Здравството во Македонија

Страна 6 of 17 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next

Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by luxor on Чет Фед 23, 2017 4:34 pm

Дај линк до тие правила кои наводно се донесено во време на СДСМ. Паушални искази ќе се сметаат за лаги.
luxor
luxor

Број на мислења : 5383
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пет Мај 26, 2017 6:59 pm

Ајде да одбележиме дека владата во заминување изгради најсовремен ПЕТ центар во кој се очекува покрај домашните да се дијагностицираат и лекуваат болни од рак не само од нашата земја туку и од регионот. Денеска го посети  г. Јукија Амано, генерален директор на Меѓународната агенција за атомска енергија. Поводот на оваа посета е финализирање на сите активности пред отпочнување на ПЕТ Центарот со работа со пациенти. Меѓународната агенција за атомска енергија пружи континуираната стручна поддршка. Заеднички успеавме да го изградиме најсовремениот и најсложениот здравствен објект во Македонија, единствен од ваков тип во поширокиот регион. Голем успех за Македонија, за сите нас. Ме чуди што некои медиуми го игнорираат овој значаен проект за македонското здравство._________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6197
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by OPOZICIONER on Пет Мај 26, 2017 8:56 pm

a kolku pari ukradovte ne kazuvas.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 737
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Нед Мај 28, 2017 5:12 pm

Бидејќи ти клеветиш. клевети до крај па кажи ја и сумата за наводно украдени пари. Останува фактот дека во последните 10 години е направено многу повеќе отколку во времето кога вие или Љубчо бевте на власт. Кога според тебе веројатно не се крадеше. За Заев знаеме дека парите му ги собираше Вицето. Да бидеме реални, сигурно е дека и во последните 10 години некој крадел. Но до сега ниту една опозиција немала свое обвинителство како што вие го имате СЈО. Ќе го игнорирам во моментов уставното јавно обвинителство. Според резултатите на СЈО можам да кажам дека скоро и да немало крадење.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6197
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Саб Јун 03, 2017 4:24 pm

Честитки до новата влада. Само што дојдовте на власт ја имаме првата операција во Македонија со која маж се претвори во жена. Се зборува дека се работи за човек што ветил дека доколку СДСМ дојде на власт со помош на Албанците сексуалниот орган ќе го прилагоди на муслиманските правила и бидејќи не сакал да направи сунет се решил на комплетно отстранување на пенисот. Се очекува првиот машки орган да го прими за еден месец. Мислев дека се работи за Зоран Заев, но според последните информации човекот е помлад.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6197
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пон Јун 05, 2017 4:25 pm

Гледам новиот министер сака да воведе нов систем за наградување на лекарите, во кој нема да има казни, туку само награди. Не ми е познат систем на вреднување било каде и во било која област да нема казни. Што ќе се прави со лекар што не работи ништо?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6197
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by PRVOBOREC on Пон Јун 05, 2017 5:24 pm

Разбирам зошто црпката небањата тешко ти го сфаќа позитивниот систем на мотивирање инаку познат и признат во светот. После лоботомијата во жолтата куќа сега веќе ни МП тројките не ви ги аплоудираат, немаат време се пакуваат, кој за Москва кој за Халкидики.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1060
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пон Јун 05, 2017 6:25 pm

Разбирам дека сите фашисти како тебе мразат се што не е исто како нив. Ако не си спремен да дискутираш како нормален човек не знам зошто воопшто учествуваш на форуми. Дали да си го покажеш примитивизмот? Со тоа воопшто не и користиш на својата партија. Ќе помисли некој дека и Заев е како тебе.
Министерот за здравство не зборуваше за првенствено позитивен систем, односно систем на наградување, туку за целосно укинување на казните за лекарите што не е исто. Секаде постои систем на награди и казни како најефикасен систем што ги тера луѓето во разни области да работат како што треба. Веќе со месеци пишувате по форумов за бегства на политичари, а колку што гледам сите се тука. И сите се појавуваат редовно на судењата освен Зоран Заев кој повеќе од една година бега од процесите за еврата кај брат му Вицето.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6197
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пон Јун 05, 2017 7:05 pm

Министерот за здравство најави и измени во МОЈ ТЕРМИН. Гледаш дека тоа не го коментирам затоа што очекувам дрка како искусен лекар може да ја подобри процедурата. Истото требаше да се направи, според мојата лоботомирана небањата глава во однос на некои со длабоко испрани глави во пределот на мозокот и со екстерното тестирање. Во ред беше доколку мислите дека е толку лошо да се укине за оваа година, но не за секогаш. Тоа за секогаш треба да се разбере до доаѓање на нова власт.
Слушам како Заев ветува дека реизбор на судиите ќе правеле експерти. Мисли ваљда на некој нов мачкар како Ван Хауте.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6197
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by OPOZICIONER on Пон Јун 05, 2017 7:14 pm

Sto te maci tebe, toa sto gi ukinuvame mehanizmite za kontrola i ucena nad administracijata pacientite i roditelita naq ucenicite. toa sloboda se vika, taka se saka Makedonija a ne so sistemski zakani i uceni na sopstveniot narod.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 737
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Вто Јун 06, 2017 7:42 pm

Не знам дали разбираш македонски но не можам да ти пишувам на албански, не го знам овој јазик. Ајде ќе се обидам на поедноставен начин за да можеш да ме разбереш. Прво извади ги розевите наочари што изгледа си ги заменил со црните што ги носеше до пред некој ден. Ако нема казна со процент од плата, како ќе се казни лекар што доцни на работа па пациентите го чекаат, лекар што ја продолжува паузата. Дали директно ќе добие отказ?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6197
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Вто Јун 06, 2017 7:55 pm

Да дополнам. Немаше да реагирам ако министерот најавеше нов систем, а до тогаш го укинеше времено стариот. Но не верувам дека и лекарите се црпнати, да не кажам Богови, па дека никогаш не заслужуваат казна. Секој систем за оценување на работа на некој предвидува одредена плата што се добива за просечна работа и награди за подобра или пообемна и казни за полоша или помалку обемна ако тоа е по вина на тој што ја извршува работата, односно ако работи под исти услови со своите колеги.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6197
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by defo on Вто Јун 06, 2017 8:41 pm

Ако оценуваш кој што сработил, како би ги оценил оние кои оставиа полу-инвалид пред вратите повеќе од месец дена???

defo

Број на мислења : 2267
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Сре Јун 07, 2017 3:16 pm

Кој полуинвалид, кој лекар го оставил. Не знам за кој случај говориш. Да те потсетам и дека на власт сега се Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ, па се надевам доколку старата власт направила некој пропуст, новата го исправила. Ако не е така не знам дали ја обвинуваш старата или новата власт. Во секој случај дај повеќе податоци за да можам да дискутирам,

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6197
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by nino on Сре Јун 07, 2017 3:24 pm

така е бре. со години се уништувало сега за два дена ќе го управат овие здравството.
стварно да се инвестирање и унапредување здравството денес ќе беше на завидно ниво.
но болниците ни се како од хорор филм, а кадарот бега во странство.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Сре Јун 07, 2017 3:39 pm

Само прашав што за конкретен случај познат во јавноста, наводно, бидејќи не ми е познат на мене, направила актуелната власт. Не за системско решение, за што треба време, туку за нешто што може да се направи веднаш. Пак ќе кажам дека не знам за кој случај се работи па не можам детално да коментирам. Ако имало грешка од поранешната власт, пак ќе прашам, што направи новата власт што самата себе си се прогласува за божем реформска.
Се надевам дека ти имаш информации за кој случај се работи, односно дека не си го напишал постот од навика, на памет, без да знаеш за што станува збор, па те молам и тебе да ми дадеш повеќе податоци или линк до нив за да можам да дискутирам. Дали се работи за потреба од некој преглед или интервенција и во што е проблемот истиот доколку старата власт по грешка не го направила новата власт не го закаже во овие неколку дена колку е на власт. До кога ќе го оставите „полу инвалидот“ пред вратите. Додека не стане инвалид или покоен ли?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6197
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пон Јун 12, 2017 5:04 pm

Денес почина девојче од Гостивар, Бог да го прости, на пат кон Клиничкиот центар во Скопје.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6197
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Чет Jул 27, 2017 5:16 pm

Двојца гостиварчани починаа од до сега неутврдена заразна болест, а повеќемина се во болница. Министерот си го прчи во САД и троши таму народни пари, а нема пари за реагенси за да се утврди од што биле болни пациенти и, пази Бога ти, мостри се испратени во Тирана и Приштина за да се дијагностицира болеста. Нема ли кучињата на Сорос сега да бараат оставка од министерот Таравари? Дали новата влада е за живот во Македонија или режим за смрт?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6197
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Чет Jул 27, 2017 11:18 pm

Министерот Таравари од Приштина и Тирана ги доби резултатите и ги соопшти. Се работи за болест што ја пренесуваат глувци, хеморалгична треска. Министерот кажа и дека оваа година имало четири други вакви случаи, што би рекле во времето кога ВМРО беше на власт четворица се разболеле. Но има една разлика. Тогаш не умре никој. Сега, со новата власт двојца починаа. Тогаш болеста беше веднаш дијагностицирана кај нас. Сега чекавме резултат од Приштина и Тирана. За прв пат во македонската историја.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6197
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Чет Jул 27, 2017 11:55 pm

Да му помогнеме на Алексеј за кој режимот на Заев не обезбедува лечење.


Здравството во Македонија - Page 6


_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6197
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Чет Aвг 10, 2017 10:25 pm

И ветувањето за матичен гинеколог во Шутка за една недела, до 12 јули, може да го ставиме во ранг на јадење фекалии, односно лажно ветување. Всушност како и се што вети новата влада. До денешен гинекологија во Шутка нема.
Изгледа дека ќе се увезе лекар од Албанија, но од кога?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6197
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Саб Aвг 12, 2017 8:41 pm

Бог да ја прости девојката што благодарејќи на реформите почина од слепо црево.

Здравството во Македонија - Page 6 Status-zdravstvo

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6197
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Нед Aвг 13, 2017 1:14 pm

Neshto link za smrtta na pacientkata do javnite mediumi pochituvan Trendafile...Pa makar i do kuririte i shitelite...Neshto slabo mi se veruva na lagite shto po socijalnite mrezhi gi rasprostranuvaat vashite botovi...
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Нед Aвг 13, 2017 2:59 pm

Ако ти имаш линк дека СДСМ или некој од министерството за здравство ја демантира веста дај го. СДСМ демантира и многу по безначајни работи.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6197
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Нед Aвг 13, 2017 8:48 pm

Na tvoe mesto bi vnimaval shto posakuvam...Sramno i zhalno e toa shto ja lazhete javnosta...Ama pa vie vro-dpne-ofcite drugo i ne znaete...

http://fokus.mk/taravari-do-vmro-dpmneu-inamesto-da-izmisluvate-prikazni-za-pochinati-patsientki-redno-vreme-e-da-gi-ischistite-svoite-redovi-od-kriminaltsi-i-lopovi-chekam-interpelatsija/
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 17 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот