Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СОВЕТИ

4 posters

Страна 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:51

5. Градете го животот што сакате да го имате, наместо да седите и да чекате да се појави личност која треба да го направи тоа.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:51

6. Прифатете се себеси заедно со сите доблести и сите недостатоци.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:51

7. Наоѓајте време да ги правите оние работи кое ве прават среќни.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:51

8. Бидете горди на својата надворешна и внатрешна убавина, без да се плашите дека другите ќе мислат дека сте арогантни.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:52

9. Ослободете се од грижата на совест поврзана со минатото. Од него треба да учите, грижата на совест е непотребна, бидејќи не можете да го вратите времето.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:52

10. Поминувајте повеќе време самите со себе, а тоа да не вклучува седење пред ТВ и дремење на Фејсбук.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:52

11. Бидете внимателни кому го давате срцето и кому давате дел од вашата душа.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:52

12. Верувајте дека патот по кој што одите е исправен и дека вие сте создавач на вашата судбина.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:52

13. Не ги обвинувајте родителите заради вашите околности во животот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:52

14. Следете ја вашата интуиција, наместо вашето его.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:53

15. Држете се цврсто за вашите принципи и имајте интегритет.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:53

16. Дозволете си себеси да имате големи соништа.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:53

17. Внимателно трошете ја вашата енергија и емоции, не ги расфрлајте насекаде.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:53

18. Преземете одговорност за вашите постапки и искуства.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:53

19. Не се етикетирајте самите себе, особено не со етикетите кои другите ви ги наметнале.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:53

20. Дозволете си себеси да направите грешки. Само така ќе созреете.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:58

20 начини за да согорите 100 калории

Сигурно веќе сте слушнале како да го намалите внесувањето на калории, но постојат уште некои лесни начини за да исфрлите најмалку 100 калории од вашата секојдневна рутина.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:59

1. Изедете само пола парче леб и одберете интегрален.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:59

2. Сокот од портокал е добар, но подобро е да изедете портокал.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:59

3. Одберете ја „light“ верзијата на вашите омилени производи.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:59

4. Со хартија впијте ја маста од печената храна.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:59

5. Изедете најмногу еден мафин во слаткарница.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:59

6. Јадете варени, наместо пржени јајца.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:59

7. Јадете сирење со најмала масленост.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 15 2016, 18:59

8. Наместо милкшејк, јадете замрзнат јогурт.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 2 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот