Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Здравството во Македонија

+6
трендафил
Flora
defo
Bosonoga
Albatros
misterija
10 posters

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Пет Окт 07 2022, 12:32

Да ви пренесам едно мое искуство со браничко (бугарофилско) балистичко здравство. На почетокот на април со итен упат се јавив за компјутерска томографија. Термин добив во средината на јуни. Од тогаш до ден денешен, повеќе од три месеци чекам резултати (извештај). Нема кој да ја види снимката и да напише што имам. За среќа, да не се радуваат бугарофилите на форумот напразно, не сум во животно загозувачка ситуација, но за жал тоа се случува и со болни од рак, изливи во мозок и други тешки болести кои не ретко и не го дочекуваат извештајот, а министерот за здравство и за овој проблем вели дека ЌЕ се реши. Само не кажува дали до крајот на мандатот на оваа власт или подоцна. Ако не дај боже неколкуте специјалисти кои сега ги сочинуваат озвештаите си заминат поради староста, новите ќе нема од кого да учат. Краткорочно решение, бидејќи се работи за дигитално снимање, е испраќање на истите било каде на светот и таму да ги пишуваат извештаите. Веројатно може да се најде и волонтер кој ќе и ги остави парите на власта да си ги дели преку тендери.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 6 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Вто Јан 03 2023, 17:45


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот