Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИЗБОРИ

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by delta on Саб Дек 17, 2016 6:24 pm

so be zatvoer.dzabe da gi hranat i oblkekuvaatt...ada se pustat doma i da zaiveat so socijalna pomos...pogolema kazna zdravje./
delta
delta

Број на мислења : 583
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Нед Дек 18, 2016 10:04 pm

defo напиша:Браво Центарци....од таму почна се..таму ќе заврши се......Каков крај Груески.....Smile
ИЗБОРИ - Page 9 30ubgbp
Не е ли ова прекршување на законот односно агитација во време на изборен молк. Едноставно кажано криминал.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Нед Дек 18, 2016 10:24 pm

Nemoj bre so zeleni...Kade Zhernovski povikuva da se glasa za odredena politichka opcija pa toa da bide prekrshuvanje na izborniot zakon???kako shto gledam samo gi pottiknuva gragjanite shto pomasovno da izlezat na glasanje shto e vo interes na izborite i drzhavata...Ama koga kje pomislam deka vie dpmne-ofcite bi sakale da im se odzame pravoto na glas na site shto ne mislat so MP-trojkata, se e pojasno...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Пон Дек 19, 2016 3:18 pm

Дефо повикува на крај на Груевски на денот на гласање и тоа е прекршување на изборниот законик што не е санкционирано од администраторите на форумов. Патем мислам дека не се само Центарци револуционерни односно подржувачи на Бејли, туку и кумановци, струмичани и ранковчани.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by luxor on Пон Дек 19, 2016 4:03 pm

Дефо не повикува. Тој констатира крај на твојот пастир.
luxor
luxor

Број на мислења : 5838
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Пон Дек 19, 2016 8:28 pm

Нели твојот пастир вети дека ќе си даде оставка ако СДСМ не победи на изборите. Се надеваш ли дека повторно ќе излаже? Дефо можел да го напише тоа што го напишал по завршувањето на гласањето. Во тек на гласање тоа е забрането. На страна што ВМРО е победник и покрај контингентот од 70 илјади гласа како подарок од Бејли на ваше конто. Се разбира дека победникот на изборите не мора да има парламентарно мнозинство и да состави влада. Посакувам такво нешто, затоа што по следните избори ќе имаме влада со премиер од ВМРО без Албанци во неа. Освен ако некоја албанска партија не ја прифати платформата на ВМРО и не влезе во предизборна коалиција. Да сме живи и здрави наскоро ќе дознаеме. Ме чуди и политичката некултура на Заев кој уште му нема честитано на победникот, но од еден амнестиран криминалец такво нешто и може да се очекува.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 11:46 pm

A bre ti glup si ili glup se pravish...Zaev e apsolutniot pobednik na izborite...Gubitnik e tvojot pastir i vie glupite dpmne-ofci shto sakate da bidete kjosinja koga kje porasnete...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 6:13 pm

Tone brodot na dpmne-ofcite...Pacovite, t.t. svarovski sudstvoto se spasuvaat prvi...

Управниот суд ја уважи тужбата на СДСМ: Ќе се прегласува во Теарце

Управниот суд ја уважи тужбата поднесена од СДСМ за избирачкото место бр.2011 во општина Теарце и таму гласањето ќе биде повторено. Одлуката попладнево ја објави Судот на својата интернет страна и соопшти дека е донесена со мнозинство гласови.

Оваа одлука на Управниот суд е спротивна на одлуката на Државната изборна комисија, која пред два дена одлучи дека жалбата на СДСМ за нерегуларности на тоа избирачко место е неоснована.

Во образложенито на одлуката на Управниот суд пишува дека тужбата е основана.
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by OPOZICIONER on Вто Дек 20, 2016 6:59 pm

ama ja prifatile i tuzhbata na dpmne i nema da se preglasuva vo Gostivar..ne sum siguren no mislam deka opasnosta dpmne da izgubi pratenik tamu beshe pogolema..
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 847
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo on Вто Дек 20, 2016 10:21 pm

Да точно во Гостивар беа поголеми шансите да ДПМНЕ изгуби пратеник. Овде ќе е тенко, имаше анализа на ФБ дека има шанси ДПА да изгуби пратеник а СДСМ да добие, така да тнко. Останува да видиме што ќе биде.

defo

Број на мислења : 2518
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo on Вто Дек 20, 2016 11:02 pm

По објавувањето на одлуката на Управниот суд дека е уважена тужбата на СДСМ и дека гласањето во Теарце ќе биде поништено, шефот на изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров, одржа прес конференција само за провладините медиуми.

„СДСМ и нивните налогодавачи срамно продолжуваат со обидот за кражба на кристално чистата победа на ВМРО-ДПМНЕ на последните избори. Судиите од Управниот суд кои гласаа за уважување на тужбата на СДСМ донесоа противправна одлука водена од политички мотиви“, изјавил Тодоров за одбраните медиуми на неговата партија.

Тој обвини дека има сценариото за кражба на изборната победа, а тоа ги правело да бидат поцврсти, поодлучни и поединствени во нивната намера да ја одбранеле демократијата, затоа што биле на страната на народот, правдата, правото и вистината.

„И во тој контекст ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот искажан во прогласот на Извршниот комитет на партијата од саботата“, рекол Тодоров.

Во прогласот, кој пред Државната изборна комисија го прочита лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, една од точките беше дека „ако Управниот суд, под притисок од странство, ги потврди незаконските одлуки на ДИК, ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во прегласувањето, нема да ги признае резултатите и нема да му дозволи на „аболицираниот криминалец“ Зоран Заев да формира влада со фалсификување на волјата на граѓаните“.

извор: Нова ТВ

Што понатаму ќе видиме.....

П.С За ДПМНЕ изборите на 11. декември, бил фер и демкратски значи....што се бунат тогаш.....што пишуваат глупости по портали, команданти на УЧК полнеле за СДСМ и слично. Им плукна Тодоров в лице на Латас, Ефтов, Мирка, Миленко????

defo

Број на мислења : 2518
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Сре Дек 21, 2016 5:36 pm

Kako shto se chini bratot po kriminal na pastirot uchkata Alija ne e povekje faktor za kakov shto go mislime...Ottamu mozhebi i postizbornoto ludilo kaj Grujoshesku i familijata...

Мутен
‏@toVornottoV
Градоначалничке @teutaarifi, какво е ова изненадуење? Дали вие сте смениле партија без да кажете? #ЈаЧудим


ИЗБОРИ - Page 9 C0Nig7LW8AAjfHb
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo on Сре Дек 21, 2016 9:41 pm

Не е кој рече дека е...тој е пион по потреба, ЦИА-ш,УДБАШ...Однесе околу 300 албанци во смрт во 2001 година. Не закрви за потребите на Србите и криминалното белосветско миље. Сега не им треба и го пуштаат низ вода, чим остана само на извици УЧК,УЧК, му се гледа крајот. И него ко на Грујо верни му остануваат слепите и оноие кои имаат корист од него. Плус бе се учат луѓево, живее на 15 км од центар на метропола а има септичка јама во двор, нема амбуланта, нема школо.....е тоа ти е....

defo

Број на мислења : 2518
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by osa on Чет Дек 22, 2016 1:01 am

mislish pochnaa lugeto sami da se SVESTUVAAT ????? ja ne veruvam defo ...ako glasaat 450 000 za ovie koi SAMI SI KAZUVAAT VO BOMBITE SHTO PRAVELE ,KAKO I KOLKU KRADELE ,KAKO ZATVORALE BEZ DOKAZI ,KAKO GI "REKETIRALE FIRMITE VO PRILEP I VO OSTANATITE GRADOVI "...ZNACHI POVTORUVAM SAM GUJO VIKA KOLKU DA MU BARA MILE NA STRANECOT POTKUP ZA IZGRADBA NA PATISHTATA ...SAMA GOCA VIKA :SRAMOTA E SHTO GI ZATVORAME BEZ DOKAZ I LEZAT VO ZATVOR .....SAM MILE JANAKIEVSKI KAZUVA VO BOMBITE : KE VRISHTAT PISHTAT GAZDITE NA FIRMITE OD REKETIRANJE .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15991
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by OPOZICIONER on Чет Дек 22, 2016 1:25 am

i ja go gleam ovoj glupakot naunovski i kazuva deka sakal gujo vo celost da gi ponishti Horhe ovie izbori i da ima pak novi izbori ,ne mi se veruva
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 847
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by luxor on Пет Дек 23, 2016 8:05 pm

Се качува цената на гласовите во Теарце.

„Цивил“: Во Теарце се поткупуваат граѓани да не излегуваат на гласање

Oдредени политички партии нудат пари на граѓаните од Теарце за да не излезат на прегласувањето кое ќе се одржи во недела, тврдат од граѓанската организација „Цивил“.

– За ова тврдење имаме и сведоштва, прибавуваме и докази за ваквите дејствија од одредени политички партии. Дознаваме дека апстинирањето од гласањето во недела чини од 3.000 до 6.000 денари за глас – изјави на прес -конференција Џабир Дерала.

Тој нагласи дека се прави и обид да се намали излезноста на гласачите на прегласувањето во Теарце.

Според него, овој пат цената на гласот е повисока од онаа на 11-ти декември кога граѓаните биле поткупувани и со 1.000 денари.

Посебно е изразен притисокот врз Македонците, Турците и Ромите.

„Цивил“ ги повикува институциите да го одбранат правото на глас на граѓанките и граѓаните на Република Македонија и остро да го санкционираат секој обид за поткуп и други нерегуларности во Општина Теарце.

http://plusinfo.mk/vest/99668/civil-vo-tearce-se-potkupuvaat-gragjani-da-ne-izleguvaat-na-glasanje
luxor
luxor

Број на мислења : 5838
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Пет Дек 23, 2016 9:26 pm

Да не беше прв полицаец на според вас „режимот“ Оливер Спасовски, можеби некој и ќе поверуваше во приказната на Цивил. Вака е малку тешко да се поверува во научно фантастичните приказни дека дел од коалиционите партнери од власта сакаат да и наштетат на партијата што раководи со МВР, а полицијата не презема ништо. Полесно е да се поверува дека СДСМ со пари од Сорос, УСАИД и некои амбасади се обидува да поткупи гласачи да гласаат за СДСМ.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7571
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Пет Дек 23, 2016 10:35 pm

Kje prezeme Trendafile...A dpmne-ofcite koi se obiduvaat da gi kupat glasachite kje zavrshat na robija...Vo megjuvreme uzhivaj vo poslednite denovi na posledniot diktator na Balkanot...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Саб Дек 24, 2016 8:27 pm

Trendafile eve ti se ispolnuvaat zhelbite...

Во Теарце уапсено едно лице заради поткуп?

Во Теарце е уапсено едно лице под основано сомнение дека вршело изборни притисоци и поткуп на гласачи во пресрет на утрешното прегласување во избирачкото место 2011 во оваа општина, неофицијално дознава „Цивил“.

„Цивил – Центар за слобода информира дека нејзините набљудувачи деноноќно се на теренот и ќе продолжат со информирање на јавноста за прегласувањето и постизборниот период.
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo on Саб Дек 24, 2016 8:29 pm

Официјална потврда за спречен обид за поткуп на гласачи во Теарце
ЦИВИЛ доби официјална потврда за информацијата дека е извршено апсење на две лица за поткуп на гласачи во Теарце. Неофицијалната информација која пристигна од набљудувачите на ЦИВИЛ од теренот, дека едно лице е приведено под основано сомнение за поткуп на гласачи, сега е потврдена и од официјални извори во Министерството за внатрешни работи.


Преземено од ФБ.
Чекам официјална потврда по медиумиве.

Интересно во секој случај, има кандидати за лежење в затвор.

defo

Број на мислења : 2518
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by OPOZICIONER on Нед Дек 25, 2016 11:00 am

teshko deka Tearce ke smeni neshto ama pusti strav gi tera.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 847
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo on Нед Дек 25, 2016 10:46 pm

Горе долу очекувано, прегласувањето во Теарце не вроди со плод.
СДСМ 49, ДПМНЕ 51....останува да видиме понатаму кој со кого , кој на каде. Битно Заев е решен да оди до крај бар по она што до сега го видовме, ја напушти градончалничката функција. Се реши да оди во пратеници...првично....што кажув многу.

defo

Број на мислења : 2518
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 9 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот