Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НОВА ВЛАДА

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Саб Јун 17, 2017 9:37 pm

Од ова може ли да се заклучи дека судот не е партизиран, како што обвинуваат некои и донел одлука според законите? Дали ќе продолжи да работи вака со новата владина коалиција од кои едниот лидер е амнестиран криминалец за Глобал, другиот е амнестиран за тероризам, а третиот не станува на македонската химна.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by PRVOBOREC on Саб Јун 17, 2017 9:41 pm

Од тоа може да се заклучи дека дел од небањатите судии добро информирани и невидени лицемери како и сите небањати какви што ве дал господ почнале да се спремаат за упикување во некои нови шупаци што се надевам нема да им успее.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Вто Jул 04, 2017 7:47 pm

По неспособноста повеќе од една недела да се угасне пожарот на депонијата во Струга, сега веќе 5 дена во индустриската зона во Штип, при изградбата на новиот погон на Ван Хол, е откопана авионска бомба од Втората светска војна, а владата не знае што да прави со неа. Изградбата на фабриката е запрена и инвеститорот чека владината агенција да се смилува и да ја дислоцира бомбата или да ја активира на самото место. А кога фабриката ќе биде готова новиот сечач на ленти, Заев, ќе ја отвори фабриката. Камо среќа да стане и лопатар, како што брат ви Љубе го нарекуваше Груевски и да присуствува на свечено почнување на изградба на некоја фабрика. Ваљда и тоа не го оставил за крајот на мандатот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Сре Jул 05, 2017 12:58 am

I ova vi e seriozen propust pochituvan Trendafile, shto ne go patentiravte pravoto samo vashiot pastir da seche lenti i frla lopati...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by OPOZICIONER on Сре Jул 05, 2017 12:12 pm

resen e i problemot so ginekolog vo sutka posle deset godini lazenje na romite od strana na Amdi bajram i koalicionite partneri od dpmne

http://novatv.mk/po-10-godini-ginekolog-vo-ambulantata-vo-shuto-orizari/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Сре Jул 05, 2017 3:39 pm

Teo напиша:I ova vi e seriozen propust pochituvan Trendafile, shto ne go patentiravte pravoto samo vashiot pastir da seche lenti i frla lopati...
Кога не бевте на власт мислевте дека не е нормално премиер да присуствува на почеток на изградба или на работа на некоја фабрика или друг објект. Ме радува што така сега мислите и вие иако не сум сигурен дека ќе го задржите мислењето и кога ќе заминете во опозиција.

Малку ми е чудно што под исти услови истиот гинеколог не сакал да работи во Шуто Оризаре до сега, но бидејќи настанот е позитивен нема да го расипувам со коментар.
Вратени се 70 милиони евра кредит на Дојче Банк. Користени се дел од 160те милиони евра што на девизната сметка на владата ги остави минатата власт.
Колска во Велес го продолжува штрајкот со времена блокада на железничкиот превоз затоа што владата не го исполни ветувањето и немаат уште добиено плата.
Бомбата во Штип чека на деактивирање.
СДСМ ветуваше дека откупувачите на земјоделски производи ќе се тепале кој да ги купи производите. Денес во Прилеп се степаа земјоделци од Струмица за место за продавање на лубениците.
Шарениот револуционер Љуми Бекири за потпретседателот на владеечката СДСМ, Мухамед Зекири напиша:
Ти се мочам во социлајдемократот чиј аргументи се религиозни книги

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 19849131_10212518569666484_1624963043_n-308x400

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by PRVOBOREC on Сре Jул 05, 2017 4:15 pm

Небањат тоа се вика демократија и размена на мислења. За вакви работи вие вашите на робија ги пикавте со наместени судења.

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Сре Jул 05, 2017 6:14 pm

Вие и Хитлер би го примиле во СДСМ да е жив само ако ви донесе некој глас холокаустот би го сметале за лично право и мислење. еве ти го овде мислењето на ваш член за Зекири како „корисен идиот“.

http://netpress.com.mk/sdsm-ne-treba-da-glumi-korisen-idiot-treba-da-go-razresi-i-iskluci-zekiri/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Dino on Сре Jул 05, 2017 8:04 pm

I so ako taa pacavrata navredena sto ne i najdoa nekoe vazno mesto i ne i gi ispolnija zelbite pisala nesto protiv bivsata partija. Toa i taa pisman pratenickata Solza go pravi, ama interesno zosto ne gi spomnuvas vasite reformatori.

Dino

Број на мислења : 549
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Сре Jул 05, 2017 9:57 pm

Не знам зошто вие не ги спомнувате наследниците на Јове Кекеновски реформаторот. Бадијала ли ги плаќате.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Сре Jул 05, 2017 10:05 pm

Да дополнам. Пак ви се запали депонијата во Струга. Бомбата во Штип уште не е деактивирана и дислоцирана.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Саб Jул 15, 2017 8:05 pm

Уште не е отворрена ни ординација со матичен гинеколог во Шуто Оризари иако беше ветено дека тоа ќе биде во тек на неделава што замина. Сега се ветува дека тоа ќе се стори следната. Се надевам дека нема и ова да биде оставено за крај на мандатот на владата.
Слабо има информации и за крвавиот настан во владата што се случи пред неколку дена.
http://tvnova.mk/vesti/hronika/skandal-krvav-incident-vo-vlada-od-tamu-molk-se-obiduvaat-da-go-sokrijat/
Претепувањето на малолетник од страна на првиот човек од партијата на Заев во општина Илинден, Милош Марковски, иначе дел од обезбедувањето на Фрчковски кога беше министер за внатрешни, воопшто не е заведено во евиденцијата на МВР.
Пред два дена заменик директорот на УЈП Исмет Гури со тупаници претепал 62-годишен вработен на управата. Од УЈП го потврдуваат инцидентот, додека во МВР молчат.
Ова ли е демократија или фашизам. Спроведен од тандемот Спасовски - Нухиу кои ги спроведуваа изборите. Претставниците на меѓународната банда што се претставува како меѓународна заедница исто така молчат. Што би рекле го оправдуваат насилството.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by PRVOBOREC on Саб Jул 15, 2017 8:20 pm

Небањат можат вашите куртон медиуми меѓу нив и новиот шител наречен ТВНова на Кочан финансиран со украдените пари од буџет да јадат говна колку што сакаат ама не гледам дека со фабрикувани афери успеваат или ќе успеат да се спасат од затвор за криминалите што ги правеа.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Саб Jул 15, 2017 8:23 pm

А кој тоа ја има демантирано било која вест од тие што ги наведов освен тебе.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by PRVOBOREC on Саб Jул 15, 2017 8:24 pm

Зошто некој би демантирал лажни вести? Толку глупи се само небањатите.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Саб Jул 15, 2017 8:30 pm

Дали си го сонувал ова што си го напишал. Колку што гледам сите обвиненија на СЈО, иако и тие не се докажани. Освести се малку. 80% од буџетот се троши за плати, пензии, субвенции, трошоци за материјали, греење, образование. Целиот проект Скопје 2014 кошта 680 милиона евра, па само многу ненормален може да верува дека преку него се испрани 5 милијарди.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by PRVOBOREC on Саб Jул 15, 2017 8:36 pm

Со што те хранат во тоа штабот бре? Знаеш ли колкава е разликата од покренато обвинение од званично јавно обвинителство до фабрикувана лажна афера во куртон медиумите небањати?

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Саб Jул 15, 2017 8:42 pm

Моето бањање нема врска со тоа што очигледно не си ги прочитал обвиненијата туку само соопштенијата на медиумите што те дупат на голо - без куртон.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by PRVOBOREC on Саб Jул 15, 2017 8:45 pm

Глеј лоботомиран, штом вие скокате на секое обвинение како заклани кокошки а судот не е многу расположен да ви ги враќа пасошите за да избегате од правдата јасно е дека СЈО е на вистинскиот пат и ќе си лежите.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Саб Jул 15, 2017 9:09 pm

Секој што направил криминал треба да си лежи. Се согласувам дека секој криминалец од ВМРО треба да биде осуден. Не разбирам зошто ти мислиш дека евентуалните криминалци од СДСМ, ДУИ и Алијансата на Албанците не треба да бидат судени. Зошто вие не барате од Заев да побара симнување на аболицијата за Глобал и да се појави еднаш веќе на судењето за Поткуп.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Bosonoga on Саб Jул 15, 2017 9:10 pm

aj lezete si vie a tie drugite koa ke im dojde redot, biva?
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 883
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Нед Jул 16, 2017 10:42 am

А зошто да не лежи Заев ако е криминалец, туку само тие што ги мразиш дури и ако вината не им се докаже. Доколку се докаже дека на снимката кај што бара по едно евро кај Вицето и уште едно евро за црквата не е тој туку некој глумец, во ред. Во спротивно треба да го имаме првиот осуден додека е премиер. Колку што ми е познато црпнатиот сељак од нива во Муртино не одрекува дека тој е снимениот. Друга работа е што вие го сметате за Бог, а Боговите се безгрешни. Јас, за разлика од вас од стадото на Заев секогаш сум пишувал дека секој криминалец треба да си го добие своето. Се разбира, во нормална законска постапка.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by nino on Нед Jул 16, 2017 12:23 pm

трендафил напиша:А зошто да не лежи Заев ако е криминалец, туку само тие што ги мразиш дури и ако вината не им се докаже. Доколку се докаже дека на снимката кај што бара по едно евро кај Вицето и уште едно евро за црквата не е тој туку некој глумец, во ред. Во спротивно треба да го имаме првиот осуден додека е премиер. Колку што ми е познато црпнатиот сељак од нива во Муртино не одрекува дека тој е снимениот. Друга работа е што вие го сметате за Бог, а Боговите се безгрешни. Јас, за разлика од вас од стадото на Заев секогаш сум пишувал дека секој криминалец треба да си го добие своето. Се разбира, во нормална законска постапка.

Ама ти преферираш сдсм да си го добие прв, а вмро да ги остават за другпат, по можност и да им простат се
Не бери гајле ќе си го добие и Заев, посебно ако продолжи како неговиот претходник да граба, ама вмровци први ќе горат

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Нед Jул 16, 2017 7:01 pm

Тема е новата влада, не старата, па нормално е што пишувам за криминалците во неа. Сакам иначе сите криминалци да бидат казнети. Дали ќе бидат осудени тие што сакаш ти или можеби обвинителите од СЈО ако да кажеме конструирале лажни случаи ќе покаже времето. Но навистина сметам дека ако судството нема капацитет да ги гони сите криминалци, приоритет треба да имаат тие што можат да го повторат делото и нормално поголемите. Ти си Нино втор на форумов што напишал дека и криминалците од СДСМ, ДУИ и АЛијансата на Албанците треба да одговараат за своите евентуални злодела. Другите сметаат дека треба да одговараат само тие од ВМРП, затоа што ако ги разбирам добро кучињата на Џорџ Сорос од 680 милиони евра украле 5,5 милијарди. Патем, и понатаму не само за овие 6 недели власт на Заев, кога требаше да се јави вишок од 60 милиона евра кои нели сега не се крадат, ниту по предложениот ребаланс на буџетот со кој СДСМ на буџетот усвоен од минатата власт сакаат да додадат уште 140 милиони евра дополнително задолжување (дефицит на буџетот).

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by PRVOBOREC on Пон Jул 17, 2017 10:53 am

Небањата логика: "Додека небањатите се на власт судството треба да ја гони опозицијата затоа што можеби направиле а можеби небањатите им подметнале криминал а кога ќе паднат судството треба однапред да ги апси оние дошле на власт зошто можеби ќе направат криминал или барем така ќе лажат од штабот за лаги и манипулации." Лоботомијата од жолтата куќа совршено делува.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 3 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот