Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите сами против себе

+14
трендафил
Zhane
osa
alienmk
zozoti
PRVOBOREC
Nebula
Bosonoga
Albatros
SHARENI
TRAJCHE
Teo
Luxor
OPOZICIONER
18 posters

Страна 22 of 24 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Next

Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Albatros Пон Јан 30 2023, 15:21

Kako ke placete na izbori, posebno vmrovci koi mislat deka so prefrlanje procenti od Levica kaj niv na anketite na Vlajko ke pibedat.

Небањатите сами против себе - Page 22 Img_2112

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by defo Пон Јан 30 2023, 15:46

Ова е преседан, и отвора пат и во иднина да се дешааваат вакви работи. Од оснивањето на ЗЕЛС до денес ова е прв пат, градоначалник на Скопје да не е прецедател на здружениево.
Така да не е ок се слагам. Ако имаат муда и закон нека ја тргнат Арсовска од градоначалник.......

А за вас Левичари на наредните избори ќе сте статичка грешка......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Фед 03 2023, 11:49

Добар ден небањати.

Небањатите сами против себе - Page 22 Fob7d710Небањатите сами против себе - Page 22 Img_1413

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пет Фед 03 2023, 20:30

Владата ма ДУИ и СДСМ за истиот период направи долг од 2 милијарди евра. Ако некој земе кредит за да купи стан на пример, не е недомаќон. А со 2 милијарди евра Ахмети и неговиот потчинет Ковачевски не направија ништо.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 12 2023, 19:06

Небањатите сами против себе - Page 22 Az_11110

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Апр 12 2023, 19:20

Небањатите сами против себе - Page 22 A15

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Апр 12 2023, 19:50

Сите знаат кој е виновен за ситуацијата во Македонија и никој не може да лаже дека тоа е народот. А лага е дека ВМРО не реагира на покачувањето на платите на функционерите. Не е покачена платата само на двајцата градоначалници што ги спомнал ботот ваљда на ДУИ или можеби на СДСМ, туку сите функционери. Премиерот има покачување колку што жена му треба да плати за земјиште на кое треба да направи фотоволтаична централа, над 1.100 метри квадратни. Претседателот Пендаровски уште повеќе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Јун 04 2023, 17:11

Небањатите сами против себе - Page 22 Mkop10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пон Јун 05 2023, 20:25

Ќе напишам само дека цитираното е простачки говор на омраза што не заслужува коментар.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Јун 05 2023, 21:35

Небањатите сами против себе - Page 22 Aa13

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Јун 15 2023, 18:31

Колку што гледам на двете слики има по четири дрва на делот што е заеднички. Инаку на сликата по „сечењето“ има повеќе дрва отколку на првата. Никаде го нема градоначалникот ниту пила или секира.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Саб Јун 17 2023, 18:12

Добровечер небањати.

Небањатите сами против себе - Page 22 Bhgi10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Јун 17 2023, 19:45

Во германската декларација никаде не се споменуваат Македонците во Бугарија и кршењето на нивните човекови права, на пример. Од оваа декларација Македонците немаат никаква полза. Се работи за обичен ПР да помине т.н. француски предлог за кој гласала и Германија во Советот на Европа и тоа што не сакаат некој да не ги почитува нивните одлуки. Како да се Богови. Не еднаш ни рекле дека Грција или Бугарија се членки на НАТО или ЕУ и дека може да им порават што ќе посакаат на тие што се надвор и сакаат да влезат во овие две организации.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Саб Јун 17 2023, 23:33

Срамота и за цду и за дпне.

PRVOBOREC напиша:Добровечер небањати.

Небањатите сами против себе - Page 22 Bhgi10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Јун 18 2023, 09:21

Германија како и сите други земји од ЕУ ја имаат поддржано Бугарија со гласањето за т.н. француски предлог според кој треба да ја менуваме историјата, а со самото тоа и идентитетот во договор со Бугарија која пак има право на вето. За жал немавме ниту една земја што би го поддржала македонскиот народ во ЕУ. Ја поддржуваат предавничката македонска диктаторска власт која спротивно на волјата на граѓаните (Македонците се мнозинство во Македонија, па со самото тоа и мнозинството од граѓаните е против оваа цена (укинување на нашиот идентитет и наше претставување како вештачки создадена нација) за влез во ЕУ. Откако веќе истава власт прифати да лаже дека нема Македонци во Грција и во Бугарија. Ако не сум во право, ДУИ и СДСМ ќе победат на следните избори, кога и да бидат, и ќе си го кастрираме идентитетот до 1944 година, Бугароја ќе ја прогласиме за ослободител во Втората светска војна, дека злосторствата како тоа во Ваташа или холокаустот врз Евреите се направени за наше добро. АКо Германија ни мисли добро требаше да го отфрли сите ѓубре од условите од францускиот договор што не се дел од Копенхашките критериуми за прием. Јасно е дека германската декларација е донесена од идеолошки причини, како помош на македонските левичари во проблематизирањето на македонскиот идентитет кој во секој случај е позагрозен отколку тој на Албанците во 2001 година. Германија во војната тогаш не ни помогна со оружје како што тоа го прави вега во Украина, а имаше германска војска како дел од НАТО и на Косово, од каде што Македонија беше напаѓана. Инаку самото тоа што германскиот парламент нема ваква декларација за ниту еден друг народ вклучувајќи ги и Германците е јасен знак дека сметаат дека Македонците е загрозен народ. Но за тоа не помага декларација која нема никакво правно значење. Подобро ќе беше Германија на пример да го почитуваше правото и пресудата на Меѓународниот суд во Хаг во врска со грчкото вето за наше членство во НАТО. АКо тоа го направеа немаше сега да имаме проблеми и со Бугарија, на која Преспанскиот договор им го зголеми апетитот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Вто Jул 04 2023, 13:26

Спремајте се небњати.

Небањатите сами против себе - Page 22 I18

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by defo Вто Jул 04 2023, 13:29

Јакимовски бара Мицкоски да одговори на колку години ја направил првата хидроцентрала


„Мицкоски да одговори на колку години ја направи својата првата хидроцентрала. Дали тоа беше кога тој е советник во владата на Груевски, дали тоа беше пред да стане директор на ЕСМ, или првата хидроцентрала ја направи откако стана директор на ЕСМ? Да нема забуни – во опис и попис на работните задачи на директорот на ЕСМ стои да гради хидроцентрали и да овозможува снабдување со електрична енергија, но хидроцентрали за државата и за народот, не за себе. Тој во овој случај има градено за себе и затоа легитимно е прашањето на колку години тој стекна таков милионски имот“,

Небањатите сами против себе - Page 22 Screen18

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by defo Сре Jул 05 2023, 21:18

Јако, меѓусебно си се пукаат, обвинуваат за криминал. Вчера значи Стефче ја почна самодобраната за денешниот обид, да заработи уште некој м2 станбена површина.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Jул 08 2023, 21:13

ЕСМ не дава дозвола за градење на приватни хидроцентрали, па нема судир на интереси. Претпоставувам дека начинот на кој лидерот на опозицијата на било кој начин купил нешто и со кои пари, актуелната власт го разгледувала во детали. Затоа немаат време да го гонат актуелниот криминал. Со исклучок на Рашковски и неколку слични случаи кај што некој од власта работел за себе и не ги делел парите со претпоставените.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Нед Jул 09 2023, 10:41

Престани да го браниш дпне, колку повеќе го браниш толку полошо за нив.

Небањатите сами против себе - Page 22 12Небањатите сами против себе - Page 22 I12
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Jул 09 2023, 19:00

Тоа дека Мицкоски троши многу струја па му треба една хидроцентрала е обична глупост. Тоа е како да тврди некој дека Зоран Заев јаде многу корнишони па си направил фабрика за тоа. Не знам од каде е мислењето дека само тие од СДСМ и ДУИ имаат право да се бават со бизнис, а тие од опозицијата треба да бидат сиромашни. Во светот е вообичаено поголеми бизниси да водат десничарите. Зелените на пример обично се од средна класа, што кај зелената ДУИ не е случај. Доколу не се работи за зелени како муслимани, а не з зелени како екологисти. Кај нас Заев, Ковачевски, Анѓушев и други социјалдемократи се побогати од Мицкоски. Не знам зошто не ги споменува Јакимовски. Останува како факт дека ниту една институција не се посомневала дека во имотот на лидерот на најголемата политичка партија има криминал. По шарената револуција имаме два лидера амнестирани за криминал. Заев за кражба на државно земјиште на кое е изграден Глобал, а Ахмети за тероризам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Jул 21 2023, 18:30

Ништо чудно, пола партија има бугарски пасоши.

Небањатите сами против себе - Page 22 Qwe10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Jул 25 2023, 19:26

Ајде повторно да напишам дека во оваа вест има повеќе манипулации. Прво гласано е за тоа дали има потреба да се носи ваков закон. Во моментов македонски според Уставот мора да знаат сит, а во деловите од земјата во која се говори и друг јазик во број поголем од 20% може да се користи и тој. Но не мора. По законот за албански јазик донесен од ДУИ и СДСМ албанскиот е задолжителен (на бандероли или фирмите на сите државни установи и претпријатија) и таму кај што нема ниту еден Албанец.
Втор проблем е што власта кога ќе успее да собере доволен број на пратеници (во случајов 40) гласа без претходна најава за нешто за што е дискутирано на други седници.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Jул 30 2023, 19:50

Интересна ситуација, министрите од ДУИ поднесоа оставки, но условени со тоа дека ќе важеле кога ќе бидат изгласни уставните промени. Правниот систем во Македонија, Уставот, законор за влада и деловниците на владата и собранието не овозможуваат условна оставка, туку само неотповиклива и понудена оставка. Треба ли да очекуваме дека во Слупчане ќе престане крадењето на струја и оштетувањето на трафостаниците (И двете работи се плаќаат со пари на граѓаните кои си ги плаќаат долговите) кога Бугарите ќе влезат во уставот и со тоа ќе почне процесот на бугаризација на Македонците? Доста со уцени!

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Zhane Вто Aвг 01 2023, 09:38


Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 22 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 22 of 24 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот