Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Страна 24 of 33 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 28 ... 33  Next

Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Пон Јун 24, 2019 12:13 am

Jovan Gjorgiev :spades:@jovangjorgiev1h
Ако си нејзиниот избор а таа твојот, терајте ја врската како што ви одговара. Минатото оставете го, сигурно и двајцата не сте биле светци порано.
4RETWEETS15FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Пон Јун 24, 2019 12:17 am

TuTuTulip@l0remipsum_33m
Не е лесно да си со симпатијата, а да не те рецка :eyes:
0RETWEETS10FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Пон Јун 24, 2019 12:20 am

Мимикрија@majaspasovska118m
Ми се вика колку те сакам, пичкалимумајчина...
На цел глас ми се вика.
Додека не ми дојдат солзи на очите...
Од радост.
Од исполнување.
А ти да речеш-Знаеш...и јас тебе.
Па да се насмевнеш.
Силно да ме гушнеш.
И времето...да застане.

11RETWEETS20FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Пон Јун 24, 2019 1:10 am

дисперзија@disperzija39m
Легни си, не го замарај и онака ништо не му значиш
2RETWEETS15FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Пон Јун 24, 2019 1:12 am

poraka za tebeМесечинка :butterfly:@melovecats355m
Ми треба некој да ме сакаа, да се грижи за мене, да му бидам приоритет да пркнам и излезам од депресијава ама нема .
3RETWEETS9FAVORITE

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Пон Јун 24, 2019 11:59 pm

Тај со „Врските“@100le_be34m
Што ако ја сретнете вистинската во погрешно време?
2RETWEETS6FAVORITESne postoi 
ne postoi pogreshno vreme

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Вто Јун 25, 2019 12:25 am

Царевата Ќерка@carevata_kerka44m
- на тебе налетувам кога не сум бањат ...
~ не мораше да кажеш, се осеќа 🙄

6RETWEETS19FAVORITES
malku da se nasmeeme

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Вто Јун 25, 2019 12:42 am

Натали@dajmunachovekot1h
ајде да разјасниме нешо, како прво не бираш кој ќе ти се свиѓа и кон кого ќе имаш симпатии. го глеаш и оп ти се свиѓа од тој момент пример, а можно е и да се затрескаш. е сеа, каков ќе испадне на карактер после тоа е друго. може ќе дознаеш дека е кретен
3RETWEETS27FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Вто Јун 25, 2019 12:44 am

Мимикрија@majaspasovska122m
Некои се создадени да ти се разлеат низ вените како живот...
А некои...да го исцедат животот од тебе.
Епа...првите.
Тие се за љубење.

6RETWEETS8FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Вто Јун 25, 2019 12:46 am

K. Kasler 05@kasler0543m
Можеби не знаеме што ни недостасува
се додека не го најдеме она правото,
И обратно, можеби не знаеме што имаме,
се додека не го изгубиме..!

5RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Вто Јун 25, 2019 12:55 am

Marija Tia@marijatia1h
Долга е ноќта, за размислување..
2RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Сре Јун 26, 2019 1:37 am

#3

K. Kasler 05@kasler052h
Соништата не можат да ти ги срушат небитни за тебе луѓе,
соништата ти ги рушат оние на кои највише си им верувал.

19RETWEETS28FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Сре Јун 26, 2019 2:16 am

Мимикрија@majaspasovska12h
Еднаш човек се поклонува.
Кога љубовта и почитта...се поголеми од гордоста.

10RETWEETS23FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Пет Јун 28, 2019 1:08 am

Мимикрија@majaspasovska158m
Усни ко усни...ќе изнакажат безброј зборови.
Очи ко очи...ќе ти ги покажат сите вистини.

14RETWEETS31FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Пет Јун 28, 2019 1:13 am

Мимикрија@majaspasovska11h
Ќе ти ги бакнувам лузните низ душата.
За да заборавиш дека боли.
За да научиш дека и болката има свое исцелување.
За да знаеш...
Кога душата бакнува...душа лекува.

9RETWEETS25FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Пет Јун 28, 2019 1:13 am

K. Kasler 05@kasler051h
Секогаш наоѓаме начин или причина.
Начин кога нешто сакаме,
причина кога нешто не несакаме.

8RETWEETS16FAVORITES
za dobra nok 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Пет Јун 28, 2019 1:35 am

TuTuTulip@l0remipsum_1h
Биди со некој што секогаш се интересира како си го поминала денот. #добраноќ
0RETWEETS8FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Нед Јун 30, 2019 12:32 am

Мимикрија@majaspasovska123m
Те чувствувам.
Помеѓу мислата и зборот.
Во меѓупростор кај што се раѓа душата.
Постоиш во недореченоста.
Се замотуваш во тишина.
Ја гушкаш самотијата.
Како да не сме доволно казнети...
Бегаш.
Како да имаме сто животи.
Ги отфрлаш.
А во едно "Сега"...се кријат и мигот и вечноста.

5RETWEETS10FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Нед Јун 30, 2019 12:45 am

K. Kasler 05@kasler0522m
Можеби грешките и ке ги заборавиш, а и треба,
сепак лекцијата ке мора да ја научиш.

1RETWEETS10FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Нед Јун 30, 2019 2:31 am

moon_baby :waning_crescent_moon:@tasujade22m
Убаво било да му го слушнеш гласот пред спиење.
0RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Саб Jул 06, 2019 3:53 pm

Virusce@virusce12h
Не се плашам да се посветам некому...
Се плашам само од губењето време со некој...

2RETWEETS15FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Саб Jул 06, 2019 3:54 pm

Virusce@virusce155m
Гледам некои жени во зрели години и им се воодушевувам...
Уживаат во љубовта како девојчиња,љубат како жени и ја негуваат љубовта онака...за вечност...

2RETWEETS14FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Саб Jул 06, 2019 10:59 pm

Virusce@virusce152m
Сите тие мали нешта за кои ме учеше,во тоа била љубовта...
Мила моја, биди среќна онолку колку што болувам јас, колку што те немам а те посакувам....
Не биди повеќе малечка, биди девојка и верувај му на оној кој во љубов не верува.. тој баш најмногу ја поседува...

4RETWEETS13FAVORITES


ubav tvit zatoa e postiran ,no nema poraka 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Нед Jул 07, 2019 12:46 am

Miss Morning Like a Star @ heaven@otpisanaboni2h
Го сакам, ама не сум знаела!
0RETWEETS15FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa on Нед Jул 07, 2019 12:54 am

Твитерџика@queen_oftweets1h
Ако еднаш си заминал од неа, не се враќај повеќе, не и враќај спомени.
3RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 24 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 24 of 33 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 28 ... 33  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот