Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Односите со Бугарија

+10
defo
Albatros
alienmk
SHARENI
zozoti
PRVOBOREC
TRAJCHE
Nebula
OPOZICIONER
Luxor
14 posters

Страна 5 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by SHARENI Нед Јан 22 2023, 15:19

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by трендафил Нед Јан 22 2023, 16:30

Османи како да е Боже прости ми педер како карактер премолчи дека се работи за тепачка поради етничката припадност на оштетениот, а не за должничко-деловни односи во рамките на нарко банда.
Цо врска со второто тврдење на Џамбаски не му забранет влез во Македонија и покрај навредите (негирањето) кон македонскиот народ. Не проговори ни збор за човековите права на Македонците што живеат во Бугарија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by трендафил Сре Јан 25 2023, 22:29

Бадијала педерлакот спрема Бугарија. Бугарија го повлече амбасадорот од Македонија, што значи прекин на дипломатските односи. Односите со Бугарија нагло се влошија откако се потпиша нов договор за наводно пријателство со кој треба да се бугаризираат Македонците. Веќе е јасно дека Бугарија е непријателска земја за Македонија и Македонците. Барањата се исти на тое со фашистите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by трендафил Чет Јан 26 2023, 08:48

Изгледа дека проценка на меѓународната заедница, да не кажа, банда, проценила дека ако пројде приказната дека Кристијан е претепан само поради новата етничка припадност, а не поради нарко-криминална пресметка, полесно ќе помине укинувањето на Македонците како македонци. Дка ако Бугарија го искористи овој (можеби и инсцениран) настан и дека поради ново вето од Бугарија ќе паднеме н газ и ќе прифатиме се само за да продолжиме по евроатлантскиот пат иако не знаеме дали некогаш ќе стигнеме таму. Очигледно проценката на меѓународната е дека Албанците се 100% за тоа и дека има доволно будали помеѓу Македонците за да може да помине тоа. Јас лично сметам дека меѓународната не комуницира со македонскиот народ, туку само со представници на власта, па од таму им е проценката за нашата ментална состојба. Интересна вест дека бугарскиот министер за внатрешни знаел дека се работи за криминална пресметка, дека таква информација добол од нашето МВР, но го провериле и бугарските служби дека тоа го соопштол на бугарската влада. Сигурно е дека таа информација ја има и нашата влада вклучувајќи го и министерот за по надвир Бугар Османов. Се надевам дека се работи за налог од странци, а не бугарско-албански договор за враќање на Македонија во границите од Втората светска војна, односно Големи Бугарија и Албанија,

https://www.expres.mk/bugarskiot-minister-za-vnatreshni-raboti-znael-deka-vo-ohrid-se-tepale-narko-dileri-no-ne-sprechil-antimakedonska-histerija/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by alienmk Чет Јан 26 2023, 09:34

Sto te boli za tatarskiot minister. Neka si gi zemat i tie tataristancite i neka si gi nosat vo tataristan.

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by defo Чет Јан 26 2023, 12:42

Хехе, „државните службеници“ се на ниво на задачите. Странските служби убаво не роварат. нашиве си седат....или така им одговара. Приметете Пендиков фатен со дрогиче, Алабакоски малце удрен со мокра чорапа....тоа е тоа......си наоѓаат плодна почва. Само ние сме будали шо ги есапиме. Се сеќавате или не на Кољо Дијамантот од Ресен.....Епа Алабакоски и Пендиков се новите Дијаманти....пошо сега олабавивме војната со Албанците......тоа е.
Инаку неизоставно овде има малце и Руски потпис.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by defo Чет Јан 26 2023, 15:29

Односите со Бугарија - Page 5 Fnzlqg10

И шо да очекуваш од луѓе кои го поистоветуваат ДПМНЕ со Ванчо Михајлов, кои го слават како дел од него и неговите творевини - квислиншката Независна Македонија. Проект подржан од германицте и Бугарите. Ама не наишол на амин кај Македонците.

Квислиншка Независна Македонија

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by Luxor Чет Јан 26 2023, 16:18

defo напиша:
Инаку неизоставно овде има малце и Руски потпис.

Малку повеќе. Саботажите на односите меѓу Македонија и Бугарија доаѓаат по директна наредба на Кремљ. Извршителите се од бугарските разузнавачки служби кои се под директна контрола на Радев кој е тројанскиот коњ на Путин во ЕУ и НАТО. Општо познато е дека Радев е најголемиот русофил во Бугарија. Нашите служби како и секогаш не се на висина на задачата и не ги препознаваат вистинските актери и реалните цели кон кои тие актери се стремат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by трендафил Чет Јан 26 2023, 20:23

Нашиот министер Бујар Османи молчеше како педер кога неговиот колега од Бугарија Милков пресметката за должнички односи во  криминална нарко банда ги претстави како кршење на човековите права во Македонија. Тоа е веројатно последица на сратото пријателство на Бугарите и Албанците, не само во Втората светска војна, туку и во Првата, кога на пример во прилепското село Долгаец масакрирале 310 цивили. Еве дел од списокот убиените:
Крсе Младеновски (8 години),
Велика Младеновска (8 години),
Ленка Младеновска (10 години),
Крсте Јандреоски (8 години),
Трајан Јандреоски (3 години),
Магда Трајкоска (5 години),
Ана Јовеска (6 години),
Илија Иваноски (5 години),
Ристе Василески (4 години),
Боце Василески (8 години)
На местото на злосторството е подигнат споменик на жртвите кој Бугарите го срушиле во време на фашистичката окупација и за жал не е обновен. Тоа е шанса за потег на добра волја од страна на Бугарија, да го возобноват со свои или средства од ЕУ, кога веќе јадат говна дека Македонија треба да ги одржуваа спомениците на бугарските окупатори и злосторници.

трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by TRAJCHE Чет Јан 26 2023, 20:37

Sto odgovori
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by defo Чет Јан 26 2023, 21:39

Трендо дека Бугарите биле на страна на „лошите“ во II светска војна е факт. Исто факт е дека ѕверствата кои ги правале, се исти кои Путин (Путлер) и неговите приврзаници ги прават сега во Украина. И ништо утре нема да ги спречи Бугарите пак да ни го направат истото. Поготово, кога повеќе од пола нивна влада сака да му го дудла црвчето на Путлер.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by трендафил Пет Јан 27 2023, 20:00

Не знам дали т.н. француски предлог го пишувал Путин и дека тој и наложил на ЕУ да го стави како услов за прием на Македонија и дека им наложил на Советот на Европа и на владата на Македонија да го прифатат, но здравиот разум ми кажува дека тоа не е така. Сум пишувал и пора=но дека барања какви што имаше Македонија од Грција и Бугарија (двете поддржани од евроатлантската меѓународна банда) може да ги ппострави само будала, а уште поголема будала да ги прифати. Со секое попуштање лудиот станува уште полуд и има уште поголеми барања, односно прави уште поголеми лудости. Јас не видов ниту еден потег на Русија што покажува дека ја поддржува Бугарија во судирот си Македонија. За разлика од евроатлантската меѓународна банда која тоа го прави секојдневно. Не паметам ни дека некогаш западните земји биле на наша страна. Што направиле на пример за да исполни Бугарија барем една пресуда од 16 за идиотското кршење на човековите права на Македонците во Бугарија. За волја на вистината и Македонија им помага на Украинците на пример во војната са Русија, а има потпишано договори во кои гнасно лаже дека нема Македонци во Грција и Бугарија и истите ги спроведува. Грција немаше право на вето во ОН, но таму други одработија да не бидеме примени со нашето име. Понатаму на секој чекор ни ставаа сопки. И за влез во НАТО и сега уште повеќе за влез во ЕУ. Евроатлантската меѓународна банда од почетокот на прогласување на независност садистички се изживува со Македонија и Македонците. ЕУ како уцена на пример ја затвори за минување на стоки и луѓе единствената граница на Македонија со ЕУ (таа со Грција) и не ја отвори додека не ја потпишавме т.н. Времена спогодба со Грција. Која Грција ја прекрши при нашето зачленување во НАТО и повторно имаше поддршка од членовите на НАТО. После толку години не моѓам да рзберам зошто инсистираме на дружење со лудаци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by трендафил Пет Јан 27 2023, 20:38

Да ја коментирам малку и изјавата на Радев дека во Македонија се негувала омраза кон Бугарија со децении, Се работи за апсолутна кага. Дури и во времетп кпга тие беа дел од Варшавскиот пакт сме воделе љубов со Бугарките. Им помагавме и финансиски, можеби со по една чрвена, но толку бараа (сами си ја проценија вредноста), Ни сега не ги мразам. Напротив ги жалам. Така сум воспитен, да го жалам секој болен, без разлика дали болеста е ментална или физичка. Кудилото кај нив не од пред неколку децении, туку потекнува од 19 век. Кога Русија (но други Руси од тоа време) ја создале Бугарија по Руско-Турската војна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by Nebula Саб Јан 28 2023, 07:28

Najostra osuda, apsenje i sudenje za pottiknuvanje na terorizam na ova blesavo sustestvo. Ako ne e vo Makedonija da se izdade megunarodna poternica. Bez ogled dali e blesav  individualec ili clen na nekoja partija, site relevantni faktori i od vlasta i od opozicijata vo Makedonija da gi osudat vakvite  povici na sirenje omraza i povikuvanje na terorizam. Vakvi blesavi sustestva davaat materijal na bugarskite nacionalisti i sovinisti da gi opravdaat svoite teritorijalni pretenzii i  negiranjeto na makedonskata nacija. Bllokadite na granicnite premini dokolku gi ima treba da bidat mirni i dostoinstveni kako sto i dolikuva na braniteli na nacionalen identitet i suvarenitet, a ne polni so sirenje omraza i povici za ubistva. Ne smeeme da se spustime na nivoto na bugarskite blesavi ultra nacionalisti i sovinisti. Neka se valkaat sami na dnoto.

Односите со Бугарија - Page 5 Img_2157

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by трендафил Саб Јан 28 2023, 15:40

Се разбира дека треба да се преземат мерки против вакви пишувања. Тоа треба да го направи МВР евентуално во соработка со АНБ. Но да потсетам дека имаше закани и кон Македонија од членка на УЧК (сега ДУИ) која изјави дека чизмите од војната во 2001 ги чува на таван и ќе ги облече ако не се усвои сега веќе не се сеќавам која уцена на Албанците, а таа е сега дел од управниот одбор на Телеком и зема за наши услови големи пари.
Но да се вратам на односите со Бугарија. Тие секогаш беа затегнати, но по договорот за наводно пријателство што го потпишаа владите на Бојко Борисов и ЗОран Заев се запалија. На секој нормален му беше јасно дека тоа што е прифатливо за Заев, посебно ако е поврзано со некакви бизниси доколку се точни таквите шпекулации, не се прифатливи за огромното мнозинство на Македонци. За жал СДСМ е партија што најмалку ја интересира мислењето на Македонците, Повеќе се гоерат за привилегиите на Албанците или Бугарите, отколку за човековите права и на Македонците во Македонија, а да не зборуваме за Македонците во Грција или Бугарија. Педерска политика до балчак.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by defo Саб Јан 28 2023, 16:08

Не ги запалија Путлеровите приврзаници од Македонија, преку празногласвци, ко тебе. ДПМНЕ со русофилското крило и Левица ја почнаа сагата. На ова се додаде и ВМРО-БНД и нивните идиотарии. И сега сме жртви. Заев и Бојко изиграа Европски, и за Европска иднина на сите нас. Ама се рашири Рускофилскта сила и сега влегуваме во нова сага. И секако се појавуваат вакви издишани со памет ко тебе.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by трендафил Саб Јан 28 2023, 17:13

Не можам да лажам дека не сум Македонец или дека татко ми роден во втората деценија или дедо ми роден во деветтата деценија на 19 век не бил Македонец затоа што така договорила некоја будала така потпишала, а си замислува дека е црпната од нива во Муртино за да го избрише македонскиот народ и да создаде друг народ со тоа име. Не ги спомнувам прадедо ми и неговите претходници само затоа што не сум ѓивеел во исто време со нив. Не верувам и дека Русите имаат влијание врз сите лидери на ЕУ без исклучок, па никој да не стави вето на лудачкиот француски предлог по кој Македонија мора да ги прифати сите уцени на Бугарија. Ниту една друга земја освен Македонија не морала да исполнува дополнителни услови, освен Копенхашките критериуми. Не верувам ниту дека тоа што се степале двојца од иста етничка припадност (Бугари) и членови на иста криминална банда е одговорност на Македонија и Македонците, само затоа што имаат и наше државјанство и порано бике Македонци. Кога биле Македонци, не се тепале.
Инаку за тепачката во Охрид на ја обвинувам ни власта ни опозицијата/ Ми пречи само слугаторскиот однос на поединци од власта, пред се однесувањето на министерот за надворешни работи кој во ине на државата се извини за нешто што не го сторила. Како да не ја смета Македонија за своја држава.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by трендафил Саб Јан 28 2023, 19:38


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by трендафил Нед Јан 29 2023, 18:20

Ќе ми објасни ли некој каква суштинска разлика има во однос на Македонија меѓу „маргиналниот“ Џамбаски, кој наводно е под руска контрола и било кој друг политичар кој е на власт во Бугарија и наводно е прозападен. Колку што знам сите не ги признаваат човековите права на Македонците и во Бугарија и во Македонија и во дијаспората. Лудилото е масовно и го има зафатено скоро 100% од населението. Не е ни чудно затоа што така ги учат повеќе од 150 години. Ако нашите деца почнат да учат лажна бугарска историја така ќе биде и кај нас по повеќе децении. и со помалку домашно воспитување (поради промена на традиционалниот начин на живот) би следувало истото.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by defo Пон Јан 30 2023, 10:38

а со Србите браќа. Таа е таа ДПМНЕ-оска матрица всадена во твојата глава место мозок.  Обичниот нормален Бугар, Србин, Албанец,Грк не гледа опасност во нас, гледа потенцијал, за бизнис, да ни земе да му земеме пари. Ама одма тука се наоѓаат луѓе без памет кои го прават ова ширење на омраза. Оди трк сеа навивај за Џокович и за Путлер, ко секој просечен ДПМНЕ-овец.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by трендафил Вто Јан 31 2023, 19:44

Спорот што го создадоа актуелните влади на Македонија и Бугарија е поради долг од 500 евра, што го направил претепаниот за дрога (кокаин) кон тепачите.

https://www.mkd.mk/makedonija/razno/kako-edna-tepachka-na-narko-dileri-vo-ohrid-blagodarejkji-na-makedonskite-i

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by defo Вто Јан 31 2023, 21:40

Ретко, ама овај пат ќе се сложам со тебе. И предходно кажав ова е пропуст на Македонската полиција и правосудство.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by трендафил Сре Фед 01 2023, 19:15

Мислам дека утре, на 2 февруари, нели ден на педерите, е добар ден за заедничко чествување на нашата ванчомихајловистичко балистичка власт со бугарската неофашистичка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by трендафил Сре Фед 01 2023, 19:28

Не знам ни од каде тврдењето дека Русите се виновни за тоа што имало тепачка пораде неплатен долг за кокаин, тепачка во која на двете страни улествувале Бугари. Единствениот притворен кој се терети дека го тепал должмолпт поради тоа што е Бугарин, во брофоломот пред десетина години спасил (извадил од вода ) два бугарски државјани и со свое возило ги однел во болница. Вината е кај арогантната бугарска власт која едвај чека причина за садистичко изживување врз Македонија и македонската слугаторска власт која понизно се однесува кон Бугарите. Ако Бугарија е добар сосед на Македонија, како би изгледале лошите. Да потсетам и дека кога Бугарија влегуваше во ЕУ ги имаше истите проблеми, но тогаш никој не бараше добрососедство од неа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by defo Сре Фед 01 2023, 20:58

трендафил напиша:Мислам дека утре, на 2 февруари, нели ден на педерите, е добар ден за заедничко чествување на нашата ванчомихајловистичко балистичка власт со бугарската неофашистичка.
Одличо. Добар си. Има материјали овде за една квалитетна кривична.


трендафил напиша:Не знам ни од каде тврдењето дека Русите се виновни за тоа што имало тепачка пораде неплатен долг за кокаин, тепачка во која на двете страни улествувале Бугари. Единствениот притворен кој се терети дека го тепал должмолпт поради тоа што е Бугарин, во брофоломот пред десетина години спасил (извадил од вода ) два бугарски државјани и со свое возило ги однел во болница. Вината е кај арогантната бугарска власт која едвај чека причина за садистичко изживување врз Македонија и македонската слугаторска власт која понизно се однесува кон Бугарите. Ако Бугарија е добар сосед на Македонија, како би изгледале лошите. Да потсетам и дека кога Бугарија влегуваше во ЕУ ги имаше истите проблеми, но тогаш никој не бараше добрососедство од неа.
Дирекно не....ама и те како користат преку своите маши Џамбаски, Каракачанов....да го дозагреат еу-скептицизмот. И да си останеме дупка. Дури и Вучиќ, полека зазема ЕУ правец.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Односите со Бугарија - Page 5 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот