Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СОВЕТИ

4 posters

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:21

4. Мавнете со раката кога ќе поминете покрај автомобил или пешак.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:21

5. Пуштете го оној кој се приклучил во сообраќајот кога чекате на семафор.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:21

6. Придржете ја вратата на оној кој доаѓа зад вас.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:21

7. Платете го оброкот на оној кој стои зад вас во редот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:21

8. Пратете ја некому онаа стара честитка за роденден.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:22

9. Згответе оброк на семејството кое изгубило некого.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:22

10. Напишете некому охрабрувачка порака.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:22

11. Напишете некому стих од Библијата за да го инспирирате.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:22

12. Потсетете ги вашите најмили колку многу ги сакате.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:22

13. Пратете му некому неочекуван подарок.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:22

14. Воспоставете разговор со личност што сте ја запознале токму сега.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:23

15. Посакајте му добар ден на некој непознат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:23

16. Без причина понудете ја вашата помош.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:23

17. Подарете ѝ цвеќе на некоја непозната личност.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:23

18. Пуштете некого пред вас во редот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:23

19. Купете оброк на бездомник.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:24

20. Кажете му некому дека е убав.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:24

21. Прегрнете некого.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:24

22. Кажете го вашето сведоштво или охрабрувачка приказна.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:25

23. Понудете го вашето рамо за плачење.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:25

24. Прашајте како можете да помогнете.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:25

25. Бидете глас на оној кој не може да пронајде зборови.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:25

26. Понудете да се молите за некого.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:25

27. Понудете да се молите со некого.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2016, 10:25

28. Направете нешто убаво за некого, без некоја посебна причина.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СОВЕТИ - Page 7 Empty Re: СОВЕТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот