Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Здравството во Македонија

+21
Flora
Nebula
SHARENI
TRAJCHE
Albatros
misterija
Bosonoga
nino
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Dino
Luxor
Teo
трендафил
tmoro
osa
Боко
defo
Фири
Hamad bim Khalifa
reiter
25 posters

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Фед 14 2015, 14:42

defo напиша:
osa напиша:ne sekoj ima sovest ,ne sekoj shto stoi na dve noze ,mora da se nareche chovek ,
sovesta e neshto shto ne se kupuva ,ne se prodava ,samo se poseduva ,no ne sekoj

го гледав интервјуто на Тодоров..еј како да збори стварно без грам совест.....очигледно кај него упалило она секоја лага кажана 100 пати станува вистина.......му се всадила таа реплика не сум јас крив...а уствари се сам си призна во интервјуто за 24 вести.

Ne smee drugacije - inaku mu letna glavata! Mafija e toa - ne moze sekoj kako saka, sto saka, koga saka i ako saka....tuku ima da igra kako Don niko grujolone naredi!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by osa Саб Фед 14 2015, 14:51

ama Kalife pa kako ziveat so toa ?.....daj barem neka ni dadat i na nas recept ..
pa jas pred 15 godini go ostaviv machorot vo kukata ,i si zaminav od nego ,no seushte nemozam da go prezalam i postojano go spomnuvam celi 15 godini . ,i toa pazi machor  ,zivotinche .. a ova  luge  ,chovechki zivot  !!!! kolku mrtvi 
dushichki ima ovoj na svojata sovest ,i kako zivee so niv neka ni kaze ,mozebi ke se privikneme i nie na ova ako e "dobro"

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Фед 14 2015, 15:05

Ne mozes da se priviknes! Toa ne se uci, za toa ednostavno se ragjas i si vaspitan od doma taka, vo takva sredina si rasten, kaj sto nemale ni kuce ni mace. A i ako go imale najcesto bilo maltretirano i zlostavuvano...maceto ili kuceto. Sto da ocekuvas od takvi kreaturi.
p.s. A za recept prasa?! Ne fala, ne sakam da bidam kako niv ni pod razno ni za bilo koja cena! Poubo mi e vaka... Cool
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by defo Саб Фед 14 2015, 18:35

Никола Тодоров, имаш голема среќа што не сум јас татко на Тамара оти ќе те убиев како куче!

Тој дури е и бесен што го обвинувале дека е виновен за смртта иако бил запознаен со случајот цело време, знаел сè за случајот, па дури и самата Софијанова призна дека добиле наредба од горе, значи од него да се чека отворање на некаков си центар за спинални операции и затоа се одлучило да не се прати Тамара на лекување?!


дирекно признавање на вина...

Кога е здравјето на овие мали сонценца во прашање, тогаш се штеди, а кога треба да се купат фитнес справи за Грујо за да се вежба и да живее 110 години копилето диктаторско, тогаш може да се дадат 40.000 евра без мислење многу многу?!

тдм...вулгарно (што не поштовам многу)....али ја погодил Саше целта овај пат...тоа е она ......седнаа на фотељи и се заборавија помислија(мислат) дека се безмртни и семоќни.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by tmoro Чет Фед 19 2015, 12:03

http://www.ohridnews.com/vesti/80654

Директорот и швалерката, години сех у канцеларију

големи вмровчиња

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Гостин Пон Фед 23 2015, 10:12

tmoro напиша:http://www.ohridnews.com/vesti/80654

Директорот и швалерката, години сех у канцеларију

големи вмровчиња

Tmoro, imam nekoi neprovereni informacii deka ova e samo presmetka vnatre vo dpmne...I deka so ovoj sluchaj samo se osloboduva mesto za kadri, mnogu bliski do Bakrachevski...Bi sakal da go znam tvoeto mislenje za ovie navodi...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by tmoro Пон Фед 23 2015, 12:55

Teo напиша:
tmoro напиша:http://www.ohridnews.com/vesti/80654

Директорот и швалерката, години сех у канцеларију

големи вмровчиња

Tmoro, imam nekoi neprovereni informacii deka ova e samo presmetka vnatre vo dpmne...I deka so ovoj sluchaj samo se osloboduva mesto za kadri, mnogu bliski do Bakrachevski...Bi sakal da go znam tvoeto mislenje za ovie navodi...

Види сега од една страна така е ама од друга Швалерката му е сестра на сопругата на бившиот пратеник на ДПМНЕ Пецаков така да тие се нивни гјубре - гласачи и Пецак нејзе ке ја спасит од поголема казна ама ке го кркаат Директорот и другиот помагач ,ке ги избркаат од работа ке постават повторно свои слуги и така.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Гостин Чет Фед 26 2015, 22:32

Фондот за здравство доби нови в.д. директори – главна Сања Минкова, блиска до семејството Латиновски

Здравството во Македонија - Page 2 Minkova-540x540

Сања Минкова, вработена во Владата и Орхан Рамадани, поранешен директор на Аеродроми Македонија се новите в.д директори на Фондот за здравствено осигурување, информираат од Владата, истакнувајќи дека тие на директорските функции биле назначени на вчерашната владина седница.

http://libertas.mk/%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%BE%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B2-%D0%B4-%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Гостин Чет Фед 26 2015, 22:34

Владата се премисли - наместо Минкова, Кристина Христова е в.д. директор на ФЗОМ

Соња Минкова не издржа на в.д. директорското место во Фондот за здравственмо осигурување (ФЗОМ) ниту еден ден. Владата ја повлече денеска одлуката за избор на Минкова откако увидела дека таа нема доволно стаж (6 години) за да биде избрана на првата функција во фондот.

На местото вршител на должност директор е поставена Кристина Христова, која досега беше директор на Секторот за фармација во Фондот.

- Превидот е констатиран пред да се потпише одлуката и истата да се објави во службен весник така што не се предизвикани правни последици - изјави за МИА портпаролот на Владата, Александар Ѓорѓиев.

Владиниот портпарол информира и дека истовремено Владата одлучила да биде распишан јавен повик за пријавување на интерес за ангажирање на позицијата директор на ФЗО, кој ќе биде објавен во сабота на 28 февруари и ќе трае до 15 март годинава.

Кристина Христова е вработена во ФЗОМ од 2007 година, а на позицијата директор на сектор е од 2010 година.

Претходно, Владата го именуваше и Орхан Рамадани за в.д директор на Фондот за здравствено осигурување. Двајцата в.д директори имаат еднакви овластувања, права и одговорности во извршувањето на функциите.

http://plusinfo.mk/vest/16357/vladata-se-premisli--namesto-minkova-kristina-hristova-e-vd-direktor-na-fzom

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Гостин Вто Мар 24 2015, 17:58

Vazhno go otstranija od sindikalen lider...Shto i beshe celta na nameshtaljkata...

АПЕЛАЦИЈА ЈА УКИНА ПРЕСУДАТА ЗА СТАВРИЌ: Пресудата содржи недостатоци од кои не може да се испита нејзината правилност и законитост

Вторник, 24 март 2015 - Апелациониот суд Скопје ја укина пресудата за офталмологот Дејан Ставриќ, кого Основниот суд Скопје 1 го осуди на една година затвор бидејќи наводно земал мито од 2.000 евра за да посредува при добивање инвалидска пензија, потврдуваат за Академик од одбраната. Случајот е вратен на повторно судење, кое ќе стартува на 7 април.

http://www.akademik.mk/apelatsija-ja-ukina-presudata-za-stavrik-presudata-sodrzhi-nedostatotsi-od-koi-ne-mozhe-da-se-ispita-nejzinata-pravilnost-i-zakonitost

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мар 24 2015, 18:02

Stavrikj da imash u predvid toa sudikite sto te sudele koga ke ti dojdat na pregled! Da im prepishes "tegli" kako na Tosho malerot.......kjorli niedni! Evil or Very Mad Samo za pushenje gi biva!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Гостин Вто Апр 07 2015, 17:10

НА СВЕТСКИОТ ДЕН НА ЗДРАВЈЕТО, ЗДРАВСТВОТО Е НАЈБОЛНО

Сите „дела“ на министерот Никола Тодоров

Денес е 7 април, Светски ден на здравјето. Имејлот утринава ми беше затрупан со покани, каде и во колку часот ќе се одржат свечени настани по повод овој ден, а каде како почесен гостин секаде ќе биде министерот за здравство Никола Тодоров. Знаејќи колку е хиперактивен првиот човек во здравството, не се сомневам дека ќе успее да стигне секаде, особено кога треба да го сликаат или снимаат. А, најважно од сѐ е дека ќе има можност да се пофали за сите „дела“ , проекти и реформи што ги направил во здравството, откако веќе четврта година по ред седи во министерската фотелја.

СИТЕ „ДЕЛА“ НА МИНИСТЕРОТ ТОДОРОВ

Јавното здравство години наназад се соочува со многубројни проблеми, а тоа најмногу на грб го почувствуваа пациентите. Факт е дека сите министри кои раководеа со овој сектор досега, не направија некои значајни промени. И, тие излегуваа на пресови, промовираа проекти, се сликаа, но тоа го правеа еднаш, максимум двапати неделно. Тодоров има пресови секој ден, па дури и за викенд. Тој во два изборни циклуси ја доби довербата да управува со оваа институција. Така, почна големиот „реформаторски“ подвиг во здравството на Тодоров, кој меѓу своите сопартијци е познат како Нино.

Во првиот момент кога седна на министерската фотелја, тој веднаш почна да прави упад во скопските клиники и болниците низ земјава. Ненајавен, во доцните часови со инспекции и со камери ловеше лекари и медицински сестри, кои спијат и пушат цигари, но не куртулија и бубашвабите. Сите добиваа казни, некои беа суспендирани од работното место, додека други добиваа намалување на платите. Така, Тодоров ја почна својата кариера во јавното здравство, а честопати ја имаше и улогата на инспектор, директор, па дури и судија. Тој ќе остане запаметен како првиот министер, кој со судска пресуда забранил штрајк на лекари.

Во многуте негови „дела“ влегуваат пациенти кои починаа чекајќи да дојде Брза Помош, пациенти кои починаа во кругот на скопските клиники бидејќи лекарите ги немале основните материјали за работа, инфузии и гази, а пред неколку години, на пациент му пукна чир и животот му беше ставен на коцка, затоа што во Штипската клиничка болница немаа сонда, која чини само 15 денари. А, да не зборуваме за бебињата и родилките, чија смртност од 2010 година наваму е зголемена и најчесто умираат поради болнички инфекции и тоа во новата зграда на скопската Клиника за гинекологија. Да не заборавиме и на очната лекарка, која според обвинувањата, го оштети видот на повеќе од 50 пациенти, а сега како награда доби обука во Турција за доусовршување на методата. Ги добива дури и судските процеси во кои што е обвинета и се тоа поради името и презимето. За секој од тие случаи беше формирана Комисија за стручен надзор, но ретко која од нив излезе со информации – што точно се случило?

Тодоров се пофали и со реконструкција на повеќето болници, ама сликата на терен изгледа поинаку. Распаднати врати и кревети, скршени прозори, крвави и нечисти чаршави, кои мирисаат на километар, бубашваби, нестерелизирани инструменти…..Во целосен распад се и болниците низ другите градови во земјава, низ Прилепската болница шетаат кучиња и мачиња, немаат никакви материјали за работа, хигиената е на нула, врие од болнички инфекции, па за пациентите е поопасно да се лекуваат таму, отколку дома. На исто ниво се и Гостиварската, Кочанската, Битолската и Штипската клиничка болница. Пациентите се приморани сами да си купуваат терапија и лекови, иако редовно плаќаат здравствено осигурување, а во моментот Клиниката за онкологија не располага со никакви цитостатици.

Долга е листата на министерот со промовирани проекти, но досега на дело не видовме ништо. Се промовираше изградба на нов Клинички центар, но се уште не е удрен камен-темелник, веќе три години по ред избира советници со IQ 140, но очигледно од пријавените кандидати никој не ги здоволува неговите критериуми. Проекти многу, дела малку.

Пред да го завршиме текстот, мора да споменеме дека пред неколку месеци, Тодоров лично нагласи дека 9-годишната Тамара Димовска од Велес ќе се лекува на државна сметка во странство. Тоа не го испочитува, девојчето почина, а тој се уште е министер. Не чувствувал морална одговорност, за да си поднесе оставка. Тука се и сите партиски војници – лекари, кои повеќе бистрат политика, отколку што ги лекуваат пациентите. Сите тие се членови на различни комисии, земаат пари од секаде и ги кројат судбините на многу пациенти, ама не по Хипократова заклетва, туку по партиска.

Ова не е измислената болница „Принстон – Плејсборо“ во Њу Џерси, под раководната палка на необичниот медицински генијалец, доктор Хаус, кој води тим на дијагностичари, но, сепак, се болници од која треба да излегуваат здрави, а не болни пациенти! Иако, името на доктор Хаус доста се поистоветува со моменталната ситуација во јавното здравство. Министере, време е за оставка.

http://fokus.mk/na-svetskiot-den-na-zdravjeto-zdravstvoto-e-najbolno/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Гостин Вто Апр 14 2015, 21:12

РАСАДНИК НА КАНДИДАТИ ЗА КП ДОМОТ „ИДРИЗОВО“

Зошто власта постојано ги менува директорите на Фондот за здравствено осигурување?

Фондот за здравство е една од институциите каде што во најкус можен рок биле сменети неколку директори.

За само еден месец, во фондовската фотелја се сменија пет нови директори, за конечно на директорското столче да седне Сашо Стефановски, кадар на ВМРО-ДПМНЕ.

Карактеристично за оваа здравствена институција е тоа што повеќето од именуваните директори досега завршиле со кривични постапки против нив, а некои завршиле и в затвор.

Некои беа обвинети за проневера, додека други настрадаа поради партиска одмазда.

Причината е огромниот буџет од неколку стотици милиони евра во кој сакаат да брцнат прстите на власта!

http://fokus.mk/fokus-express/rasadnik-na-kandidati-za-kp-domot-idrizovo/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Гостин Сре Апр 15 2015, 17:14

Pukaat nasekade...Konechno narodot sobra hrabrost da ja p-ogledne vistinata vo ochi i da gi posochi vinovnicite....

Половина нација се гуши, активистите најавуваат протестиРечиси половина од граѓаните на Македонија изминатата година заболеле од респираторни болести на горните и долните дишни патишта. Состојбата со загадувањето е алармантна.


Здравството во Македонија - Page 2 Tabela%201(1)

Од Граѓанската иницијатива „Ќе дишиме или Ќе издишиме“ бараат од Институтот за јавно здравје јавно да ги објави податоците. Најавија дека ќе им свртат грбот на институциите и започнуваат со протести во Скопје, Битола и Тетово.

„Прашуваме на кого служи институтот за јавно здравје? На партиските елити или за нас граѓаните? За кого го вклучувате алармот? За партиската ебола или за нас граѓаните со респираторни проблеми? Прашуваме дали институтот функционира само како филијала на заводот за статистика? „Ќе дишиме или ќе издишиме“ со подршка на „Еко Герила“ од Тетово и „За нас се работи“ од Битола прашуваат и бараат јавно да се соопшти бројот на лица заболени од респираторни проблеми и бројот на лица заболени од канцер по региони Скопје, Тетово и Битола“ изјави Ангела Илиевска, од Иницијативата.

Протестите најавени како марш за животот„ЌЕ дишеме или ЌЕ издишеме“ ќе ги организираат заедно со Еко Герила. Од оваа граѓанска иницијатива на директорот на Институтот за јавно здравје денеска му подарија маски за заштита, вентолин, антихистаминици, но како што велат тој не се појавил и не сакал да ги прими.

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=21626

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Гостин Вто Сеп 22 2015, 18:34

Каква е Хигената на Струмичка Гинекологија

До нашата редакција пристигнаа фотографии кој се направени на оделението за Гинекологија.
Страшна е глетката кој може да се забележи од фотографиите.
Нечисти чаршави кои се облеани со крв, пижами кои личаат на се само не на пижами. Лебарки кои се шетат насекаде по оделението.
Се прашуваме што треба да се случи таму за да се преземаат мерки за малку подостоинствен пречек на пациентите.
Оваа објава не сакаме да се сфати како политичка, туку бараме надлежните да преземаат мерки, бидејќи глетката е страшна и катастрофална.

Здравството во Македонија - Page 2 11638111_10203500424989630_727002549_n-800x445

Здравството во Македонија - Page 2 11992235_10203500418549469_1659295086_n-720x445

Здравството во Македонија - Page 2 11995652_10203500430069757_99452547_n-640x445

Здравството во Македонија - Page 2 11997008_10203500421869552_184184587_n-800x445

Здравството во Македонија - Page 2 11997155_10203500420029506_844651771_n-720x445

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Гостин Вто Сеп 22 2015, 19:20

Sega Trendafil kje dojde i kje objasni deka Branko i opozicijata se krivi...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Сеп 22 2015, 20:31

Ke mrsi muda i ka dzvaka toa sto ne se dzvaka Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Гостин Пон Ное 09 2015, 19:23

Хаос во здравството. Тодров не чувствува вина, но лекарие изгледа охрабрени од последните случувања ја побараа.

Се налутил што мајка му починала и пукал во дежурниот лекар

Нема операции на Клинички додека Тодоров не понесе одговорност

Во меѓувреме се огласи и СДСМ кој веќе има поднесено интерпелација за Тодоров.

СДСМ: И ВМРО-ДПМНЕ знае, оставка од Тодоров мора да има веднаш

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Пон Ное 09 2015, 20:40

luхor напиша:Хаос во здравството. Тодров не чувствува вина, но лекарие изгледа охрабрени од последните случувања ја побараа.

Се налутил што мајка му починала и пукал во дежурниот лекар

Нема операции на Клинички додека Тодоров не понесе одговорност

Во меѓувреме се огласи и СДСМ кој веќе има поднесено интерпелација за Тодоров.

СДСМ: И ВМРО-ДПМНЕ знае, оставка од Тодоров мора да има веднаш
Што е виновен Тодоров за тоа што активисти на СДСМ пукаа во доктор? Што се однесува до сликите од болницата во Струмица, во секоја болница во светот понекогаш има крвави чаршафи. Колку што гледам сликите се направени откако некој пациент е однесен на операција или на некоја терапија. На ниту една фотографија нема пациент.

Што се однесува до квалитетот на воздухот, оваа власт инсталира опрема за мониторинг и најтранспарентно ги објавува податоците за квалитетот на воздухот. За прв пат се распрскува по скопските улици хемикалија на која се лепат загадените честички. За разлика од порано кога жителите на Ново Лисиче ги лажеа дека загадувањето доаѓа од депонијата Вардариште, која е затрпана пред скоро 2 децении.

Нешто многу ми е тешко да поверувам дека кога СДСМ беше на власт во Македонија не се умираше. За жал имаме уште еден лешинарски обид да се злоупотреби некоја несреќа за политички цели и за рушење на уште еден столб на кој се потпира Македонија. По политичкиот, правосудниот систем и државната администрација, се сака да се урне и здравството. Наместо да ги осудите вашите активисти што сакаа да убијат лекар, сакате да го осудите министерот за здарвство. Во ситуација кога здравството беше ефикасно и ја спаси жртвата, докторот во кој пукаа вашите активисти.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by defo Пон Ное 09 2015, 22:42

Бидејќи се е кажано до сега за нашево здравство бар милион пати , јас само едно ќе кажам ако хипотетички предхониците на Тодоров оставиле хаос во здравството а тој не го средил во 3 години, тогаш и тој е неспособен да се соочи со предизвиците кои ги носи работниот ангажман.Друго вакви улични правди, ќе има се повеќе и повеќе, системот е од дамна паднат.

трендафил напиша:
Нешто многу ми е тешко да поверувам дека кога СДСМ беше на власт во Македонија не се умираше. За жал имаме уште еден лешинарски обид да се злоупотреби некоја несреќа за политички цели и за рушење на уште еден столб на кој се потпира Македонија. По политичкиот, правосудниот систем и државната администрација, се сака да се урне и здравството. Наместо да ги осудите вашите активисти што сакаа да убијат лекар, сакате да го осудите министерот за здарвство. Во ситуација кога здравството беше ефикасно и ја спаси жртвата, докторот во кој пукаа вашите активисти.


Од кога го прочитав ова во црвеново ме фати жал, сфатив дека до сега сум се расправал со лице кои има ментални проблеми, се извинувам длабоко.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Гостин Пон Ное 09 2015, 22:45

трендафил напиша:
luхor напиша:Хаос во здравството. Тодров не чувствува вина, но лекарие изгледа охрабрени од последните случувања ја побараа.

Се налутил што мајка му починала и пукал во дежурниот лекар

Нема операции на Клинички додека Тодоров не понесе одговорност

Во меѓувреме се огласи и СДСМ кој веќе има поднесено интерпелација за Тодоров.

СДСМ: И ВМРО-ДПМНЕ знае, оставка од Тодоров мора да има веднаш
Што е виновен Тодоров за тоа што активисти на СДСМ пукаа во доктор?

Одлично Трендафиле. Конечно покажа и докажа дека полека ве напушта здравиот разум. Ми се чини дека дебело си навлезен во криминал, веројатно си одработувал за твојот пастир тешки криминални задачи па сега под притисок на сознанието за пад на режимот и чесно судење на криминалците тотално си откачил. Стравот од Идризово ти го разорил мозокот. Инаку ќе знаеше дека во лекарот пукале вашите активисти од дпмне-учк.

http://plusinfo.mk/vest/46546/obnoveno-se-nalutil-shto-majka-mu-pocinala-i-pukal-vo-dezurniot-lekar


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Гостин Пон Ное 09 2015, 23:24

A kade bea lekarite da strajkuvaat koga Todorov ne dozvoli lecenje vo stranstvo za malata Tamara? Iako znaeja deka ovde ne moze da i pomognat?


Последната промена е направена од antej на Пон Ное 09 2015, 23:27. Мислењето е променето 1 пати

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Гостин Пон Ное 09 2015, 23:26

I koga nivnite pijani kolegi ja ubija rodilkata i bebeto vo Gevgelija kade bea? Zosto togas ne progovorija za slabostite na sistemot? Zosto barem ne se ogradija od pijanite neprofesionalci vo nivnata profesija?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Гостин Пон Ное 09 2015, 23:30

I koga lazno go obvinija i osudija nivniot sindikalen lider Stavric. Sega koga se soocuvaat so gnevot na pacientite i nivnite bliski se setija deka treba da si ja socuvaat glavata na ramena. A koga drugi umiraat od sistemot ili od lekarski greski togas toa e vo red.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by defo Пон Ное 09 2015, 23:58

"First they came for the Socialists, and I did not speak out—Because I was not a Socialist.
Then they came for the Trade Unionists, and I did not speak out— Because I was not a Trade Unionist.
Then they came for the Jews, and I did not speak out—
Because I was not a Jew.
Then they came for me—and there was no one left to speak for me." -MARTIN NIEMÖLLER


јасно е антеј и ото.......значи генерално во Македонија докторите се себични, сампбендисани подложни на корупција......е сеа тука е улогата на министерот за здравство, кои е апсолутно неспособен да расчисти со овие девијантни појави.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 2 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот