Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СОВЕТИ

4 posters

Страна 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:12 pm

17. Со читањето книги полесно учиме странски јазици
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:13 pm

18. Читањето ве прави подобар слушател
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:13 pm

19. Книгите ја поттикнуваат креативноста во нас
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:13 pm

20. Родителите и децата кои читаат заедно градат подобар однос.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:16 pm

20 начини како да ја освежите долгата врска

Никој кој е во долгогодишна врска го нема вистинскиот одговор на прашањето како засекогаш да ја одржите искрата на вашата љубов. Почетоците се секогаш забавни и возбудливи, но мистериозноста и пеперутките во стомакот по некое време си заминуваат.

Како поминува времето, како вашата врска станува се подолга, така онаа почетна возбуда и среќа стануваат бледи и фазата на меден месец во врската си заминува.

Сепак, само затоа што сте долго во врска не значи дека истата треба да стане рутина која може многу бргу да ви досади.

Предизвикајте се себеси и направете романсата да остане свежа и да трае долго.

Еве како можете да го направите тоа:
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:17 pm

1. Отпатувајте заедно.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:17 pm

2. Испробајте некое заедничко хоби.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:17 pm

3. Излезете на вечера во парови.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:17 pm

4. Одвојте време само за вас двајца.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:17 pm

5. Отворено разговарајте за вашите чувства.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:17 pm

6. Планирајте што ќе правите следната година, или за 5 години.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:17 pm

7. Испланирајте една заедничка активност за во иднина.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:18 pm

8. Одете заедно на масажа.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:18 pm

9. Заедно згответе некое ново јадење.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:18 pm

10. Не заборавајте да си кажете колку сте убави.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:18 pm

11. Заедно запишете се на некој курс.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:18 pm

12. Започнете заедно да играте некоја друштвена игра.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:18 pm

13. Непланирано отпатувајте некаде за викенд.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:18 pm

14. Направете и донесете си појадок во кревет.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:19 pm

15. Заедно очистете ја куќата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:19 pm

16. Повремено исклучувајте ги телефоните, телевизорот и компјутерот и посветете се еден на друг.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:19 pm

17. Уживајте во топла купка заедно.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:19 pm

18. Дајте си нови предизвици еден на друг.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:19 pm

19. Заедно прочитајте некоја книга.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15, 2016 7:19 pm

20. Секогаш наоѓајте време за партнерот.

http://www.mreza.mk/20-nachini-kako-da-ja-osvezhite-dolgata-vrska/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 5 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот