Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите сами против себе

+12
osa
alienmk
zozoti
PRVOBOREC
Nebula
Bosonoga
Albatros
SHARENI
TRAJCHE
Teo
Luxor
OPOZICIONER
16 posters

Страна 23 of 23 Previous  1 ... 13 ... 21, 22, 23

Go down

Небањатите сами против себе - Page 23 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Aвг 06 2023, 20:47

Предлогот до Сенатот на САД не доаѓа од ДУИ и СДСМ туку од Обединетата Македонска дијаспора, која е против бугаризација на Македонија и лажењето со уставните промени дека Бугарите имаат заслуги во формирањето на Македонија, а не дека се бореле за окупација на Македонија и бугаризација на Македонците. Нешто што го прават и моментот. Нека ми напише некој име на еден Бугарин освен Георги Димитров кого сегашните Бугари го сметаат за предавник, а да има заслуга за АСНОМ, кога е возобновена македонската држава.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 23 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by TRAJCHE Пон Aвг 07 2023, 16:13

Laga na Kolovski e deka predlogot e od niv.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 23 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пон Aвг 07 2023, 20:39

Во САД вакви предлози до нивните државни органи може да дадат само државјани на САД. Не е ситуацијата како кај нас кога под притисок од Косово се смени Уставот (Рамковната спогодба), исто и под притисок на Грција (Преспански договор) и сега имаме обид кој изгледа ќе биде за прв пат неуспешен за уставни промени под притисок на Бугарија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 23 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Сеп 20 2023, 16:14

Акде небањати, кој е патриот а кој предавник?

Небањатите сами против себе - Page 23 09810

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 23 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Сеп 20 2023, 21:03

Ако добро разбирам сега СДСМ смета дека ВМРО-ДПМНЕ е поделено на два дела, од кои едниот дел ќе му се придружи како што прави едно друго ВМРО, тоа на Георгиевски и на кое не ви пречи првиот дел од името, не го викате НП, па веќе нема страв од избори, туку ќе оди на итни предвремени избори. Јас лично не верувам дека тоа ќе се случи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 23 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Чет Сеп 21 2023, 13:59

Небањатите сами против себе - Page 23 12310

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 23 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by osa Чет Сеп 21 2023, 16:05

PRVOBOREC напиша:Небањатите сами против себе - Page 23 12310


eden e Zoran Zaev ....site zaslugi na nego ke gi pripisheme ...i po negovoto zaminuvanje drzavata se dvizi vo pozitiven pravec ,temelite se udreni ,polesno e sega ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 23 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Сеп 22 2023, 21:22

ЛИДЛ не е грчка фирма. Грчката држава уште не ги има сменето патоказите кон Македонија иако тоа е обврска од договорот. Благодарение на Заев сега Бугарија не го признава македонскиот јазик.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 23 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Пет Окт 20 2023, 15:08

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 23 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Окт 21 2023, 16:11

Нема потреба од борба како во Втората светска војна и фашистичката окупација. Не се исплатува за неколку месеци слобода порано да има загубени животи. И така новите фашисти од длабоката држава (со име што не им прилега - либерали) губат на сите полиња и воено и економски секаде во светот. На Украина очигледно и се случува поговорката посакала шута рогови, останала и без уши. Посакуваа како дел од НАТО да ги претопат Русите што таму живеат како малцинство во Украинци, а сега не се знае дали ќе постои Украина како држава. Исто е и со соништата на НАТО (што ги подржуваме и ние како земја членка) да излеземе на границите со Русија. Ајде да потсетам уште еднаш дека кога Македонија беше нападната од Косово, никој не се однесуваше кон УЧК како сега кон Хамас. Нашите евроатлантски „пријатели“ не само што не ни помогнаа во борбата со терористите (кои во моментов владеат со Македонија) туку не ставија под ембарго за купување на оружје. За да не случајно победиме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 23 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Ное 17 2023, 16:25

Небањатииии вашите коалициски партнри тргнаа против МПЦ ОА. Сакаат да го урнат крстот поставен на Попова Шапка на манастирски имот. Шпицниот бекна ли нешто?

„„Ја повикуваме Комисијата за односи со верските заедници, Македонската православна црква - Охридска архиепископија, односно Тетовска митрополија, согласно нивните надлежности, да преземат мерки и самите да го тргнат крстот и да не дозволат верата да се трансформира во инструмент на создавање тензии меѓу нашите граѓани“, изјави лидерот на Беса и градоначалник на Тетово, Биљал Касами, на прес-конференција на Европски сојуз за промени, заедно со лидерите на Алтернатива и Демократско движење, Африм Гаши и Изет Меџити, во врска со поставениот 15-метарски крст на Попова Шапка кај манастирската црква Свети Наум Чудотворец."


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 23 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Zhane Пет Ное 17 2023, 18:48

Krevanje predizborni tenzii.

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 23 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Gustav Пет Ное 17 2023, 18:50

Nepotrebno, apsolutno nepotrebno.

Gustav

Број на мислења : 2
Join date : 2023-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 23 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Ное 25 2023, 11:28

Проблемите не ги започна опозицијата, туку власта, со обвинението на ДУИ дека градоначалникот на Тетово предизборно договорил подигање на крстот. Никој не спомнува дека на Попова Шапка има изградено џамија дивоградба на државно земјиште, а прав се крева за крст на црковно земјиште, кај што му е најприродно место.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 23 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Ное 27 2023, 20:16

Небањатите сами против себе - Page 23 098_1m10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 23 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 23 of 23 Previous  1 ... 13 ... 21, 22, 23

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот