Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести од Македонија

+34
Nebula
Zhane
misterija
Delta
Albatros
nino
TRAJCHE
PRVOBOREC
Viktor
Bosonoga
Dino
Комита
OPOZICIONER
SHARENI
Teo
Luxor
ribar1
IVA
трендафил
Arhimed
Sotir
Фири23
Естир
Пат
kiBik
Dadeda
tmoro
Kalinda
хан Ацо
Фири
defo
reiter
osa
Hamad bim Khalifa
38 posters

Страна 37 of 39 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39  Next

Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Пон Јан 10 2022, 13:49

ВЛАДАТА ДА НИ ДАДЕ ПОМОШ ЗА ГОРИВО ИЛИ ЌЕ ГИ РЕДУЦИРАМЕ ПРИВАТНИТЕ АВТОБУСИ, ВЕЛИ ЛЕНИН ЈОВАНОВСКИ ОД „СЛОБОДА ПРЕВОЗ“
Разни вести од Македонија - Page 37 Fivtsw10

Кој кловн човече. Ок, нека помогне владата, ама нека помогне и во Охрид, и во Куманово има проблем и во Штип, и незнам каде. Па колку пари до сега задниве 20 години изел Скопскиот Јавен транспорт?!?

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Сре Мар 16 2022, 12:13

ВИДЕО: Купувач истепа касиер во КАМ маркет зашто му побарал да стави маска

Оти не пазарам во КАМ, и од последно и од Стокомак, према местото на пазарење се гледа иинтелектуалната „височина“.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by SHARENI Сре Мар 16 2022, 12:47

Takvi slucai imalo poveke ili pomalku nasekade, vklucitelno i drzavni institucii, posebno bolnicite. Idioti sto veruvaat vo teorii na zagovor sekade gi ima, ne mozes da izbegas od niv.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 842
Join date : 2016-11-20

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Albatros Чет Мар 17 2022, 17:55

Konecno ke doznaeme (priblizno) kolku sme. Brojkata nema da bide tocna zaradi bojkot na popisot od del na graganite pretezno na povik od nekoi politicki partii.

https://www.24.mk/details/na-30-mart-kje-se-objavat-rezultatite-od-popisot-kje-ne-ima-li-pomalku-od-1-milion-i-800-iljadi

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by zozoti Вто Мар 22 2022, 17:20


zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Albatros Сре Мар 23 2022, 13:45

Banana republika.

Ниедна јавна институција во земјава, министерство, претпријатие или агенција, не се смета себеси за надлежна за дупнатата неготинска брана „Липа“ од чиишто темели веќе десет дена истекува вода и се заканува да се урне. Оштетената брана може да загрози човечки животи или да усмрти добиток што од локалните села се пасе по истекот на водите од браната. Засега не се знае ни кој може да ја санира штетата што од ден во ден е сè поголема.

https://www.slobodenpecat.mk/dupnatata-brana-lipa-nema-staratel/

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by alienmk Пет Мар 25 2022, 13:02


Strav od Levica, sega ke imase 5 pratenika. Neka izglasaat edna izborna edinica i Levica ke pravi vlada.

alienmk

Број на мислења : 366
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Пет Мар 25 2022, 22:34

Гаќи ни се стресоа. Види како да ти кажам, Руски пари нема. Бојко не е во политика. Од Турција преку Хорхе(чија канцеларија ја запаливте), тешко пошо има тежок меѓународен
мониторинг, така да и со новиов модел, кој сметам дека е донесен со каснење од 5-10 години ќе немате повеќе од 3-ца. Доволно за гомна правење. Прочитани сте._________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by zozoti Вто Мар 29 2022, 08:39

Levica 3-5 samo od nezadovolnite od politikata na sdsm. Vmrovci dodusa imaat rvtdo jadro od okolu 200 000 no od ostanatite nezadovolni od servilnosta i neodlucnosta na Micko vo zastitata na nacionalnite interesi otprilika dvojno. Realno tipuvam 9-12 pratenika. No ne e zborot toa tuku deka so edna izborna edinicake dojde do izraz pogolema demokratizacija, razbivanje na monopolot na sdsm, vmro i dui pa glasot na sekoj glasac koj glasa za malite partii ke vredi isto so gladot na toj sto glasa za golemite.

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Вто Мар 29 2022, 09:48

zozoti напиша: Levica 3-5 samo od nezadovolnite od politikata na sdsm. Vmrovci dodusa imaat rvtdo jadro od okolu 200 000 no od ostanatite nezadovolni od servilnosta i neodlucnosta na Micko vo zastitata na nacionalnite interesi otprilika dvojno. Realno tipuvam 9-12 pratenika. No ne e zborot toa tuku deka so edna izborna edinicake dojde do izraz pogolema demokratizacija, razbivanje na monopolot na sdsm, vmro i dui pa glasot na sekoj glasac koj glasa za malite partii ke vredi isto so gladot na toj sto glasa za golemite.

Генерало да, ќе се изедначи тежината на гласот, и тоа е ок се слагам. Ама закаснато е пошо „малите“ партии се скоро умрени?!? Што самите внатрешно се уништија, што од надвор, влијанија полиција, политички игри итн. Јас го зборам ова од позицијана „член“ на мала партија, ги видов како изгледаат внатре работите и некои работи ми станаа јасно. Јас како единка неможев да ги сменам тие работи, а таа мала партија ќе потоне уште толку од тоа што е сега потоната нажалост.
За Левица, набрзо ќе се одмотува клопчето. Ќе останете изненадени, колку анти државен елемент е таа партија. Како партии, кои со години постојат, немаат ни 1/3 од буџетот на Левица, дури ни полициските партии. Ама прос народ силна држава.

Јас попрво за ДПМНЕ и ДУИ би гласал него ли за Левица.


_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by OPOZICIONER Саб Апр 16 2022, 10:33

Sok bombi i solzavec, izgleda se si ima cena na crniot pazar.

https://nezavisen.mk/solzavci-i-shok-bombi-ukradeni-od-magacin-na-policijata-vo-ohrid/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 955
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Саб Апр 16 2022, 23:37

Солзавци и шок бомби украдени од магацин на полицијата во Охрид

– Во СВР Охрид вчера 12 часот и 30 минути е пријавена тешка кражба од помошен магацин за расходувана опрема на СВР Охрид кој се наоѓа во Стара касарна при што се одземени солзавци, шок бомби и други предмети кои биле предвидени за расходување, изјави Димоски.

И јас истово.Хм, а пази денес два напади на Српската  полиција од Косовари!?! Случајност   или не, или па можда некоја монтировка на некое дувло, пошо насловот на Курир беше, санки украле муниција за кревање востание. Малце чудно. И секако потпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, пријател на ДПМНЕ структури низ Охрид. Така да незнам што да кажам??? Дури Курир имаат и „жешко“ инфо.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Сре Апр 20 2022, 17:56

Македонија повторно е оценета како земја со хибриден режим од страна на Фридом Хауз.
https://telma.com.mk/2022/04/20/fridom-haus-makedonija-ostanuva-hibriden-rezhim/

Агенцијата за иселеништво бара од иселениците да се борат против загрозување на македонскиот идентитет во странство затоа што се почесто јазикот и во званични формулари се нарекува северномакедонски, северномакедонци сите Македонци ( и тие што не се од нашата држава која сега покрај Македонија има и додавка северна наметната од странци и наши предавници или будалетинки ).
https://www.expres.mk/vladata-prizna-deka-prespanskiot-dogovor-go-uriva-makedonskiot-nacionalen-identitet-pishuva-goran-momiroski/
https://www.expres.mk/petrov-promenata-na-drzhavnoto-ime-trajno-go-menuva-identitetot-na-nacijata/

Штрајкот на СОНК продолжува и покрај протисоците на власта. На пример тој дека синдикатот треба да се грижи за децата и наставите. Вистината е дека штрајкот е пријавен благовремено, а владата не обезбедила наставата и згрижувањето на децата да продолжи и во тие услови. Владата лажеше и дек во услови на штројк штрајкувачите не добиваат плата.
https://360stepeni.mk/video-sonk-shtrajkot-prodolzhuva-dodeka-ne-se-dogovorime-za-spornite-prashana/

Во Мариопол украинските фашисти и странските платеници бараат да бидат извлечени од опкружувањето од западните земји. Како што се случи во Арачиново во 2001 година. За такво нешто нема шанси. Очигледно Русија не е Македонија. Ако сакаат да си ги зачуваат животите тие треба да капитулираати да се предадат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Сре Апр 20 2022, 19:04

И една убава вест. Сонцето од Кутлеш естана општинско знаме на општина Лозово.

Разни вести од Македонија - Page 37 Vergina-696x364

https://netpress.com.mk/wp-content/uploads/2022/04/vergina-696x364.jpg

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Пет Апр 22 2022, 15:49

Чудно е што за кражба на масло од канабиц во вредност од 2 милиона евра можеби не ќе се дознаеше ако тоа не го соопшти најголемата опозициона партија. Чудно е и што во крушевско село Алдинци фабриката ја обезбедувала фирма од Струмица.

https://faktor.mk/pratenikot-dragan-kovachki-ukraden-kanabis-od-2-milioni-evra-vo-aldinci

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Вто Jул 26 2022, 08:41

Не берувам дека некој друг сем мене на форумов се сеќава на скопскиот земјотрес во 1963 година. Тоа е веројатно причина што не можат балавци како Заев, Ковачевски, Османи, Маричиќ и други да ме лажат дека наводно немало Македонци во Грција и Бугарија и на други начино да ме убедува дека треба да умрам како Бугарин поради членство во ЕУ. Отганизација што последниве месеци нагло пропаѓа. Што не е случај со Кина на пример.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Bosonoga Вто Jул 26 2022, 11:10

Poveke od polovina crepovi dpmneovski ke umrat kako bugari za da rabotat vo EU. A rakovodstvoto na dpmne za da moze da bega i bara azil koga ke gi apsat i sudat za kriminal.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 977
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Сре Jул 27 2022, 15:14

Сакаш ли да кажеш дека сега власта не ги гони евентуалните криминалци од опозицијата ако зборуваме во сегашно време или дека власта ќе стане опозиција во идно време?
Еве две новини од Македонија. Веќе неколку дена е тешко да се скенираат фискални сметки за поврат на ДДВ (МојДДВ). Дали власта на тој начин сака да украде дел од парите што треба да им ги врати?
Повеќе од еден месец не сообраќа возот на релацијата Скопје-Табановце и обратно. Немало машиновозач.
Во нормални држави двете работи би било невозможно да се случат. Тоа го можат само СДСМ и ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Nebula Сре Jул 27 2022, 16:47

Ostanuva da vidime dali presudata ke bide zakonska ili partiska. I dali voopsto ke dojde do presuda ili slucajot ke zastari.

https://kanal5.com.mk/za-pozharot-vo-modularnata-bolnica-vo-tetovo-podneseno-obvinenie-za-tri-lica-i-za-bolnicata/a540224

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Сре Jул 27 2022, 21:36

Колку што гледам амбулантата во Бутел која е направена од ист материјал како изгорениот објект во Тетово уште не се отвора. Причината е материјалот од кој е направена. Обвинетите имаат делумна вина, но не се виновни за катастрофалните последици од пожарот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 11:05


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 16:10

Уште една потврда дека односите со Србија се навистина пријателски. Срппската црква дозволи прослава на Илинден во манастирот Прохор Пчински.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Пон Aвг 01 2022, 17:18

Почина Илинка Митрева, поранешна министерка за надворешни работи од СДСМ.  Бог да ја прости. Беше почитувана и од политичките противници затоа што секогаш работеше за својата земја. Бог да ја прости.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Пет Aвг 12 2022, 20:59

Разни вести од Македонија - Page 37 Slika_60

А кога ќе видиме вакво нешто за некој од државно здравство.Шо таму нема суперинфекции?!?!
Маларична во Охрид ги има сите санитетски услови?!? Не го бранам Жан Митрев, само сум загриженн дека утре од обична исекотина, можам да умрам од сепса. И никој да не ме спомне, а лекарот да биде „награден“ со пратеничко место.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Вто Aвг 16 2022, 16:36


_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 37 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 37 of 39 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот