Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НОВА ВЛАДА

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пон Јун 05, 2017 6:45 pm

Не навлегувам во тоа дали некој и колку украл. Секој треба да си одговара за стореното. Не може еден осомничен да бара обвинителот што го гони да си поднесе оставка. Иначе не те разбирам добро. Дали мислиш дека според тебе помалите криминалци не треба да одговараат.  Или тие од СДСМ, ДУИ и АЛијансата на Албанците не треба да одговараат. Ахмети или Муса Џафери на пример за поткуп од по 2,5 милиона евра според потврдена пресуда на судот во САД и со признание на тие што го дале поткупот од Дојче Телеком.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by nino on Пон Јун 05, 2017 8:52 pm

што не баравте да одговараат за украденото поред 3-4 години. што не ги запревте да не крадат. туку сега кога се смени власта признавате дека имало криминали, ама барате и другите да одговараат.
засега доволно е само вмро дпмне да одговараат.
а овие сега новите на власт сите ќе се трудиме да ги спречиме ако почнат да крадат како минатата.
уште се на кревки нозе па дури и они знаат дека може многу лесно да паднат.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by OPOZICIONER on Вто Јун 06, 2017 12:55 pm

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Вто Јун 06, 2017 4:15 pm

OPOZICIONER напиша:http://kurir.mk/makedonija/vesti/saveski-rashkovski-stoeshe-nastrana-i-se-cheshlashe-dodeka-seloto-goreshe-a-sega-dobi-visoka-funktsija/

na majka ti pic*ata. oderaboti so levica za dpmne na izborite sega go*na ke jades.

Ne se nerviraj...Jurishnicite na Grujokio se vo poln nalet...Eve i na izmekjarite negovi od Besa nekoj treba da im kazhe deka edno e, kako premier, da barash izvestuvanje od SJO dali protiv nekoj od kandidatite za ministri se vodi istraga a sosema drugo da vlijaesh na rabotata na SJO nalozhuvajki shto, koga i kako kje procesuiraat...

Движењето БЕСА бара веднаш да се процесираат „Монструм” и „Сопот”
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Вто Јун 06, 2017 5:32 pm

nino напиша:што не баравте да одговараат за украденото поред 3-4 години. што не ги запревте да не крадат. туку сега кога се смени власта признавате дека имало криминали, ама барате и другите да одговараат.
засега доволно е само вмро дпмне да одговараат.
а овие сега новите на власт сите ќе се трудиме да ги спречиме ако почнат да крадат како минатата.
уште се на кревки нозе па дури и они знаат дека може многу лесно да паднат.
Прелистај на форумов дали некогаш сум напишал дека едни криминалци треба, а други не треба да одговараат. Секој треба да одговара за стореното. Кога сме кај Рашковски гледам дека за разлика од мене, кој НАТО го смета за нужно зло како етапа за влез во ЕУ е цвелосно против НАТО. Еве го неговото мислење.

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 54554344334
 НОВА  ВЛАДА - Page 2 54655665

Иначе се согласувам со Рашковски дека НАТО не не сака и дека во 2006 де факто ни има окупирано дел од територијата. СО надополнување дека сега се обидува да ја окупира цела Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Вто Јун 06, 2017 5:35 pm

Ајде да ве информирам дека Мирјана Јанева, шеф на кабинетот на Заев има одлежано затворска казна од 15 месеци за проневера на фришопот на бугарската граница во сопственост на струмички Југопромет.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by PRVOBOREC on Вто Јун 06, 2017 9:05 pm

А бе лоботомиран у жолтата куќа зошто тогаш до вчера носевте пароли не у НАТО и ЕУ?

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by SHARENI on Сре Јун 07, 2017 12:28 am

kalasturata Grceva se mrdnala i os siot um misli deka posle prodavanjeto na gzot za sitni pari novata vlada treba da bara um od nea, u sovet da ja stavele orospijata predavnicka.

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Untitl10
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Сре Јун 07, 2017 3:09 pm

PRVOBOREC напиша:А бе лоботомиран у жолтата куќа зошто тогаш до вчера носевте пароли не у НАТО и ЕУ?
Каква врска имаат паролите не во НАТО што ги прокламираше секретарот на квислиншката вклада на Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ, со затворската казна на шефот на кабинетот на претседателот на истата влада. Доколку некој нема лоботомија и не е во состојба да согледа обични работи. Наместо што се обидуваш да се правиш интересен со будалаштини обиди се да дискутираш со факти. Глупаво е некој кој е според тебе лоботомиран да дискутира попаметно од тебе со 100% ум.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by nino on Сре Јун 07, 2017 3:18 pm

грујо на власт, работиме на влез во ЕУ и НАТО. вмровци едвај чекаат да влеземе во ЕУ и НАТО
грујо не е на власт, сеуште не сме во ЕУ и нато, вмровци - ЕУ и НАТО се тирани и хомосексуалци ...

патетики сте

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by PRVOBOREC on Сре Јун 07, 2017 3:29 pm

трендафил напиша:
PRVOBOREC напиша:А бе лоботомиран у жолтата куќа зошто тогаш до вчера носевте пароли не у НАТО и ЕУ?
Каква врска имаат паролите не во НАТО што ги прокламираше секретарот на квислиншката  вклада на Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ, со затворската казна на шефот на кабинетот на претседателот на истата влада. Доколку некој нема лоботомија и не е во состојба да согледа обични работи. Наместо што се обидуваш да се правиш интересен со будалаштини обиди се да дискутираш со факти. Глупаво е некој кој е според тебе лоботомиран да дискутира попаметно од тебе со 100% ум.

Оди веднаш да ти ја аплоудираат ем пе тројката инаку лоботомијата у жолтата куќа нема ништо да ти вреди. Ќе си останете гомна односно ГДОМна.

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 %D0%BD%D0%B5-%D1%83-%D0%B5%D1%83

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 1461259495153551

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Чет Јун 15, 2017 9:24 pm

Гледам денес дека илегално избраниот претседател на Собранието на новото владино мнозинство сака да воведе диктатура. Денес се обиде да го одстрани пратеникот Ѓорчев од говорницата. На пратениците од опозицијата им се обраќа на албански јазик кој не го разбираат. Што е противуставно.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Чет Јун 15, 2017 11:02 pm

Ako baranjeto na pretsedatelot na parlamentot za intervencija i otstranuvanje na lice koe go poprechuva rabotenjeto na parlamentot e diktatura, togash pochituvan Trendafile Talat Dzhaferi ne mozhe nikako da ja uvede bidejki vie go napravivte toa ushte na 24 12 2012 godina koga na toj den popoznat kako crn ponedelnik gi isfrlivte i opoziciskite pratenici i novinarite od parlamentot...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пет Јун 16, 2017 3:14 pm

Дали некој има право на збор или не зависи од тоа што пишува во деловникот, а не од волјата на претседателот на Собранието. Дополнително претседателот на Собранието користи јазик на кој не смее да се обраќа како претседател на Собранието на никого, без разлика дали тој го признава или не како избран претседател, а и да има право да користи јазик на етничко малцинство нема обезбедено технички услови, односно слушалки со превод има само кај седиштата на пратениците, а не и на говорницата. Ме чуди како не можете или не сакате да разберете многу едноставни работи. Но од луѓе кои активно или пасивно ја поддржуваат дискриминацијата што се врши на овој форум над учесниците што не се фанови на меѓународната банда што се нарекува самата себе си меѓународна заедница и на владата која сама себе си се нарекува реформска тоа може да се очекува. Можеби не знаете дека говорот на омраза (најпримитивен облик е зборот небањат) е најчестиот облик на дискриминација

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пет Јун 16, 2017 3:52 pm

Еве ви едно видео од мојата општина Чаир во која „реформката“ ДУИ владее 12 години. После ова што му се случува детето сигурно ќе остане да живее во Македонија.
Колку време ќе ви треба барем да го обезбедите местото оштетено од невремето пред некој ден.

https://www.facebook.com/Almakos1/videos/1719422371431941/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Пет Јун 16, 2017 8:42 pm

Pa od tie 12 godini poslednive osum e vash koaliciski partner...Duri i platforma im spremivte samo za da ostanat so vas i da vi ovozmozhat da vladeete...Seushte ne znaeme zoshto Alji se predomislilo i dali za toa e zasluzhen eden telefonski povik iako se bilo dogovoreno kako shto izjavi fikusot koj koga kje porasne saka da bide pretsedatel...I ako e, od kade doshol...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пет Јун 16, 2017 9:35 pm

За историја има друг дел на форумов. На македонската политичка сцена сега во коалиција се СДСМ и ДУИ, а д вата настана, оштетувањето на скалите и пропаѓањето на детето се случени во време на сегашната коалиција. Што го враќа животот во Македонија, нели? Штом сакаш историја да ти кажам дека во според вас режим Талат Џафери со денови зборуваше во Собранието за да блокира носење на закон, дури читаше поезија, молчеше со часови, а сега во според вас слобода не дава на пратеник 2 минути да зборува протоколарно.
Кога сме кај новата влада да кажам и дека малку ми е чудно што на депонијата што со денови гори и ја загадува Струга владата ги испрати Шапуриќ и Мерко, министри за привлекување на странски инвестиции. Гледам сега прават пат за да може пожарните возила да пристапат до пожарот. Не знам зошто не ги користат противпожарните авиони што ги купи претходната влада.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by PRVOBOREC on Пет Јун 16, 2017 9:53 pm

И за депонијата во Струга сте виновни вие небањатите. Бидејкли знам дека си лоботомиран во жолтата куќа а сега сте во хаос и нема кој да ти ја ажурира емпетројката еве ке ти помогнам.

“Ова е амандманот на Буџетот на Република Македонија за 2014 ИЗГОТВЕН ОД СТРАНА НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ И КОАЛИЦИЈАТА заведен под архивски број 07-3517/559 со кој се бара да се обезбедат средства во Буџетот во износ од 90.000.000 денари за КОНЗЕРВИРАЊЕ НА ГРАДСКАТА ДЕПОНИЈА И РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО РЕГИОНАЛНАТА ДЕПОНИЈА ВО СТРУГА.Истиот е ОДБИЕН од страна на пратениците и владата на В(м)РО-ДПМНЕ.
И,кога сакате седница за оваа точка да имаме?
 НОВА  ВЛАДА - Page 2 19146223_10156614883444466_6594979423504995474_n
http://www.libertas.mk/zekiri-eve-go-amandmanot-so-koj-sdsm-vo-2014-barashe-a-vmro-dpmne-odbi-da-obezbedi-sredstva-za-reshavane-na-deponijata-vo-struga/

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Саб Јун 17, 2017 6:16 pm

Зошто пред неколку години е одбиен вашиот предлог подобро е да си ги прашате вашите коалициони партнери од ДУИ кои тогаш исто така гласаа против вашиот амандман. Не гледам зошто ме прашуваш мене за ваши меѓукоалициони односи. А во партијата прашај си зошто истиот предлог амандман го немате дадено и за буџетите во 2015, 2016 и 2017 година. Бадијала човек има мозок, не е лоботомиран, ако не го користи, нели?
Еве интересни детали од Фејсбук профилот на вашиот избор за министер за странски инвестиции Зоран Шапуриќ. Не знам дали бил пијан како што беше на една ТВ дебата во минатиот век кога заспа во тек на дебатата. Или се работи за последици од вдишување на чадот.

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Post-640x679

Чудно е што министерот спомнува јавно-приватно партнерство кога и јас лоботомиран паметам дека вашите од соросоидниот шарен дел протестираа против истото тоа партерство. И зошто министерот ќе му одговори во 4 очо на претпоставувам некој негов пријател, Заге Филипоски, наместо да и одговори на македонската јавност која го плаќа.

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Sapurikj1-640x967

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by luxor on Саб Јун 17, 2017 6:22 pm

Трендо ајде дај некое инфо повеќе, кога шарената револуција протестирала против јавно-приватно партнерство? Еве да ти помогнам со конкретно прашање, на кој проект на бившата власт конкретно се однесувал тој протест?
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Саб Јун 17, 2017 6:35 pm

За Дризла и партнерството со италијанска фирма.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by luxor on Саб Јун 17, 2017 6:56 pm

Па како што потврдил вишиот управен суд во право биле. И не протестирале против концептот туку поради избраниот партнер.

http://www.24vesti.mk/vishiot-upraven-sud-odluchi-dogovorot-za-drisla-pagja-vo-voda?quicktabs_popularna_sodrzina=0
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Саб Јун 17, 2017 7:08 pm

Изгледа медиумите што ги следиш не објавиле дека не е така.

http://sitel.com.mk/vishiot-upraven-sud-potvrdi-fcl-ambiente-na-tender-legalno-dobi-koncesija-za-upravuvanje-so

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Саб Јун 17, 2017 7:17 pm

Pochituvan Trendafile, lazhnite vesti od kurton mediumite ne mozhesh da gi zemesh kako argument vo rasprava...Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by PRVOBOREC on Саб Јун 17, 2017 8:52 pm

трендафил напиша:Изгледа медиумите што ги следиш не објавиле дека не е така.

http://sitel.com.mk/vishiot-upraven-sud-potvrdi-fcl-ambiente-na-tender-legalno-dobi-koncesija-za-upravuvanje-so

Еве сега нема да те наречам небањат ама лоботомиран секако си. Еве линк до пресудата на Вишиот Управен Суд во која судот пресудил против ФЦЛ Амбиенте од Италија. Пресудата е донесена на седницата на судот од 20 декември 2016 година. Твојот Шител на 26 јануари 2017 објавил лажна вест известувајки дека судот пресудил во корист на ФЦЛ Амбиенте. Со оглед на тоа што Вишиот Управен Суд не одржал никаква седница помеѓу 20 декември 2016 година и 26 јануари 2017 година  валидна е пресудата донесена на 20 декември 2016 година. Ама Шител постоеше токму за такви лоботомирани у жолтата куќа да ги држи како пилиња во магла и како офци на зелени пасишта, далеку од вистината и релноста на животот.

http://novatv.mk/wp-content/uploads/2017/01/34.-b-Presuda-za-Drisla.pdf

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 2 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот