Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СОВЕТИ

4 posters

Страна 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Go down

СОВЕТИ - Page 10 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Саб Дек 24 2016, 13:11

ПРОИЗВОДИ ЗА БЕБИЊА

Цуцла за бебе (од 2 до 5 недели)

Цуцлите направени од латекс треба да бидат менувани без разлика на тоа колку долго се користени или кому припаѓаат. Латексот многу лесно се крши и пука и може да започнат да растат габички.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 10 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Саб Дек 24 2016, 13:11

Детски седишта за во автомобил

Со тек на време пластиката и пената се влошуваат, односно седиштето го губи својот облик и не е во состојба да го штити детето. Секогаш е подобро да купите ново седиште за деца за во автомобилот отколку да земете на старо.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 10 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Саб Дек 24 2016, 13:11

ОБЛЕКА

Градник (од 1 до 2 години)

Откако вашиот градник ќе ја изгуби формата, еластичноста, ќе стане голем или мал, или пак неудобен, фрлете го во ѓубре без никакво каење.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 10 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Саб Дек 24 2016, 13:11

Патики за трчање (1 година)

Откако ќе истрчате 400-450 километри, вашите патики започнуваат да ја губат удобноста, што значи повеќе стрес на вашите зглобови.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 10 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Саб Дек 24 2016, 13:12

КУЈНА

Зачини (од 1 до 3 години)

Зачините го губат својот вкус и мирис со текот на времето. Теренските зачини не треба да се чуваат подолго од 6 месеци.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 10 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Саб Дек 24 2016, 13:12

Брашно (од 6 до 12 месеци)

Брашното со основен квалитет може да се чува до 6 месеци. Брашното со висок квалитет може да се чува до 12 месеци.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 10 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Саб Дек 24 2016, 13:12

ПОДРУМ

Противпожарен апарат (15 години)

Ако има некоја штета на вашиот противпожарен апарат, како што е пукнатина на цревото, најдобро би било да го однесете на сервис што е можно побрзо.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 10 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Саб Дек 24 2016, 13:13

Штекери за струја (од 1 до 2 години)

Секој штекер има одреден капацитет. Ако го надминете, тој ќе започне да се однесува лошо и може да предизвика сериозни проблеми.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 10 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Саб Дек 24 2016, 13:13

Средства за дезинфекција (3 месеци)

По овој период, средствата за дезинфекција започнуваат да ја губат својата ефикасност.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 10 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Саб Дек 24 2016, 13:13

Спреј против комарци (2 години)

По 2 години, спрејот против комарци станува бескорисен.

http://www.kafepauza.mk/zanimlivosti/19-raboti-od-domakjinstvoto-za-koi-ne-znaevte-deka-imaat-rok-na-traenje/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 10 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by osa Нед Јан 01 2017, 04:46

ubavi soveti .....sepak ljubovta e najubava ,neli ...slushni pesnichka

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 10 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот