Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИЗБОРИ

Страна 5 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Пон Ное 28, 2016 11:56 am

Pak so zelenite...Oliver go natera Dime da go vozi dzhipot na AVRM koj nema pravo da go vozi, na polnokj, zemja pijan??? Oliver go natera Dimeta da udira koli popatno dodeka zjapa vo dekolteto na shvalerkata od koja go naplatuval vo natura toa shto ja vrabotil vo ELEM??? Oliver go natera Dimeta kukavichki da izbega i da go ostavi devojcheto samo???

PS. Posle ova so Halkidiki jasno e kakvi mazhishta ste vie pa ne me iznenaduva vasheto odnesuvanje, posebno kon zhenite...Zatoa i ne ja potpishavte Deklaracijata za sprechuvanje i borba protiv semejnoto nasilstvo...

Жените нема да гласаат за партија која не се бори против насилството

Зошто ВМРО ДМПНЕ и ДУИ не ја потпишаа Декларацијата за спречување и борба против семејно насилство? Дали овие две партии сакаат воопшто да го решат проблемот со насилството врз жената? Зошто мината година се затворија сервисите за помош и покрај порастот на жртви на семејно насилство.
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 11:24 am

Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 3:36 pm

Trendafile znam deka denes go slavish denot na republikata ama prekini go slavjeto, grabaj tastaturata i jurish...Pak ve fatija so spushteni gakji...

Спасовски: ВМРО нудело поткуп за глас на изборите
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Вто Ное 29, 2016 10:02 pm

Не ги читај само насловите, туку и текстот внатре. Критика за посетата на митингот на ВМРО-ДПМНЕ од страна на австрискиот министер Курц има само еден политичар. И тоа поранешен. Социјалдемократот СВобода. Истиот тој немаше ништо против кога Ричард Ховит се појавуваше на митинзите на СДСМ. Само по себе присуството на странци не мора да значи ништо. Барем СДСМ со таа помош ги губеше изборите. Другите спомнати во текстот се платеници на Џорџ Сорос, односно коалициони партнери на СДСМ на избориве.
На Спасовски по обидот за местенка на заменик министерот за труд и социјала Диме Спасов јас лично не можам да му верувам. Колкумина ќе му поверуваат ќе видиме на 11 декември.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by luxor on Вто Ное 29, 2016 10:07 pm

Само еден? Па можеби имаш право медиумите што го критикуваат не се политичари.

http://novatv.mk/der-standard-za-kurts-propaganda-za-sporna-vladejachka-partija/
luxor
luxor

Број на мислења : 5876
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Вто Ное 29, 2016 10:30 pm

Нова ТВ да не беше порталот на Саше Политико што лажно се претставува како телевизија. Мислиш ли дека во АВстрија некој би почнал вест за нешто што се однесува за Австрија во стилот уредникот на најгледаната македонска телевизија Сител, Латас рече ,,,
Во секој случај никој немаше критика кога известувачот на ЕУ за Македонија Ричард Ховит учествуваше на предизборен митинг на СДСМ или кога британски министер го вртеше часовникот пред референдумот по кој мојата општина Чаир, Струга и Кичево станаа општини во кои Македонците се малцинство. Во секој случај го поздравувам тоа што укажуваш на дволичноста на независните странски медиуми.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 10:33 pm

Sepak si se sheknal od strav Trendafile shtom NOVA TV ja povrzuvash so Sashe...A senarodniot protest protiv tvojot pastir na 17 maj 2015 go povrzuvash so predizboren miting...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by IVA on Вто Ное 29, 2016 10:36 pm

трендафил напиша:Дали сонот ќе ти се оствари ќе видиме на 11 декември. Нешто не сум сигурен дека Кавадарчани сакаат децата да им учат Албански уште од градинка во време кога Албанците учат Македонци почнувајќи од трето одделение.
Ако под чесност го сметаш обидот на Проливер Спасовски на Диме Спасов да му се намести дека божем направил сообраќајка нека ти е Господ на помош.

a i taa zenskata da ne bila musko sto bila u kola so dimeta posto drugo se e tocno taka kaza od mvr
IVA
IVA

Број на мислења : 361
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Вто Ное 29, 2016 10:43 pm

Женската е приватна работа на Спасов, а дека возилото немаше судар со тоа што подоцна го брка се гледа многу добро на снимката. АКо министерот за внатрешни работи се обидува да му прави местенка на свој колега од владата што ќе биде со обичните луѓе. Тоа повеќе не е приватна работа. Да не беше благодарение на вас и на чадорската меѓународна заедница Македонија во ситуација да биде помало зло еден таков министер да не биде разрешен за да не се јадат после фекалии дека е разрешен за да се прават изборни измами Спасовски ќе беше набркан на клоци од МВР. Вака веројатно ќе биде разрешен по изборите.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 10:46 pm

Ne e privatna rabota, ne lazhi...Prestanala toa da bide koga Dime ja vrabotil vo ELEM samo zardi seksualnite sposobnosti da ja hranime so narodni pari...I koga se kachila vo sluzhbeniot dzip na AVRM kupen so narodni pari, troshejki go gorivoto plateno so narodni pari na polnikj za da se shvalerisue...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by osa on Вто Ное 29, 2016 10:49 pm

трендафил напиша:Женската е приватна работа на Спасов, а дека возилото немаше судар со тоа што подоцна го брка се гледа многу добро на снимката. АКо министерот за внатрешни работи се обидува да му прави местенка на свој колега од владата што ќе биде со обичните луѓе. Тоа повеќе не е приватна работа. Да не беше благодарение на вас и на чадорската меѓународна заедница Македонија во ситуација да биде помало зло еден таков министер да не биде разрешен за да не се јадат после фекалии дека е разрешен за да се прават изборни измами Спасовски ќе беше набркан на клоци од МВР. Вака веројатно ќе биде разрешен по изборите.

so ova moze da ja zezash IVA ,ama ni ona vo tvoevo pisanie ne veruva ...a znaesh zoshto ...zatoa shto ni ti ne si veruvash vo ona shto go pishuvash vo odbrana na Dime....deka bil so shvalerka bil ,deka napravil nekolku soobrakajki ...napravil ...deka bil pijan bil ....i shto sega ne e tochno ? deka zenamu go pushtila u krevet da spie so nea posle site informacii shto gi prochitala za svojot mazh na internet ,samo toa moze da e tochno ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15993
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Вто Ное 29, 2016 10:56 pm

Така ли вика тој што сакаше да го наклевети Спасов дека направил сообраќајка и побегнал од местото на настанот. Ако Спасов имал швалерка зошто не го објавивте тоа наместо со криминал да се обидете да го елиминирате од изборите. Криминал во кој учествуваше министерот за внатрешни работи.
Не знам дали Оса мисли дека сопругата на Диме Спасов ќе биде претседателски кандидат како што беше Хилари Клинтон по настаните на Бил и Моника Левински. Па се надева дека тогаш СДСМ ќе победи, како што направи Трамп во САД.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 10:57 pm

Trendafile, pa toa deka shvalerkata mu bila u dzhip i Dime pobegnal i ja ostavil sama go prizna i toj samiot...I tie glupostite od go brkaa do sakale da go likvidiraat gi donesovte od glupost, pa sega nema vrakjanje nazad...Ochaen si...Duri mi e zhal da ti repliciram...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Вто Ное 29, 2016 11:08 pm

Ајде пак да прашам каде виде оштетување на наводно удреното возило или дека полициска патрола го запира Спасов. На снимката не се гледа ниту дека наводните полицајци се легитимираат како службени лица.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 11:10 pm

Ama shvalerkata Tamara site ja vidoa...Zatoa prestani da tresesh zeleni i da gi branish tie shto za shvalerisuvanje troshat narodni pari...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Сре Ное 30, 2016 11:20 pm

Тешко е да се верува на луѓе што тврдеа дека во Македонија не може да има на избирачкиот список толку луѓе колку што ги има и денес, на овие избори. Ако некој лаже две години и врз основа на таа лага две години со помош на странци, непријатели на Македонија ја држи во заложништво сопствената држава, ако лаже дека имало сообраќајка, веројатно лаже и за швалерката. Но тоа е приватен проблем на Димов и неговото семејство и на евентуалната швалерка, а не мој проблем. Што мисли македонскиот народ ќе видиме на 11 декември.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Чет Дек 01, 2016 4:36 pm

Se poremetija dpmne-ofcite...Otkoga ne pomina federalizacija, sunetisuvanje i shto li ushte ne, sega gi plashat gragjanite so nivniot dolgogodishen partner Ahmeti...Demek, ako nikoja makedonska partija ne dobiela mnozinstvo Alji kje gto baral premierskoto mesto...

ДУИ: Али Ахмети премиер, доколку некоја од македонските партии не освои мнозинство

Na prost jazik kazhano ili na Grujoshesku kje mu dadete 63 pratenika da mozhe i ponatamu nekazneto da ve krade i unishtuva ili shiptarite kje ve vladeat...Na moronite nikako ne im e jasno deka lagite zavrshija...I za niv i za nivnite ortaci vo kriminalot od DUI...Slednata nivna destinacija kje bide Idrizovo...Zatoa shto i na albancite i na makedoncite preku glava im e od dpmne-uchk kriminalcite...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by luxor on Чет Дек 01, 2016 5:56 pm

За волја на вистината Трендо, многу лажете.

ИЗБОРИ - Page 5 Vg670y
luxor
luxor

Број на мислења : 5876
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Kalinda on Чет Дек 01, 2016 8:04 pm

Зошто неможе да поверувате ?
Затоа што вие никогаш ,
баш никогаш не сте работеле
за граганите !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo on Чет Дек 01, 2016 10:55 pm

По големата победа што ќе ја постигнеме на изборите, невозможно ќе биде формирање на влада на широка коалиција со опозицијата, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во Битола, притоа барајќи 63 пратеници за да биде отпорен на уцените од албанските партии.

-На 11 декември секој кој што сака да заврши оваа криза и сака стабилна Влада потребно е да излезе и да даде поддршка на оваа коалиција со победа и 63 пратеници. Има уште една причина, а тоа е дека ДУИ вели дека ако ВМРО нема доволно пратеници, тогаш за да се создаде Влада услов ќе биде предлог на премиер од ДУИ и ДПА. Затоа многумина не сакаат ВМРО да добие 63 пратреници, но затоа потребно е да го добијат најмасовното референдумнско гласање за победа на ВМРО-ДПМНЕ – истакна Груевски.

Убаво реков, нема леб послужете се со национализам. Тоа остана последно. Другото е се небитно.

defo

Број на мислења : 2523
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by luxor on Пет Дек 02, 2016 5:43 pm

Антикорупциска и Зврелвски во обид да го спасат Грујо од изборната катастрофа.

http://alsat.mk/News/296534/javnoto-obvinitelstvo-otvori-istragi-za-izborni-neregularnosti
luxor
luxor

Број на мислења : 5876
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Пет Дек 02, 2016 8:54 pm

Panika vo vladeachkata partija...Poslednite anketi pokazhale deka sigurno gubat vo pettata izborna edinica i vo strav od odgovornosta koja gi cheka pochnaa so starite metodi...Spasovski kje ima dosta rabota...

Торби со пари стигнаа во Битола, 200 евра за глас
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo on Пет Дек 02, 2016 9:17 pm

лелел....значи не е се така розово кај ДПМНЕ, ко шо вика Трендо а....ги фаќа паника, не дека мене не, пошто ова не се избори ради избори, ова се избори за нашата иднина.....се зависи од нив.....дали ќе не биде или не..и од тоа се плаши ДПМНЕ, знаат дека народот е пред дилема.

defo

Број на мислења : 2523
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Пет Дек 02, 2016 10:12 pm

Daleku e od rozovo Defo...Imam greshka vo pogorniot post...Ne se raboti samo za pettata izborna edinica...Eve sega imam link do rezultatite od anketite...

АНКЕТА НА “РЕЈТИНГ” И НА 24 ВЕСТИ: ВМРО – ДПМНЕ 29,9 % - СДСМ 28,5 %

ИЗБОРИ - Page 5 148658

Dpmne-ofcite se uplasheni od tie 12 procenti koi ne sakaat da kazhat za kogo kje glasaat...Pretpostavuvaat deka se toa glasachi koi na nekoj nachin se zavisni od sistemot pa se plashat od osveta...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo on Пет Дек 02, 2016 10:32 pm

Значи тука сум негде со прогнозите, рачунај од 12 дел неа да гласаат, дел ќе се НП, Левица, дел ќе се ДПМНЕ и дел СДСМ. Значи пишав на друга тема да не се повторувам, очекувам многу неизвесности и последователни избори.

defo

Број на мислења : 2523
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 5 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот