Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Слободата на медиумите

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Слободата на медиумите - Page 7 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Гостин on Саб Ное 12, 2016 10:53 am

Isto kako shto Zaev nema mediumska poddrshka vo Makedonija...Site mejnstrim mediumi se vashi...Pa, se ukazhuva deka tvojot pastir kje ja dozhivee sudbinata na Klintonica...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 7 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by трендафил on Пон Ное 14, 2016 12:46 pm

А Сорос во САД ја поддржуваше Клинтонка, а овде го поддржува Заев, нели? Во САД нема ни т.н. балансирано известување. Ниту еден медиум нема добиено прекршочна или друга пријава, а кај нас тоа стана редовно по секоја седница на т.н. ад-хок комисија во која мнозинство имаа злостопрничкото здружение финансирано од Џорџ Сорос. Но по победата на Трамп во САД гледам дека амбасадорите на САД, Германија, Франција и некои други земји станаа дипломати. Не ги гледаме повеќе како лидери на опозицијата по медиумите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 7 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Гостин on Пон Ное 14, 2016 6:05 pm

Kakov Zaev??? Pa neli Soros poddrzhuva demokrati, a od tvojot pastir pogolem demokrat nema...Eve gledaj kolku se bliski so Soros...Ko zaljubeni gulapchinje...Si gukaat i se smeat...

Слободата на медиумите - Page 7 Gruevski-soros1

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 7 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by трендафил on Вто Ное 15, 2016 12:28 pm

Обидот да се преговара со Џорџ Сорос да ги тргне валканите раце и пари од Македонија очигледно не успеа. Но останува да се надеваме дека Доналд Трамп ќе успее да го неутрализира Џорџ Сорос. Во интерес на сите. На САД, Русија, Турција, Македонија и целиот слободарски свет.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 7 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Гостин on Вто Ное 15, 2016 5:58 pm

Гледам непрестано се повикуваш на Трамп. Еве ти мала домашна задача.

“I very much look forward to dealing with the president in the future, including counsel”

http://theslot.jezebel.com/some-things-donald-trump-didnt-know-he-had-to-do-as-pre-1788948250

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 7 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by трендафил on Вто Ное 15, 2016 6:34 pm

Како и сите и Трамп ќе има тим. И поддршка од својата Републиканска партија. Сорос и понатаму има купено новинари и тие сега водат кампања против Трамп. Тие што му ја продале душата на Сорос за вас се слободни новинари. Кога тој ги купуваше новинаритре никој не спомнуваше слобода на медиумите во Македонија. При тоа ни се продаваа две работи. Едната дека треба да си го смениме името ако не сакаме да не снема за кусо време и тоа трае веќе две децении. Втората е дека СДСМ треба да ни биде власт. Па почнуваме и СДСМ да го поврзуваме со промената на името. Ваљда Ѓерѓ Шварц смета дека ако тој си го сменил името во Џорџ Сорос, тоа треба да го направат и други. Разликата е што тој сакал да си го смени името, а ние не сакаме. Грешам ли кога во ние ги ставам сите Македонци. И вас што Заев ви е пастир.
Само вие надевајте се дека Трамп нема од кого да учи, па ќе учи од Обама, па овој ќе го научи да не затвори американскиот чадор што ве заштитува. Зошто не би учел од Џорџ Буш или некој друг републикански гувернер, сенатор или конгресмен со политичко искуство. Зошто и вие на пратеничката листа имате неискусни политичари. Или фрлањето куртони со боја го сметате за политичко искуство.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 7 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Гостин on Вто Ное 15, 2016 9:03 pm

Седи кец. Не си изработил домашната, или нермаш капацитет да сфатиш за што станува збор. А можеби и не знаеш англиски. Затоа ти советувам да користиш гугл транслејт. Не е нешто многу прецизен ама ќе ти заврши работа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 7 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by трендафил on Чет Ное 17, 2016 7:57 pm

Бидејќи темата е слобода на медиумите ќе напишам само дека твојот капацитет разбира дека треба да имаме слобода на медиумите како во времето кога најголемиот дел од новинаритее и тоа од сите медиуми беа купени од Сорос и фондации од некои западни држави. Тие што Верушевски ги нарекува чадор. Пред според тебе „злосторничката“ ВМРО не се замеша и не почна да воспоставува рамнотежа. Имаш ли капацитет да разбереш зошто поголема гледаност имаат информативните емисии финансирани од македонската влада отколку тие што се финансирани од странските влади. Иако во моментов е забрането нашата влада да дава пари за било што на медиумите, додека странците тоа и понатаму го прават на најбезобразен можен начин и со многу поголеми суми од порано. И без срам продолжуваат да зборуваат за слобода на информирањето без да покажат кон себе како на најголеми прекршувачи на слободата на медиумите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 7 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Гостин on Чет Ное 17, 2016 9:39 pm

A bre dosta so tie tvoite zeleni...Podobro kazhi beshe li i ti vo vilata na onoj veleshanecot na Halkidiki...garant negovite videa koga konechno kje se pojavat kje bidat najgledani...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 7 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by трендафил on Пет Ное 18, 2016 8:56 pm

За разлика од тебе не сум бил на Халкидики подолг период. Најмалку во вилата на Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 7 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Teo on Пон Фед 06, 2017 5:29 pm

Pak si lazhel deka Zaev ima vila vo Grcija...Ako e taka vednash apsete go zatoa shto ja nema prijaveno vo svojot imoten list kaj antikorupciska...No, na lagata i se kratki nozete...

Tolku za tvoite lagi...Sega malku za novinarite...MPM shtrajkuva...Novinarite od Vest se prikluchija na shtrajkot...

И новинарите од „Вест“ се приклучија на штрајкот во МПМ

Одлуката за штрајк во МПМ денеска доби поддршка и од Меѓународната и Европската федерација на новинари.

Новинарите и медиумските работници од редакцијата на дневниот весник „Вест“ донесоа одлука да им се приклучат на колегите од „Утрински весник“ и „Дневник“ на издавачот Медиа принт Македонија.

http://plusinfo.mk/vest/104066/i-novinarite-od-vest-se-priklucija-na-shtrajkot-vo-mpm
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 7 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by трендафил on Сре Фед 08, 2017 11:45 pm

Да разграничиме некои работи. Во МПМ се работи за економски проблеми, а не за слобода на медиумите. СОРОС, УСАИД и странските влади не ги помагаат финансиски медиумите што не го поддржуваат Зоран Заев и платформата што тој ја пласира пред албанската дијаспора во Швајцарија, а подоцна ја прифатија и партиите на Албанците откако видоа дека ВМРО-ДПМНЕ нема освоено 61 пратеничко место.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 7 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Teo on Чет Фед 09, 2017 10:18 am

Si pobrkal neshto...Majskiot dogovor shto sega se narekuva platforma go smisli tvojot pastir ushte vo 2008...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 7 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by трендафил on Чет Апр 18, 2019 7:01 pm

Еве како СДСМ се однесува со новинарите што имаат критички однос кон власта.Насилникот што ја предводи групата што ја киднапира екипата на ТВ21 и се обидува да ги натераат да ги избришат снимките е активистот на СДСМ Скендер Халими. пријател на Заев. Режимската полиција веќе два дена молчи.


https://infomax.mk/wp/фотоhaпaѓaчot-на-новинари-другар-на-заев-с/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 7 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Teo on Пон Јун 24, 2019 6:14 pm

Eve kako kvazi novinarki se obiduvaat da lazhat sakajki da se napikaat shto podlaboko vo shupacite na shtapskite velichini na dpsmne.

Слободата на медиумите - Page 7 2019-06-24-060735
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 7 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Teo on Чет Јун 27, 2019 8:32 am

Ako novinarite ni se vaka nepismeni, shto da ochekuvame od publikata.

Слободата на медиумите - Page 7 2019-06-27-082850
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 7 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот