Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести од Македонија

+36
zozoti
alienmk
Nebula
Zhane
misterija
Delta
Albatros
nino
TRAJCHE
PRVOBOREC
Viktor
Bosonoga
Dino
Комита
OPOZICIONER
SHARENI
Teo
Luxor
ribar1
IVA
трендафил
Arhimed
Sotir
Фири23
Естир
Пат
kiBik
Dadeda
tmoro
Kalinda
хан Ацо
Фири
defo
reiter
osa
Hamad bim Khalifa
40 posters

Страна 36 of 40 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next

Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Albatros Пон Апр 06 2020, 12:03

Kako sto predvidov Mickoski ke si gi pripise zaslugite. Prasanje e dali ne se izbrzaa. Osven ako nemaat plan Slovenija i Ungarija redovno nekolku nedeli da isprakaat pomos zatoa sto krizata doprva doaga a vmro nema drugi sponzori osven Jansa i Orban koi direktno bi se vmesale vo vnatresnite raboti na Makedinija i bi se obidele da pravat izboren inzenering. Posebno zatoa sto na nekoi mnogu pomokni drzavi ne im se dopaga toa i imaat daleku pomokni mehanizmi za anuliranje na rezultatite na Jansa i Orban.

Разни вести од Македонија - Page 36 Img_2046

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Nebula Саб Апр 11 2020, 19:04

Kakvi mediumi i novinari imame nikogas nema da bideme pravilno informirani. Za ednite se samozapalil za drugite go zapalile.

Разни вести од Македонија - Page 36 Img_2064Разни вести од Македонија - Page 36 Img_2065

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by SHARENI Вто Апр 14 2020, 12:54

Se nadevam posleden pat.

Разни вести од Македонија - Page 36 Img_2174
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Dino Вто Мај 05 2020, 12:07

Denes e denot na makedonskata azbuka.

Разни вести од Македонија - Page 36 Img_2054

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Вто Мај 05 2020, 12:44

и јазик да не забораваш. Денес е денот на Македонскиот јазик, кој сиротите ДПМНЕ-овци и разно разни патриоти се одлучија да го заборават, а веќе е 15 мин до 13 часот. Ни на твитер не спомнувааат. А кога сакаа да исполитизраат околу денот на мајчиниот јазик, први беа да трескаат глупости. МРШ БЕ!!!
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Dino Вто Aвг 18 2020, 21:49

Kaj bese temata za kurton mediumi. Procitajte da vidite koj ne informira a nasednuvaat na sitni stosovi. I toa portali kako onoj na Gero, lokalno i nekoi drugi sto ke gi kazes seriozni.

Твитер насамари македонски портали да пренесат честитка од лажен Ципрас
360степени | 18 август, 2020 21:36

https://360stepeni.mk/tviter-nasamari-makedonski-portali-da-prenesat-chestitka-od-lazhen-tsipras/


Разни вести од Македонија - Page 36 Efucbd10


Последната промена е направена од Dino на Вто Aвг 18 2020, 21:53. Мислењето е променето 1 пати

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Dino Сре Окт 21 2020, 17:52

Site partii se apaski, do edna.

Разни вести од Македонија - Page 36 Img_2096

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Dino Пет Окт 30 2020, 18:50


Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Dino Вто Ное 03 2020, 16:59

Zakon ke donesete ama se znae kolku se pocituvaat zakonite kaj nas. Samo na hartija ke bide.

Разни вести од Македонија - Page 36 Img_2100

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Пон Ное 09 2020, 09:20Хахха, решија Интегра да го кандидираат за градоначалник Џими.........епа на толку будали во  Македонскиов општенствен живот, дајте му шанса на човеков, можда ќе направи нешто паметно. Плус си го сака Штип ко шо ми имаат кажано.
НИГЕРИЕЦОТ СИМЕОН ПОЛИКАРП КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ШТИП НА ИНТЕГРА

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Dino Пон Дек 07 2020, 15:29

Pak vadete si oci za niv.

Разни вести од Македонија - Page 36 Img_2102

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Вто Дек 08 2020, 09:30

Украдените 2 тона марихуана од Јосифово пронајдена во сдсмовско Арачиново.

https://expres.mk/ukradenata-marihuana-od-josifovo-pronajdena-vo-arachinovo/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by alienmk Вто Дек 08 2020, 17:44

Potocno vo Aracinovo na vmro, alijansa i alternativa. A Zaev povtorno izleze vo pravo.

Разни вести од Македонија - Page 36 Img_2040

Разни вести од Македонија - Page 36 Img_2041

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Bosonoga Нед Дек 13 2020, 11:31

I Zmicko bil pokanet ama vo globalnata mreza na siraci na lazni vesti.

Разни вести од Македонија - Page 36 Img_2138
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Albatros Саб Фед 20 2021, 17:44

Ova ohrabruva.

Разни вести од Македонија - Page 36 Img_2099

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Dino Вто Мар 16 2021, 18:52

Pagaat od smeenje po stabovite dodeka gledaat kako se ispotepuvate megu sebe za niv.

Разни вести од Македонија - Page 36 Img_2117

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Dino Вто Мар 30 2021, 09:55

Korisna poseta da se prodlabocat odnosite so ogled na ekonomskata mok na Kina.

Разни вести од Македонија - Page 36 Img_2118

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by zozoti Вто Мар 30 2021, 11:06

Naednas stanavme vazni.

Разни вести од Македонија - Page 36 Img_2060

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Nebula Сре Мар 31 2021, 12:04


Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Albatros Сре Мар 31 2021, 17:57

Malo podobruvanje od porano, no nisto spektakularno. Treba uste mnogu rabota, edukacija i promeni vo zakonite i sistemot pa da zalicime na solidna drzava.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Dino Вто Мај 11 2021, 17:17

Od tviter ova kolku da se znae oti badijala oci si vadat budalite. Partiskite botovi barem kar nekoj imaat, ja sefce, ja vrabotuvanje.

О2 Иницијатива
@O2Inicijativa
1h

Можете слободно да ја погребате надежта за правна држава на овие простори. Пратениците од различни партии, позиција и опозиција, СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, АА, ГРОМ… денес си го изгласаа новиот закон за легализирање на секакви можни дивоградби. Со 72 гласа ЗА, 5 против, 3 возд.О2 Иницијатива
@O2Inicijativa


Онаму каде првиот закон застана, на 3.3.2011, сега сè ќе се легализира со новиов закон, рокот е кога ќе стапи на сила. Ова на предлог на ВМРО-ДПМНЕ се додаде и се усвои, инаку ќе беше за дивоградби изградени до 1.10.2019


О2 Иницијатива
@O2Inicijativa


Со овој закон се запираат сите постапки за рушење на дивоградби и сите поврзани управни и судски постапки. Пратениците од Комисијата за транспорт, врски и екологија, со исклучок на ДОМ, пред неколку дена усвоија и измена со која законов нема рокО2 Иницијатива
@O2Inicijativa


Инаку законов ниту беше ставен на ЕНЕР, ниту виде јавни расправи, ниту стручни мислења, ништо. Под превласт на демократија си поминува некакво криминално-клиентелистичко-феудално општество

https://mobile.twitter.com/o2inicijativa/status/1392117842326302725

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by alienmk Сре Мај 19 2021, 16:40

Kaj nas ostavka podnesuva toj sto gi otkril plagijatite i falsifikatite.

Германска министерка поднесе оставка поради плагијат на докторската дизертација
19/05/2021 - 15:37

https://www.radiomof.mk/germanska-ministerka-podnese-ostavka-poradi-plagijat-na-doktorskata-dizertacija/

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Dino Пон Мај 31 2021, 20:42


Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Albatros Нед Jул 18 2021, 17:32

Mentalitetot najtesko se menuva.

Разни вести од Македонија - Page 36 Img_2108

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Albatros Сре Сеп 22 2021, 18:05


Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 36 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 36 of 40 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот