Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИЗБОРИ

Страна 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Вто Ное 15, 2016 5:48 pm

Не ти се допаѓа да читаш за криминалите на фамилијата Трендо? Подобро главата у песок а дупето напупено како ној?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Вто Ное 15, 2016 7:00 pm

Да бевте во илегала, а не партија што е на власт и уште има власт над полицијата сигурно е дека ќе обрнав внимание на летоците што сте ги делеле. Но кога полицијата дели летоци тоа ми личи на фашизам. Се согласувам дека секаде па и во Македонија има мизерија, но таа е помала сега и се намалува со секој ден. Што друго да читам кога некој лаже уште во првиот напис.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo on Вто Ное 15, 2016 8:23 pm

Многу силни зборови Трендо....а и многу глупости во нив....погониов пост, ако некогаш го прочита некој психијатар, веднаш ќе те упати во правата насока.

defo

Број на мислења : 2523
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Чет Ное 17, 2016 12:32 pm

Нови докази за обидите за фалсификување на изборите од дијаспората. на пастирот му е јасно дека ќе го јаде во Македони9ја па се бадева дека ќе успее со фалсификат да си избере тројца поддржувачи на неговиот криминал од дијаспората. Доказите пристигнуваат од сдиндикатот на МНР.

http://plusinfo.mk/vest/93342/sindikatot-na-mnr-alarmira-za-manipulacii-pri-izborite-vo-dijasporata

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Чет Ное 17, 2016 7:15 pm

Зошто мислите дека Рамковниот договор е на штета на Албанците во Македонија и дека треба да се проширува надвор од „рамките“ воспоставени тогаш со притисок од чадорот и Терористите. Зошто сте за двојазичност и таму кај што нема Албанци. И тоа двојазичност без направен попис.


_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Чет Ное 17, 2016 9:31 pm

Trendafile, toa se stari i izlite4ni vashi dpmne-ofski lagi...Dzhabe se trudish...Nikoj povekje ne vi beruva...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Пет Ное 18, 2016 9:17 pm

Нешто не гледам дека Заев демантираше нешто. Доколку се работи за лага како што сакаш да веруваш затоа што потсвесно ти е срам што поддржуваш предавник.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo on Саб Ное 19, 2016 7:18 pm

Од утре изборна кампања а...е сега колку ќе е фер ќе видиме........па со среќа нека е....

defo

Број на мислења : 2523
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Нед Ное 20, 2016 9:12 pm

Онемевте после ветувањата на Зоран Заев дека треба да дојде до двојазичност поширока од предвидената според Рамковниот договор, односно по капитулацијата на Македонија во 2001 година не пред УЧК, туку пред САД и ЕУ. Зошто мислите дека е потребно во Берово на пример или во Струмица, доколку на пример на граница работи цариник Албанец, да може на македонските државјани да им зборува на албански јазик? Будалетинката од Муртино очигледно не прави разлика помеѓу општество и држава, односно дека мултиетничко општество не значи мултиетничка држава. Уште помалку двоетничка држава.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo on Нед Ное 20, 2016 11:08 pm

трендафил напиша:Онемевте после ветувањата на Зоран Заев дека треба да дојде до двојазичност поширока од предвидената според Рамковниот договор, односно по капитулацијата на Македонија во 2001 година не пред УЧК, туку пред САД и ЕУ. Зошто мислите дека е потребно во Берово на пример или во Струмица, доколку на пример на граница работи цариник Албанец, да може на македонските државјани да им зборува на албански јазик? Будалетинката од Муртино очигледно не прави разлика помеѓу општество и држава, односно дека мултиетничко општество не значи мултиетничка држава. Уште помалку двоетничка држава.

Уште ли бе со тоа бе ..цреп еден.......добро ја прочитав целата изјава денес..Меѓу другото Заев вели Македонскиот јазик е единствен официјален јазик, но секој има право да зборува на својот јазик. Тоа не значи дека Струмица ќе е двојазична..... Спин мајстори сте алал ви вера, се држите до она 1001 кажана лага, станува вистина, епа јбг не ви успева.

defo

Број на мислења : 2523
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Пон Ное 21, 2016 9:27 am

Да бе, Заев ниту повикува на двојазичност, ниту изјавил дека е спремен поради тоа да го менува Уставот, ниту има барано по едно евро за кај Вицето во менувачница, ниту е амнестиран криминалец. И Заева јуниор, ќерка му на Заев не живее во Струмица, кај што треба нели да учи албански, туку во Чегране. И оваа слика од мојата општина Чаир за тебе е веројатно фотомонтажа.
http://kurir.mk/wp-content/uploads/2016/10/sdsm-cair-768x576-1-640x480.jpg
И Фатиме нема воведено двојазичност во вашето обвинителство, односно зборува во видеото на македонски дијалект што јас не го разбирам, а не на албански.
ИЗБОРИ - Page 4 2_J785BydKA

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by reiter on Пет Ное 25, 2016 10:07 pm

Че немит избори - Точка

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo on Пет Ное 25, 2016 11:04 pm

reiter напиша:Че немит избори - Точка

Зошто мислиш така???

defo

Број на мислења : 2523
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo on Пет Ное 25, 2016 11:08 pm

Инаку само кратка поента, на овие избори нема да осудувам кој за кого гласал, сем оние кои ќе гласаат за ДПМНЕ, или имаат корист, или имаат слаба памет.

defo

Број на мислења : 2523
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by reiter on Саб Ное 26, 2016 9:11 am

defo напиша:
reiter напиша:Че немит избори - Точка

Зошто мислиш така???
1.на мафиозната лажна вмро-вска фамилија не им одговара-паѓаат и тоа по секоја цена ќе гледат да го спречат
2.СЈО исто така им дише во врат-втор проблем кој ќе гледаат да направат се за да дојдат до прекин на избори
3Имаат раскол во дпмне од неприродни коалиции а и во 4-ката ставен им е П.Минов и довчерашната пратеничка Весна Пемова со што има голем револт
4.Многу му се насрдени да ги кутнат од власт со што знаејќи ги нивните потези можни се дури и ликвидации на пол.личности
5.Речиси на сите листи има лица кои се спомнати во бомбите на заев,со што има основно сомнение за сторени криминали и тие лица не треба да се на листи за пратеници,тие само бегаат од законот и бараат спас во пратенички имунитет
6.На самиот старт веќе има изборни нерегуларности
7.Без попис изборите се нерегуларни
Всушност овие избори е борба за превласт од две спротиставени сили во УБК(кои и двете сили се со папочна врска со Белград).Кој ќе победи тој ќе владее со Македонија.Избори или борба за превласт во УБК-тоа е исто.
И како доказ зарем не гледате дека овие избори се како јајце на јајце од претходните,односно само ветување а никој не става никаков ЗАЛОГ да доколку не исполни програмата да ОДГОВАРА.
Толку и Точка
Да надополнам..и Мијалков и Груевски имаат бомби од телефонски прислушувања..и тие ќе направат немир и за крват граѓаните.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo on Саб Ное 26, 2016 11:15 am

Според ова, да очекуваме две крвави недели...скраја и далеку било......Јас лично не сум сигурен во ова.....Или се ќе прават во последни две недели. Или имаат план за иборни нерегуларности, на самиот ден што е многу поверојатно, и да направата да се нерегуларни и да одат на нови избори.

defo

Број на мислења : 2523
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Саб Ное 26, 2016 9:04 pm

Очекувам СЈО да биде укинато по изборите во регуларна процедура. Без мешање на амбасадори и протести пред амбасадата на САД со пароли НЕМА ПРАВДА НЕМА МИР и БЕЈЛИ НЕ Е МОЈОТ АМБАСАДОР. Не гледам зошто победникот на изборите би предизвикувал изборни нерегуларности. Дали кршењето на штабовите на ВМРО-ДПМНЕ, последниот во Кавадарци или нападите врз новинари, последниот од учесници на митингот на СДСМ врз екипата на МТВ се дел од мирната кампања на партијата што е дел од власта без победа на избори, го води министерството што треба но не ги открива сторителите на насилствата, и што сака да остане на власт исто така без избори. Времето на диктатура е одамна поминато.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Саб Ное 26, 2016 9:08 pm

Trendafile, ja znaesh onaa narodnata "gladna koshka proso sonuva"??? E taka kje bide i so SJO posle izborite... Novata vlada predvodena od SDSM ne samo shto nema da go ukine SJO, tuku kje formira i specijalen sud...

A za toa shto vashite ufrleni provokatori gi napgjaat novinarite na MTV otkoga se smeni ureduvachkata politika i nacionalnata televizija pochna da izvestuva nepristrasno kje odgovarate...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Саб Ное 26, 2016 9:21 pm

А зошто се потребни специјално обвинителство и специјален суд ако нели ветувате дека ако дојдете на власт целото судство ќе биде нормално. Ако СЈО има само две обвиненија за година и половина, вреди ли за две обвиненија да се формираат специјални институции. Можеби ќе биде подобро да отворите концентрационен логор како Аушвиц или Голи Оток на пример. Каде логорашите се испраќани без судење. Ако можам да ја разберам вашата желба за специјално обвинителство и суд кога не сте власт, не гледам зошто од тоа има потреба кога, не дај Боже, би дошле на власт. Ова не дај Боже е затоа што не сакам власт што посакува било каква специјална институција што не постои во ниту една демократска или недемократска земја. Такво нешто нема ниту во Северна Кореа. СЈО е плод на идиотите од земјите што си замислуваат дека само тие се меѓународна заедница, а останатите некои 190 земји вклучувајќи ги тука и Кина, Индија, Русија не се. Бејли не е мој амбасадор, да знаеш. Се надевам дека Трамп ќе го смени. Иако Бејли е веројатно на страната од тие што сметаат дека Трамп не е негов претседател. Барем според идиотските работи што ги спроведуваше во Македонија по налог на институциите на САД што сакаа Заев да ни биде вазал.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Саб Ное 26, 2016 9:24 pm

Za specijalni kriminalci Trendafile mora specijalen sud... A vo sluchajov na segashnive izbori bidi siguren deka bog vi svrtel grb... Mrtovcite povekje nema da glasaat za vas...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Саб Ное 26, 2016 9:29 pm

Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Саб Ное 26, 2016 9:39 pm

Прочистувањето на избирачкиот список не потврди дека мртовци или фантоми гласале на последните избори. Можеби гласале за ДУИ или ДПА според резултатите од гласањето, но не во некој екстремно голем број. Ајде да се обложиме дека Публикум, што наводно дошол до снимката, а всушност направил фалсификат, е дувло на платеници на Џорџ Сорос, УСАИД или некоја странска амбасада од чадорската меѓународна заедница. Ајде да те потсетам и дека министер за внатрешни работи е потпретседателот на СДСМ (LSDM) Оливер Спасовски. Па не знам зошто снимката не е доставена до него.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Саб Ное 26, 2016 9:42 pm

Potvrdi Trendafile, potvrdi...Ischisteni bea tochno 200K fantomi...I ne grizhi se tolku...Ako e falsifikat kje se doznae...Za razlika od Goca brk i Chafkof, MVR rakovodeno od ministerot Oliver Spasovski raboti chesno...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by reiter on Саб Ное 26, 2016 9:53 pm

трендафил напиша:Очекувам СЈО да биде укинато по изборите во регуларна процедура. Без мешање на амбасадори и протести пред амбасадата на САД со пароли НЕМА ПРАВДА НЕМА МИР и БЕЈЛИ НЕ Е МОЈОТ АМБАСАДОР. Не гледам зошто победникот на изборите би предизвикувал изборни нерегуларности. Дали кршењето на штабовите на ВМРО-ДПМНЕ, последниот во Кавадарци или нападите врз новинари, последниот од учесници на митингот на СДСМ врз екипата на МТВ се дел од мирната кампања на партијата што е дел од власта без победа на избори, го води министерството што треба но не ги открива сторителите на насилствата, и што сака да остане на власт исто така без избори. Времето на диктатура е одамна поминато.
кршењето на штаб-ови(влезни врати или излог од стакло)во Кавадарци е резултат на незадоволството на членство од дпмне.И нема да гласаат за дпмне.Ова сигурно,баш во 4-ката каде е најжестоко.
http://www.doznaj.com.mk/vmro-dpmne-vo-kavadarci-pred-celosen-raspad/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Пон Ное 28, 2016 10:15 am

Дали сонот ќе ти се оствари ќе видиме на 11 декември. Нешто не сум сигурен дека Кавадарчани сакаат децата да им учат Албански уште од градинка во време кога Албанците учат Македонци почнувајќи од трето одделение.
Ако под чесност го сметаш обидот на Проливер Спасовски на Диме Спасов да му се намести дека божем направил сообраќајка нека ти е Господ на помош.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот