Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИЗБОРИ

Страна 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by osa on Нед Дек 11, 2016 12:59 am

ohooo reiter ...interesno ...demek Ljubcho se vraka????mislam ke se vrati posle izborite ?????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15993
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by osa on Нед Дек 11, 2016 10:39 am

и сега демек не ги обележиле гласачките места ....и ако си упорен ке најдеш ,ама ако не си ке си заминеш без да гласаш !!!!! брррррееееејјјјј што се смислиле ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15993
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo on Нед Дек 11, 2016 3:35 pm

Јас гласав против ДПМНЕ, поради рекет врз фамилијарната фирма, лажни кривични пријави против членови на мојата фамилија. Се со цел на друг да не му се повтори.
Гласав против ДПМНЕ ради Скопје 2014, Тамара, Мартин Нешковски, Смилкоско езеро, Куманоски настани, Брат Љубе, Велија Рамкоски, Генерал Стојков, Никола Младенов...........

П.С Кај е Трендо, во која ли глувчја дупка е пикнат.

defo

Број на мислења : 2523
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo on Нед Дек 11, 2016 3:49 pm

Браво Центарци....од таму почна се..таму ќе заврши се......Каков крај Груески.....Smile
ИЗБОРИ - Page 8 30ubgbp

defo

Број на мислења : 2523
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by osa on Нед Дек 11, 2016 6:13 pm

defo напиша:Браво Центарци....од таму почна се..таму ќе заврши се......Каков крај Груески.....Smile
ИЗБОРИ - Page 8 30ubgbp


sega zasega e PODOBRO od toa shto go ZASLUZI .....ke se soglasish ????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15993
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by luxor on Нед Дек 11, 2016 6:44 pm

Излезноста на овие избори е највисока досега. Знак дека не му се пишува добро на дпмне.

ИЗБОРИ - Page 8 1481476311708736
luxor
luxor

Број на мислења : 5876
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by luxor on Нед Дек 11, 2016 7:03 pm

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски ќе има прес конференција. Ова е линкот за следење во живо.

ВО ЖИВО Прес конференцијата од седиштето на СДСМ
luxor
luxor

Број на мислења : 5876
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Нед Дек 11, 2016 7:21 pm

Izjavata na Damjan Manchevski...

СДСМ: Граѓаните покажаа дека ја сакаат Македонија

ИЗБОРИ - Page 8 Mkd-298023

Им изразуваме голема благодарност на граѓаните на Македонија за големата излезност на денешните вонредни парламентарни избори. Граѓаните покажаа дека ја сакаат Македонија, сакаат промени, сакаат живот во Македонија, изјави само неколку минути по затворањето на гласачките места Дамјан Манчевски, потпретседател на СДСМ, на вечерашната прес-конференција.

„И овој пат групации блиски до власта се обидоа да го спречат слободното изразување на волјата на македонските граѓани, но во тоа не успеаја“, рече Манчевски.
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Kalinda on Нед Дек 11, 2016 9:14 pm

Од една благодарност
вие веднаш славите !
Полека ,крајот
го краси делото !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by luxor on Пон Дек 12, 2016 11:04 am

Трендо те чекам.

Додека Трендафил собере храброст и се појави на форумот еве ги резултатите од изборите објавени на страната на ДИК.

ИЗБОРИ - Page 8 Ogfexx
luxor
luxor

Број на мислења : 5876
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Пон Дек 12, 2016 1:01 pm

Obidi na dpmne  so pomosh na stranski sili da izvrshat pritisok vrz DIK...Se razbira ako ova podolu e tochno...

Сијарто: ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ имаат мнозинство и треба без проблеми да ја формираат новата влада

Mngu me interesira kako moronot Sijarto, ili moronite od MIA ako vesta ne e tochna presmetale deka dui i dpmne-ofcite imaat mnozinstvo za stabilna vlada...I toa vo uslovi koga DIK seushte ne izlegla so simulacija za pratenichki mandati...I dodeka seushte teche rokot za prigovori...
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by luxor on Пон Дек 12, 2016 4:41 pm

Трендо кај се изгуби море?
luxor
luxor

Број на мислења : 5876
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo on Пон Дек 12, 2016 10:08 pm

Сега ќе се јави, дека победија повторно со лаги и уцени...Купување гласови, уцени 300 чуда.


Али тоа е народов е теле..........

defo

Број на мислења : 2523
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by osa on Пон Дек 12, 2016 10:27 pm

ete taka doznavme deka 450 000 iljadi sogragani sakaat GUJO da gi krade ,da gi tepa ,da gi ubiva , neistomislenici politichki da gi zatvora ,da ja zadolzuva drzavata a preku toa graganite ......eh narode ,on ke uziva vo bogatstvo ,a ti vo beda ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15993
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Kalinda on Пон Дек 12, 2016 10:45 pm

Реков јас кој
последен се смее
најслатко се смее.
Честитки за новата
победа на ДПМНЕ.
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo on Пон Дек 12, 2016 10:51 pm

Нека ви е честита, ама не ви е мила победава знам. Се распаѓате......СЈО лесно нема да го растурите.....а со тоа што го направивте и правевте за време на избориве, навлековте револт на ЕУ. Ова е борба кој ќе преживее ќе раскажува.

defo

Број на мислења : 2523
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by osa on Вто Дек 13, 2016 1:38 pm

Ajde nekoj neka pishe shto kazaa na pres konferencia od dik vo 13 chasot

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15993
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Вто Дек 13, 2016 6:58 pm

defo напиша:Нека ви е честита, ама не ви е мила победава знам. Се распаѓате......СЈО лесно нема да го растурите.....а со тоа што го направивте и правевте за време на избориве, навлековте револт на ЕУ. Ова е борба кој ќе преживее ќе раскажува.
Рокот на траење на СЈО е договорен со Пржинскиот договор. Таман работа ако гарантите на тој договор ЕУ и САД инсистираат на измена, односно прекршување на договорот повторно. Откако два пати беше прекршен со одлагање на изборите трет пат би било премногу.
И секогаш на барање на една страна.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by luxor on Вто Дек 13, 2016 7:23 pm

Со оглед на опструкциите кои ги правевте нема ништо чудно во барањето за продолжување на мандатот на СЈО.
luxor
luxor

Број на мислења : 5876
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by osa on Вто Дек 13, 2016 11:50 pm

vo   IO navistina se site od administracija ,no bitno e da se napomene deka vo administracijata se vraboteni DPMNEOVCI , a onie malku vraboteni od DRUGITE PARTII KAKO SDSM POLEKA ODAT VO PENZIJA A DRUGI ne se primaat poradi faktot shto se vrabotuvaat vo adsministracija samo partiski chlenovi od dpmne i dui

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15993
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Сре Дек 14, 2016 10:09 am

По еден член на избирачкиот одбор даваат и партите од опозицијата и од власта. Што би рекле опозицијата има член во секој избирачки одбор. Плус набљудувач.
Што се однесува до СЈО тоа самото си го скрати бројот на обвинители за два члена со образложение дека сегашниот број им е доволен. Тоа не беше проценка на власта или на некој друг орган, туку на Катица Јанева. При тоа на СЈО му беше познат рокот во кој треба да си ја заврши работата.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by luxor on Сре Дек 14, 2016 12:06 pm

Трендо, како бе тоа опозицијата ги фалсификувала изборите а немате поднесено ниту еден приговор. Само немој да треснеш дека сте задоволни од резултатот, затоа што вашиот пастир се усра барајки 63 пратеници.
luxor
luxor

Број на мислења : 5876
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by osa on Саб Дек 17, 2016 12:28 am

interesno site prashuvaat :DALI NEKOJ KE ODGOVARA SHTO DIK GI PROBIL ROKOVITE I NE GI OBJAVIL REZULTATITE ......

pa vaka sigurno deka ke odgovaraat SITE SHTO JA POPRECHUVALE RABOTATA NA DIK I SO TOA GI SPRECHILE DA GI OBJAVAT REZULTATITE....znachi site koi se derat pred DIK ,site koi pukaa petardi pred DIK ,site koi so svoeto nedolichno odnesuvanje ja sprechuvaa DIK da raboti ...SITE tie ke dobijat fer sudenje vo koe ke bidat osudeni na tri godini zatvor i ova e taka spored ustav i zakon .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15993
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo on Саб Дек 17, 2016 10:21 am

Eve malo dopolnuvanje...

ИЗБОРИ - Page 8 Cz1GhriWgAAKptw
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by osa on Саб Дек 17, 2016 3:54 pm

interesno site prashuvaat :DALI NEKOJ KE ODGOVARA SHTO DIK GI PROBIL ROKOVITE I NE GI OBJAVIL REZULTATITE ......

pa vaka sigurno deka ke odgovaraat SITE SHTO JA POPRECHUVALE RABOTATA NA DIK I SO TOA GI SPRECHILE DA GI  OBJAVAT REZULTATITE....znachi site koi se derat pred DIK ,site koi pukaa petardi pred DIK ,site koi so svoeto nedolichno odnesuvanje ja sprechuvaa DIK da raboti ...SITE tie ke dobijat fer sudenje vo koe ke bidat osudeni na tri godini zatvor  i ova e taka spored ustav i zakon .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15993
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 8 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот