Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМ опамети се...под итно........

+11
Bosonoga
OPOZICIONER
TRAJCHE
osa
nino
SHARENI
defo
Teo
Luxor
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 5 of 19 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next

Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пон Мај 20 2019, 19:01

По кој знае кој пат да ти напишам дека не сум јас тема туку СДСМ и неговото евентуално опаметување. Пред да напишеш нешто разбистри си го мозокот што ти е заматен од омраза кон сите што не се вљубени во Заев. Можеби ти мислиш само на пениси, но на геј парадата ќе има и вагини, бидејќи обично учествуваат и лезбејки според информациите по медиумите. Доколку СДСМ и шарените куртон револуционери не организираат пенис геј парада во Скопје. Цивил Медиа, организаторот на геј парадата добива народни пари од буџетот и е поддржувач на политиките на СДСМ.
Инаку последното мое прашање беше за лагата на Заев дека во првите две години власт ќе се потрошат 600 милиони за изградба на патишта. На СДСМ му требаше една година за да го „заврши“ веќе направениот дел Демир Капија - Смоквица од коридорот 10. Две години не го пуштате патот Миладиновци - Штип на кој требаше да се изградат два пристапни пата и да се постави заштитната мрежа. За автопатот Кичево-Охрид се зборува за наводно промашување на проектот, а ниту има такво нешто ниту е нарачан нов проект ако навистина се потребни корекции. Има проблем со еден тунел на кој мора да се употреби посилна потпора поради налетувањето на друг геолошки состав на теренот што чини нешто повеќе пари и што се случува секаде кога се работи на големи проекти.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo Пон Мај 20 2019, 19:17

Ne e nitu gej paradata tema ama ti si se fatil za nea pokazhuvajki ja svojata homofobija i latentna homoseksualnost. Jas nikade ne spomnav polovi organi ama ti prvo za niv si se fatil vo odgovorot. 21 vek sme Trendafile, naukara e napredna i ima objasnuvanje za tvojata homofobija. A ti odlichno go znaesh
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пон Мај 20 2019, 21:31

Само го нотирав настанот со забелешка дека во Македонија ако си хомосексуалец треба да бидеш горд, а ако си целосен Македонец треба да се срамиш. Хомосексуалците се напредни, типичен претставник на НАТО и ЕУ, а Македонците назадни - русофили. Не сум хомофоб, но ме изненади тоа што изгледа дека сите симпатизери на црпнатиот од нива во Муртино се хомофили и македонофоби. Интересна е и теоријата дека ако хомофилите те прогласат за хомофоб си скриен хомосексуалец, а ако си хомофил, вљубеник во хомосексуализмот тогаш што си - откриен ли хомосексуалец. Лично ме боли таквото за хомосексуалците и не знам зошто им се дава такво значење од страна на неолибералите кои во моментов дрмаат со светот, но тоа нема да трае долго. За мене хомосексуализмот не е баш нормална (стандардна) работа, но за кого е тоа така му пожелувам сите во семејството да му бидат хомосексуалци. Барем евроатлантската политичка елита ќе им ги штити правата. Освен ако не се сметаат дека Македонците се Македонци, а Грците Грци. Тогаш се заостанати националисти. Вие изгледа геј парадата ја сметате за партиски митинг.

Ајде да го поставам повторно прашањето за кои нови патишта власта потроши (како што вети) 600 милиона евра и по којзнае кој пат ако старата власт наводно крадеше 500 милиони евра годишно, плус од зголемените давачки сега се собираат повеќе од 259 милиони евра народни пари во буџетот, што правите со тие 750 милиона ако евентуално не се крадат. Или повеќе ви лежат хомосексуалците од економијата па дискутирате само за нив.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo Пон Мај 20 2019, 22:04

Se obide toa shto vlasta ne ja zabranuva gej paradata da go proglasish za greshka na SDSM. Potochno barash odzemanje na prava na odredena grupa lugje ama toa da go napravi SDSM pa da mozhete da gi obvinite za krshenje na chovekovi prava. Chudno kako ne ti prechelo koga pastirot na kriminalno predavnichkata organizacija (od sega pa natamu skrateno KPO) dozvoluvashe da se odrzhuvaat gej nedeli. No, ako im veruvame na psiholozite i togash ti prechela LGBT zaednicata i si bil zhestok homofob. Znaesh shto veli psihologijata za homofobite.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Вто Мај 21 2019, 08:28

Заевистите веројатно нема да одат на концертот на Стинг затоа што нашата земја ја нарекува Македонија, без заевистичката додавка северна.
https://twitter.com/i/status/1130571287158509570

Да живее Тамара и нејзината изјава дека ако со парите за Евровизија се купеа амбулантни возила би било без везе затоа што тогаш никој не би знаел дека сме северна.
https://twitter.com/Fortifikacija/status/1130553126933729280

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Вто Мај 21 2019, 10:27

Тоа првото ти e апсолутно глупава претпоставка знаеш нели?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Вто Мај 21 2019, 15:16

За фановите на Стинг се согласувам. За фановите на Заев и Ахмети не сум сигурен. Не сум сигурен и дека Стинг е многу популарен кај најевроатлантскиот дел од граѓаните на Македонија, кај најбројното малцинство што си замислува дека е мнозинство. Тие што 100% гласаа за понижувачката промена на името на државата и за кастрирање на историјата, идентитетот и јазикот на Македонците од Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo Вто Мај 21 2019, 16:17

Meshash muzika i politika. Deka mozhat da mrazat nekoj umetnik (muzichar) i negovata muzika samo zatoa shto ne im odgovara vo politichka konotacija zasega dokazhaa samo chlenovite na KPO (kriminalno-predavnichka organizacija porano poznata kako dpsmne).
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Вто Мај 21 2019, 17:37

трендафил напиша:Заевистите веројатно нема да одат на концертот на Стинг затоа што нашата земја ја нарекува Македонија, без заевистичката додавка северна.
https://twitter.com/i/status/1130571287158509570

Според твојата глупава логика сега дпмне-оФците нема да одат на утакмици на Вардар и ќе се радуваат на неговите порази како што беше случајот со Евровизија.

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Cropped-image-20190521-173007-1118903564
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by osa Вто Мај 21 2019, 17:46

jako shefe ....mislish ke se isplashat i nema da odat na utakmici ???? me iznasmea ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Вто Мај 21 2019, 20:40

Не верувам дека само еден човек ќе стане сопственик на Вардар доколку не го купи некој странец. Во секој случај секаква помош на опстанок на клубот е добродојдена. Лично немам забележано дека Вардар како клуб имал политички активности. Некои играчи во своето приватно време, што е нивно право, искажувале политички ставови. И патриотски како над политички.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo Вто Мај 21 2019, 21:20

Shpekulaciite velat deka SDSM go kupuva preku Hari Kostov, se spremaat za predvremeni shtom go dobijat datumot za pregovori so EU i gi chistat gnezdata na KPOSMistichkite poddrzhuvachi. Shto mislevte vie, shto podrazbira Zaev pod metla?
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Сре Мај 22 2019, 09:35

Претпоставувам дека те закачил грчки вирус па се обидуваш тие што ги мразиш да им го смениш името, а не дека се работи за некоја нова партија. Твое здравје твој проблем. Изгледа дека тоа што ни го направија Грците со ваша помош, сега сакаш да им го правиш на други.
Не знам од каде ти е желбата за диктатура на твојата партија во сите области, па и во спортот. Комитите не се под команда на управата на клубот, па ако на било кој начин таа застрани ќе има жестока реакција. Ако некоја партија се обиде да делува преку клубот веројатно ќе има поголема штета отколку полза. Во моментов не е сигурно дали Комерцијална Банка ќе го превземе финансирањето на Вардар или се работи само за шпекулации. Најверојатно ќе има повеќе финансиери. Претпоставувам од различни политички опции затоа што спортот треба да ги обединува луѓето што во други области се разединети, а не преку него да се делува политички, затоа што политиката за жал разединува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo Сре Мај 22 2019, 10:22

KPOSM e direktno odgovorna za promena na imeto. I normalno e deka nema da dozvolam da se kriete zad imeto na organizacija koja mu pripaga na cel makedonski narod. Nedozvolivo e shaka kriminalci da prisvojuvaat i gnasat ime na revolucionerna organizacija. Pripadnicite na taa organizacija bile macheni i ubivani no nikogash ne ja izdale Makedonija, za razlika od chlenivite na KPOSM koi za da ne si gi odlezat kaznite zatvor za kriminalot shto go pravea koga bea na vlast slozhno obezbedija kvirum i dvotretinsko mnozinstvo za promena na imeto. Od kriminalci i predavnici kako vas drugo i ne mozheshe da se ochekuva.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Сре Мај 22 2019, 16:24

Само СДСМ според тебе не е одговорна за промена на името. Не ја знам програмата на таа нова партија КПОСМ. Доколку се бори за човековите права и на Македонците, а не само на малцинствата во Македонија можеби ќе гласам за неа наместо за ВМРО-ДПМНЕ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo Сре Мај 22 2019, 17:12

C c c, sramota da ne ja znaesh programata na sopstvenata organizacija.

Se zezam bre, nema kako da ja zbaesh, kriminalcite nemaat nitu ideologija nitu programa.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Чет Мај 23 2019, 16:03

Гледам претседателот на СДСМ ги разреши сите 78 општински раководители на партијата. Се разбира дека тоа е интерно прашање на партијата, но бидејќи партискиот лидер на СДСМ е и премиер, не засега сите за да знаеме каков премиер имаме. Ќе поставам едно обично прашање. Кој е тој што ги назначи општинските претседатели и ќе го дадам одговорот - Зоран Заев. Во спортот знам дека во ваква ситуација се менува тренерот, а новиот тренер не ги менува сите играчи туку некои што не одговараат на неговата концепција. Заев очигледно нема концепција (некој план), туку контрацепција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo Чет Мај 23 2019, 16:23

Odlicen taktichki poteg na mnogupochituvaniot gospodin Zoran Zaev, najdobriot i najuspeshniot premier shto Makedonija go imala do denes. Dokaz deka potegot e genijalen e toa shto glupacite od KPOSM se nezadovolni i kvichat.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Чет Мај 23 2019, 22:28

Нема да се мешам во твоите религиозни чувства и да те убедувам дека Заев не е Господ. Напишав само дека такво однесување не е нормално во политиката. Дали е Заев човек или Бог можеме да дискутираме на темата за религија. На земјата обично тие што самите се прогласувале за црпнати од нива или имале психички проблеми или биле измамници. Но секој има индивидуално и колективно како збир од поединци право да верува во свој Бог.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Нед Мај 26 2019, 17:18

Нормално дека Заев не е господ, само твојот пастир јавно тврдеше дека е Исус.

На средбата, според присутни на ручекот, пишува Либертас, Груевски им раскажувал за сите негови подвизи за подобрување на состојбата во државата и не изоставил да ги критикува тие што не го следат неговиот пат и дело. Според изворите на Либертас, премиерот ја затворил беседата споредувајќи се со Исус Христос.

https://www.brif.mk/i-isus-pravel-dobrini-pa-go-raspnale/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Нед Мај 26 2019, 17:48

Изгледа дека наводната изјава била дадена само за порталот Либертас. Не е ли ова класичен пример за лажна вест која потоа ја пренесуваат и други портали.
Да прашам нешто. Не ветуваше ли СДСМ изградба на студентски град во Скопје? Ова прашувам затоа што неколку дена во Сениќ немало струја, па студентите во колоквиумска недела морале да учат на свеќи.  Не е ли тоа враќање во историјата наместо лет во иднината. Еве линк од Либертас за таа вест.

https://www.libertas.mk/sdsm-ke-izgradime-studentski-grad-vo-skopje/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo Нед Мај 26 2019, 20:20

Sepak e dadena a vashiot gospod i tvoj idol Grujokio sega e samo obichen osuden kriminalec vo begstvo.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Нед Мај 26 2019, 21:35

Не е обичен затоа што има политички азил.
Гледам во СДСМ метлата ги закачи прво општинските претседатели, па сите потпретседатели, генералниот секретар, извршниот одбор. Само Заев ќе остане изгледа да владее со СДСМ. Да не кажам со СДСМ ДООЕЛ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Нед Мај 26 2019, 21:45

Наместо да се замајувате со СДСМ попаметно ви е да се реформирате за да бидете пристојна опозиција. За почеток сменете го сегашното неспособно раководство на чело со Жмицко. Нема смисла да трошиме пари на лечење на вашите опозициски фрустрации.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Нед Мај 26 2019, 21:50

Темава е за СДСМ и ја немам отворено јас. Сигурно е дека нема да се замајувам на тема за СДСМ со некој друг. Нормално е најповеќе да се дискутира за власта, а не за опозицијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 5 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 19 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот