Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИЗБОРИ

+7
Teo
reiter
Marc
defo
трендафил
osa
Luxor
11 posters

Страна 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Пон Ное 07 2016, 18:47

Posle ova, sekoj koj shto kje go dade svojot glas za dpmne kje go smetam za blago do totalno retardiran...

ИЗБОРИ - Page 2 33bk9hd

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Пон Ное 07 2016, 18:56

Мислам дека ова ќе го објасни формирањето и настапот на коалицијата ВМРО за Македонија. Ова за оние кои се најдоа изненадени и не знаат што  е тоа што ги поврзува Сојанче, Љубе и Љубчо.

ИЗБОРИ - Page 2 K05zwg

http://fokus.mk/formirana-koalitsija-vmro-za-makedonija-ke-go-urneme-rezhimot-na-gruevski/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Пон Ное 07 2016, 19:04

Потег за почит на Поповска, без оглед на нејзиното политичко минато.

http://novatv.mk/popovska-za-opshto-dobro-se-otkazhuvam-od-dobitnoto-pratenichko-mesto/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by osa Пон Ное 07 2016, 19:19

трендафил напиша:Еве уште една драстична разлика кај СДСМ во однос на минатите избори.

Тогаш вашиот лидер говореше дека „ Истовремено за време на избори мора да биде разграничено што е партија, а што држава. Не може Гордана Јанкулоска да биде ем носител на листа, ем министер со сите полицајци на избори, па лелекање и плач, страв и трепет за секој, говореше Заев.“ Дали јадел фекалии тогаш или сега кога министерот на сите полицајци Оливер Спасовски го стави за носител на листа одлучете сами.


imash pravo Trendo  ...mozebi prvichno izgleda taka ,no mene pamtenjeto me sluzi dobro ,za razlika od tebe .....nemoze vo tekot na RABOTNOTO vreme ministerkata jankulovska da odi po gradovite i selata i da ja tera kampanjata na DRZAVEN troshok ...gledash i vo bombite sama priznava deka na edniot SPRAT E SMESTENO MVRO -VMRO ....e od ova ti SAM zakluchi koj jadel fekalii TI ili nekoj drug shto ti gi prikleshtil jajcata vo mengeme ,i te prisiluva da pishuvash vbakvi gluposti .....za razlika od tvojata ministerka ,bivsha ,ovoj minister Spasovski nema takvi GREVOVI na dusha ,seushte

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Пон Ное 07 2016, 20:08

Ако добро те р4азбирам, мислиш дека носителот на листа во втората изборна единица нема да оди на предизборните кампањи на СДСМ? Ајде да ги споредиме реченицата на Заев од пред две години со истата прилагодена на новите услови.
Не може Гордана Јанкулоска да биде ем носител на листа, ем министер со сите полицајци на избори.
Не може Оливер Спасовски да биде ем носител на листа, ем министер со сите полицајци на избори. Зошто сега реченицата гласи вака, а тоа да не е јадење фекалии.
Може Оливер Спасовски да биде ем носител на листа, ем министер со сите полицајци на избори.
Не ја коментираш и првата забелешка. Зошто вашиот пастир црпнат нели од нива во Муртини, што би рекле Мурто што сега го стави на листа Курто (Курто Дудуш), на минатите бизбори тврдеше дека не е на листа затоа што ќе сте победел, а сега се става на листа повторно затоа што ќе сте победеле. Да не тогаш Заев уште пред изборите планираше бојкот и целото срање што го направи за да ја оцрни својата земја во обид со помош на странци да дојде на власт, па не сакаше да биде пратеник за да не мора да трпи евентуални последици од бојкотот кој го издржаа пратеници што сега ги ишутира. Но тоа е твој проблем и на твоите сопартијци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo Пон Ное 07 2016, 21:45

трендафил напиша:Поради мир во куќата, гледам дека ќерка му на Блаже Ристовски, Лилјана Поповска се откажува од добитното место на листата. За прв пат во Македонија изгледа дека ќе имаме промена на божем конечна пратеничка листа. Не знам ниту како предвидува статутот на СДСМ да се направи измена на одлука на партискиот конгрес кој нели ја изгласа листата. Доколку статутот воопшто се почитува во партијата.

Не брате тоа се вика демократија, и глас на народотот, за вас непозната именка...
luxor напиша:Потег за почит на Поповска, без оглед на нејзиното политичко минато.

http://novatv.mk/popovska-za-opshto-dobro-se-otkazhuvam-od-dobitnoto-pratenichko-mesto/

И јас се слагам дека епотег за почит....
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by osa Пон Ное 07 2016, 22:52

трендафил напиша:Ако добро те р4азбирам, мислиш дека носителот на листа во втората изборна единица нема да оди на предизборните кампањи на СДСМ? Ајде да ги споредиме реченицата на Заев од пред две години со истата прилагодена на новите услови.
Не може Гордана Јанкулоска да биде ем носител на листа, ем министер со сите полицајци на избори.
Не може Оливер Спасовски да биде ем носител на листа, ем министер со сите полицајци на избори. Зошто сега реченицата гласи вака, а тоа да  не е јадење фекалии.
Може Оливер Спасовски да биде ем носител на листа, ем министер со сите полицајци на избори.
Не ја коментираш и првата забелешка. Зошто вашиот пастир црпнат нели од нива во Муртини, што би рекле Мурто што сега го стави на листа Курто (Курто Дудуш), на минатите бизбори тврдеше дека не е на листа затоа што ќе сте победел, а сега се става на листа повторно затоа што ќе сте победеле. Да не тогаш Заев уште пред изборите планираше бојкот и целото срање што го направи за да ја оцрни својата земја во обид со помош на странци да дојде на власт, па не сакаше да биде пратеник за да не мора да трпи евентуални последици од бојкотот кој го издржаа пратеници што сега ги ишутира. Но тоа е твој проблем и на твоите сопартијци.

vidi ima eden strashen problem ...jas moze ednash da ti objasnam ,i shtom ti nemozesh da svatish ,togash problemot e vo tebe ,vo tvojata mok na inteligencija ,i jas za zal nemozam da ti pomognam ...toa shto toj shto te " napravil "neuspeal da ti go vgradi ,jas nikako nemozam ...
ubavo ti kazav daj eden dokaz deka spratot pod Spasovski e MVRO -SDSM ,daj dokaz kaj shto Oliver Spasovski za partiski celi na SDSM koristi sredstva od budzetot na R.M....daj dokaz deka Oliver Spasovski kako minister za vnatreshni raboti REKETIRA FIRMI ,daj dokaz deka Oliver Spasovski gi pravi site prljavi raboti od tipot FALSIFIKUVANJE na izbori .....vlechenje na ciganite za uvo da glasaat ,nosenje na ziteli na pustec na glasanje ,FALSIFIKUVANJE NA LICHNI KARTI TAKA SHTO NA NEPOSTOECHKI ZGRADI SE VPISHUVAAT STOTICI ZITELI<IZDAVANJE NA LICHNI KARTI NA 50 LICA VO STAN OD 40 m 2......e posle dostavuvanje na vakvi dokazi za ministerot Oliver Spasovski ,moze da diskutirame ,a do togash drzi i palci na gocka da dobie pomala kazna od dozivotna robija ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Вто Ное 08 2016, 11:00

А каде тоа имаше доказ за клеветите што ги изнесовте за Гордана Јанкуловска. Оливер Спасовски добива и мои, но и пари од мнозинството гласачи во Република Македонија и покрај тоа што СДСМ загуби на изборите. Па во власта е влезен само поради притисокот на чадорот. Што би рекле како инструмент на диктаторот. Потоа трошеше буџетски пари, почнувајќи од противзаконските унапредувања и вработувања меѓу другото и на криминалци кои се обидоа да го наместат министерот Диме Спасов за наводна сообраќајка. Не знам ниту дека освен вас односно дека освен вашиот фалсификатор Чауш некој друг фалсификувал лични карти. Проливер тресеше зелени и за некакви фалсификувани возачки дозволи, нели? Не беше одговорност на министерката за внатрешни туку на претседателот на ДИК евентуалното прочистување на избирачкиот список. Кој патем се покажа исклучително чист. Тоа што ти веруваш уште во лагите на твојот пастир за половина милион фантоми е твој проблем и тука јас не можам да ти помогнам, да употребам твои зборови за да ме разбереш. Во секој случај дискутирај со факти. Не се обидувај да ги ескивираш со прогласување на тие што не мислат како тебе за нездрави и не манипулирај со работи за кои веќе постои судска пресуда дека се фалсификати како да се работи за факти.
Треба ли ВМРО да ангажира некој фалсификатор или да му вети на вашиот Чауш помилување за да изработи докази од типот во кој ти веруваш?

Дефо, што се однесува до демократијата, во основа тоа значи владеење на мнозинството. Партија што се бори да влезе во власта со помош на силата на странци за мене не е демократска. Но сепак и по ова прашање демократски ќе се одлучува на 11 декември. Ако вие и понатаму за демократски ги прифаќате само изборите на кои ќе победите, уште долго ќе сметате дека живеете во диктатура.
Ајде малку да дискутираме и за првата измена што сега ја направи Заев во однос на претходните избори. Тогаш лидерите на СДСМ не беа на листите. Сега се. Мислам дека тогаш не беа затоа што им беше планиран бојкотот на парламентот по изборите, а како кукавици бегаа од првата линија на огнот. Плус Заев ќе требаше да се откаже од градоначалничката функција доколку станеше пратеник. Мислам дека сега му е јасно дека не ќе може повторно да победи на локалните избори, па со пратеничка функција сака да си обезбеди имунитет во следните 4 години.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Вто Ное 08 2016, 11:09

Еве ви и еден документарен филм што одеше на Ал Џезеира за аферата Шпион. Да ве потсетам дека ги браневте странските платеници кои работеа против својата земја.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Вто Ное 08 2016, 12:25

Chuvme Trendafile od Slobodan Bogoevski koi se stranskite platenici koi rabotat protiv Makedonija...I zatoa vednash po izborite kje gi smestime vo Idrizovo...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Вто Ное 08 2016, 15:28

Teo напиша:Chuvme Trendafile od Slobodan Bogoevski koi se stranskite platenici koi rabotat protiv Makedonija...I zatoa vednash po izborite kje gi smestime vo Idrizovo...
Тоа што го зборуваат активисти на некои партии, а активисти на СДСМ се очигледно и ислужени разузнувачи, Слободан Богоевски или Зоран Верушевски на пример не значи ама баш ништо. Дали Богоевски тоа не го збореше за да биде ставен неговиот внук Павле Богоевски на листата на СДСМ. Нели беше Павле тој што не знае ни газот да си го сочува, а наводно е експерт за безбедност и како таков вработен од страна на ЛГБТ заедницата, каде некои велат верувајќи дека од еднаш не се станува педер пошол по тој пат, па сега сака да се разведе од жената и да ги остави двете деца па да си замине во нов живот со љубовникот. Ова како семејна вредност на соросоиден начин.
Како поука да ти кажам дека патот до Идризово води преку Шутка и суд. За тоа треба малку повеќе време. Дури и ако се случи невозможното, СДСМ да победи на изборите. Ме радува што си оптимист. Доколку навистина се исполни твојата желба јас на 12 декември ќе ви честитам. Нешто што е нормално за сите освен за СДСМ откако црпнатиот амнестиран криминалец ви стана пастир. Јас лично мислам дека Заев сака да стане пратеник сега само затоа што е свесен дека нема да биде градоначалник на Струмица по следните локални избори. Но да сме живи и здрави. Ќе видиме.
Иначе чувме и некои работи за Диме Спасов, па после видовме дека чуеното е лага.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Вто Ное 08 2016, 17:41

Прпа Трендо, прпа. Уште малку и ќе почнете по амбасадите да молите за одложување на изборите. Twisted Evilhttp://plusinfo.mk/vest/92286/shilegov-vmro-dpmne-preku-pancevski-se-obiduva-go-srushi-izborniot-proces-video

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo Вто Ное 08 2016, 19:35

СДСМ не може да го фати рокот за поднесување на пратеничките листи

Поради наплив на барањата за уверенија за неосудуваност од кандидати за пратеници, судот наместо за три дена, како што беше досега, ќе издава уверенија во рок од пет до седум дена, соопштија денеска од судот.

Последниот рок пак за поднесување на листите пак, завршува в петок на полноќ или четири дена пред судот да ги издаде уверенијата.

Значи се прават, за да се спасат..очигледно знаат колку е саатот...очигледно има нешто што ние не знаеме и осеќаме..Изгледа вистинските нивни анкети и мерерња не се задоволителни за нив....

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Сре Ное 09 2016, 08:58

Партиите можат да поднесат листи и без уверенија. ДИК ќе им ги побара со решение за неправилност, што е еден ден за да се состане и после тоа имаат дополнителни 2 дена за да го достават. Што значи дека СДСМ има дополнителни 3 дена за да ги достави решенијата од судот. Што значи дека и со новите според Шилегов рокови, кои патем не се надвор од законските рамки, нема проблем за утврдување на кандидатите. СДСМ има друг, многу поголем проблем Клинтон ги загуби изборите во САД па се очекува дека исламската држава, шарените револуции, арапските пролети и другите измислици на демократите ќе ги снема.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Сре Ное 09 2016, 12:45

Ajde, ajde Trendeafile...Mirisa na strav nasekade okolu dpme-ofcite...Mozhebi zatoa shto vi teche niz nogavicite...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo Сре Ное 09 2016, 22:14

Најлојалните агитатори се задолжени, во посебен образец скришно, ама уредно да го евидентираат со име и со презиме секој анкетиран што ќе гласа за ВМРО – ДПМНЕ, но и оние што рекле дека нема да гласаат за таа партија и да се наведат причините за тоа. Вака спакуваниот „образец од теренската обработка на таргет група“ завршува во општинските комитети на ВМРО – ДПМНЕ каде што освен пребројувањето на оние што изјавиле дека ќе гласаат за ВМРО – ДПМНЕ се готви стратегија како да се освојат (окупираат) неопределените и оние што се изјасниле против.


ИЗБОРИ - Page 2 14961353_1285773654819157_1243622244_n-696x928


ВМРО – ДПМНЕ безмилосно тргна во лов на гласачи: Ги брои своите, се остри на другите!


Нема потребно од дискретно, јас јавно ќе им кажам со име и презиме зошто не сакам да гласам за ДПМНЕ, и што мислам за нивната врхушка и каде е нејзиното место.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Сре Ное 09 2016, 22:42

Еве ќе прифатам дека ова што го пишуваш е точно, односно дека образецот не го отпечатил некој млад Чауш од стадото на амнестираниот пастир од Муртино. И кој член од некој закон е прекршен со тоа што некој прави анкета за тоа кој за кого ќе гласа?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo Чет Ное 10 2016, 08:00

трендафил напиша:Еве ќе прифатам дека ова што го пишуваш е точно, односно дека образецот не го отпечатил некој млад Чауш од стадото на амнестираниот пастир од Муртино. И кој член од некој закон е прекршен со тоа што некој прави анкета за тоа кој за кого ќе гласа?
Проблемот е во Името и презимето.....секој има право да гласа за кого сака, кога се прави анктеа се гледа да е „анонимна“. Али нема врска слодобно терајте, не сметате......
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Чет Ное 10 2016, 12:05

Избрзаа куририте и шителите, и пак им пропаднаа надежите.

Ибраимовски: Никакво ВМРО, во коалиција сме со СДСМ

Претседателот на ПЦЕР, Самка Ибраимовски ги демантираше информациите кои ги пласираа провладините медиуми дека ја ја напуштил коалицијата со СДСМ.

-Гледам денес медиумите објавуваат се и сешто. Партијата ПЦЕР нема да коалицира со ВМРО-ДПМНЕ како што пишува Сител. Ова не е точно и сакам да информирам дека ние се уште сме во коалиција со СДСМ. Деновиве на прес конференција ќе ја информираме јавноста за нашата коалиција, напиша Ибраимоски.

http://fokus.mk/ibraimovski-nikakvo-vmro-vo-koalitsija-sme-so-sdsm/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Чет Ное 10 2016, 19:47

Дали некој и колку забегале од една на друга страна ќе видиме на 11 декември. Има поинтересни прашања. Ќе ми објасните ли зошто сте за отворање на веќе затворените меѓуетнички прашања. На пример за двојазичност на целата територија. Дури и со промена на Уставот, како што вели вашиот пастир црпнат од нива во Муртино, амнестираниот криминалец Зоран Заев. Еве видео за тоа дека ќе сте го сменеле и Уставот за да воведете двојазичност и во Берово. Откако Струга, Кичево и Чаир ги направивте општини со мнозинско албанско население. Не знам дали овој Заев е нормален. Но никаде во светот граѓанскиот концепт не е поврзан со мултијазичност.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Пет Ное 11 2016, 11:01

Pak zeleni od KURirite i shitelite...Video od 25 sekundi so zborovi izvadeni od kontekst...Mora da ste dlaboko ochajni shtom mislite deka ovie moronshtini ushte minuvaat kaj makedonskiot narod...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo Пет Ное 11 2016, 22:45

За денес тие како носител го кандидираат Артан Груби, кој е сигурно најомразениот политичар кај албанците, симболот на селфи глупоста ,кој преку злоупотреба на навивачката група #ШверцериЧаир , ( за денес да не смее да се појави на стадион) ја почна валканата кариера, кој преку исценираниот инцидент во скопско кале директно политички профитираше, значи дека во авионот на ДУИ нема пилот, дека партијата е во една тешка криза односно дека на албанците им ја потценуваш интелегенцијата.

Затоа драги опозиционери денес пред вас е историска шанса да ја згазите оваа криминална и ненаситна банда која не е ништо повеќе отколку само албански огранок на ВМРО.


И коалициониот партнер на ДПМНЕ, ДУИ, не стои здраво , меѓу „своите“. Почнаа надолу, надолу...и ќе си висат заедно со ДПМНЕ.

Одделно ќе (из)висите_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by osa Пет Ное 11 2016, 22:54

трендафил напиша:Еве ви и еден документарен филм што одеше на Ал Џезеира за аферата Шпион. Да ве потсетам дека ги браневте странските платеници кои работеа против својата земја.nemozam a da ne ti pisham ...eden od uapsenite koj e i osuden vo aferata "shpion " e najzasluzhen zatoa shto dpmne e na vlast ....siogurno ke se setish on gi kaza ovie zborovi : magare se vrzuva so ortoma ,CHOVEK SE VRZUVA SO ZBOR ....no otkako IZRABOTI ZA VAS NA SITE MEDIUMI ( SE SEKAVASH KAKO GO NOSEVTE KO KONJ SO OGLAV VRZAN OD EDNA VO DRUGA TELEVIZIJA ) za da go velicha diktatorot ,,i koga pobara da mu PLATAT ZA SRABOTENOTO go piknaa vo zatvor ...i tamu ke skape ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Саб Ное 12 2016, 07:30

Не значи дека ако некој направил нешто за државата или партијата да може после тоа да прави што ќе посака. Не знам за кој диктатор зборуваш. Во моментов имаме диктатура само затоа што без да добие доверба од граѓаните СДСМ е дел од власта. Поради притисок на чадорот. Дека не лажам или се лажам самиот себе си ќе видиме на 11 декември. Истото важи и за тебе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo Саб Ное 12 2016, 09:50

Во секој случај, после се ова што се случува мора да се размисли за промена на моделот на гласање. Или да се врати комбинираниот модел(мнозински+пропоционален), или само мнозински или отворени листи.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот