Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НОВА ВЛАДА

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 6 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пет Сеп 01, 2017 7:22 pm

Само нотирав дека законот за албански јазик, односно дали албанскиот ќе биде официјален и во Берово, за владата е прашање со најголем приоритет. Дека се друго може да почека. Не напишав дека другите работи нема да се направат.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 6 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Саб Сеп 02, 2017 12:32 pm

Tvoeto notiranje e tendenciozno i politichki motivirano taka da nema nikakva validnost...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 6 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by luxor on Пон Сеп 25, 2017 2:20 pm

Новата влада полека ги остварува ветувањата. Домаќинствата ќе добијат ефтина струја и преку работните денови.

Од денеска почнува усогласувањето на броилата за евтината дневна тарифа

Ова го најави претседателот на Управниот одбор на „ЕВН“ Штефан Петер“ вчера во Охрид.

Тој увери дека сите 800 илјади домаќинска до крајот на идниот месец ќе имаат дневна евтина тарифа, пред почетокот на грејната сезона.

Според одлуката, евтина струја ќе има два часа дневно од понеделник до сабота од 14 до 16 часот. Евтина тарифа на струјата има и во текот на ноќните часови секој ден од 22 до 07 часот и во недела преку целиот ден.

http://www.libertas.mk/od-deneska-pochnuva-usoglasuvaneto-na-broilata-za-evtinata-dnevna-tarifa/
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 6 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Вто Сеп 26, 2017 9:27 pm

Според проекција на владата со ова наплатата за струја (добивката на граѓаните) ќе биде 8 милиони евра годишно или на 570 илјади семејства тоа е 14 евра годишно или 1,17 евра месечно по семејство. Поголемо е просечното намалување на платите кое е за првите два месеца на хунтава поголемо од 4 евра месечно. Евтин предизборен маркетиншки трик.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 6 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by OPOZICIONER on Саб Сеп 30, 2017 11:07 am

samo tresete gluposti bre trendafile ,a prvi pochnavte da trchate u agencija za vrabotuvanje za da podnesete baranje za nadomest na stechajci ili i ova e eftin marketinshki trik ,ama kako kazujat od teren najmnogu dpmneovci podnasat,i glej SDSM
site ke gi opfati ,a ne ko vie shto biravte samo partiski podobni lichnosti da vi go mandaat znameto po mitinzi
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 6 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by OPOZICIONER on Саб Сеп 30, 2017 11:11 am

chitam vchera na tviter vi e maka trendafilcho shto posle rabotnoto vreme ,znachi da ti povtoram posle rabotnoto vreme pishuele na svojata fejsbuk strana nekoi ministri i vodele kampanja ,a vie shto praevete vo MVR otvorivte izboren shtab ,so sluzbeni koli se mknete po mitinzi i so sluzbeni koli raznesuvate propaganden materijal,e do tolku ste gadoi
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 6 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Саб Сеп 30, 2017 3:02 pm

Ајде ќе се обидам да не бидам како тебе и да одговорам пристојно на клеветите, иако не ми е јасно зошто ми се обраќаш званично, со вие. Никогаш во животот не сум разнесувал политички материјали и многу одамна не сум бил на предизборен митинг. Никогаш и не сум напишал дека ми пречи ако министрите пишувале на Фејсбук или друга социјална мрежа. Мисла дека им е работа да комуницираат со граѓаните. А ти мислиш ли дека е во ред поддржувач на власт, уште марионетска, да се потпишува со опозиционер?
Место да се обидуваш со подметнувања да избегнеш да одговориш на прашањата во врска со темава, ако немаш одговор поумно е да молчиш. Ако имаш одговор напиши како тоа ако секое семејство заштеди 200 денари месечно со евтината тарифа, односно 2.400 денари годишно по 517 илјади семејства тоа се 103.400.000, кој неписмен пресмета дека тоа се 8 милиони евра. Дали во владата има некој нормален што знае математика, или не смеат да се спротивстават на пастирот. Без разлика дали тоа е Бејли или Заев? Која добивка ја имаме од новата власт, кога падот на платите е поголем од добивката најавена од заштедата за радиодифузна такса и евтината тарифа. Поединечно поголем е и порастот на цени на мало по семејство од таа заштеда.
Да повторам. Резултатите од економијата се такви што не знам дали во владата имаме ненормални што наместо по министерствата треба да се сместат во Бардовци или намерно ја уништуваат земјата на сите полиња па треба да им се направи нешто што нема да го напишам затоа што не сакам да повикувам на насилство.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 6 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Саб Сеп 30, 2017 9:59 pm

Padot na platite i negativnite trendovi vo ekonomijata se ushte gi dolzhime na vladata na vro-dpne-ofcite...Izveshtajot za tretoto trimesechje ushte ne e objaven...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 6 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот