Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Здравството во Македонија

Страна 9 of 28 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 18 ... 28  Next

Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Нед Сеп 03, 2017 11:15 pm

Не. Од иѕјавата на в.д. директорката на кардиологија.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Нед Сеп 03, 2017 11:22 pm

I kade e objavena taa izjava???
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Нед Сеп 03, 2017 11:29 pm


_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Нед Сеп 03, 2017 11:41 pm

Trendafile, lazhlivecu eden ova e partiska konferencija za pechat na tvoite vro-dpne-ofci...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Bosonoga on Вто Сеп 05, 2017 6:31 pm

Leleee kolku ste se raspisale za nesrekata na kutrite decinja i toj crepot so postire partiski konferencii uste na svatil deka nema nikakvi lekarski greski sudbina e toa. mozi da se pomogne na bolnite mnogu ne znam kaj zaglavi vetuvanjeto za besplatno bolnicko lekuvanje.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 908
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Сре Сеп 06, 2017 8:34 pm

Традицијата за вакво однесување ја воспоставија цреповите што јас ги нарекувам кучиња на Џорџ Сорос и активистите на СДСМ. Во случајот со малата Анастасија за која уште нема резултати од аутопсијата има голем сомнеж за лекарска грешка. Се разбира ненамерна.
Ветувањето за бесплатно болничко лекување, а зошто па не целосно укинување на партиципацијата и за лекови и прегледи, заглави кај парите. Оваа власт нели не краде а успеа да потроши 170 милиони евра од девизните резерви без да има некој екстра проект до сега. Ако како проект не се смета вдомувањето на партиски послушници и платениците на Џорџ Сорос кој повеќе не е на државна американска цицка, па не може да цица пари од УСАИД и го намали трошењето во Македонија.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by luxor on Сре Сеп 06, 2017 8:40 pm

Точно кај парите заглави, и тоа е само показател до каде стигнавме со вашата власт.
luxor
luxor

Број на мислења : 5876
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by PRVOBOREC on Сре Сеп 06, 2017 11:28 pm

Има голем сомнеж само за грешката при лоботомијата на небањатите. Единствено така може да се објасни лудилото на емпетројките да се при очи слепи и при уши глуви. Иако го слушнаа пастирот нивни како признава со своја уста дека лажел, крадел и нарачувал насилства тие и понатаму бранат неодбранливо веројатно дезориентирани од гасовите во шупакот на пастирот од кој никако не можат да се извлечат.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1516
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Чет Сеп 07, 2017 4:42 pm

Колку што знам има слепи и глуви што не сакаат да видат и слушнат како Зев на едно евро за општината бара други две евра, едно за него што треба да се уплати кај Вицето и уште едно како изнуда за црквата на која како донатор се појавува исто така Заев. Сега криминалецот е во ситуација откако го разреши обвинителот што ги прибави тие докази да постави свој обвинител што ќе го ослободи од обвинението на радост на слепите и глувите.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Чет Сеп 07, 2017 8:28 pm

Ајде да напишам и една добра вест од здравството. Конечно се отвори гинекологијата во Шуто Оризаре. Се надевам дека нема да се затвори веднаш по локалните избори и дека лекарката ќе научи македонски и (или) ромски јазик, затоа што Шуто Оризари не е албанска општина.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Чет Сеп 07, 2017 9:08 pm

Lekarkata barem si ja znae rabotata...A ne kako tie shto gi dovlechkate od beliot svet da im zashivaat na pacientkite debelo crevo so vagina...Patem, oni znaeja makedonski...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пет Сеп 08, 2017 9:39 am

Се надевам и јас дека си ја знае работата иако малку ми е сомнително зошто напуштила американска болница за да дојде во Шуто Оризари, но ваљда ова и е предизвик. Доколку не се работи за времена мерка поврзана со локалните избори и лекарката да е дојдена како техничка помош на марионетската власт во обид да добие некој глас повеќе од Ромите, односно доколку лекарката не е дојдена како замена за брашно, шеќер, зејтин, расипано месо и други работи што министерот Самка Ибраимовски порано ги делеше на граѓаните на Шутка за да гласаат за СДСМ. Не знам ниту дали дел од тие 300 илјади евра што владата ги има трансферирано на невладини организации за еден месец, откако има обврска да објави дневен извештај за буџетските трошоци не е отиден кај лекарката. АКо 300 илјади дава во време кога објавува, колку ли давала пред тоа и ќе дава по изборите? Дали со наши пари ќе ги плаќаме соработниците на странски тајни служби што работат во Македонија против Македонците?

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Пет Сеп 08, 2017 12:15 pm

C c c, nemajki argumenti da go osporish uspehot na vladata se navrakjash na vasheto vladeenje koga spored Goca brk gi vlechevte ciganite za ushi da glasaat za vas bidejki ne vi ja sakaa zamenata od rasipano meso shto im ja davavte...I gi plakjavte stranskite shpioni kako Latas, Stoiljnkovich i ostala bagra so nashi pari...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пет Сеп 08, 2017 12:26 pm

Тоа затоа што Мбијара како што се презива докторката не ми звучи албански. Ни македонски или ромски. Повеќе ми личи дека работела во американска болница во Сирија, Либија или некоја од арапските земји во кои имаше американска пролет и сега бегаат од таму и со пливање ако нема превозно средство. Да не кажам дека била во некоја болница на ИСИЛ. Но оставам да видиме дали на Нова Година ќе работи уште во Шутка или ќе замине на некое друго место по налог на ЦИА или НСА. Можеби во Северна Кореја.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Пет Сеп 08, 2017 12:30 pm

Rekla kazala muabeti od nemanje shto da se kazhe...Bravo za vladata i premierot shto gi ispolnuvaat vetuvanjata dadeni na narodot...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пет Сеп 08, 2017 12:37 pm

Ме радува ако и на Нова Година има гинекологија во Шуто Оризаре. Иако за локалните избори тоа нема да влијае на мене затоа што не живеам во оваа општина. Ме интересира Чаир и градот Скопје. Кога сме кај здравството зошто не можев да ги снимам двете колена наеднаш по 75 дена нова влада, туку едно по едно. Со две закажувања на мој термин.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Пет Сеп 08, 2017 12:50 pm

Ama kje vlijae vo Shutka...Kade konechno kje bide detroniziran milenikot na dpmne-ofcite i dokazhan neprijatel na makedonskiot narod Amdi sose sinot Elvis...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пон Сеп 11, 2017 9:31 am

Мислиш ли дека гинекологијата во Шутка ќе продолжи да работи и по изборите или е само дел од предизборниот маркетинг, да не кажам предизборна измама. Каква што беше за наводно фантомски гласачи, измама со која се изнудија предвремени избори и со која на два пати изборите беа одложени. Се додека странските разузнавачи не успеаја да купат повеќе десетици илјади гласови на косовари што добиле државјанство на Македонија.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by luxor on Пон Сеп 11, 2017 3:34 pm

Сампо напред, повторувај ја лагата за странски служби колку што можеш повеќе, можеби на крајот ќе се убедиш сам себе.
luxor
luxor

Број на мислења : 5876
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пон Сеп 11, 2017 8:20 pm

За промена ќе прашам дали заврши обдукцијата на малата Антонија што почина откако два пати беше вратена дома од болницата во Охрид и што стана со истрагата за полицаецот што пукаше во двојца малолетници во Струмица.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by luxor on Пон Сеп 11, 2017 8:33 pm

На форум сигурно нема да го добиеш одговорот, но бидејки постои закон за информирање те советувам да се обратиш до надлежните институции за случаите.
luxor
luxor

Број на мислења : 5876
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Чет Сеп 14, 2017 10:17 pm

На форумов ги имаше сите информации за малата Наташа. Освен таа дека мајка и не ја однела на лекар кога добила воспаление на белите дробови од што и почина, Бог да ја прости. Па мислев дека исто е и со малата Анастасија. Ист е случајот и со новинарите што дупат на голо откако ги потрошија куртоните во куртон револуцијата што СДСМ и Алијансата на Албанците ги донесе, а ДУИ го задржа на власт.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Чет Сеп 14, 2017 11:13 pm

Za lazhenjeto deka Tamara e mrtva zatoa shto majka i ne ja odnela na lekar ti nemash nitu eden edinstven dokaz...Ama za odbivanjeto na tvoite partiski fireri da odobrat lekuvanje vo stranstvo na devojcheto za sebepromocija nie imame...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Саб Сеп 16, 2017 6:43 pm

Teo напиша:Za lazhenjeto deka Tamara e mrtva zatoa shto majka i ne ja odnela na lekar ti nemash nitu eden edinstven dokaz...Ama za odbivanjeto na tvoite partiski fireri da odobrat lekuvanje vo stranstvo na devojcheto za sebepromocija nie imame...
Тамара не почина од сколиоза поради која требаше да биде оперирана во Турција, туку од воспаление на белите дробови. Чудно е како вие од СДСМ знаете се за старата влада, а ништо за новата. Ни дали е завршена обдукцијата на малата Анастасија од Охрид ни зошто владата се задолжува и троши девизни резерви и што прави владата сега со парите од буџетот кои, доколку не лажете порано беа крадени, посебно кога сега ништо не се гради.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Саб Сеп 16, 2017 10:17 pm

Pak paushalno bez dokazi...A bre kako tetkine od pazar si...Samo da se najdesh na muabet...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Здравството во Македонија - Page 9 Empty Re: Здравството во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 28 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 18 ... 28  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот