Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Здравството во Македонија

+6
трендафил
Flora
defo
Bosonoga
Albatros
misterija
10 posters

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Пон Сеп 13 2021, 18:07

Нови 18 починати на душа на Филипче. До сега 6.277. 183 новозаразени, традиционално малку во понеделник поради тоа што јавното здравство скоро и да не тестира во недела.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Вто Сеп 14 2021, 21:35

30 починати, најмладиот на 25 години. 10% се починати дома. 572 заразени. Активни се 12.893 случаи, а вкупниот број на починати 6.307. Филипче е уште министер. Може да си замине само ако странски експерти го посочат како виновен, Ние постарите знаеме дека и во истрагата по атентатот на Претседателот Глигоров учествуваа странски експерти. Резултат од нивната работа уште нема.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Сре Сеп 15 2021, 19:45

32 починати, 617 новозаразени. Вкупниот број на активни случаи е 13.027, а вкупниот број на починати 6.339. Братот на Вице и братучед на Трајче Заеви уште ја држи во фиока оставката на Венко Филипче и не го почитува неговото право на норална одговорност. Го принудува на неморал.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Чет Сеп 16 2021, 18:44

28 починати, 557 новозаразени. Бројот на активни случаи е 12.984, а на вкупно починати 6.367. Братот на Вице Заев и понатаму ги крши човековите права на Филипче и ја крие во фиока неговата оставка од морални причини. На сила го прави неморален. Доколку не се неморални (не напишав ненормални да напоменам да не прочита некој погрешно) и едниот и другиот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Пет Сеп 17 2021, 19:33

Има ли министер за здравство. Денес повторно висок број на починати, 29. Новозаболени се 561. Вкупниот број на почонати се искачи на 6.396, сите во мандатот на незаменливиот министер за кого братот на Вице Заев не верува дека има морал, па не го разрешува од морални причини. Имаме и 13.008 активни случаи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Саб Сеп 18 2021, 14:07

Здравството во Македонија - Page 3 242044337_591899462004104_6857534028241240886_n

И во последните две недели катастрофа со смртноста од ковид во Македонија. Никој не чувствува морална одговорност поради тоа. Во билансот за Македонија се впишани само директно починатите од корона. Изгорените во крематориумот на братот на Вице Заев и Филипче во Тетово не се евидентирани.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Нед Сеп 19 2021, 10:10

Според вчерашниот биланс резултатот за кој Заев и Филипче немаат морална одговорност е 41 починат, со што уште повеќе се зацврстуваме на првото место во Европа на црната ранг листа за последните две недели. Новозаразени се 539. Вкупниот број на починати се изкачи на 6.437, а активни се 13.261. 
Ние за жал на почеток на кризата во минатата година имавме преостри мерки што ја доведоа во опасност економијата, а по изборите имаме преблаги мерки што го загрозуваат здравјето и животите. Сите земји имаат црна статистика во еден бран, ја научуваат лекцијата и во другите бранови имаат пристоен, намален број на починати. Само Македонија, по заминувањето на техничката влада и Наќе Чулев во секој шпиц сме во врвот. И ништо не се менува. Ни луѓе ни во протоколите за третман на заболените.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Нед Сеп 19 2021, 15:50

Денеска од Министерството за здравство дојде соопштение дека вчера починале 24 пациенти, а дека другите 17 евидентирани во тој ден, а починати претходно. Наводно во приватни болници и домашни услови. Ова „оправдување“ значи дека бројката за претходните две недели е уште поголема и дека смртноста кај нас не била за 37 % во однос на следната земја во Европа, туку уште поголема. Што би требало да значи уште поголема лекарска и морална одговорност за Филипче и тој што го држи на позицијата, братот на Вице Заев. Значи и хаос во здравството. Нема казнето болница за ненавремена пријава, а од друга страна сите знаеме дека никој не може да биде погребан без лекарски документ во кој е напишана причината за смртта.
Чудно е и соопштението за модуларната болница во Прилеп каде насилно е отворена главната табла за струја, но наводно немало опасност за пациентите затоа што објектот не се напојува преку главната табла. Значи ли тоа дека постои друг приклучок, несоодведно обезбеден со осигурувачи и можност во случај на инцидент од едно место да се исклучи струјата и дека болницата краде струја.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Нед Сеп 19 2021, 19:39

23 починати, 365 новозаразени. Вкупно 6.460 починати. Активни се 13.052 случаи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Вто Сеп 21 2021, 20:08

Вчера 154 нови случаи, 12 починати. Денес новозаразени, 17 починати. Активни се  12.433, а вкупниот број на починати се искачи на 6.489.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Сре Сеп 22 2021, 18:34

22 починати, 16 во последните 24 часа и 6 во периодот од 14 до 20 септември кој и без ова беше катастрофален. 491 нови случаи. Вкупниот број на починати се искачи на 6.511, а активни се 12.486 случаи.
Филипче е уште министер за здравство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Чет Сеп 23 2021, 20:40

14 починати и уште 14 пријавено денес, а починати порано. Со тоа Македонија изби на второ место во Европа, односно трето на светот по починати на милион граѓани. Што треба да стане, да си замине Филопче. Да избиеме на прво место во светот. Во моментов изгледа невозможно да го поминеме Перу, но мислев во времето кога Наќе Чулев беше министер за внатрешни, дека Филипче нема да може да направи Македонија да има повеќе починати од Кина. Кина од 20 април минатата година има 4 починати. Ние само денес 14.
Новозаразени се 526 наши сограѓани.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Пет Сеп 24 2021, 18:55

18 починати, 525 новозаболени. Вкупниот број на починати е 6.557, а на активни случаи 12.207.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Саб Сеп 25 2021, 19:31

20 починати, 392 новозаболени. 12.207 активни случаи, вкупно 6.557 починати.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Нед Сеп 26 2021, 17:08

17 починати, 336 новозаразени. Бројот на активни случаи е 12.337, а на вкупно починати од почетокот на кризата 6.594.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Пон Сеп 27 2021, 18:13

12 починати, 112 новозаразени.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Вто Сеп 28 2021, 19:41

23 починати, 14 во последните 24 часа и 9 порано, а пријавени денес. 467 новозаразени. Вкупно се починати 6.630 пациенти, а бројот на активни случаи е 11.962.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Сре Сеп 29 2021, 18:04

16 починати, 9 сега и 7 сега пријавени во Мој термин, а починати во тек на месецов. 454 новозаразени. Активни се 12.090 случаи. Вкупниот број на починати достигна 6.646 случаи. Сите во време кога министер е Филипче.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Чет Сеп 30 2021, 17:40

22 починати лица, 12 сега и 10 досега непријавени во тек на месецов. 494 новозаболени, 14,5% од тестираните што е зголемување. Вкупно починати 6.668. а активни се 12.087 случаи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Пет Окт 01 2021, 06:23

Ако во Македонија живеат 1,9 милиони жители (нешто помалку се попишани) тогаш бројот на починати кај нас е 3.509 на милион жители, со што сме први во Европа, во моментов без конкуренција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Пет Окт 01 2021, 21:46

15 починати, 12 плус 3 во август и септември. 412 новозаразени. Бројот на активни случаи е 12.089.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Bosonoga Пет Окт 01 2021, 22:07

uporno svadbi i veselbi se teraat
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Саб Окт 02 2021, 18:10

11 починати, 7 плус 4 во втората половина на септември, а пријавени сега. 468 новозаразени. Активни се 12.262 случаи, а вкупниот број на починати е 12.262.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Нед Окт 03 2021, 14:28Според експертката на Светската здравствена организација во врска со ковидот се се сведува дека најголем виновник е Филипче, или Заев доколку докторот нема дозвола да работи самостојно туку одлучува лидерот на хибридниот режим. Без разлика дали се работи за грешки во справувањето со короната или во лечењето и спречување на други болести кои допринесуваат за поголема смртност доколку некој се разболи. Исто така за дозволувањето на високи оикови со многу заболени што ги преоптоварува здравствените работници.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил Нед Окт 03 2021, 18:24

10 починати, 190 новозаболени, 293 оздравени.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 3 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот