Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LUGE I NASTANI

+2
Luxor
Nebula
6 posters

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

LUGE I NASTANI - Page 9 Empty Re: LUGE I NASTANI

Пишување by Nebula Нед Дек 09 2018, 11:40

Починале:

1565 Пиј IV — римски папа.

1669 Климент IX — римски папа.

1910 Лаза Костиќ — српски писател и преведувач, родоначалник на српската авангардна лирика.

1916 Нацуме Сосеки — јапонски писател.

1943 Никола Парапунов — македонски револуционер.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

LUGE I NASTANI - Page 9 Empty Re: LUGE I NASTANI

Пишување by Dino Нед Апр 12 2020, 22:54

LUGE I NASTANI - Page 9 Nekrol10LUGE I NASTANI - Page 9 Evwi0510

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

LUGE I NASTANI - Page 9 Empty Re: LUGE I NASTANI

Пишување by Dino Вто Мај 19 2020, 17:48

LUGE I NASTANI - Page 9 Eyypbx10

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

LUGE I NASTANI - Page 9 Empty Re: LUGE I NASTANI

Пишување by Dino Чет Мај 28 2020, 19:26

LUGE I NASTANI - Page 9 Img_2062

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

LUGE I NASTANI - Page 9 Empty Re: LUGE I NASTANI

Пишување by Dino Сре Мај 04 2022, 14:35

Tito mu oddava pocit na Goce. I dvajcata pocinaa vo ist den, na 4 maj. Neka im e vecna slava.

LUGE I NASTANI - Page 9 Fr4qen10

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

LUGE I NASTANI - Page 9 Empty Re: LUGE I NASTANI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот