ako se praish so sila glup  deka si interesen ???nema namaluvanje na platata na policija ,zdravstvo i vojska ...ama teraj glup si e glup

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Апр 01 2020, 15:43

шмек daddy@tojcrnio46m
Текстилната фабрика НОЕЛ во Гевгелија денес ги избрка 150те најсиромашни работнички од работа.

На сред криза. Без никаква шанса за дополнителни приходи. Ајде да ги направиме познати! https://t.co/EVVwpujgPt

17RETWEETS13FAVORITES


odma odite u belata palata ...ima tamu mesto ...ima zmicko pari ke ve hrani dodeka dojde na vlast ....


koe glupo prashanje,  im zavrshil dogovor za rabota i ne im go prodolzile ....koj vika deka mora da se prodolzi dogovorot ?...mozebi grujo kaj nego se parite ....zatoa pravo kaj negovite naslednici u belata palata ...za nea i vie ste rakopleskale i ste vikale bravo isto kako za spomenicite kaj shto otidoa vashite plati i platite na mnogu kako vas 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Апр 01 2020, 17:07

Baze Lazevski@bazelazevski4h
Ајде гнасна и себична вмрано, се изналапавте ли отсабајле #FakeNews дека се срушила болницата?!
Такви мизерни, љубоморни и болни од завист ќе си останете и ќе си умрете!!! #ГнасаОдНарод #ДноДна https://t.co/riqWbpneTQ

14RETWEETS51FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 33 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 33 of 37 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот