Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Нед Aвг 19, 2018 10:40 pm

Тоа е 65,9%, но на анкетата не се прашани тие што живеат во странство, ги има на списокот, а нема да гласаат. Ако сметаме на излезност од 70%, овој процент од 66% е 46,2%. Вие (СДСМ , пардон СДССМ,ја заборавив северна и ДУИ) го правевте законот за референдум таков за да помине многу тешко затоа што сте љубители на диктатура и сега тоа ви се крши од глава.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by PRVOBOREC on Нед Aвг 19, 2018 11:52 pm

Бријките од анкетата ги покажуваат процентите од вкупниот број гласачи, ама ти слободно теши се со весела математика.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1291
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by TRAJCHE on Пон Aвг 20, 2018 1:12 pm

Glej koj ja pravel anketata za referendumot, lazlivec so mesti anketi, ako on vika 40% ke glasaat ZA na referendumopt togas sigurno se mnogu poveke, isto i tie sto ke glasaat protiv, cenzus sigurno ke ima a bojkotiram ke se dvaeset dusi so dva kompjuteri.

„Не се секирај, ќе ја повторам анкетата за четворката“, аналитичарот Владимир Божиновски го смирува Јанакиески

Во две од пуштените бомби во судницата за предметот „Титаник“ разговараат Владимир Божиновски, координатор на Центарот за истражување на јавното мислење на Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС), и ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески. Во разговорите од 30 мај 2011 година Божиновски му вели дека проблем за изборите во 2011 година е четвртата единица, според анкетата која тој ја спровел: „И јас се изнервирав многу. Не очекував. Ништо, ти ќе си продолжиш јако до крај и тоа е тоа“, му вели Божиновски на Јанакиески.

Ексминистерот му вели на Божиновски дека е разочаран од анкетата во четворката. Божиновски му одговара дека можно е да има направено маргинална грешка од +/-3%: „Не се секирај ти. Ти реков дека сме на граница. Утре ќе ја повторам анкетата уште еднаш“.

Божиновски му вели дека го загрижува излезноста во четвртата изборна единица. Како што вели самиот, била малку „мутава“, и тоа не им одговарало. „Мене четворката ми е круцијална. Таму се работи најмногу“, му вели Божиновски на Јанакиески.

https://makfax.com.mk/makedonija/%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%98-%D1%9C%D0%B5-%D1%98%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BC-%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%82/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 568
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by osa on Пон Aвг 20, 2018 1:26 pm

od moi izvori imam soznanija deka site shto rabotele na mestenje anketi ,sega se vraboteni vo drzavni institucii kako blagodarnost za FALSIFIKATOT shto go pravele ....i tie treba da odgovaraat pred zakonot ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by misterija on Пон Aвг 20, 2018 1:31 pm

Zosto ovde nema anketa dali ke odime na referendum i kako bi glasale?
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Пон Aвг 20, 2018 4:23 pm

Анкетите кај нас во голем дел се пропагандни, но да не заборавиме дека анкетите предвидуваа дека Брегзит нема да помине или дека Хилари Клинтон ќе биде претседателка на САД. Едноставно, секаде во светот е тешко да се најде таа група на граѓани што може да го претстави мислењето на некој просек од граѓаните. Во земји со голема дијаспора тоа е уште потешко да се направи, затоа што на избирачкиот список се и иселените, пошто имаат право на глас.
ЗНам дека омилени ви се криминално добавените снимки, но кога ги спомнувате на секоја тема и наводно сте ги слушале, објаснете ми како тоа на една снимка времето на кое е направена е 24:56, кој компјутер после 23 не поминува на 00 часот, туку на 24. Има разговори што се наводно снимени ноќе, според времето запишано за тоа кога е створен фајлот, а во разговорот снимените се поздравуваат со добар ден и се договараат да се слушнат повторно вечер.
Чудно е што судот не прифаќа да се изврши експертиза дали се работи за оригинални или обработени снимки и зошто доказите не се доставени до обвинетите и нивните адвокати ни во копија. Обвинетите сите знаеме дека ќе бидат осудени затоа што Заев и неговите газди така сакаат дури и ако не се виновни, но веројатно по некоја година ќе добијат одштета за кршење на нивните човекови права од европскиот суд.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Пон Aвг 20, 2018 4:25 pm

PRVOBOREC напиша:Бријките од анкетата ги покажуваат процентите од вкупниот број гласачи, ама ти слободно теши се со весела математика.
Треба да го смениш потписот во Гласам за иднината на Северна Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by luxor on Пон Aвг 20, 2018 4:30 pm

Здраво Трендо, а бе не ви е срам да дозволите Бачев и Вилипче да ви бидат лидери?
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Пон Aвг 20, 2018 4:43 pm

И вие имате повеќе лидери. Еди Рама или Бојко Борисов на пример. За Бејли да не зборувам. Лидерот на Македонците изгледа дека во моментов уште не е појавен. А народот е најопасен кога се бори без лидер, што би рекле без контрола. Не само за предавниците, туку и за себе.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by luxor on Пон Aвг 20, 2018 5:10 pm

Веднаш со навреди си почнал. Ете зошто народот е и ќе биде против вас. на референдумот ќе доживеете дебакл, сите што се двоумеа сега ќе гласаат било како само да не се во друштво на такви општествени отпадоци. Имај пријатен ден.
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Пон Aвг 20, 2018 5:29 pm

Ги навредив предавниците. Заев ја исполни колку што може Тиранската платформа, дело на Еди Рама. Му се извини и на Бојко Борисов за тоа што ја кажа вистината за Илинденското востание, дека е македонско. Кога лаже, не се извинува. На пример за тоа што тврдеше дека во Македонија не е роден човек што ќе предложи пред Собранието промена на Уставното име. Може не лажел доколку не е роден туку црпнат од септичка јама во Муртино.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by luxor on Пон Aвг 20, 2018 5:32 pm

За некои други вие сте предавниците, гледајки дека Вилипче ви е на чело заедно со Бачев и знаејки колку пати смениле страна не ме ни чуди тоа.
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Сре Aвг 22, 2018 9:33 pm

Нели требаШе Меркел да ја посети Македонија? Ако такво неШто не се спомнува по наводниот разговор на Заев со неа денеска, веројатно можеме да заклучиме дека посетата е откажана. Дали затоа Што не сака да се сретне со евентуален криминалец или се работи за руско влијание по средбата Меркел-Путин?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by Teo on Сре Aвг 22, 2018 10:46 pm

Pak si gledal vo kristalna topka ili toa e noviot spin od shtabot na dpne??? Se sekjavam taka kako Putin i Tramp kje ve braneshe...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by SHARENI on Чет Aвг 23, 2018 11:34 am

Amerika i Evropa davaat silna poddrska za uspesen referendum.

За ЕУ и САД референдумот избор меѓу иднина и изолација
Пропуштање на единствената шанса за напредок, изолација, стагнација и национализам или перспектива и евроинтеграциска иднина со конкретни бенефити како владеење на правото, атрактивност за странските инвеститори, повеќе и подобри работни места. Ова се двата концепта меѓу кои, според високите претставници на ЕУ и САД, ќе треба да изберат македонските граѓани на претстојниот референдум закажан за 30 септември.

САД дава недвосмислена поддршка и очекува успешност на референдумот. На иста линија е и Европската унија.

https://telma.com.mk/za-eu-i-sad-referendumot-izbor-megu-idnina-i-izolatsija/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 708
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Саб Aвг 25, 2018 8:33 pm

Тоа што ЕУ и САД сами за себе сметаат дека се единствен избор може да се квалификува како препотентност или како тоталитаризам, затоа што еден избор значи дека нема избор. Ако непријателите на Македонија, меѓународната банда (заедница) и северноцрпнато арнаутската влада на Македонија се против бојкот, тоа очигледно е најдоброто решение. Договори како тие што Македонија ги потпиша со Бугарија, а уште повеќе со Грција, не се потпишуваат доколку не се претрпи тотален воен пораз.
Желбата на меѓународната банда да не понижи до крај и со референдумот да си ги испере рацете дека не вршела и не подржува геноцид врз Македонците изгледа ги доведува до очај сега кога изгледите за успешен бојкот се големи. Што ќе биде следен чекор по референдумот. Се надевам дека по бојкотот македонскиот народ ќе појде не во шарена туку во црвеножолта револуција за отстранување и изолација на предавниците. Едноставно да се натераат да се срамат самите од себе и да им се одземат валканите странски пари добиени за борба против сопствениот народ и држава. Едногласноста на арнаутските партии против Македонците е лоша за идниот соживот во Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by Teo on Саб Aвг 25, 2018 10:06 pm

I makedonskite gragjani smetaat deka EU i NATO se edinstven izbor za Makedonija...Za razlika od vas dpne-ofcite nie ja nemame Bugarija kako rezervna drzhava pa so toa avtomatski da bideme i gragjani na EU...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Нед Aвг 26, 2018 8:42 pm

Ајде да прашам зошто НАТО е единствениот избор. Ако единствена реална опасност е исламскиот тероризам, единствена земја што го креираше поразот на ИСИЛ е Русија. Додека НАТО се бореше против ИСИЛ оваа држава се ширеше. Или што направи НАТО во Македонија во 2001 година кога косовскиот заштитен корпус ја нападна Радуша со цел да го освои Рашче и да го остави Скопје без вода како што претходно веќе направи со Куманово. Да не дојдеше НАТО на Косово не ќе имавме војна.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by PRVOBOREC on Пон Aвг 27, 2018 12:49 am

Затоа што друга опција нема, сами не можеме да опстанеме а твоите руси ке не одбранат колку што ја одбранија Србија, а војна имавме затоа што твојата неспособна партија беше на власт.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1291
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by PRVOBOREC on Сре Aвг 29, 2018 2:16 pm

Небањати ви дојде крајот, и на дпмне, и на бојкотирачи и секакви други политички влечуги. Заев е најпопуларен неговиот рејтинг го минува рејтингот на жмицко, пастирот и фикусот заедно а СДСМ добива на избори без проблем. И што е најважно референдумот ќе биде повеќе од успешен, Македонија ќе оди во НАТО и ЕУ а вие ќе одите во историјата.

ИРИ: СДСМ ја задржа предноста од три отсто пред ВМРО-ДПМНЕ

Доколку денес би се одржале парламентарни избори, за СДСМ би гласале 21 отсто од граѓаните, а за ВМРО-ДПМНЕ 18 проценти, покажува анкетата на Меѓународниот републикански институт (ИРИ).

ДУИ има поддршка од седум проценти од анкетираните, Алијансата на Албанците два, а ДПА и двете крила на Беса по еден отсто.

Деветнаесет проценти не знаат или се уште не решиле за кого би гласале, четири отсто нема да излезат на избори, а 23 проценти одбиле да дадат одговор на анкетата.

Во споредба со последната анкета на ИРИ од август 2017 година, рејтингот на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ е зголемен за еден процент, на ДУИ и на ДПА останал ист, а на Беса и на Алијанцата за Албанците е намален за три проценти.

Меѓу политичарите во Македонија, според анкетата, најголема поддршка има Зоран Заев со 16 отсто, Никола Груевски го поддржуваат седум отсто, Ахмети пет, Ѓорге Иванов пет, а Христијан Мицкоски и Никола Димитров имаат поддршка од два отсто од анкетираните. Во споредба со претходната анкета од август 2017 рејтингот на Заев е ист, на Груевски е намален за четири проценти, а на Ахмети за еден отсто.

Вкупно 45 отсто од граѓаните опфатени со анкетата одговориле дека не поддржуваат ниту еден политичар, што е зголемување од 14 отсто во споредба со претходното истражување.

На прашањето, пак, дали ВМРО-ДПМНЕ дејствува како конструктивна опозиција, вкупно 34 проценти одговориле потврдно, а спротивен став имаат 45 отсто.

Анкетата на ИРИ е спроведена за Центарот за анкетни истражувања преку ГфК Скопје. Податоците се собрани преку интервјуа лице в лице од 28 јуни до 15 јули 2018 година од страна на обучени професионалци. Примерокот се состои од 1.100 анкетирани, на возраст над 18 години, а стапката на одговор беше 69 проценти.

Истражување е спроведено со поддршка на Агенцијата на САД за меѓународен развој.

https://1tv.mk/makedonija/%D0%B8%D1%80%D0%B8-%D1%81%D0%B4%D1%81%D0%BC-%D1%98%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D1%80%D0%B6%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D0%B4-%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D1%81/

ИРИ: 57 отсто од граѓаните поддржуваат влез во ЕУ и НАТО под „Република Северна Македонија“

Мнозинството македонски граѓани сакаат да се реши спорот за името со Грција и Македонија да стане членка на Европската Унија и на НАТО, покажува анкетата на Меѓународниот републикански институт (ИРИ) во пресрет на референдумот на 30 септември.

Вкупно 57 проценти од анкетираните, од кои 37 отсто „целосно“, а 20 проценти „донекаде“ го поддржуваат предлогот Македонија да се зачлени во ЕУ и НАТО под новото име „Република Северна Македонија“. Истиот број (57 проценти) веруваат дека придобивките од членството го оправдуваат прифаќањето на новото име. Половина од анкетираните (49 проценти) имаат намера да гласаат за решавање на спорот за името, споредено со 22 проценти, кои ќе гласаат против предложената промена.

– Како што Македонија се приближува кон овој важен референдум, поддршката за компромисно решение на спорот за името, што би ги отворило вратите кон членство во ЕУ и НАТО, укажува на силна наклонетост кон трансатлантските институции, вели Пол Мекарти, в.д. регионален директор на ИРИ за Европа.

Поддршката за членство во ЕУ и НАТО продолжува да расте. Бројот на анкетираните кои го поддржуваат зачленувањето на Македонија во ЕУ порасна на 83 проценти – што е зголемување од шест проценти од однос на август 2017, а за 11 проценти од март 2017. Поддршката за НАТО исто така останува силна со 77 проценти.

Анкетата одразува и постојан тренд на зголемен оптимизам и перцепција за националната стабилност. Триесет и седум проценти од анкетираните сметаат дека земјата се движи во вистинската насока – што е зголемување од 10 проценти од август 2017 и 23 проценти од март 2017. Перцепцијата за стабилноста е исто така висока. Бројот на анкетирани кои сметаат дека Македонија е постабилна денес отколку пред една година (37 проценти) го надминува бројот на оние кои веруваат во спротивното (25 проценти) што е првпат во последните девет години.

Анкетата на ИРИ е спроведена за Центарот за анкетни истражувања преку ГфК Скопје. Податоците се собрани преку интервјуа лице в лице од 28 јуни до 15 јули 2018 година од страна на обучени професионалци. Примерокот се состои од 1.100 анкетирани, на возраст над 18 години, а стапката на одговор беше 69 проценти.

Истражување е спроведено со поддршка на Агенцијата на САД за меѓународен развој.

https://telma.com.mk/iri-57-otsto-od-graganite-poddrzhuvaat-vlez-vo-eu-i-nato-pod-republika-severna-makedonija/

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1291
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Сре Aвг 29, 2018 9:34 pm

Анкетата на ИРИ само покажува дека патриотите во Македонија се во моментов збунети пред се поради молкот од ВМРО, па веројатно не знаеме кој ќе биде македонски лидер по брзиот пропаст, најверојатно веднаш по референдумот на сегашната владеечка коалиција. Ако 69% одговарале на прашањата, значи дека 31% одбиле да го сторат тоа. Од тие што одговориле 23% одбиле да одговорат за кого ќе гласаат. До сега не сме имале анкета со толкав број на неизјаснети. Плус 19% не се изјасниле за кого ќе гласаат, а 4% нема воопшто да гласаат. Веројатно работите ќе се сменат доколку ВМРО повика на бојкот на изборите. Во секој случај не може да се исклучи и дека наскоро ќе имаме лидер кој во моментов го нема во македонската политика. Фиксен ќе остане веројатно процентот на поддршка кај гласачите Албанци, а Амди Бајрам ќе се приклучи на новата власт по изборите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by Teo on Чет Aвг 30, 2018 1:02 pm

Dpne nema da povika na bojkot, kozhata na familijata im e pomila od Makedonija...Osven toa ne se glupi da se sprotivstavat na voljata na mnozinstvoto narod koj saka vlez vo EU i NATO i podobar zhivot...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Нед Сеп 02, 2018 4:40 pm

На митингот во Кичево лидерот на најголемата македонска партија цитираше:

„Ако водам – следете ме, ако се двоумам – поттурнете ме, ако ве предадам – убијте ме!“

https://infomax.mk/wp/мицкоски-ако-водам-следете-ме-ако-се

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by Teo on Нед Сеп 02, 2018 5:58 pm

Nemam informacii deka mnogupochituvaniot premier gospodinot Zoran Zaev denes bil vo Kichevo...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Нед Сеп 02, 2018 7:42 pm

СДСМ и со помош на гласовите од Албанците и Косоварите не победи на изборите.
Ако мнозинството Македонци и 100% Албанци и Косовари и 102% Роми се ЗА референдумот, не знам зошто толкава паника од бојкот на „малцинството“ Македонци, па еден куп луѓе што не бекнаа кога СДСМ повикуваше на бојкот на минатиот референдум, за територијална поделба, сега како блесави се против такво користење на гласачкото право. Да морам да лажам дека сум се родил како Бугарин во 1953 година за мене е превисока цена за членство во било каква организација. Не мораме да влеземе сега туку кога во ЕУ ќе си заминат лидерите што не ги почитуваат нашите човекови права и кои нема нашата желба за членство да ја користат да не уценуваат. Уцена е непријателски чин.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 3 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот