Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

+19
Nebula
zozoti
Dino
tmoro
delta
Albatros
SHARENI
Zhane
Kalinda
defo
TRAJCHE
osa
OPOZICIONER
nino
Bosonoga
трендафил
misterija
Luxor
Teo
23 posters

Страна 4 of 37 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ... 37  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Нед Јун 16, 2019 7:16 pm

И после среќно ќе си живеете во Северна Македонија задоволни што некој друг ја внел државата во ЕУ и НАТО а вие со лажен патриотизам сте го срушиле и дошле на власт. Што се разбира е можно само во вашите влажни соништа. Ќе останете уште долго конструктивна опозиција.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Нед Јун 16, 2019 8:26 pm

Во НАТО на сила не внесе САД. Ја сменија власта и донесоа вазал спремен на промена на името, на бришење на историјата. промена на идентитетот, прогласување на беломорските дијалекти за немакедонски јазик, двојазичносѕ за целата територија на државата и кај што нема воопшто потреба од тоа за да дојде на власт, а којзнае уште што е спремен да направи за да остане. ВМРО е партијата што ги исполни условите за прием во НАТО и во ЕУ што беа договорени. Промена на името е дополнителен услов што на криминален начин го наметна Грција со помош на евроатлантската меѓународна банда. Не зборувај пред рака затоа што ако само една земја биде против може да не станеме членка ни на НАТО. За ЕУ да не зборувам. До сега имаме само еден сигурен датум. 29 јуни - датум на геј парадата на плоштадот Македонија.
Орвел во 1984 напишал; „Кој го контролира минатото, ја контролира и иднината; кој ја контролира сегашноста, го контролира и минатото.“ Затоа Грците и Бугарите чии политичари работат според нивните историчари сакаат да ни наметнат историја што тие ќе ја контролираат, наместо тоа во врска со Македонија да го прават нашите историчари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo Нед Јун 16, 2019 9:17 pm

So celosna poddrshka od KPOSM koja obezbedi kvorum i dvotretinsko mnozinstvo.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Нед Јун 16, 2019 9:56 pm

Тоа што го нарекуваш КПОСМ беа 8 пратеници кои се исклучени од ВМРО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo Нед Јун 16, 2019 10:29 pm

Vo dogovor so ostanatite koi pravea kvorum, zatoa Zhmicko dogovara nivno vrakjanje vo KPOSM posle uspeshno izvrshenata zadacha.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Пон Јун 17, 2019 2:44 pm

Ќе се испотепате меѓу себе, СДСМ треба само да гледаат сеир.

DPNE-kolaps - Page 4 IMG-20190617-122710-910
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Јун 18, 2019 10:29 am

А што требаше да направи опозицијата што не можеше да го направиш и ти или било друг што сака вината од власта да ја префрли на некој друг. Требаше ли да отепаат неколку пратеници за да нема 2/3 мнозинство?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Вто Јун 18, 2019 11:42 am

Ако не знаеле што да направат требало да ја распуштат партијата и да не сеат ветер и магла. Или во најмала рака раководството да си поднесе оставки и на нивно место да дојдат способни луѓе што ќе знаат да се справат со секоја ситуација.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Вто Јун 18, 2019 6:33 pm

Полека бе, ќе ми завршат пуканките и пивото.

DPNE-kolaps - Page 4 IMG-20190618-163245-949
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo Чет Јун 20, 2019 10:51 pm

Zhmici ima seriozna konkurencija.

DPNE-kolaps - Page 4 D9h3a1-AWk-AENPz7
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Саб Јун 22, 2019 2:02 pm

Како беше онаа српската? Распадамо се ми? Или подобро звучи Хемингвеј: "збогум дпмне"?

DPNE-kolaps - Page 4 IMG-20190622-140420-612
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Јун 22, 2019 3:24 pm

Кога го читав текстот мислев дека напишаното се однесува на Зоран Заев. Кој ги смете сите околу себе во СДСМ, а само тој не е од овде изгледа и продолжува со метењето. Колку што Али Ахмети ќе му дозволи. Чудно е што никој од СДСМ не го смета Гоце Делчев за Македонец. Ајде пак да прашам, ќе се осмели ли некој од заевистите на форумов да напише од кога е Македонец или уште чекате што ќе му нареди Бојко Борисов на својот пријател Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo Саб Јун 22, 2019 3:52 pm

трендафил напиша:Кога го читав текстот мислев дека напишаното се однесува на Зоран Заев. Кој ги смете сите околу себе во СДСМ, а само тој не е од овде изгледа и продолжува со метењето. Колку што Али Ахмети ќе му дозволи.

Ushte eden natprosechno glupav spin.


трендафил напиша:Чудно е што никој од СДСМ не го смета Гоце Делчев за Македонец.

Isto i ovoj.


трендафил напиша:Ајде пак да прашам, ќе се осмели ли некој од заевистите на форумов да напише од кога е Македонец или уште чекате што ќе му нареди Бојко Борисов на својот пријател Зоран Заев.

Pa shto ne kazhesh bre Trendafile deka toa te machi tebe. Eve jas kje ti kazham, Makedonec sum otkoga sum se rodil pa se do den deneshen. I kako i da se vika drzhavata vo koja zhiveam jas kje ostanam Makedonec. Da vi se pluknam vo identitetot na vas kvazipatriotite na koi identitetot vi zavisi od imeto na drzhavata. Na ovie prostori vladeele bugari, srbi, turci i teritorijata na deneshna Republika Makedonija  ja narekuvale Bugarija, Srbija ili Jugoslavija, kralstvo i socijalistichka, I Osmanliska imperija i Turcija pa moite predci sekogash bile i ostanale makedonci.  Do den deneshen imame makedonci i vo Albanija, i vo Bugarija, i vo Srbija i vo Grcija i niz celiot bel svet koi se vistinski patrioti i ostanale makedonci. Nitu nivniot identitet zavisel od imeto na drzhavata vo koja zhiveat nitu pak zavisel od toa koj tamu vladeel ili vladee. Zatoa vie ste lazhni patrioti, predavnici koi edvaj dochekavte da mu pomognete na SDSM da go smeni imeto za da mozhete lazhejki deka ste patrioti da dojdete na vlast na gotovo, so site resheni problemi pa da prodolzhite so unishtuvanjeto na Makedoncite i makedonskata drzhava. Istoto go pravite i sega, proglasuvajki se za sevedjani i shto li ushte ne, nadevajki se deka makedonskiot narod so vasha sesrdna pomosh konechno kje bide unishten.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Пет Јун 28, 2019 12:26 pm

Одиме со нова епизода од распадот.

DPNE-kolaps - Page 4 IMG-20190628-122309-636
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Јун 28, 2019 6:15 pm

Во делот на разрешување на обврските од Преспанскиот договор во Република Македонија се согласувам дека работите можат да се решат со едно гласање во Собранието или со една одлука на Уставниот суд. Проблемот е во меѓународните односи. Посебно ако постапката почне пред зачленувањето на ЕУ, затоа што евроатлантската меѓународна банда е против Македонија. друга приказна е ако најдеме решение надвор од ЕУ.
Не ја разбирам потребата на одредени малцински групи да бараат привилегии за себе несразмерни на нивниот број. Без разлика дали се работи за малцинска сексуална група која има потреба да бара нешто неприфатливо за мнозинството граѓани или за малцинска етничка група која сака да биде прогласена за мнозинство иако бројките покажуваат дека не се тоа. Кај хомосексуалците не разбирам зошто патат од тоа да мора јавно да зборуваат за своите сексуални односи, уште да прават паради за тоа (нели парадите беа комунистичка работа). Дали тие што се самозадоволуваат треба јавно да излезат со пароли ние сме дркаџии и бараме сами со себе да стапиме во брак (нели не им треба партнер). Баш не интересира дали Заев ќе застане на чело на парадата без да бара да има лезбејка зад него да му го штити продолжениот дел од грбот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo Пет Јун 28, 2019 7:55 pm

трендафил напиша:Во делот на разрешување на обврските од Преспанскиот договор во Република Македонија се согласувам дека работите можат да се решат со едно гласање во Собранието или со една одлука на Уставниот суд. Проблемот е во меѓународните односи. Посебно ако постапката почне пред зачленувањето на ЕУ, затоа што евроатлантската меѓународна банда е против Македонија.

Ti se soglasuvash, ama ochigledno Zhmicko i bratijata ne mislat taka spored PaziLedja.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Јун 28, 2019 8:05 pm

Не сум Баба Ванѓа па да знам кој што мисли. Гледам дека Пази Леџа повеќе го напаѓа Мицковски од Заев или Димитров во врска со Преспанскиот. Ниту збор за корупцијата од страна на власта со поддршка (веројатно и финансиска) од евроатлантската меѓународна банда за купување на пратеници. Дали на едно евро за Крсто Мукоски по едно евро отишле и кај Вицето и во црквата не би можел да тврдам затоа што не можам да докажам, но не би бил изненаден ако е така.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Пет Јун 28, 2019 9:00 pm

А што е погрешно во мслењето на лошо газе за Жмицко.

DPNE-kolaps - Page 4 IMG-20190628-202111-551
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Јун 28, 2019 10:24 pm

СДСМ имаа поддршка од евроатлантската меѓународна банда. Што би рекле многу пари за малку музика и промена на име..

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Пет Јун 28, 2019 11:34 pm

Имате и вие, ама посладок е мачмелоуот а со редење шпагети се доаѓа на власт.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Пет Јун 28, 2019 11:59 pm

Ц ц ц, јаки сте вие дпмне - оФците. Дури и лошо газе почна да ве респектира и да ви се извинува.

DPNE-kolaps - Page 4 IMG-20190628-235513-645
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Вто Jул 09, 2019 12:55 am

Масовна поддршка од членството на дпмне за Жмици.

DPNE-kolaps - Page 4 IMG-20190709-005026-623
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Вто Jул 09, 2019 12:18 pm

Еве уште помасовно обединување на дпмне - оФците околу новиот овчар.

DPNE-kolaps - Page 4 IMG-20190709-110630-150
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Сре Jул 10, 2019 10:12 am

ОФците со се повисоко мислење за оФчарот.

DPNE-kolaps - Page 4 IMG-20190710-100906-709
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Нед Jул 14, 2019 8:40 pm

Станува жестоко, ги дознаваме најновите игри на дпмне-оФците.

DPNE-kolaps - Page 4 IMG-20190714-203647-929
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 37 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ... 37  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот