Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

+8
PRVOBOREC
Luxor
Bosonoga
defo
SHARENI
TRAJCHE
OPOZICIONER
трендафил
12 posters

Страна 9 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Пет Јан 13 2023, 08:55

Зошто Тимчо не демантира дека наследи 6 милиони евра без долгови и дека ова е прво задолжување во историјата?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Јан 13 2023, 22:56

Веројатно не го чита нашиот форум.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by alienmk Нед Јан 15 2023, 10:28

Stravot im prodira vo koskite zatoa sto Apasiev povikuva na glasanje za Levica. Idiotite od vmro izgleda ocekuvaat liderot na Levica da im obezbedi glasaci povikuvavjki da glasaat za niv.

DPNE-kolaps - Page 9 Img_2069

alienmk

Број на мислења : 368
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Нед Јан 15 2023, 14:45

Изјава со која Апасиев сака да добие и гласови од гласачите на ВМРО-ДПМНЕ, иако не е вообичаено левичарска партија да добива гласови од десничари. Иако кај нас е се пореметено, па СДСМ е крајно десничарска парија, само не македонска туку продава албански, грчки, бугарски и други национализми и го поддржува садистичкото изживување на евроатлантската меѓународна банда врз Македонците и Македонија како нивна матична држава.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Нед Јан 15 2023, 19:13

Ц ц ц.

DPNE-kolaps - Page 9 Img_2631
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Нед Јан 15 2023, 20:11

ВМРО и кога би сакал, а не сака, нема 2/3 мнозинство за да го смени Уставот. Не верувам дека некогаш кај нас некоја партија ќе има такво мнозинство. Проблемот си уставните измени го предизвика власта и нејзината диктаторска природа. Во демократска земја усогласување би имало пред прифаќањето на бугарскиот, со званичен назив, француски предлог. Не може некој да прифати нешто што не може да го исполни и за тоа да очекува поддршка од некој што јасно се изјаснил дека е против такво решение. Секој што не може тоа да го разбере, треба да побара психијатриска помош. Дека во СДСМ нема демократски капацитет покажува и исклучувањето од партијата на тие што размислуваат со своја глава. Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски на пример.
Кога ВМРО би дало поддршка за уставни измени истите би поминале и не би имало потреба да јадат гомна околу тоа ниту функционерите од нашата власт, ниту странски функционери и амбасадори. што се обидуваат да изигруваат газди на Македонија и Македонците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 16 2023, 17:22

DPNE-kolaps - Page 9 Img_1381

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2439
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пон Јан 16 2023, 20:33

Гладна комошка просо сонува. Според анкетите само Груевски ако евентуално дојава на бел коњ може да се врати на чело на ВМРО. Најдобри пропагатори на ВМРО се Али Ахмети како газда и неговиот потчинет Димитар Ковачевски. Според вицепремиерот Груби 41,5% вработени во државната администрација се Албанци. Како да се Македонците под окупација.

https://www.faktor.mk/grubi-od-vkupniot-broj-odobrenija-za-vrabotuvanje-415-otsto-se-albanci-prodolzuvame-kon-uspesite

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Јан 18 2023, 17:29

Се надевам вечерта ви е добра.

DPNE-kolaps - Page 9 Img_1384

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2439
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Јан 18 2023, 18:23

Џамбаски е едномисленик со Ковачевски и неговиот претходник Заев, дека наводно Македонците и Бугарите имале заедничка историја и дека до 1944 година немало Македонци туку само Бугари. Во тоа веруваат само пубертетлии или повозрасни со ментален развој на тоа ниво.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Саб Јан 21 2023, 10:47

DPNE-kolaps - Page 9 Img_1396DPNE-kolaps - Page 9 Img_1397DPNE-kolaps - Page 9 Img_1398

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2439
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Јан 21 2023, 11:17

DPNE-kolaps - Page 9 20221221-pochna-so-rabota-gradinkata-brendirana-so-likovite-od-svetot-na-bibi-m

Ако ова на фотографијата за тебе е лежечки полицаец, а не градинка за нови 200 дечиња отворена летоска како проширување на „Срничка“ отворена летоска во општина Аеродром би ти препорачал да побараш медицинска помош. Обиди се да се информираш од повеќе извори, а не само од антимакедонските перачи на мозок.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Саб Јан 21 2023, 12:13

Добар ден тротинетизирани.

DPNE-kolaps - Page 9 Fm3fyo10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2439
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Саб Јан 21 2023, 12:24

Ја префарбал вратата и оп еве нова градинка. Тоа што го уништил зеленилото е наследено од Коце жута чизма.

DPNE-kolaps - Page 9 Img_1401

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2439
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Јан 21 2023, 16:16

Прочитај уште еднаш што напишав. Дека градинката Срничка е проширена за уште 200 нови места за дечиња. Доградена е. За разлика од автопатот Кичево-Охрид или гасификацијата, клиничкиот центар во Скопје и други објенти што не се мрднати од место по доаѓањето на Заев на власт, а исто се однесува и неговиот наследник Ковачевски.
Ајде да те прашам што разговарале Ахмети и Груби на 5 јануари во домот на Заев во Струмица и зошто се крие средбата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by zozoti Саб Јан 21 2023, 16:25

Bravo vmro, znaci da ne se grizime. Bugarite sekako vleguvaat vo Ustav.

DPNE-kolaps - Page 9 Img_2080

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Јан 21 2023, 16:38

Дали некој не сака или не може да разбере не би можел да кажам, не сум психијатар. Проблемот со влегувањето на Бугарите во Уставот е што тоа не не ослободува од понатамошните уцени на патот кон ЕУ. Тоа што се однесува со Бугарите. Што се однесува до антимакедонците од СДСМ проблем е што прифаќаат дека нема Македонци во Грција (каде Македонците се Грци, а не и Македонците што живеат таму и зборуваат македонски), а во Бугарија се Бугари. Тоа се проблеми што се направени од еден будала црпнат од нива во Муртино, а сега требаат многу паметни за да ги решат. Најбрзо би се решиле со смена на империјата што сега владее со светот. Иако веќе не во целиот свет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Нед Јан 22 2023, 08:57

DPNE-kolaps - Page 9 Img_1404

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2439
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Нед Јан 22 2023, 10:15

Освен говор на омраза во тоа што си го цитирал нема ниту еден факт дека тоа е така. Се оди на тоа дека повеќе пати искажана лага делува како вистина. Тоа што некој бил на протест против СДСМ не значи дека е член на ВМРО. Нејасно е и зошто некој Бугарин би членувал во ВМРО-ДПМНЕ, а не во СДСМ и некоја од партиите на Албанците кои сакаат да ја бугаризираат Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by alienmk Сре Фед 01 2023, 17:38

Samo napred, ama posle da nema pistenje vristenje.

Најновата тужба ја доби Советникот во Општина Битола, Гаврил Трајковски кој за истата сподели на фејзбук преку текст насловен „Уште не се на власт, но праќаат тужби за клевета!“. Во прилог ви ја пренесуваме оваа објава во целост:

„Откако Левица Битола јавно ги објави огромните суми потрошени за ресторански услуги на Општина Битола, локалната власт е во паника и праќа тужби!

Уште од времето на груевизмот дпне е познато по закани, уцени и заплашување на народот посебно на партиите кои се опонент на дпне.

https://m.facebook.com/photo.php?fbid=3391479387792366&set=a.1436063436667314&type=3

alienmk

Број на мислења : 368
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Фед 01 2023, 19:11

Единствено во што сум сигурен по твојот пост е дека си во тие 3% што имаат доверба во македонското судство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Саб Фед 04 2023, 19:56

DPNE-kolaps - Page 9 Img_1418

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2439
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Нед Фед 05 2023, 11:39

Што им требаат на Бугарите шпиони во Македонија кога сите податоци ги добиваат преку министерствата со кои раководат СДСМ и ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пон Фед 06 2023, 17:44

DPNE-kolaps - Page 9 Img_1423

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2439
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пон Фед 06 2023, 21:02

Не знам колку мозок има овој што го напишал ова, но во конкретниот случај сите бугарски партии едногласно покажуваат територијални претензии кон Македонија и се обидуваат да ги кршат човековите права на Македонците во однос на самоопределување на идентитетот. ВМРО-БНД е само погласна, но нема ниту еден пратеник во бугарското собрание и со самото тоа не одлучува. ВМРО-ДПМНЕ ги брани човековите права на Македонците и суверенитетот на државата. За жал власта во која бројот на министри од едно малцинство е еднаков со бројот на министри од бугарофилскиот дел на мнозинството (кој пак е малцинство кај тие што се нарекуваат Македонци. сега поделени на два идентитета ајде да ги наречам фигуративно северџански (пробугарски. прогрчки и проалбански) и антички по потекло.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 9 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот