Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИЗБОРИ

+7
Teo
reiter
Marc
defo
трендафил
osa
Luxor
11 posters

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo Саб Ное 12 2016, 10:29

ИЗБОРИ - Page 3 14955798_1086146311498315_2173874139709773332_n

Јосип Броз се превртува в Гроб.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by osa Саб Ное 12 2016, 10:44

I jas mislam taka defo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Саб Ное 12 2016, 11:22

Носителите на листите од сите партии во шесте изборни единици

ИЗБОРИ - Page 3 Electoral_districts_in_Macedonia


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Саб Ное 12 2016, 11:22

Изборна единица 1

Коалиција СДСМ – Стево Пендаровски
Коалиција за подобра Македонија – Никола Попоски
Коалиција за промени и правда – Павле Трајанов
Коалиција „ВМРО за Македонија“ – Ден Дончев
Либерална партија – Ивон Величковски
Левица – Димитар Апасиев
ДУИ – Артан Груби
ДПА – Идриз Орана
НДП и Беса – Зеќирија Ибрахими

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Саб Ное 12 2016, 11:23

Изборна единица 2

Коалиција СДСМ – Оливер Спасовски
Коалиција за подобра Македонија – Никола Тодоров
Коалиција за промени и правда – Јове Кекеновски
Коалиција „ВМРО за Македонија“ – Љупчо Балковски
Либерална партија – Кире Бузлиев
Левица – Трајче Стојанов
ДУИ – Ејуп Халими
ДПА – Орхан Ибраими
НДП и Беса – Африм Гаши

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Саб Ное 12 2016, 11:23

Изборна единица 3

Коалиција СДСМ – Љупчо Николовски
Коалиција за подобра Македонија – Илија Димовски
Коалиција за промени и правда – Весна Стојменовска
Коалиција „ВМРО за Македонија“ – Стојанче Ангелов
Либерална партија – Данчо Марковски
Левица – Марија Џонс
ДУИ – Нафи Дурмиши
ДПА – Самир Рушити
НДП и Беса – /

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Саб Ное 12 2016, 11:23

Изборна единица 4

Коалиција СДСМ – Зоран Заев
Коалиција за подобра Македонија – Никола Груевски
Коалиција за промени и правда – Слободан Богоевски
Коалиција „ВМРО за Македонија“ – Љубчо Георгиевски
Либерална партија – Даница Јованова
Левица – Митко Николов
ДУИ – Артин Спахиу
ДПА – /
НДП и Беса – /

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Саб Ное 12 2016, 11:24

Изборна единица 5

Коалиција СДСМ – Радмила Шекеринска
Коалиција за подобра Македонија – Антонио Милошоски
Коалиција за промени и правда – Александар Делов
Коалиција „ВМРО за Македонија“ – Љубе Бошкоски
Либерална партија – Кице Мицковски
Левица – Здравко Савески
ДУИ – Агим Шаќири
ДПА – Адријан Усеини
НДП и Беса – Арбен Лабеништи

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Саб Ное 12 2016, 11:24

Изборна единица 6

Коалиција СДСМ – Петре Шилегов
Коалиција за подобра Македонија – Влатко Ѓорчев
Коалиција за промени и правда – нема
Коалиција „ВМРО за Македонија“ – некој од Достоинство
Либерална партија – Бранко Мајсторовски
ДУИ – Али Ахмети
ДПА – Мендух Тачи
НДП и Беса – Билал Касами

http://fokus.mk/nositelite-na-listite-od-site-partii-vo-shestte-izborni-edinitsi/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Marc Саб Ное 12 2016, 16:38

defo напиша:ИЗБОРИ - Page 3 14955798_1086146311498315_2173874139709773332_n

Јосип Броз се превртува в Гроб.

И Бранко у сон Very Happy

ИЗБОРИ - Page 3 BijY5__CcAAOkQg
Marc
Marc

Број на мислења : 2
Join date : 2016-10-28

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo Саб Ное 12 2016, 19:06

СДПМ ги објави листите повторно со дублери: Радмила Шукуроска наспроти Шеќеринска, Стево Продановски, наместо Пендаровски 12/11/2016


Според нивните информации, носител на пратеничката листа на СДПМ (Социјалдемократската партија на Македонија) во првата изборна единица кај што за СДСМ носител е Стево Пендаровски од Скопје, е некој Стево Продановски од Зелениково. Носител на пратеничката листа на СДПМ во третата изборна единица, каде што носител од СДСМ е Љупчо Николовски, е ист таков Љупчо Николовски, но од Штип. Дублер на Радмила Шеќеринска, која е носител во петтата ИЕ, е Радмила Шукуроска од Прилеп.


И опет иста приказна..и мало потсетување за ликот и делото на Бранко Јанески лидер на СДПМ.....Бранко Јаневски: Феноменот на македонскиот плурализам

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Саб Ное 12 2016, 20:49

defo напиша:Во секој случај, после се ова што се случува мора да се размисли за промена на моделот на гласање.  Или да се врати комбинираниот модел(мнозински+пропоционален), или само мнозински или отворени листи.
За вас е најдобро да се врати изборниот модел од пред 1990 година. Кога бевте единствена, да не кажам диктаторска партија. За волја на вистината изгледа дека по победата на Трамп во САД потешко ќе одат било какви промени, затоа што ќе нема идиоти како Бејли или Ванхауте кои ќе натураат решенија што одговараат на нивните платеници, туку ќе треба да се донесе демократска одлука.
Гледам дека Груевски не се исплаши да се соочи со Заев на терен што го одбра лидерот на платениците. Не знам како ги биравте шарените. Дали колку повисоко ќе фрлеше некој куртон со боја на портата Македонија повисоко е и на листата на СДСМ-Шарена.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Саб Ное 12 2016, 22:25

Nemoj taka Trendafile...Ti si edinstveniot shto zhali za drugarot Tito...Nemoj sega da se kriesh zad drugite...Dobro, i Grujo verojatno zhali za svojot idol Broz, pa zatoa vleze vo koalicija so Titovi levi sili...

Inaku da te spushtam na zemja...Ne sakashe tvojot pastir da bide pregazen od Pendarovski, pa mu padna vo racete na Zaev...Plus Bogoevski i Ljubcho...Kje go rastrgnhat...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo Саб Ное 12 2016, 23:21

трендафил напиша:
defo напиша:Во секој случај, после се ова што се случува мора да се размисли за промена на моделот на гласање.  Или да се врати комбинираниот модел(мнозински+пропоционален), или само мнозински или отворени листи.
За вас е најдобро да се врати изборниот модел од пред 1990 година. Кога бевте единствена, да не кажам диктаторска партија. За волја на вистината изгледа дека по победата на Трамп во САД потешко ќе одат било какви промени, затоа што ќе нема идиоти како Бејли или Ванхауте кои ќе натураат решенија што одговараат на нивните платеници, туку ќе треба да се донесе демократска одлука.
Гледам дека Груевски не се исплаши да се соочи со Заев на терен што го одбра лидерот на платениците. Не знам како ги биравте шарените. Дали колку повисоко ќе фрлеше некој куртон со боја на портата Македонија повисоко е и на листата на СДСМ-Шарена.

Епа зошто не прифативте менување на изборниот процес, како што беше договорено во Пржино??? А да знам....пошто така Грујо и Тодоров никогаш не ќе станат пратеници. Така, имаше поголема шанса можда да победите, ама ќе ти го исфрлеја Грујо, од партија, а ти тоа неможеш да го поднесеш. Али памти Тренди, за сево еден ден внуците ќе ти се мочаат врз гробот.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo Нед Ное 13 2016, 17:20

ИЗБОРИ - Page 3 F50tht


Иако никогаш не сум имал високо мислење , за брат Љубе, едноставно не сакам милитантни особи, има моменти кога му сум спуштил капа. Е овој е еден од нив.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Нед Ное 13 2016, 18:20

Marc напиша:
defo напиша:ИЗБОРИ - Page 3 14955798_1086146311498315_2173874139709773332_n

Јосип Броз се превртува в Гроб.

И Бранко у сон  Very Happy

ИЗБОРИ - Page 3 BijY5__CcAAOkQg

Brane mu e blagodaren na pechatot shto konechno go oslobodi od bilo kakva odgovornost i sega mirno mozhe da si gi krcka narodnite pari do kraj na zhivotot...A Tito e gord na sendvichot shto se zdruzhi so pastirot koj dosledno gi sproveduva merkite na socijalistichkiot populizam iako vo en kleine verzija...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Пон Ное 14 2016, 11:59

defo напиша:
трендафил напиша:
defo напиша:Во секој случај, после се ова што се случува мора да се размисли за промена на моделот на гласање.  Или да се врати комбинираниот модел(мнозински+пропоционален), или само мнозински или отворени листи.
За вас е најдобро да се врати изборниот модел од пред 1990 година. Кога бевте единствена, да не кажам диктаторска партија. За волја на вистината изгледа дека по победата на Трамп во САД потешко ќе одат било какви промени, затоа што ќе нема идиоти како Бејли или Ванхауте кои ќе натураат решенија што одговараат на нивните платеници, туку ќе треба да се донесе демократска одлука.
Гледам дека Груевски не се исплаши да се соочи со Заев на терен што го одбра лидерот на платениците. Не знам како ги биравте шарените. Дали колку повисоко ќе фрлеше некој куртон со боја на портата Македонија повисоко е и на листата на СДСМ-Шарена.

Епа зошто не прифативте менување на изборниот процес, како што беше договорено во Пржино??? А да знам....пошто така Грујо и Тодоров никогаш не ќе станат пратеници. Така, имаше поголема шанса можда да победите, ама ќе ти го исфрлеја Грујо, од партија, а ти тоа неможеш да го поднесеш. Али памти Тренди, за сево еден ден внуците ќе ти се мочаат врз гробот.
А што е договорено во Пржино што не е исполнето. Освен датумот за избори кој два пати беше променет во надеж дека СДСМ во меѓувреме ќе го поправи рејтингот или дека СЈО ќе успее да принуди некого лажно да сведочи и да ги потврди монтираните снимки од криминалното прислушкување. Тие што успеаја да извршат притисок и директно да се мешаат во македонските внатрешни работи, амбасадорите на САД и на европските земји што предлагаа да се викаме Република Скопје (Македонија) за да влеземе во НАТО и ЕУ, сега се збунети по победата на Трамп во САД, па не верувам дека ќе ви бидат од некаква помош во избориве, што требаше да биде покрај Џорџ Сорос кој сега е преокупиран со сопствениот опстанок ваш главен изборен адут.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Пон Ное 14 2016, 18:12

Najnovite vesti od SAD Trendafile kazhuvaat deka Tramp mnogu se interesiral dali pastirot go pravel budala koga daval milioni uktadeni pari na Klintonica za da go pobedi...A i se somneval deka tie pari zavrshile kaj Islamska drzhava...Del otishle i kaj Al kaeda, ama ajde da ne sitnicharime sega...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Пон Ное 14 2016, 19:41

Приказните што ги пласира пропагандата на Џорџ Сорос која ти ја цирираш нон-стоп на форумов не берувам дека го интересира Трамп.
Ајде да се вратам малку нба темава. Кандидатот за пратеник од редовите на СДСМ, Ферид Мухиќ изјави. „Забележавте дека зборувам за Шарените протести; тоа е затоа што го користам коректниот поим, наместо Шарената револуција, којшто е во оптек. Имено, во конкретниот случај, ниту по својата инспирација, ниту по начинот на дејствување, ниту по крајните цели, не може да се зборува за револуција. Разликите што постојат меѓу поимите „протести“ и „револуција“ се огромни, поголеми дури и кога мувите би ги споредувале со орлите“. Што би рекле своите колеги од истата листа, составена од Заев ги смета за муви што се претставуваат како орли. Можеби и тебе Тео те смета за мува. На тоа веќе има реакции.

ИЗБОРИ - Page 3 Joci_ferid
ИЗБОРИ - Page 3 Maruli_ferid

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Пон Ное 14 2016, 20:18

Трендо помалку теши се со такви зезанции. На 11 гласачите ќе го изберат Заев за премиер а пастирот за нов станар на Идризово.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo Вто Ное 15 2016, 08:15

Трендо. џабе ви е ..вчера ви ја укинаа СДПМ, партијата на центарот за лаги на ДПМНЕ под водство на Влатко Ѓорчев. А колку за прашањето околу Пржино не зна што уште не е исполнето, ама за измена на законот за избори сум 100% сигурен дека не е исполнеат а е во договорот. И памети за ова ќе брчам уште 1.000.000 години, дека како ваков законот за парламентартни избори не го бива. Него ме интересира не што го браниш само ДПМНЕ, него го браниш и Грујо и штитиш и на моменти дури со сила се правиш будала, кој е твојата добивка од Грујо и ДПМНЕ??? Со што те задолжиле тие толку многу????
П.С ако не ја сакам и не сум учествувал на шарената револуција не мора сите да ја сакаат. Џабе ви се Трендо обидите да правите раздор......крајот ви се гледа веќе сум по сигурен.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Вто Ное 15 2016, 09:28

Токму тоа и прашав. Што од договореното за законот за избори не е исполнето. Колку што знам јас два пати имавме прекршување на договорот со одлагање на изборите, па министрите од СДСМ ќе имаат повеќе од двојно поголем упад во мандатот на ВМРО отколку што беше договорено.
Што ќе биде на 11 декември ќе видиме. Ме интересира дали сте спремни да ја признаете демократската волја на мнозинството или понатаму во фашистички стил ќе сметате дека сте над другите и дека мора да бидете власт и кога ќе ги загубите изборите.
Што се однесува до СДПМ одлуката е донесена едногласно. Па единствен обид за измама на гласачите ќе имаме со коалицијата што има ВМРО во називот. На Љубчо, брат во Љубе и Стојанче. Но на такви штосови гласачите не наседнуваат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Вто Ное 15 2016, 11:24

Ne se voznemiruvaj...VMRO za Makedonije kje dobijat samo petnaeset pratenici...Ajde pogodi od tripati vo chij tabor kje falat tie glasovi...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Вто Ное 15 2016, 11:33

Zaboraviv da te prasham...Go kupi najnovoto izdanie???

ИЗБОРИ - Page 3 25krabo

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Вто Ное 15 2016, 12:21

Ова е една од последните будалаштина на соросоидите кои и онака се во заминување по победата на Трамп. Немам намера да ги толкувам твоите соништа. Ако ВМРО за Македонија освојат еден пратеник, тоа за нив ќе биде успех. И не биди сигурен дека ќе им се спротивстават на Путин и Трамп. Патем и на тебе и на другите ви советувам да не се ословувате многу на информирање преку Фејсбук, затоа што живеете во виртуелен свет на истомисленици, пријатели. Во реалниот свет има различни мислења. Колкав е стварниот број ќе видиме на 11 декември.
Колку што гледам ВМРО-ДПМНЕ не плаче поради листата на ВМРО за Македонија, како што вие кукавте за листата на СДПМ. Иако оваа партија е постара од СДСМ и всушност и го украде името по обединувањето што траеше кусо. Откако им го украдовте името ги избркавте од заедничката партија во која влеговте како сојуз на комунисти.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот