Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Слободата на медиумите

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Гостин on Пет Мај 08, 2015 10:08 am

Dobro bre Trendo...Ne ti dosadi da lazhesh??? Nemalo nikakov napad...Toa e se konstrukcija...Ivonche si go odrabotuva milioncheto...

PS. Naredniot pat koga kje mislish da pishuvash humoristichni fantazii, obrati se kaj nekoj holivudski producent...Mozhebi kje ti pomine...Megjunarodnata zaednica sakala da go nema nashiot Trendafil...A bre ne zezaj...

PPS. Pak si izlazhal...Spored zvanichni podatoci na sudot, najgolemiot broj tuzhbi protiv novinari se podneseni od strahna na predstavnici na vlasta...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by трендафил on Пет Мај 08, 2015 10:29 am

Можеби ќе се обидеш да ме убедиш и дека најголемата одштета од еден новинар доби некој од актуелната власт, а не Бранко Црвенковски, поранешен претседател и премиер и Хари Костов, поранешен премиер во владите на СДСМ. Ги плати Никола Младенов на барање од спомнатите за дело слично на тоа што сега го прави скоро секој ден Зоран Заев. Оваа одштета е веројатно и една од причините за неговата смрт. Затоа што имал финансиски потешкотии во работењето, а кога човек нема пари нема концентрација за други работи. Ни за возење.
Можеби ќе ме убедуваш и дека Зоран Заев навистина е црпнат од Господ од нива во Муртино и како Господов пратеник е дојден во Македонија за дојде на власт без избори. Не навлегувам во твоите религиозни чувства, но во Македонија кој ќе биде на власт сепак одлучуваат гласачите. Кои се господ на денот на изборите.

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Гостин on Пет Мај 08, 2015 12:45 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 08, 2015 5:24 pm

Do koga ke treba da vi se dokazuva: Ivonka se zadrapala vo megjunozjeto bash koga dobila, a nosot go skinala od na grujo pirsingot na papokot! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Гостин on Пет Мај 08, 2015 5:29 pm

Trendo...zavrshija lagite....

Госпоѓица
‏@ZenskiPrikazni
Слика од Ивона Талеска од пред 2 дена и денес.
Ивона душо, кај ти е раната на десната рака????

Шифра: ЗБУЊЕНА

Слободата на медиумите - Page 4 CEfQ2_aXIAAbMiB

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Гостин on Пет Мај 08, 2015 6:02 pm

Еве и видео. Јасно се гледа дека Ивона е во иста гардероба скоро во исто време на дневникот на РТС. Ни трага од кечапот. Гледајте 25 секунда, после минута и дванаесет, и две минути и четириесет и пет секунди. Ни трасга ни глас од повреди. Кечапот го измила.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 08, 2015 6:50 pm

Gnida i drolja mrsuljava! poarno ke i beshe da si ostaneshe u dupkata, smrdezh ,blamator gnasen neviden....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by трендафил on Вто Мај 12, 2015 9:23 pm

luхor напиша:Еве и видео. Јасно се гледа дека Ивона е во иста гардероба скоро во исто време на дневникот на РТС. Ни трага од кечапот. Гледајте 25 секунда, после минута и дванаесет, и две минути и четириесет и пет секунди. Ни трасга ни глас од повреди. Кечапот го измила.

АЈде прво земи воздух, изброј до пет, па размисли малку, Извештајот на Ивона е снимен за време на протестот. Во 26 секунда презентерот на српската телевизија откако зборува за нападот врз екипата вели „која је пре тога направила за нашу телевизију прилог који следи“. Односно која пред тоа (се мисли на нападот) направи прилог за нашата телевизија што следи. Мислиш ли дека сме будали па ќе поверуваме на вакви манипулации. Ме чуди да не реагира никој од учесниците на форумов на твојата гнасна манипулација или можеби пропуст. Ако е пропуст би било добро да се извиниш. Да не си можеби некој од платениците на Сорос обучени за провоцирање на насилства со помош на интернет.
Гледате ли како се манипулира лесно со помош на тонски и видео снимки. Освен мене сите поверуваа во лагата. Веројатно затоа што мозокот им е трениран така да ги примаат информациите. По 30те лекции, петарди, да не кажам дресури од страна на Зоран Заев.

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Гостин on Вто Мај 12, 2015 10:28 pm

A be ajde, Ivona pred protestot izvestuva za srpskata televizija za protestot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by трендафил on Сре Мај 13, 2015 2:15 pm

Тео напиша:A be ajde, Ivona pred protestot izvestuva za srpskata televizija za protestot...
Пред да замине и да биде нападната. Сослушај го добро видеото што самиот го имаш стаљвено на форумов. И обрни внимание на тоа што го изговара српскиот презентер на вестите и што веќе ти го напишав.

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Мај 13, 2015 2:22 pm

Ivona e vo prviot bran na sudenja po hitna postapka! Pred toa i sledue bricenje so mestimicno preskoknuvanje - vo narodot omilen naziv "Tifus frizura" Radnicko odelo vo crno beli horizontalni srafti (nesto kako na slikana pogore - se probava zenska da vidi kako i stoi dezenot ! Twisted Evil) i normalno kugla od 15 kg so lanec, kako moden detal - prvrzok na nozniot clank!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by трендафил on Сре Мај 13, 2015 2:25 pm

Тоа во име на слободата на информирањето ли?

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Гостин on Сре Мај 13, 2015 5:56 pm

Tokmu taka...Za site lagi i mestenki kje odgovaraat site uchesnici...Ako nekoj e novinar ne znachi deka mozhe da ja lazhe javnosta i da fabrikuva dokazi, kako novinarite na shitelite i kuririte...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by reiter on Пет Јун 05, 2015 8:17 pm

форум кајгана ис даун...почнаа со теми кои се однесуваат за политичките случувања во земјава и DOWN...
[img]Слободата на медиумите - Page 4 Ml1d9s[/img]

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Гостин on Вто Aвг 18, 2015 1:59 pm

Prodolzhuvaat napadite nad malkute nezavisni mediumi...Na red e televizija Telma...Me iznenaduva molkot, ili barem mlakite reakcii na opozicijata...Zarem ja zaboravija A1...

ССНМ: СЛУЧАЈОТ „ТЕЛМА“ Е НОВ УДАР ВРЗ ПРОФЕСИОНАЛНОТО НОВИНАРСТВО

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by трендафил on Чет Aвг 20, 2015 2:17 pm

Колку што ми е познато владата не дава техничка подршка на ниту еден портал, па ни на кајгана. Па сигурно е дека нема одговорност за тоа што извесно време тој не работел. Сега работи колку што гледам. А што се однесува до Телма или друга телевизија финасирана од осомничени за криминал, за случајот на А1 можам да напишам дека се работи за криминалци бидејќи Рамковски со соучесниците е осуден без забелешки на судската постапка од многубројните набљудувачи, тие ја делат судбината на сопственикот. Не може еден криминалец да биде амнестиран затоа што е близок до опозицијата или затоа што кринално заработените пари финансира некој медиум. Така беше кога Црвенковски беше председател на државата, но тие потези се и една од причините што СДСМ е опозиција.
Патем никој од тие што плачат уште по А1 не реагираше кога беше затворен НИП Нова Македонија. Која покрај весниците на повеќе јазици имаше и телевизија. Патем колку што гледам дневникот на Телма не е меѓу најгледаните. Што не беше случај и со А1 телевизија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Гостин on Чет Aвг 20, 2015 3:15 pm

Tvojata vlada ima odgovornost za se shto se sluchuva vo sferata na mediumite...Od hakerski napadi vrz portalite i pretepuvanje na nivnite sopstvenici, do zatvaranje na televizii i odzemanje na nacionalni licenci na sekoj nezavisen medium...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by трендафил on Чет Aвг 20, 2015 3:28 pm

Не знаев дека не си од Македонија, па дека македонската влада не е и твоја влада. Иначе за затварањето на НИП Нова Македонија со весниците Нова Македонија, Вечер, Флаке е вазеримит, Бирлик, Екран, Наш свет, Другарче и телевизијата (се извинувам ако сум заборавил некоја редакција) што е најмасовното затварање, да не кажам геноцид на медиуми во Македонија, сигурно е дека не е заслуга на сегашната, туку на нашата влада од тоа време, на 16 јуни 2003 година. Тогаш наш (и мој) премиер беше Бранко Црвенковски. Но дел од тие медиуми, Нова Македонија или Вечер преживеава. Се најде нов сопственик. Верувам ќе се најде и за Телма. Со А1 телевизија проблем беше што долговите и беа поголеми отколку што би чинело отварање на сосема нова телевизија. Толку многу беше заглавена затоа што нејзиниот сопственик сметаше дека кражбата преку медиум ќе остане неказнета.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Гостин on Чет Aвг 20, 2015 3:42 pm

Kriminalna banda koja raboti vo interes na stranska zemja, koja patem saka da ni go smeni imeto, nemozhe i nikogash nema da bide moja vlada...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by трендафил on Чет Aвг 20, 2015 3:58 pm

Тео напиша:Kriminalna banda koja raboti vo interes na stranska zemja, koja patem saka da ni go smeni imeto, nemozhe i nikogash nema da bide moja vlada...
Колку што знам последна влада што ни го смени името е таа на Бранко Црвенковски по изборната кражба во 1994 година. После тоа немаме такво нешто. И покрај притисоците, на пример со одлуката дека веднаш откако ќе си го смениме името ќе станеме членка на НАТО. Без самит на оваа организација. Не знам дали Бранко ни го смени името од криминални причини, како што мислиш ти, или од незнаење и страв, но останува фактот дека тој е лидерот што прифати дека за нашето име треба да се договараме со Грција.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Гостин on Чет Aвг 20, 2015 4:03 pm

Pa koe ime branite togash Trendafile??? BJRM??? Zarem ne vi sram...Namesto da se borite za imeto Makedeonija vie uporno sakate BJRM da bide ime na makedonskata drzhava...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by трендафил on Чет Aвг 20, 2015 10:17 pm

Тео напиша:Pa koe ime branite togash Trendafile??? BJRM??? Zarem ne vi sram...Namesto da se borite za imeto Makedeonija vie uporno sakate BJRM da bide ime na makedonskata drzhava...
Изборните ветувања на ВМРО-ДПМНЕ се дека нема промена на уставното име, за замена на БЈРМ ќе се одлучува на референдум, доколку се дојде до решение што не го загрозува идентитетот. А сите знаеме дека ВМРО го исполнува тоа што ќе го вети. Без разлика дали се работи за споменици, патишта, панорамско тркало и друго, па затоа и не дискутираме за евентуални неисполнети ветувања.
Што се однесува до наводното намерно блокирање на сметките на Макпетрол поради Телма, јасно е дека се работи за уште една лага. Сметкте и на Макпетрол и на Оилко се одблокирани. Во нормална судска процедура.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Гостин on Чет Aвг 20, 2015 11:24 pm

Pa zoshto togash celo vreme lazhesh deka Branko i Kiro go smenile imeto, koga eve, i samiot tvrdish deka ustavnoto ime e Republika Makedonija...Pod koe patem ne imaat priznato nad 130 drzhavi vo svetot, od koi nad 120 vo vremeto na SDSM...Vie ste predavnicite Trendafile...Za golema zhal i sram na makedonskiot narod, vie na chelo so grchkiot cigan Grujoshesku pregovarate za promena na ustavnoto ime...A predavstvoto sakate da mu go pripishete na makedonskiot narod so referendum koj kje bide lazhiran od vashiot pastir...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by трендафил on Саб Aвг 22, 2015 4:08 pm

Иако знам дека е залудно, но сепак ќе те замолам примитивизмот и говорот на омраза да се обидеш барем да ги намалиш. Што се однесува до уставното име, обично секој има име за да му се обраќаат други. Не за да си се обраќа самиот на себе. Што се однесува до Бранко и Киро и името, имаат два грева. Едниот што прифатија промена на името што ќе го користат другите држави и организации и вториот што се откажаа од нашето право сами да се именуваме, туку сега треба за нашето име да се договараме со Грција. Така е според т.н. рамковна спогодба. Што ја ратификуваше македонското собрание во кое СДСМ само, без коалиционите парнери, имаше апсолутно мнозинство. Тој договор не гхо спроведува само сегашната македонска влада, туку и сите наши пртходни влади. И таа на Црвенковски, на Хари Костов и на Владо Бучковски.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Гостин on Саб Aвг 22, 2015 7:08 pm

трендафил напиша:Иако знам дека е залудно, но сепак ќе те замолам примитивизмот и говорот на омраза да се обидеш барем да ги намалиш.

Ako primitivizam i govor na omraza e vistinata koja ja kazhuvam, i koja ochigledno vam grhkite cigni ne vi odgovara, togash vo red...Mozhesh da mislish shto sakash...Ne sum jas dpmne-ovca pa da ne im dozvoluvam na drugite da imaat svoe mislenje...

трендафил напиша:Што се однесува до уставното име, обично секој има име за да му се обраќаат други. Не за да си се обраќа самиот на себе.

Ushte edna laga...Smeshno i zhalno kolku naivno lazhesh...Pokraj drugoto vo site komunikacii, so site drzhavi i magjunarodni institucii nashata drzhava go koristeshe ustavnoto ime, Republika Makedonija, se dodeka na vlast ne dojdovte vie, i pochnavte da rabotite za interesite na tatkovinata na vashiot pastir, chii predci ginele za grcija...Poshto on nema takva chest, se obiduva barem da go prodade makedonskoto ime, i da zasluzhi spomenik vo Krushoradi, vednash do onoj na dedo mu...

трендафил напиша:Што се однесува до Бранко и Киро и името, имаат два грева. Едниот што прифатија промена на името што ќе го користат другите држави и организации и вториот што се откажаа од нашето право сами да се именуваме, туку сега треба за нашето име да се договараме со Грција. Така е според т.н. рамковна спогодба. Што ја ратификуваше македонското собрание во кое СДСМ само, без коалиционите парнери, имаше апсолутно мнозинство. Тој договор не гхо спроведува само сегашната македонска влада, туку и сите наши пртходни влади. И таа на Црвенковски, на Хари Костов и на Владо Бучковски.

Chista politichka zamka, na koja grcite nasednaa...Od kade da znaat Branko i Kiro, deka dpmne-ovcite na vlast kje go donesat vnukot na grchkiot naroden heroj Nikos Grujos, koj dogovorot koj i davashe apsolutna prednost na Makedonija vo pregovorite, kje go prodade, predade i svrti vo interes na negovata vistinska tatkovina...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Слободата на медиумите - Page 4 Empty Re: Слободата на медиумите

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот