Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НОВА ВЛАДА

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пон Jул 17, 2017 4:34 pm

Не знам дали си разговарал со твојот психијатар за тоа што мислиш дека ако некого си го нарекол со најпримитивниот збор од говорот на омраза - небањат, дека си во право. Лажеш дека сум рекол дека треба да се апсат сите од новата власт. Треба да се судат, без разлика дали претходно ќе бидат уапсени, само криминалците. Сите до еден. И од власта и од опозицијата. Зоран Заев на пример за обвинението за тоа што сите го видовме и слушнавме. Како бара по едно евро за себе да се уплати кај брат му, Вицето, и уште едно евро за црквата. Бадијала гледаш лоботомија кај мене. Не знам дали имаш мозок, но и да го имаш тоа не значи дека ти функционира како што треба. По начинот на кој размислуваш, на мене како лаик за психијатрија ми изгледа дека не би било лошо да се провериш за секој случај. Кажи му на докторот дека ме сметаш за небањат и лоботомиран и зошто го сметаш тоа, па баш ме интересира што ќе ти каже.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by PRVOBOREC on Пон Jул 17, 2017 6:22 pm

Е па лоботомирам ќе ве судиме, таа желба сигурно ќе ти ја исполниме. Нема да ти ја исполниме желбата да се браните од слобода, притворот во Шутка позитивно ќе влијае на вашите лоботомирани мозоци побргу да се соочат со реалноста. А оти си лаик за психијатрија тоа се гледа уште кога особините на небањатите се обидуваш да им ги припишеш на чесните луѓе ,нема потреба сам да се фалиш.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1294
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пон Jул 17, 2017 7:23 pm

Токму тоа што мислиш да ги судиш сите ВМРОвци, но и тие што не се членови на партијата како мене на пример, е причина што ме натера да ти предложам да разговараш со некој психијатар. Не знам од каде тие помислата дека не сум бањат. Веројатно имате комплекс од бањање затоа што морате да бидете стално избањати и подмачкани за да не му падне ум на некој од вашите поддржувачи од т.н. меѓународна заедница да ја наплати во натура поддршката што ви ја дава. Но тоа нема никаква врска со темава. Не знам ниту од каде таков отпор за гонење на евентуални криминалци од власта доколку нема такви. Очигледно мислиш дека сите од Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ се Богови, па со самото тоа и безгрешни.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пон Jул 17, 2017 7:26 pm

Ајде да не бидаме клапчовци и да се вратиме на темата. Министерот Таравари вети реформа изводите од матична книга на новородените да се издава во породолиштата. Дали тоа значи дека родителите нема да имаат 30 дена да се договорат за името на новороденчето или дека мајката и детето нема да бидат пуштени да си одат дома додека детето не добие име и извод.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by PRVOBOREC on Пон Jул 17, 2017 8:57 pm

Еве лоботомиран за да сфатиш ќе ти нацртам, нема да ги судиме сите дпнеофци, само тие што правеле криминал.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1294
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пон Jул 17, 2017 9:09 pm

Ајде сега нацртај ми зошто да не се судат криминалците од Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by PRVOBOREC on Пон Jул 17, 2017 9:13 pm

А што криминал направија членовите на партиите од власта за овие месец и пол што се на власт? Освен што формираа влада која ќе ја ослободи Македонија од криминалците од дпне.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1294
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пон Jул 17, 2017 9:18 pm

За овие од новата влада не можам да кажам ништо. Тие од старата влада сигурно немаат направено криминал поврзан со злоупотреба на власта во истиот период. Но се одговара и за криминал направен порано. Не знам зошто не сакаш или не си во состојба да го разбереш тоа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by SHARENI on Пон Jул 17, 2017 11:52 pm

трендафил напиша:Ајде сега нацртај ми зошто да не се судат криминалците од Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ.

Koj kaza deka ne se sudat, ama lazgi so opaski kazuvas.

http://www.alsat-m.tv/mk/%D1%81%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%98%D0%BE-%D1%83%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D0%B4-%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B8/

Ејуп Алими и Исмет Гури се обвинети во „Титаник 3“. СЈО бараше притвор, но Кривичен не одреди ваква мерка. СЈО ги обжали одлуките пред Апелација. Двајцата се обвинети за уништување на изборен материјал. Освен за функционери на ДУИ, СЈО побара мерки на претпазливост и за лидерот на ДПА Мендух Тачи и членот на ДИК од оваа партија, Бедредин Ибраими.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 708
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Вто Jул 18, 2017 6:18 am

Ова е пример за партизација на судството и користењето на СЈО за уцени во полза на СДСМ. По ова обвинение Тачи стана „конструктивна“ опозиција што ќе го поддржи режимот на Заев.

http://tv21.tv/mk/%d0%b7%d0%b0%d0%b5%d0%b2-%d1%98%d0%b0-%d0%b8%d0%bc%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d0%b4%d0%b4%d1%80%d1%88%d0%ba%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d1%82%d0%b0%d1%87%d0%b8-%d0%b7%d0%b0-%d1%80%d0%b5%d1%84%d0%be%d1%80/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by PRVOBOREC on Пет Jул 21, 2017 6:24 pm

Небањат ова е пример за неселективно работење на СЈО, нешто што вас небањатите ве ужаснува затоа што досега бевте заштитени од Зврле соработникот на мафијата.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1294
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пет Jул 21, 2017 6:40 pm

Ова е пример како се користи СЈО. Прво ќе обвини некој, па кога овој ќе се приклони кон режимот на АХмети, Заев и Села ќе го повлече обвинувањето.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Пет Jул 21, 2017 8:35 pm

A koga toa pochituvan Trendafile SJO povleklo obvinenie osven onaa lazhnoto kreirano, lepeno i montirano vo bolnata glava na pastir Grujo narecheno Puch???
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пет Jул 21, 2017 9:45 pm

Ќе се сложам со тебе со забелешка дека СЈО до сега по скоро две години постоење нема докажано ниту едно обвинение. Иако нема опструкции ниту од судот ниту од обвинетите. За разлика од Зоран Заев кој повеќе од една година на секое рочиште се среќава со некој дипломат.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Пет Jул 21, 2017 9:50 pm

Kje gi dokazhe obvinenijata koga kje zapochnat sudskite procesi pochituvan Trendafile...Dotogash tvojot pastir redovno kje se javuva ednash nedelno vo sudot...Ili ti se brza da go vidish tvojot dovcherashen idol Grujoshesku vo Idrizovo???
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пет Jул 21, 2017 9:54 pm

Токму тоа и го прашав. Зошто за две години не започна ниту еден судски процес. А на Зврлевски му замерувате што за три месеца не поднел обвинение во врска со прислушувањето иако Заев ги криеше доказите од него.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Пет Jул 21, 2017 9:55 pm

Zaradi opstrukciite od svarovski sudstvoto pochituvan Trendafile...Koe patem nabrgu kje se reformira a tie shto go ispushile kaj svarovski nema da mozhat da im delat krivda na makedonskite gragjani...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пет Jул 21, 2017 9:58 pm

Каква опструкција е направена? Дали мислиш на тоа што не прифаќа притвор кога нема докази. Кога Груевски побегнал од судење кај некој амбасадор како што повеќе од една година прави Заев, а не е притворен.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Пет Jул 21, 2017 10:00 pm

Ne prifakjaa i bezbednosni merki kako odzemanje na pasoshi, ama vreminjata se menuvaat pochituvan Trendafile, eve tvojot pastir deneska kvicheshe vo apelacija zatoa shto mu go odzele pasoshot i moral da se javuva vo sudot redovno ednash nedelno za da ne zavrshi vo Shutka...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Пет Jул 21, 2017 10:04 pm

Заев бега од судење, а нема добиено притвор. Судот за цело време е под притисок на тие шро се бунат за наводни притисоци. Од амбасадата на САД, на пример.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by luxor on Пет Jул 21, 2017 10:22 pm НОВА  ВЛАДА - Page 4 Firesh18
luxor
luxor

Број на мислења : 5594
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Саб Jул 22, 2017 2:04 pm

Требаше ли да додаде дека ќе прави реизбор на судиите, како што најавуваше Заев за да не се смета тоа како закана кон судиите.

Ајде да се вратам на советниците без ресор во кој како во стационар за бездомни кучиња се сместуваат пред се кучињата на Сорос кои изгледа се отпуштени од поранешниот работодавач кој откако го откачија од буџетот на САД очигледно нема доволно свои пари да ги издржува. Мислам дека реформата што се спроведува во здравството во моментов е заебанција и може да е дело само на новиот советник на владата, Бубо Каров, алијас Цацко Конопишки од К-15. Доколку треба да снимаш на пример две колена на рендген, не можеш да го сториш тоа наеднаш, туку мора прво да закажеш термин за едното, па по завршувањето на снимката да закажеш нов термин за другото. Нормално за ненормалната ситуација, ќе си платиш две партиципации.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Саб Jул 22, 2017 2:20 pm

Vie 11 godini vdomuvavte kriminalci i nesposobni kadri, plus izbiravte svarovski sudii od tefterot na Jankulovska...Za na kraj da ve predadat i nichkosaat pred Pribe...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by трендафил on Саб Jул 22, 2017 2:26 pm

ЕЛЕМ даде соопштение дека Зев и Тевдовски лажат (со поблаг користен збор) дека ЕЛЕМ има скриени долгови од 10,4 милиони евра. Се работи за примени фактури кои не се доспеани за плаќање и за кои ЕЛЕМ има пари да ги плати кога ќе дојде рокот за плаќање.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Teo on Саб Jул 22, 2017 2:28 pm

Go smenija direktorot na ELEM??? Ili toj postaveniot od vas shto znae kakva sudbina go cheka ispolnuva vashi partiski porachki???
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

 НОВА  ВЛАДА - Page 4 Empty Re: НОВА ВЛАДА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот