Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Односите со Бугарија

+10
defo
Albatros
alienmk
SHARENI
zozoti
PRVOBOREC
TRAJCHE
Nebula
OPOZICIONER
Luxor
14 posters

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

Односите со Бугарија - Page 9 Empty Re: Односите со Бугарија

Пишување by трендафил Саб Ное 04 2023, 15:51

Според ветувањата на евроатлантската меѓународна банда во времето кога се потпишуваше Преспанската спогодба (капитулацијата пред Грција), тоа требаше да биде последна пречка  за Македонија. Спор со Бугарија воопшто не требаше да има. За жал неспособни политичари на кои им треба камшикар за да ги мавне и на тој начин да ги упати кај да одат, не им е јасно дека камшикарот го усмерува животното или робот (нели само тие се камшикуваат) таму кај што сака тој. Не го интересира што е подобро за животното. Русија на пример, ако дозволеше странец камшикар да управува со земјата немаше да биде земја што ги менува односите во светот, туку послушник и слуга на туѓи интереси. Народи што дозволија да ги раководи странски кашикар (Ирак или Либија на пример) од стабилен живот поминаа во борба за преживување. Истото во моментов се случува со Украина, а изгледа и со Израел. Исто ќе помиант и обидите на колективниот запад да доминира врз православните на Балканот со помош на Косоварите. Не напишав Албанците затоа што и Албанија пристапи на т.н. Птворен Балкан затоа што не сака да биде дел од Големо Косово со име Голема Албанија во која косоварите би биле главни.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот