Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by luxor on Нед Сеп 02, 2018 8:44 pm

Како што ти ги поставуваш работите никогаш нема да влеземе во ЕУ. Затоа што граѓаните на земјите членки на ЕУ се цивилизирани и интелигентни луѓе па своите лидери ги бираат според своите убедувања а не според убедувањата и желбите на дпмне-офците.
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by luxor on Вто Сеп 04, 2018 10:04 am

Северна било прифатливо па дури и желба на пастирот, како и да свртиш сепак амнестија е во прашање.

ПОЛИТИЧКИ ПРЕПУКУВАЊА ВО ГРЦИЈА ЗА ДОКУМЕНТОТ ОД ВИКИЛИКС ЗА ИМЕТО

– Она што денеска беше откриено од Викиликс дека Скопје уште од 2008 бараше земјата да се
нарече „Северна Македонија“, а жителите „Македонци“ кои говорат наводно „македонски“ јазик, го потврдува на најтрагичен начин, она што го истакнувам сите овие месеци. Дека господата Ципрас, Каменос и Коѕијас сакаа да го покажат, наводно како нивен успех мошне штетниот договор за Грција, бидејќи го задоволија сето она што со години го бараше Скопје, а го отфрлаа сите претходни влади, соопштува Кирјакос Мицотакис и уште еднаш повторува дека Нова демократија нема да го ратификува договорот.

https://lokalno.mk/politichki-prepukuvana-vo-grtsija-za-dokumentot-od-vikiliks-za-imeto/
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Вто Сеп 04, 2018 3:14 pm

Разликата е што тогаш немало ниту збор за промена на Уставот и уставното име, немало заеднички комисии за промена на нашата историја, а без обврска заклучокот на таа комисија да мора да го применуваат и нашите непријатели. Практично се разговарало за промена на референцата и за ништо друго. Што би рекле со уставното име би не се обраќале сите што тоа го прават во моментот, со тенденција тоа да се проширува. Нели во документот на Викиликс пишува

“Американската амбасада во Скопје смета дека македонската влада е подготвена, со цел отворање на патот за членство во НАТО и ЕУ, да го прифати името Република Северна Македонија и тоа да се користи во сите меѓународни организации”, пишува амбасадорот на Вашингтон во јули 2008 година.
http://lokalno.mk/vikiliks-objavi-dokument-od-sad-gruevski-se-soglasi-da-go-smeni-imeto-vo-2008-godina/
Не треба да биде човек многу паметен да разбере дека никој не рекол дека прифаќа име Северна Македонија, туку дека американската амбасада смета дека е така, но и тие сметаат дека се работи само за членство со тоа име во меѓународните организации. Нема збор за промена на Уставот и уставното име или за примена на ова име во билатералните односи со сите, освен со тие што не не викаат со уставното име туку ја користат референцата БЈРМ. Вашиот пастир ( или доколку овој назив за вас е навредлив вашиот говедар, овчар или како и да сакате да го викате Заев) е првиот македонски политичар што прифати промена на уставното име. Неговото стадо ќе го следи на референдумот исто и 100% од Албанците и Косоварите во Македонија, а и 102% од Ромите. Македонците во најголем дел ќе бојкотираат.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Вто Сеп 04, 2018 4:51 pm

Еве што објави Викиликс.
https://www.wikileaks.org/plusd/cables/08SKOPJE491_a.html
Не го гледам тоа што го тврди вашиот пастир (говедар, овчар, козар или како и да си го викате лидерот), па ве молам да ми цитирате во кој дел од телеграмите што амбасадата на најголемата земја од меѓународната банда (заедница) укажува на тоа дека Груевски прифатил промена на уставното име во Северна Македонија. Лично мислам да беше така ќе можеше да краде колку сака со поддршка на меѓународната банда, а вака и невин може да биде осуден.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by PRVOBOREC on Вто Сеп 04, 2018 4:51 pm

Ете гледаш ли небањат до каде не доведе вашата клептоманија? За да можете да крадете развлекувавте и не го прифативте договорот надевајки се со сета ваша глупост дека на среде Европа ке успеете да направите диктаторска држава и дека вечно ке ги лажете и манипулирате големите сили за да ви даваат кредити кои вие ке ги крадете. Затоа сега не ни раскажувај што немало, туку погледни колку сте ги влошиле преговарачките позиции на Македонија со вашето лудило. И наместо сега да обвинувате други за вашите грешки не лажете дека ке испреговарате подобер договор туку чесно кажете му на народот дека друг договор ке нема, а и ако го има заборот Македонија нема да се содржи вио него.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Вто Сеп 04, 2018 5:24 pm

Грците и меѓународната банда (заедница) се доволно луди за да не може да се гарантира дека ќе се добие подобар договор. Но не мораме со лудаци да одиме во заедница. Сирија за разлика од Либија или Македонија на пример најде решение. Ќе се обидеш ли еднаш да одговориш на конкретно прашање. Каде во објавата на Викиликс го пишува тоа дека Груевски прифатил Северна Македонија и промена на Уставот. Дали Заев по обичај на ваша радост повторно ве излажа? Во секој случај како што не отидовме во комунизам кој кон не водевте како КПМ или СКМ, не мора да одиме и во НАТО или ЕУ кај што не водите како СДСМ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by luxor on Вто Сеп 04, 2018 7:22 pm

Трендо ајде не споредувај баби и жаби, Русија има воена база во Латакија и тоа беше решението, Путин го штитеше рускиот интерес таму. Кој е рускиот интерес во Македонија.
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Вто Сеп 04, 2018 10:21 pm

Русите ја формираа базата во Латакија откако влегоа во борба против Исламската држава. Рускиот интерес во Македонија е да не станеме членка на НАТО, а македонски интерес е да не попуштиме пред уцените на меѓународната банда (заедница).

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by Teo on Сре Сеп 05, 2018 11:08 am

трендафил напиша: Рускиот интерес во Македонија е да не станеме членка на НАТО, а македонски интерес е да не попуштиме пред уцените на меѓународната банда (заедница).

Znachi rusite se zainteresirani Makedonija da bide ostavena von site megjunarodni ekonomski i bezbednosni sojuzi shto bi i garantirale skonomski prosperitet i teritorijalen integritet i suverenitet a vie dpne-ofcite toa go poddrzhuvate...Znaev jas deka dpne raboti protiv interesite na makedonskiot narod i makedonskata drzhava...Predavnici...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Сре Сеп 05, 2018 3:05 pm

Како не му беше срам на Заев да лаже дека Груевски прифатил промена на уставното име, кога документот врз кој го потпира тврдењето е објавен јавно. Не знам дали сељакот од Муртино смета на тоа дека сите сме будали и нема да го провериме тоа што го изјави или се обраќа само до будали, кои за жал ги има изгледа и на нашиов форум. Еве ви повторно линк до документите на Викиликс, па ве молам доколку сум јас будала или слеп, па не сум видел нешто, да ми цитирате врз основа на што Заев тврди дека Груевски прифатил промена на Уставот, па странците од кејф решија да извршат мек државен удар во Македонија и да го донесат на власт Заев. Еве ги документите
https://www.wikileaks.org/plusd/cables/08SKOPJE491_a.html
Немој да ме убедуваш Тео дека Швајцарија затоа што не е членка на некој сојуз е сиромашна и небезбедна земја. Еве го најдолу мислењето на поранешната шарена револуционерка за премиерот и таквите како тебе кои сметаат дека сите што се против бришењето на нашата историја и се борат за нашите човекови права, сами да си ја именуваме државата, на пример, се предавници. По тебе изгледа Албанците најповеќе ја сакаат Македонија затоа што скоро 100% ја поддржуваат политиката на Заев, а најмалку Македонија ја сакаат Македонците.
http://expres.mk/joci-so-selsko-agresivna-retorika-na-podelbi-zaev-kje-vodel-vo-evropa/
Те молам немој и ти, според терминологијата на Јоци да користиш селско-агресивна реторика на форумов. На Заев тоа му личи затоа што е сељак од Муртино._________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by Teo on Сре Сеп 05, 2018 10:28 pm

Teshko tebe Trendafile ako si pochnal da se povikuvash na mislenjata na Joci...Mislev deka si popameten...Kako i da e, jas sepak seriozno kje ti odgovoram na prashanjeto za Shvajcarija...Za razlika od Makedonija, Shvajcarija e svetlosni godini ponapred vo praktikuvanjeto na demokratijata i nejziniot najvisok oblik, referendumot...Dodeka tamu referendumite se koristat za reshavanje na prashanjata od nacionalen interes ovde referendumite gi sveduvame na megjupartiski presmetki i gola borba za vlast voopshto ne vodejki smetka za interesite na gragjanite i drzhavata...Samo da te potsetam deka sosedite na Shvajcarija so seta sila gi poddrzhuvaat teritorijalniot integritei i suverenitet kako i ekonomskiot razvoj na taa drzhava...Za ralika od sosedite na Makedonija koi so zadovolstvo bi go podelile i ova malo parche zemja shto im ostana na makedoncite...I zatoa se dodeka ne mi dadesh ubedlivi argumenti za alternativen opstanok i razvoj na Makedonija jas kje bidam ZA na referendumot...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Чет Сеп 06, 2018 6:16 pm

Тоа дека Димитров потпиша дека Александар Македонски бил Александар Грчки, дека Гоце Делчев и Кузман Јосифовски-Питу биле Бугари или дека и јас во 1953 година сум се родил како Бугарин не е партиско, туку национално прашање кое сакате да го протуркате заедно со името за државата со помош на гласови на Албанците и Ромите. Малцинствата можат да гласаат за името на државата, но не и за бришење на историјата на Македонците. Не може власта или странци да ја пишуваат македонската историја без учество на македонски историчари. Најмалку тоа можат да го прават политичари. Ни македонски ни странски.

Кога сме кај Јоци, воопшто не ме интересира кој е тој што нешто направил или напишал, него содржината. Во случајов мислам дека терминот селско-агресивно наполно одговара на реториката на меѓународната банда и домашните предавници и затоа ја цитирав. Всушност во не така далечно минато мислењето на Јоци беше уважувано на форумов. Не знаев дека тоа било само затоа што тогаш ја поддржуваше антимакедонската банда. Ако прифатам дека Александар Велики бил Александар Грчки и дека Гоце Делчев и Кузман Јосифовски-Питу биле Бугари и мене ќе ме сметате дека сум избањат како вас. Не дај Боже.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by Teo on Чет Сеп 06, 2018 7:41 pm

Kakov e toj fashizam Trendafile od tebe??? Malcinstvata se gragjani na Republika Makedonija i gi imaat istite prava kako tebe...Toa shto makedoncite se mnozinsto ne znachi deka samo i edinstveno tie mozhat da reshavaat za sudbinata na drzhavata...Ostaj gi na strana manipulaciite deka toa e nacionalno prashanje i zemi nauchi ja definicijata za nacija...I pak ne si odgovoril koja e alternativata...Ako taka pogledneme makedoncite kako tebe vsushnost sakaat da ja unishtat Makedonija a malcinstvata se tie shto se razumni vo sluchajov i se za zachuvuvanje na drzhavata na makedonskiot narod...No nishto drugo i ne mozhe da se ochekuva od dpne-ofcite...Ushte od samoto postoenje rabotite na shteta na makedonskiot narod i makedonskata drzhava...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by osa on Чет Сеп 06, 2018 10:30 pm

ubavo si mu odgovoril ,ama ushte da te razbere super ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Пет Сеп 07, 2018 9:04 am

Teo напиша:Kakov e toj fashizam Trendafile od tebe??? Malcinstvata se gragjani na Republika Makedonija i gi imaat istite prava kako tebe...Toa shto makedoncite se mnozinsto ne znachi deka samo i edinstveno tie mozhat da reshavaat za sudbinata na drzhavata...Ostaj gi na strana manipulaciite deka toa e nacionalno prashanje i zemi nauchi ja definicijata za nacija...I pak ne si odgovoril koja e alternativata...Ako taka pogledneme makedoncite kako tebe vsushnost sakaat da ja unishtat Makedonija a malcinstvata se tie shto se razumni vo sluchajov i se za zachuvuvanje na drzhavata na makedonskiot narod...No nishto drugo i ne mozhe da se ochekuva od dpne-ofcite...Ushte od samoto postoenje rabotite na shteta na makedonskiot narod i makedonskata drzhava...
Леснотијата со која ЛАЖЕШ дека сум напишал дека малцинствата не можат да одлучуваат за судбината за државата и леснотијата со која оса го потврдува тоа ме уверува дека кога се работи за политиката го пуштате мозокот на пасење, а одлуките ги пропуштате на арогантниот сељак од Муртина (сопред Јоци). Ајде да ви цитирам повторно што напишав.
Малцинствата можат да гласаат за името на државата, но не и за бришење на историјата на Македонците.
Тоа што арогантниот сељак од Муртино сака да ја избрише македонската историја спротивно на волјата на мнозинството Македонци, а вие го поддржувате тоа заедно со вашите сојузници, пред се Албанците, а по преминувањето на Амди Бајрам во вашите редови и Ромите.
Патем, дали Албанците во Македонија би прифатиле да станат Македонци, како што и со овој договор нашите сонародници во Грција се Грци.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by SHARENI on Пет Сеп 07, 2018 10:03 am

Uste se inaetat.

Иванов и Мицкоски му пренеле на Столтенберг, дека се за НАТО и ЕУ, но против договорот со Грција

https://www.24.mk/ivanov-i-mickoski-mu-prenele-na-stoltenberg-deka-se-za-nato-i-eu-no-protiv-dogovorot-so-grcija
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by OPOZICIONER on Пет Сеп 07, 2018 10:07 am

Stvarno se glupi a ubavo im kazuva covekot.

Столтенберг: Излезете да гласате на референдумот, тоа е шанса која се случува еднаш во животот

Без успешен референдум нема ЕУ и НАТО и ова е е вистинската шанса. Ова е пораката која ја испрати генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг на заедничката прес конференција со премиерот Зоран Заев.

https://www.24.mk/stoltenberg-izlezete-da-glasate-na-referendumot-toa-e-shansa-koja-se-sluchuva-ednash-vo-zhivotot
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by TRAJCHE on Пет Сеп 07, 2018 10:11 am

I Kurc im go spusti gadno a se kolnea vo nego na vremeto.

Курц: Македонија е на историска пресвртница, поддршка за референдумот
Македонија е на историска пресвртница на патот кон ЕУ. Во пресрет на референдумот, закажан за 30 септември, решението за прашањето за името ја има нашата целосна поддршка. Затоа доаѓам во Македонија каде што ќе се сретнам со премиерот Зоран Заев и други официјални претставници, порача преку видео порака на Фејсбук и Твитер австрискиот канцелар Себастијан Курц, кој денеска престојува во посета на Скопје.

https://telma.com.mk/kurts-makedonija-e-na-istoriska-presvrtnitsa-poddrshka-za-referendumot/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 566
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by Teo on Пет Сеп 07, 2018 10:30 am

Fashizam Trendafile, chist fashizam propovedash...Ovde ne se raboti nitu za imeto nitu za istorijata, se raboti za opstanokot na makedonskiot narod i makedonskata drzhava...I da, malcinstvata se polojalni na ovaa drzhava i na makedonskiot narod so kgo zhiveat vo drzhavava od vas dpne-ofcite formirani samo za da gi unishtite makedonskiot narod i negovata drzhava...Tie za razlika od vas slugite na tugji interesi, ja gledaat shansata makedonskiot narod da go zadrzhi i jazikot i identitetot i se odluchni da pomognat ne samo vo toa tuku i Makedonija da stane bezbedna i prosperitetna drzhava so silen teritorijalen integritet i suverenitet i mokjna ekonomija...

PS. Te pozdravi mnogupochituvaniot Pretsedatel na SAD gospodinot Donald Tramp...Iako siguren sum ti  bi sakal da te pozdravi Putin so negovite iskreni zhelbi i zalozhbi za raspagjanje na Makedonija i ischeznuvanje na makedoncite kako narod...Shto vsushnost e edinstvena zhelba i cel na vas dpne-ofcite...

ИСТОРИСКИОТ ДОГОВОР ОД ПРЕСПА ГО ОТВОРА ПАТОТ НА МАКЕДОНИЈА КОН НАТО, МУ ПИША ТРАМП НА ИВАНОВ ВО ЧЕСТИТКАТА ЗА 8 СЕПТЕМВРИ

„Македонија има многу причини да биде горда годинава. Историскиот Договор од Преспа го решава долготрајниот спор за името со Грција и го поплочува патот за членството на Македонија во НАТО и во ЕУ. Договорот од Преспа и членството на Македонија во НАТО ќе придонесат за безбедноста, стабилноста и просперитетот низ целиот регион. САД се подготвени да ја поддржат Македонија, посебно во поглед на претстојните разговори за вашето членство во НАТО. Им посакувам сè најдобро на македонските граѓани на овој посебен ден“, пишува Трамп во честитката, објавена од Американската амбасада во Скопје.

https://sdk.mk/index.php/makedonija/istoriskiot-dogovor-od-prespa-go-otvora-patot-na-makedonija-kon-nato-mu-pisha-tramp-na-ivanov-vo-chestitkata-za-8-septemvri/#.W5ElfxyyUto.twitter
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Пет Сеп 07, 2018 3:26 pm

Јас само ги бранам човековите права на Македонците. Наместо НАТО да ја спроведе пресудата на судот во Хаг според која Грција е единствен виновник што не станавме членка на НАТО влегува во нов криминал со направениот мек државен удар и преку инсталираната власт прави обид за креација според која сами сакаме да си го смениме идентитетот на референдум. Очигледно ги фаќа паника по анкетите па сега сите се обидуваат да не дупат во здрав мозок мислејќи дека ако Трамп, Столтенберг или Меркел така кажат ќе се избришеме како нација. Денес ни дојде порака преку КУРц. Преко Курца што би рекле единствените наши соседи што не сакаат да се мешаат во референдумот. А КУРц го пречекавме наместо со знаме на Латвија наместо на Австрија. Кога сељакот од Муртино си донесе свои кадри, ништо чудно.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by Teo on Пет Сеп 07, 2018 5:39 pm

Nikakvi chovekovi prava ne branish ti...Naprotiv maksimalno se trudish makedoncite da gi pretstavish kako fashisti i ksenofobi koi ne zasluzhuvaat da postojat i da imaat svoja drzhava...I koga sme vekje kaj pravata, shto e so pravata na decata koi gi zloupotrebuvate za politichki celi???

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 212

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 113
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Пет Сеп 07, 2018 7:58 pm

Колку водите 3 или 4:1 во кршењето на правата на децата.

https://bojkotiram.mk/

Ајде да ве прашам на кој  словенски јазик Солун се вика Тесалоники како што веројатно се вика на сељачко Муртински, па  диктаторот од Муртино сака тој термин да го користат сите Македонци.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by luxor on Пет Сеп 07, 2018 8:23 pm

Значи признаваш дека злоупотребувате деца и тоа го правдаш со "и вие така правите". Тоа не е никакво оправдување за кршењето на правата на децата. И затоа немаш никакво право да плачеш дека некој друг ги кршел твоите права.
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Саб Сеп 08, 2018 10:36 am

Не го оправдувам, само повеќе го осудувам поголемото кршење што ти не го осуди. Да напоменам и дека кампањата на Бојкотирам ја водат аматери, а кампањите на режимот и на газдите од ЕУ ги водат професионалци, па од таа гледна точка ако згреши аматер и тоа ќетири пати помалку од професионалците сум спремен да му земам помалку за зло. Не да му простам. И покрај фактот што во борба за Македонија загинале многу деца. Деца беа протерани и во геноцидот што врз Македонците го направија вашите грчки пријатели што наместо да се извинат за злосторствата сега сакаат да ни го сменат името со ваша помош. Истото важи и за земјите членки на НАТО што се немаат извинето за фрлањето на напалм бомби врз тие деца. Не знам ниту кој нормален смета дека ние сме припаѓале на северно атлантскиот регион, па било нормално да членуваме во северноатлантската воена алијанса. Зошто тоа во што не успеа меѓународната заедница со напалм бомби, да го направам јас со пенкало на 30 септември. Затоа што пронашле сељак од Муртино спремен да ја избрише македонската историја.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by luxor on Саб Сеп 08, 2018 11:05 am

Аматери под водство на Јанко Бачев, Вилипче Птровски и Стефан Влахов Мицов, со развиорено руско знаме и платени со руски рубљи.
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА - Page 4 Empty Re: РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот