Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

+9
Albatros
PRVOBOREC
Luxor
Bosonoga
defo
SHARENI
TRAJCHE
OPOZICIONER
трендафил
13 posters

Страна 10 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Чет Фед 23 2023, 07:33

Имајте убав ден небањати.

DPNE-kolaps - Page 10 Vcx10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пет Фед 24 2023, 07:18

Добро утро небањати.

DPNE-kolaps - Page 10 A11

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Albatros Саб Фед 25 2023, 19:18

KИЦ ги демантираше лагите на советничката од ДПМНЕ во Град Скопје
февруари 24, 2023

https://antropol.mk/2023/02/24/kic-demantirashe-lagite-na-sovetnichkata/

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Нед Фед 26 2023, 18:11

Не ми е познато дека во Македонија има партија со име ДПМНЕ. Дали се работи за преименување на некоја партија во согласност со Преспанскиот или договорот со Бугарија или некој друг има ментални проблеми што си ги леќи со тоа што го прекршува правото на секој поединец или субјект самиот да се именува. Се разбира доколку не се работи за име со фашистичко или друго потекло предвидено со закон.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Пет Мар 03 2023, 11:12

Ц ц ц.

DPNE-kolaps - Page 10 A13
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Пет Мар 03 2023, 14:11

Бев денес во Tinex и Ramstore, има леб. Одрдени пекари ги нема. И оваа приказна е дел од хајката против власта. Тие што настапија со бојкотот, се дел од стопанската комора. Каде па се собрани сите „големци“, кои на „најлегален“ начин стигнаа до своите фирми.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Мар 03 2023, 19:45

Државата не реагира кај другите делови од економијата јкои имаат отстварено екстра профит. Кај банките на пример, а и тие го остваруваат профитот на сметка на граѓаните. Немој да ме разбереш погрешно дека ми е мерак да плаќам поскап леб, но реално мене тоа не ми е голем троѓок. Повеќе давам за лекови кои пред некој ден поскапеа скоро за една петина. А би бил спремен на уште поголемо покачување на сите цени во замена за поништување на предавничките договори со Грција и Бугарија. Ме чуди како тврдат дека не можел да се смени претпристапниот договор со ЕУ, кога истата таа организација како непријател на Македонија во далечната 1991 година ја донесе Лисабонската декларација со која во името на нашата држава не смее да го има зборот Македонија, но тогаш немаше предавници ниту во цвласта ниту во опозицијата, па истата пропадна. Нема договор што не може да биде променет, посебно ако едната страна ги јрши човековите права и меѓународните договори како што тоа го прават ЕУ и власта на Македонија со северџанска додавка на уставното име.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Albatros Пон Мар 06 2023, 21:00

Vmro albansko profiterska.

Велешкиот Совет е во канџите на автократ и заслепен поданик на ДПМНЕ и ДУИ
март 6, 2023

За време на амандманскаата расправа по точката на дневен ред за 120%-но зголемување на комуналните услуги, советниците од Левица го користевме деловничкото право со долги и неограничени дискусии да го вразумиме неразумното и хипнотизирано мнозинство на ДПМНЕ/ДУИ од паушалната и незаконска одлука да се покачи цената на водата без мислење од Регулаторната комисија.

https://antropol.mk/2023/03/06/veleskiot-sovet-e-vo-kandzite-na-avtokrat-i-zaslepen/

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 12 2023, 19:05

DPNE-kolaps - Page 10 _2222210

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Саб Мар 18 2023, 17:35

DPNE-kolaps - Page 10 123_1i10DPNE-kolaps - Page 10 980710
DPNE-kolaps - Page 10 1211
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Пон Мар 20 2023, 08:32

Двоен аршин. Тоа ти е. И тие сакаат да наметнат таков систем. Неможат да поверуваат дека јас иако сум анти-ДПМНЕ, сепак за некои работи ги критикувам СДСМ. Ево на нашиот Трендо пример.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Мар 22 2023, 20:53

Секогаш сум пишувал дека секој треба да си одговара за своите дела без разлика на политичката припадност без разлика дали се работи за дрога како во случајов или за велепредавство или доведување на Македонија во подредена состојба, за што се надевам дека наскори ќе се отворат случаи. Не сум директно запознат со случајов, но според соопштението на МВР учителката не профавала дрога во работно време, меѓу учениците.
Чудни ми се вестите, на пример при убиството на двајцата во скопската чаршија дека убиените и биле познати на полицијата. Како тоа шетале слободно, ако се познати како криминалци. Посебно е чудно тоа што вториот по ранг од убиените бил баран за судење за убиство од Холандија (од каде што избегал и по него имало мешународна потерница), а нашата полиција тоа го соопшти неколку дена по убиството.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 26 2023, 19:02

Овој многу лут.

DPNE-kolaps - Page 10 Aa11

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Нед Мар 26 2023, 19:40

Ова повеќе се однесува на власта отколку на опозицијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Сре Апр 05 2023, 10:17

Ц ц ц.

DPNE-kolaps - Page 10 I_110
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Апр 05 2023, 19:38

Еве да напишам и нешто друго што го има сега, а го немало никогаш порано. Жената на претседателот на владата, Димитар Ковачевски купи државно земјиште за поставување на фотоволтаична централа, по цена од 70 денари по квадрат, па со покачување на платата за еден месец може да лупи скоро 1,000 метри квадратни земјиште што сега е во сопственост на народот, да не кажам наше земјиште. Само од покачувањето за еден месец, досегашната плата да си ја користи за други работи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Чет Апр 06 2023, 08:55

Слободно Тони Менкиноски, адвокат од ДПМНЕ провиненција, или Јанаки Митроски од левица нека поднесат иницијатива да се укине одредбата за плати. Ја имаат мојата подршка. Искрено.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Пет Апр 07 2023, 08:42


_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Апр 08 2023, 15:27

DPNE-kolaps - Page 10 Ramo-do-ramo-sdsm1-960x618


Дали на овие на сликата им тоне бродот па облекле елечиња за спасување.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Апр 12 2023, 19:21

DPNE-kolaps - Page 10 16

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Апр 12 2023, 19:26

Сонцето од Кутлеш е тргнато уште во времето на Љубчо Георгиевски кој е дел од актуелната власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Апр 12 2023, 23:10

А во времето на шпицниот...

DPNE-kolaps - Page 10 17
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Апр 13 2023, 12:14

Сигурно е дека фонтаната не е урната поради сонцето од Кутлеш, затоа што во тој случај би бил избрусено по методот на ДУИ и СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Чет Апр 13 2023, 19:14

Зошто да ја брусат поточно тупат, кога може да се сруши, со динамит на пример. Си ја одржуваат традицијата на пастирот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Апр 14 2023, 10:16

Не сум сигурен дека не знаеш што се прави на местото на кое имало фонтанче. Претпоставувам и дека знаеш дека не може да се руши објект со одлука на градоначалник, туку за тоа одлучува советот на општината.
Право на едноставна одлука има Артан Груби на државно ниво, само затоа што СДСМ ги потврдува сите негови одлуки какви и да се. На пример ги боли кyрот за Уставот и за одлуките на Уставниот суд, па потпишуваат договор со 60 часа неделно за вработените. Сметаат и дека Собранието мора да донесе одлука што тие ја зацртале и ако е против уставна. Кој го почитува Уставот и Уставниот суд не ја сака Северна Македонија. Исто е и со договорот со Бугароија. Прифатија уставни измени без консултации со Собранието и без да обезбедат потребно мнозинство во Собранието. Ниту ома поддршка кај мнозинството на граѓани кое најмалку се спомнува. Како да е Собранието повисок орган од народот, а власта е диктатор. Целта е јасна. Тоа беше направено за да може Албанија да продолжи со отворање на поглавја, затоа што бевме во пар пред органите на ЕУ. Повеќе мислат за Албанија отколку за Македонија додека СДСМ е заложник на ДУИ и се спроведува политика на апартхејд врз нас.
Дека Македонците се граѓани од втор ред се гледа и од извештајот на државниот ревизор по кој во Арачиново не се плаќаат даноци и други надоместоци кон општината и државата. Општината живее на грбот на другите граѓани на Македонија.

https://kajgana.com/revizorski-izveshtaj-arachinovo-ne-naplaka-danok-na-imot-i-komunalni-taksi-od-firmite

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот