Здравството во Македонија

Страна 13 of 17 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next

Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by luxor on Нед Окт 07, 2018 4:23 pm

Благодарам за информацијата и штета што успеал да ја избегне казната.
luxor
luxor

Број на мислења : 5377
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пон Окт 08, 2018 9:07 pm

Отфрлена е локацијата за нов Клинички центар во Бардовци. Сега се бара нова локација. Изгледа нема да биде најдена во следните две години до кога требаше да биде готов ако почнеше да се гради на старата локација.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6171
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by luxor on Пон Окт 08, 2018 9:22 pm

Нешто повеќе информации за причинитеза промена на локацијата имаш?
luxor
luxor

Број на мислења : 5377
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пон Окт 08, 2018 10:05 pm

Излезе дека сепак не се работело за државно земјиште, туку имало голем број на приватни парцели, Нова предлог локација е Злокуќани.
Мое прашање е зошто не на празниот простор после Александар Палас и спортската сала Борис Трајковски.

Човекот што наскоро оди во затвор мисли дека додека премиер е Заев нема да има нов клинички.

https://sitel.com.mk/gruevski-javno-kje-se-oblozham-deka-zaev-nema-da-izgradi-nov-klinichki-centar

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6171
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by luxor on Пон Окт 08, 2018 10:13 pm

Заплеткана работа. А дали ќе се изгради нов клинички центар додека е Заев премиер не зависи од него. За таков проект е потребно време.
luxor
luxor

Број на мислења : 5377
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Вто Окт 09, 2018 9:42 am

Имаше готов проект, кој со доаѓање на оваа влада беше отфрлен. Беа обезбедени и финансиски средства.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6171
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Вто Окт 09, 2018 12:06 pm

Gotov proekt za izgradba na klinichki centar od gips i stiropor koj kje se raspadne nabrzina...Edinstvenoto neshto shto beshe tochno proektirano beshe kolku kje ukradete vie dpne-ofcite...
Teo
Teo

Број на мислења : 4909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Вто Ное 06, 2018 8:08 pm

Менаџер на детската болница Козле претепал медицинска сестра затиоа што не дозволила во болницата да влезат надворешни лица и да вечераат во време на овогодишните рамазански пости. Така тврди Зоран Божиновски.

http://expres.mk/menadzher-pretepal-medicinska-sestra-vo-db-kozle/

До сега нема демант од власта. Но има реакции.


http://expres.mk/lenche-neloska-kamshikot-zaigra-nasilstvo-nad-sekoj/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6171
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by luxor on Вто Ное 06, 2018 8:19 pm

И што велите, колку подалеку ќе ја лоцираме лагата толку полесно ќе помине. Не ве бидува веќе ниту за ширење фејк њуз, тотално сте безидејни.
luxor
luxor

Број на мислења : 5377
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Сре Ное 07, 2018 12:31 pm

Кога Зоран Божиновски пишуваше против ВМРО актуелната власт му веруваше. Во секој случај доколку лаже треба да добие тужба за клевета. Такви најави нема ниту од болницата во Козле, ниту од Министерството за здравство. Уште почудно, ниту еден новинар не се обрати до овие две установи да праша нешто. Дали се работи за целосна контрола врз медиумите, можеби?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6171
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by luxor on Сре Ное 07, 2018 1:18 pm

Собери бе Трендо, според Божиновски Тоше е жив. И зошто да се демантираат лажни вести од познати психопати, за да им се даде на значење ли? Престанете да ги правите глупаците славни.
luxor
luxor

Број на мислења : 5377
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Сре Ное 07, 2018 1:43 pm

Славата му е дадена од Сорос и СДСМ. Сега можеме да дискутираме дали треба да му се одземе.
Да одбележиме дека малата Сара од Охрид замина на лекување во Германија, но не со пари од фондот за здравство, туку со донации собрани од граѓаните, кои еднаш веќе уплатиле свои пари во фондот за оваа намена. Нека и е со среќа и да ни се врати здрава да даде Господ.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6171
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Сре Ное 07, 2018 5:01 pm

Изгледа дека не ќе е лага. Се работи за прозападниот Ријад Алими според здравство.мк.
http://zdravstvo.mk/?p=9850
https://kurir.mk/makedonija/vesti/neloska-namesto-pred-instituciite-da-odgovara-za-fizichko-nasilstvo-menadzerot-na-detska-klinika-kozle-pred-instituciite-brani-magisterski-trud/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6171
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by luxor on Сре Ное 07, 2018 10:50 pm

Лага е и тоа голема. Лажната вест е објавена на портал чие лице за контакт Дејан Донев е во исто време и лице за контакт на Курир и некои други портали блиски или во сопственост на дпмне. Инаку сопственик на порталот што ја објави лажната вест е ЕМ МЕДИА чиј сопственик е Ацо Мисајловски брат на потпретседателот на дпмне Владо. Објавеното на Курир не е никаква вест што ја потврдува лагата на Здравство туку пренесена реакција од фејсбук на Ленче Нелоска која не дава никакви докази туку се повикува на првобитната лажна вест тресејки зелени исто како што ти го правиш тоа.

http://www.mediapedia.mk/istrazuvanja/kurir-e-eden-i-edinstven-ama-kuriri-ima-pobaagi

https://azstats.org/site/zdravstvo.mk/
luxor
luxor

Број на мислења : 5377
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Саб Ное 17, 2018 10:06 pm

Да не е лага и тоа дека министерот за здравство бара војска да се грижи за безбедноста на цивилна установа, на Клиничкиот центар. Такво нешто можеби има во Северна Кореја, но не и во НАТО или ЕУ.
Има ли демант од болницата во Козле или Ријад Алими лично во врска со обвинувањата на според тебе опозиционите портали. Или пријава за клевета по допрен глас од ОЈО.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6171
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Вто Ное 27, 2018 9:00 am

Хунтата од картелот на Ахмети, Заев и Бејли во оваа година ниту еднаш им нема исплатено надоместок на лекарите специјалисти што дежураат во проектот Ало докторе. Тоа е веројатно дел од проектот 100 илјади денари плата за лекарите.
лекарите по 11 месеци го подигнаа гласот и доколку не им се исплати надоместок за овие дежурства, ќе го прекинат проектот на сега вашиот активист Никола Тодоров.
Ајде овде да напишам и дека во Ѓорче Петров (Ново Село) и полигонот Криволак се чува радиоактивен отпад.

https://infomax.mk/wp/радиоактивен-отпад-во-општина-ѓорче-п/

Треба ли да и се честита на хунтата што ја доведе Македонија на прво место по загаденост во Европа?

http://expres.mk/euronjuz-makedonija-najzagadena-vo-evropa/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6171
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Вто Ное 27, 2018 10:55 am

Ne sum siguren deka gorivoto za raketi za rasteruvanje na grdobijni oblaci koe tamu stoi od osamostojuvanjeto na Makedonija i vie za 11 godini vlast ne najdovte za shodno da go unishtite e radioaktivno...Osven vashite partiski megafoni mozhesh li da posochish i nekoj drug relevanten izvor???

Shto se odnesuva na zagaduvanjeto prvo kje im chestitash na tvoite dpne-ofci...

Здравството во Македонија - Page 13 1110

Здравството во Македонија - Page 13 2210

Здравството во Македонија - Page 13 Jj11
Teo
Teo

Број на мислења : 4909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Вто Ное 27, 2018 3:29 pm

Ова не е тема за историја. Пред изборите, посебно локалните, СДСМ не говореше како што ти сакаш да претставиш, дека загадувањето ни е дадено од Господ и дека никој не може да направи ништо тоа да се смени. Напротив велевте дека за загадувањето е одговорна тогашната власт. Сега сте вие на власт. Проблемот е што власта не прави ништо за да има барем трошка повеќе надеж дека нешто ќе се направи за ситуацијата да се подобри. Во секој случај се работи за актуелен проблем и очекување да го реши власта. И државна и локална.
Не коментираш зошто власта сака да го затвори проектот Ало докторе на поранешниот министер Никола Тодоров кој овој викенд се сретна со Зоран и пази бога ти Вице Заев во Струмица.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6171
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Вто Ное 27, 2018 4:30 pm

Ne e nitu ti da relativizirash i lazhesh deka zagaduvanjeto e od doagjanjeto na SDSM na vlast, a ushte pomalku e tema da shirish paranoichni lagi deka deka gorivoto na protivgradobijnite raketi e radioaktivno...
Teo
Teo

Број на мислења : 4909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Bosonoga on Вто Ное 27, 2018 5:53 pm

Lele be crep glupav doktorite se za da gi lecat pacientite a ne da gi zabavuvaat na telefon penzionerite sto im e dosadno.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 833
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Вто Ное 27, 2018 6:24 pm

Само ја констатирав вистината што очигледно ве боли дека СДСМ сега, а ДУИ и во минатата власт ни сега нема направено ништо за барем минимално подобрување со загадувањето, односно дека ве излажа вас дека ќе направи нешто и тоа брзо на полето на загадување. Очигледно е дека и оваа власт сака да удри на ситните загадувачи, а не прави ништо на крупните, индустријата, која во оваа година за прв пат повеќе пати успеваше да ги загадува градовите и во летниот период. Со аналфабет што не знае каква е улогата на Ало докторе тешко е да се дискутира за овој проект. Него го имаат користено и македонците од странство. Но во секој случај ако хунтата и картелот на Ахмети и Заев сметаат дека нема потреба од ова треба да го укинат, а не да ги држат лекарите како робови што работат без пари. Не се работи за нови вработувања, туку за дежурства на постоечките доктори. Такви служби постојат во повеќе земји.


_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6171
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by luxor on Вто Ное 27, 2018 7:08 pm

Дај доказ дека лекарите се држани како робови што работат без пари. И немој повторно спинувања и лаги, достави докази дека не им се исплаќаат плати, дека не се почитуваат нивните права остварени со колективниот договор, и немој со глупости од пресови на дпмне или изјави на дпмне-офци вработени во здравство и незадоволни дека сега мора да ја заработат платата.
luxor
luxor

Број на мислења : 5377
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Вто Ное 27, 2018 7:18 pm

Еве колку СДСМ го интересира загадувањето. Додека трае дискусијата за загадувањето Шилегов си игра некоја игра на мобилниот.


Министерот за екологија го нема никаде, а заменикот спие.

Здравството во Македонија - Page 13 Makraduli

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6171
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Вто Ное 27, 2018 7:25 pm

luxor напиша:Дај доказ дека лекарите се држани како робови што работат без пари. И немој повторно спинувања и лаги, достави докази дека не им се исплаќаат плати, дека не се почитуваат нивните права остварени со колективниот договор, и немој со глупости од пресови на дпмне или изјави на дпмне-офци вработени во здравство и незадоволни дека сега мора да ја заработат платата.
Не се држани како робови, но за оваа година немаат земено ниту една плата.

https://novatv.mk/lekarite-od-alo-doktore-devet-mesetsi-rabotat-bez-pari/
https://www.vecer.mk/makedonija/vkupno-25-lekari-od-alo-doktore-9-meseci-ne-zele-plata
https://netpress.com.mk/25-lekari-od-alo-doktore-od-januari-ne-zele-plata/
http://javno.mk/nevideno-ponizhuvane-lekarite-od-alo-doktore-tsela-godina-nemaat-zemeno-plata/
https://lider.com.mk/ekonomija/lekarite-od-alo-doktore-cela-godina-ne-zele-plata/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6171
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by luxor on Вто Ное 27, 2018 7:37 pm

Е вака веќе може да се разговара а не со политикантски манипулации. Ова навистина е проблем кој треба итно да се реши а лекарите да си ги добијат заслужените пари.
luxor
luxor

Број на мислења : 5377
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 13 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 17 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот