Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НОВА ВЛАДА

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Нед Jул 23, 2017 6:11 pm

Не е сменет од една причина. режимот на Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ не можат да се погодат кој нивни човек да го стават на тоа место. Иначе на сите ни е јасно дека новата власт ќе ја направи новата партизација за многу покусо време во 11 недели отколку што ВМРО го направи за 11 години.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Вто Aвг 08, 2017 8:20 pm

Изгледа дека СДСМ немаше човек па мораше да „купи“ сончоглед од редовите на ВМРО. Поради тоа партиската организација во Ресен се спрема да ги бојкотира локалните избори според Денешен

Има незадоволство и од тоа што наводно криминалец е поставен како директор за санкции

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Meri

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Нед Aвг 13, 2017 1:28 pm

Kurton mediumot Deneshen kako i obichno lazhe...A inaku SDSM odlichno se spravuva so situacijata...Ako sakash da gi deinstalirash kriminalcite od sistemot se sluzhish so predavnici od nivnite redovi...Tie najdobro gi znaat...A vie vro-dpne-ofcite ste poznati po toa da se predavate i ubivate megjusebe...Bravo za SDSM...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Нед Aвг 13, 2017 3:19 pm

Незадоволството во редовите на СДСМ е ваш проблем. Тоа што следиш медиуми што дупат на голо, без куртон, не е мој проблем.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Нед Aвг 13, 2017 8:58 pm

Koe nezadovolstvo??? Site se soglasni da gi koristime predavnicite i kodoshite od vro-dpne za da se ispotepate pomegju sebe i so toa da ja dekriminalizirame drzhavata...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пон Aвг 14, 2017 3:24 pm

Уште да ми кажеш дека криминалец сте избрале за премиер затоа што сметате дека криминалец најдобро може да елиминира некој што според вас е криминалец.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Пон Aвг 14, 2017 8:14 pm

Nemashe potreba da birame kriminalec za premier...Dovolen ni beshe chesen chovek kako mnogupochituvaniot gospodin Zoran Zaev koj znae kako da gi iskoristi kriminalcite od vro-dpne protiv krminalcite od vro-dpne...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Сре Aвг 16, 2017 3:58 pm

Јас знам дека е амнестиран криминалец и дека за тоа што бараше по едно евро од квадрат да се уплати кај Вицето во менувачница и сега е обвинет. И дека сака да постави свој обвинител што како Катица ќе го повлече обвинението.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Сре Aвг 16, 2017 7:44 pm

I jas znam deka Grujokio ima napraveno najmalku pet krivichni dela za koi kje uspeeshe da dobie amnestija ako ne beshe pritisokot od javnosta...I sega che si lezhi za niv...A nov obvinitel kje postavime od ednostavna prichina shto vashiot partiski vojnik Zvrle e totalno nesposoben...Ako si ja vrsheshe rabotata kje nemashe potreba od specijalen obvinitel...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Сре Aвг 16, 2017 8:32 pm

Јас знам дека Груевски за тие 5 дела побара и доби повлекување на амнестијата и покрај тоа што делата ги води пристрасното СЈО, а дека Заев не побара амнестија за 8те милиона евра дрпнати за семејниот трговски центар Глобал. Против Зврлевски нема ниту една претставка од некој што смета дека е оштетен. Се работи за мешање на политиката и криминалот, кога премиер криминалец врши притисок за разрешување на обвинителот што го гони. о слушав образложението на амнестираниот криминалец Талат Џафери кој не го интересира законот, односно решението на антикорупциска кое е донесено едногласно дека Зврлевски не смее да биде разрешен до крајот на изборите, туку дека тој не побарал такво појаснување. Во секој случај ќе имате можност да го разрешите Зврлевски затоа што ВМРО ја напушти седницата по оваа точка. Тоа не го сторивте денес затоа што немате кворум. Но за тоа дело во иднина некој ќе одговара.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Сре Aвг 16, 2017 10:11 pm

Pobara otkoga vide deka fikusot i sam kje ja povleche...A protiv Zvrle nema kako da ima pretstavka...Ako ima znachi sepak neshto rabotel...A nego go menuvaat tochno zatoa shto ne si ja raboteshe rabotata pa zatoa morashe da se formira SJO.
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пет Aвг 18, 2017 8:01 pm

Teo напиша:Pobara otkoga vide deka fikusot i sam kje ja povleche...A protiv Zvrle nema kako da ima pretstavka...Ako ima znachi sepak neshto rabotel...A nego go menuvaat tochno zatoa shto ne si ja raboteshe rabotata pa zatoa morashe da se formira SJO.
Претпоставувам дека во твојот простачки говор на омраза фикус значи Претседател на Република Македонија, па ќе одговорам врз основа на таа претпоставка. Зошто се обидуваш да лажеш. Претседателот може да повлече амнестија само на барање на сторителот. Иначе Заев сега ќе беше на судење за криминалот тежок 8 милиона евра за струмички Глобал. Но бидејќи Заев за овој криминал не побара такво нешто амнестијата уште му важи.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Пет Aвг 18, 2017 9:59 pm

трендафил напиша:
Teo напиша:Pobara otkoga vide deka fikusot i sam kje ja povleche...A protiv Zvrle nema kako da ima pretstavka...Ako ima znachi sepak neshto rabotel...A nego go menuvaat tochno zatoa shto ne si ja raboteshe rabotata pa zatoa morashe da se formira SJO.
Претпоставувам дека во твојот простачки говор на омраза фикус значи Претседател на Република Македонија, па ќе одговорам врз основа на таа претпоставка. Зошто се обидуваш да лажеш. Претседателот може да повлече амнестија само на барање на сторителот. Иначе Заев сега ќе беше на судење за криминалот тежок 8 милиона евра за струмички Глобал. Но бидејќи Заев за овој криминал не побара такво нешто амнестијата уште му важи.

Pak si tresel gluposti...Ocigledno si rastroen i zapagjash vo ochaj...Ajde sozemi se...

Иванов целосно ја повлече аболицијата

Македонскиот претседател одлуката ја донел откако по десет дена ниту еден од аболицираните од него не побарал повлекување на помилувањето. Иванов и натаму смета дека донел вистинска одлука

http://www.dw.com/mk/%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D1%86%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE-%D1%98%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5-%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%82%D0%B0/a-19310373
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Саб Aвг 19, 2017 9:51 pm

Претседателот може да поништи само помилување дадено без претходна постапка. Такви беа аболициите дадени од претседателот Иванов. Аболицијата на амнестираниот криминалец Зоран Заев, доколку сака да докаже пред судот дека е евентуално невин, може да се повлече само на негово барање. Во право си дека масовните аболиции нашиот претседател можел да ги повлече и без барање на помилуваниот. Заев може да го искористи делот од законот што следи. „ Лицето за кое е донесена одлука за помилување има право до претседателот на Републиката да поднесе барање за поништување на одлуката за негово помилување. Претседателот на Републиката е должен во рок од 30 дена од денот на поднесувањето на барањето од ставот 3, да ја поништи донесената одлука.“. Можеби криминалецот ќе го искористи тоа право доколку успее да го партизира судството. Партизацијата се одвива забрзано. Покрај разрешувањто на државниот обвинител имаме интересна пресуда на судот во Прилеп која без да го повика градоначалникот на судење го има осудено да ја плати штетата што блесавите ли беа или имаа некое друго име изгледа беа шарени револуционери на фасадата на зградата на општина Прилеп. Судот не го дели мислењето на министерот за КУРтура во владата на Бејли, Ахмети, Села и нивниот слуга Зоран Заев дека со кондомите со боја шарените револуционери им давале нови вредности на објектите што ги опогануваа.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Нед Aвг 20, 2017 4:44 pm

Ne se raboti ovde za pomiluvanjeto na Zaev tuku za tvojata laga...

Претседателот може да повлече амнестија само на барање на сторителот.
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пон Aвг 21, 2017 8:19 pm

Вчера по сообраќајната несреќа кога автобус со туристи излета од автопатот после Велес партиските полицајци на СДСМ прво објавија дека се работи за грчки автобус. Таква дилетантска грешка не паметам дека се случила порано во Македонија. А паметам од скопскиот земјотрес па и порано.
Имаме и објавување на непроверени информации. Соросоидниот портал СДК.МК објави дека на повреденото дете му е ампутирана раката, што фала му на Бога не е точно.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пет Aвг 25, 2017 8:44 pm

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Seker-trend

Поради шеќерчиња со логото на општина Аеродром затворени се затворени Тренд и слаткарницата Палма во оваа скопска општина. Треба ли таму да биде логото на општина Струмица за да не бидат под удар на режимот на Бејли, Ахмети, Села и нивниот слуга Заев.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Саб Aвг 26, 2017 9:00 pm

Bravo za inspekcijata shto go napravila toa...Treba i krivichna za Konevski za zloupotreba na parite na gragjanite...Shto bara logoto na opshtinata na shekerchinjata??? Ne e opshtina Aerodrom privatna fabrika za sheker na Konevski pa da deli shekerchinja so nejzinoto logo...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пон Aвг 28, 2017 9:42 pm

Еве како лажевте пред изборите

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Zakon-lokali

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Dino on Пон Aвг 28, 2017 10:11 pm

Sto vetija ednite toa vetija i drugite, na kraj site go izlazavte narodot.

Dino

Број на мислења : 583
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Вто Aвг 29, 2017 9:47 am

Mandatot na Zaev ne e zavrshen taka shto ne mozhesh da tvrdish deka toj lazhe i nema da gi ispolni vetuvanjata...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Чет Aвг 31, 2017 3:16 pm

Новата влада нема изгледа време да ја спроведе ветената казнена политика бидејќи е зафатена со затскривање и измислување оправдувања за големиот број на починати новороденчиња и со законите со кои им се додворува на македонците со албанско и косовско потекло - со законот за албанскиот јазик.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by luxor on Чет Aвг 31, 2017 5:05 pm

Од "изгледа нема време" до навистина неоствртување на ветувањата има голема разлика. Тоа што тебе ти изгледа не мора да биде точно. Затоа помалку зелени а повеќе факти молам.
luxor
luxor

Број на мислења : 5847
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Чет Aвг 31, 2017 6:35 pm

Гледам дека законот за јазици го туркаат како да треба да влеземе во ЕУ за некој месец и за тоа е пречка само затоа што во Берово или Пехчево не се зборува на албански јазик . Измените на казнената тарифа и евентуалните опомени за прв прекршок не се ставени до сега на агенда на владата.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by luxor on Чет Aвг 31, 2017 8:17 pm

Тоа не значи и дека нема да бидат ставени на дневен ред. И понатаму оперираш со лични и пристрасни видувања а не со факти.
luxor
luxor

Број на мислења : 5847
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 5 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот