Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Небањатите сами против себе

+14
трендафил
Zhane
osa
alienmk
zozoti
PRVOBOREC
Nebula
Bosonoga
Albatros
SHARENI
TRAJCHE
Teo
Luxor
OPOZICIONER
18 posters

Страна 21 of 23 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23  Next

Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Дек 10 2022, 19:26

Тие од СДСМ изгледа уште живеат во минатото. Бракот помеѓу ВМРО и градоначалничката е разведен. По разводот со ВМРО директор на ЈСП е кадар на СДСМ. Новина во неговата работра на пример е договор за набавка на дизел гориво за прв пат без рабат (попуст) што во претходниот договор бил 4,8 фенари пио литар и рокот на плаќање на фактурите е 90 наместо а20 дена како што било порано. Во Водовод нема обвинение за наводен криминал како што лажеше градоначалничката. Таа успеа да ги измами поголемиот дел од граѓаните што гласаа за неа, но не верувам дека ќе успее во иднина. Инаку од луѓе што се спремни да поверуваат дека Гоце Делчев бил Бугарин, не очекувам да разберат дека Данела денес не е дел од ВМРО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Дек 15 2022, 15:48

Еве уште еден пример кога небањати од една партија ги дрѓат сите конци во раце. Во македонски учебник пишува дека Монт Еверест е висок 29.035 метри, а Мртвото Море е 1.400 метри под морското ниво. Таа грешка не ја забележал ни авторот ни супервајзерите ни комисијата што го одобрила учебникот.

Небањатите сами против себе - Page 21 Mont-everest-vo-ucebnik-750x430

https://plusinfo.mk/makedonski-uchebnik-otkri-deka-mont-everest-porasnal-za-20-kilometri-nashite-deca-uchat-deka-na-visokiot-vrv-e-visok-29-305-metri/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Саб Дек 17 2022, 15:37

Небањатите сами против себе - Page 21 Fkcuba10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Дек 18 2022, 18:21

Овој веројатно од омраза кон Македонците што не сакаат да се бугаризираат се занел и заборавил дека ВМРо не е дел од вчласта. Да беше сигурно не ќе бевме во економска, идентитетска и други видови на катастрофи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Дек 21 2022, 17:09

Небањатите против античките.

Небањатите сами против себе - Page 21 Fkgt9010
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Чет Дек 22 2022, 10:31

Ако е проблемот сонцето од Кутлеш би било само тоа одстрането, како што СДСМ не ги менуваше шахтите комплетно, туку само го брусеше тоа што му пречи одамна. Уште кога до смени знамето и го одстрани македонскиот симбол од него. Веројатно во Штип има некој друг проблем со водоскокот, но немам информации за тоа. Иако за жал Преспанскиот договор е дел и од домашното законодавство, но се надевам дека наскоро, кога и најбудалиот Македонец ќе разбере дека Македонија нема наскоро да стане членка на ЕУ, ќе можеме лесно да ги поништиме одлуките донесени под уцени од лидерот со свиткана кичма. Едноставно ќе си ја исправиме личмата што непотребно ја виткаме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пет Дек 23 2022, 16:35

Најновите вести од војната на вемерџаните против леверџаните. И тој лудиот Чиз ги дупи.

Небањатите сами против себе - Page 21 Img_1355

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Дек 24 2022, 11:18

Нема војна помеѓу ВМРО и Левица. Има разлика на мислење за некои работи но основната идеја, рушење на бугарофилската СДСМ од власт ги обединува најголемата десничарска и најголемата левичарска парија против најголемата антимакедонска партија. Кога СДСМ ќе биде срушен, се надевам дека и во Македонија ќе биде скоро сеедно кој ќе биде на власт, односно дали некој процент од парите што се вртат во државата ќе биде усмерен кон социјала или ќе им биде оставен на приватниците да го зголемат прозводството. Не да се краде најголем дел од народните пари. Тогаш веројатно и партиите со националистички предзнак ќе заминат во историјата и ќе се изгради граѓанско општество.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Дек 24 2022, 14:31

Телевизијата ORAnews објавува дека заменикминистерот за внатрешни работи Назим Буши за една преспиена ноќ во кралевски апартман од 880 метри квадратни платил 20.000 вра, шо значи дека за еден месец (30 дена) би се платиле 600 илјади евра колку што чини мерцедесот во кој се возат ВИП гости и до ден денешен, а за неговото купување лежат луѓе во затвот како да си го куполе за себе, а не за државата. Бидејчи ДУИ е од моментално најдржавотворната партија во Македонија, ДУИ, не вертувам дека случајот ќе има политичка разврска (разрешување), да не зборувам за судски процес. Во апартманот според слики што ги прикажува телевизијата бил и синот на заменикот министер на МВР со две девојки. Тој син што бегал од полицијата откако возел со незаконски поставени флешери на приватно возило без последици. Случај за кој до сега никој не е казнет. Мора да се кликне на  Watch on youtube за да ве преупати на сајтот од телевизијата за да може да го видите видеото.Еве ја веста и на македонски за тое што како мене не го знаат вториот службен јазик воспоставен од предавничката власт на ДУИ и СДСМ.

https://www.expres.mk/antikorupciska-obvinitelstvoto-spasovski-vladata-sdsm-i-dui-molchat-za-skandalot-soba-od-20-iljadi-evra-od-vecher/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Саб Дек 24 2022, 17:08

Небањато збунета.

Небањатите сами против себе - Page 21 Img_1361

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Дек 24 2022, 20:37

пжеш пва истово да го постираш на сто теми. Веќе ти одговорив на друга тема. Те молам да не го спамираш форумов. Нема да напишам кој би требало да реагира наместо мене на ова за да не бидам баниран.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Дек 25 2022, 16:26

Според небањатите пратеник било работа на приватно.

Небањатите сами против себе - Page 21 Img_1364

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Дек 25 2022, 20:03

Не знам дали Дете Лошо е Бугарин на кој нему одговара борбата на ВМРО-ДПМНЕ против бугаризацијата на Македонија и Македонците, но сем говор на омраза нема ништо друго во тоа што го напишал. Никогаш и никаде некој од опозицијата не може да биде зло за сите граѓани на една држава. Такви можности има само власта. Кај нас тоа е ДУИ поддржана од СДСМ со коалицијата. Се надевам дека авторот на објавата е ментално здрав и само си ја врши работата за која е платен. Иако не знам кој нормалем би му поверувал.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 16 2023, 17:21

Небањатите сами против себе - Page 21 Img_1379

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Пон Јан 16 2023, 20:43

Членството на СДСМ може да бара промена на Ковачевски во нивната партија. Затоа што тој и Ахмети се најголеми промотори на ВМРО и на Мицкоски. Не сум слушнал дека некој од ВМРО освен мала група од десетина луѓе од кои и Инфомакс крена раце бара промена на лидерот кој ВМРО од губитничка партија ја претвори во победничка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Сре Јан 18 2023, 17:27

Добровечер небањати.


Небањатите сами против себе - Page 21 Img_1382

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Сре Јан 18 2023, 18:33

Ги амнестираше евроатлантската меѓународна банда, нивниот сојузник во војната во 2001 година. Со законот донесен под нивен притисок уште во 2001 година Македонија се откажа од гонење на воените злосторници, а таа обврска ка превзема Хашкиот трибунал, но за жачл ме ја исполни. СПоред трибуналот единствен воен злосторник е Јохан Тарчуловски. Македонија нема донесено ниту една одлука под притисок на запад во полза на македонскиот народ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Саб Јан 21 2023, 10:45

Небањатите сами против себе - Page 21 Img_1394

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Саб Јан 21 2023, 17:13

Некои други партии поѕпишаа дека имаме заедничка историја со Бугарија или дека светите брача Кирил и Методиј не се Македонци туку заеднички. што бугарите го сметаат за Бугари и очекуваат низ уцени за членство во ЕУ тоа да го прифати и СДСМ. Сигурно е дека не се сите бугарофили во СДСМ и дека ги има и во ВМРО, но тоа никогаш не било политика на партијата или на влада предводена од најголемата партија во Македонија, Дури ни кога лидер и премиер беше Љубчо Георгиевски.
Да напишам и дека за воени злосторства нема амнестија ниту застарување. Има и представка пред Уставниот суд со која се бара гонење, но лежи во некоја фиока.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Јан 22 2023, 08:58

Небањатите сами против себе - Page 21 Img_1405

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Јан 22 2023, 10:10

Проблем е што власта наместо да го искористи овој настан и да поентира во смисла дека бугарските нацистички клубови не се културни, туку наркомански, се однесува како слуга кон Бугарија и бугарската власт. После овој настан постои сомнеж дека бугарските тајни служби привлекуваат наркомани во замена за дрога да се прават Бугари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by PRVOBOREC Нед Јан 22 2023, 17:30

PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Нед Јан 22 2023, 18:37

Повторно основа за пишувањето е стар пост од 2019 година. Во меѓувреме човекот се сменил и е поблизок до СДСМ, односно се залага за францускиот предлог по кој до зачленувањето на Македонија во ЕУ би требало да се трансформираме во Бугари. Дали во тоа му помогнал кокаинот и кој го  навлекол на дрога се надевам ќе дознаеме во блиска иднина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Luxor Нед Јан 22 2023, 19:46

Цветин ве разоткри, тоа неговото не е од 2019.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by трендафил Вто Јан 24 2023, 19:48

Додека нил дел од ВМРО секретарот на бугарскиот клуб бил за Македонија.

https://www.expres.mk/za-makedonecot-diler-na-kokain-i-nov-blagonadezhen-blgarin-pendikov-bugarija-e-pirinska-makedonija/

Не знам кој го навлекол на кокаин и бугарофилство. Дали само странски тајни служби или и северџанската.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите сами против себе - Page 21 Empty Re: Небањатите сами против себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 21 of 23 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот