Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИЗБОРИ

+7
Teo
reiter
Marc
defo
трендафил
osa
Luxor
11 posters

Страна 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by osa Пет Дек 02 2016, 23:21

i jas defo toa go chekam posledovatelni izbori ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo Саб Дек 03 2016, 00:20

ОСА тоа ќе е така според мене, бар не викам дека сум во право
-прво блискоста на изборните резултати, концентрациони влади ќе се одржуваат тешко, 3 ти и 4 партии ќе одлучуваат за тоа кој ќе е победник.
- овие избори се да се тргне само врхушкава, ослабната е значително, т.е уништени се нејзините методи за насилно добивање избори, ставени се под контрола горе долу. Значи јас не ни следам изборна кампања, знам од пред 2 години за кого да не гласам, и против кого да гласам. Значи изборната кампања е сведена на национализам од ДПМНЕ за да се одржи на власт, и објавување и повторување на криминалот направен од ДПМНЕ, на митинзите на СДСМ. Значи економија, ова она нема.
Јас викам до декември догодина ќе имаме уште едни предвремени избори.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by osa Саб Дек 03 2016, 16:33

eh defo ne zezaj ...kako nema ekonomija ...kako veli SDSM parite ke gi vrati vo stopanstvoto ....shto poveke ni treba ...idei ? imaat nashite makedonci ! ...veruvaj vo SDSM ,ovojpat mislam deka ke uspeat da ja dignat drzavata na noze...da ja izvadat od PEPEL ....se razbira zaedno so site drugi oipoziciski partii ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Luxor Саб Дек 03 2016, 23:31

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by OPOZICIONER Нед Дек 04 2016, 00:14

utre site na GOLEMIOT GRAGANSKI MITING VO SKOPJE PRED VLADA vo organizacija na opozicijata predvodena od SDSM
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 940
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Нед Дек 04 2016, 07:52

luxor напиша:За волја на вистината Трендо, многу лажете.

ИЗБОРИ - Page 6 Vg670y
Нетпрес има направено грешка. И никој друг. Ниту едно сериозно гласило ја нема пренесено оваа погрешна бројка. Точната е 2.800, доколку во меѓувреме не е зголемена, затоа што во Македонија секојдневно имаме нови вработувања. За разлика од порано кога секојдневно имаше отпуштања.
Кога сме кај лажењето имаш ли амнезија за ветувањето на Заев дадено пред последните локални избори дека ќе се изградат 30 фабрики во Струмица. А изградена е само една. Таа што ја донесе таму владата, не градоначалникот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Luxor Нед Дек 04 2016, 10:25

Знаев јас дека ток Дејан од Нетпрес е лажливец. Убаво што и ти потврдуваш дека не е сериозен медиум.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo Нед Дек 04 2016, 10:57

Kolku e omilen Grujoshesku megju narodot...

ИЗБОРИ - Page 6 K9jtw8
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Нед Дек 04 2016, 12:15

Тоа што некој примитивец мисли дека има право да офарба се што не му се допаѓа, не значи дека македонскиот народ е составен само од такви. Колку има такви ќе видиме, тука се согласувам со Скопјаниште на 11 декември. Дали се работи за изолирана будала или за вистински револт од мнозинството. Доколку мнозинството не сака отворање на нови работни места, а сака двојазичност.
Те молам и тебе и сите други од стадото на Заев на форумов да ми објасните. Што ќе добие еден прилепчанец ако неговото учи во музичко училиште на албански јазик. Има ли некој врвен музички педагог Албанец во Прилеп или ќе треба да се увезе. Што би му фалело на некое прилепчанче да учи на пример руски и да има музички педагог од Русија. Зато што Русите имаат подобри музички педагози од Албанците. Рускиот ви го спомнав затоа што мислам дека иако се сметате за саде Словени не ја сакате најголемата словенска нација. За разлика од мене што не мразам никого поради етничката припадност. Тоа што не го сакам Бејли или Обама не е поради тоа што се Американци, туку затоа што се обидоа да воведат диктатура во Македонија. Дека е така ќе видите на 11 декември. За една недела.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Luxor Нед Дек 04 2016, 12:51

Аман Трендо, ако не ја знаеш истѕоријата тогаш немој ниту да пишуваш за неа. Таа истата Русија на која и се клањаш ја делеше и парчеше Македонија заедно со Австроунгарија на која сега и се пикате во шупак да ве донесе на власт.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo Нед Дек 04 2016, 22:19

Трендо, во право си денес слаб беше митингот, ситно неколку луѓе пред влада и 2-3 автобуси........абе торко....100.000 луѓе , дали вие знаете што значи тоа......ДПМНЕ губи.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Luxor Пон Дек 05 2016, 16:47

Скоро сите кои се запознаени со состојбата во Македонија навиваат за опозицијата.Освен губитниците, како Курц на пример.

ИЗБОРИ - Page 6 Milovanovic

Џилијан Миловановиќ: Ова се избори за да се победат криминалците

Поранешната амбасадорка на САД во Македонија, Џилијан Миловановиќ, синоќа на својот Фејсбук профил, споделувајќи видеа од митингот на Зоран Заев, пиша дека ова се избори на кои треба да се победат, како што вели, криминалците кои што ја заробија Македонија, пренесе Нова ТВ.

„Проопозициски митинг во Скопје на 4-ти декември. Изборите се на 11 декември и ова се избори за да се победат криминалците и да се спаси Македонија од стапицата во која државата е во моментов. Како што рече еден чесен новинар, ова нема да бидат избори на кои ќе бираме помеѓу различни партии, туку избори против криминалците“, пишува Миловановиќ во двата свои поста каде што го споделува видеото од митингот на СДСМ и најави за истиот.

ИЗБОРИ - Page 6 Mmm(1)

http://plusinfo.mk/vest/95507/djilijan-milovanovikj-ova-se-izbori-za-da-se-pobedat-kriminalcite
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by reiter Пон Дек 05 2016, 21:20

почнаа со блокирање на трансакциони сметки....ама ајде уште малку им се гледа крајот...надуените рејтинзи им се топат како путер на жешка рингла.Уште некоја ден.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Пон Дек 05 2016, 21:30

luxor напиша:Скоро сите кои се запознаени со состојбата во Македонија навиваат за опозицијата.Освен губитниците, како Курц на пример.

ИЗБОРИ - Page 6 Milovanovic

Џилијан Миловановиќ: Ова се избори за да се победат криминалците

Поранешната амбасадорка на САД во Македонија, Џилијан Миловановиќ, синоќа на својот Фејсбук профил, споделувајќи видеа од митингот на Зоран Заев, пиша дека ова се избори на кои треба да се победат, како што вели, криминалците кои што ја заробија Македонија, пренесе Нова ТВ.

„Проопозициски митинг во Скопје на 4-ти декември. Изборите се на 11 декември и ова се избори за да се победат криминалците и да се спаси Македонија од стапицата во која државата е во моментов. Како што рече еден чесен новинар, ова нема да бидат избори на кои ќе бираме помеѓу различни партии, туку избори против криминалците“, пишува Миловановиќ во двата свои поста каде што го споделува видеото од митингот на СДСМ и најави за истиот.

ИЗБОРИ - Page 6 Mmm(1)

http://plusinfo.mk/vest/95507/djilijan-milovanovikj-ova-se-izbori-za-da-se-pobedat-kriminalcite
Колку што ми е познато единствен амнестирани криминалци се Зоран Заев од СДСМ и поранешните терористи од 2001 година во сите партии на Албанците. Јасно е иначе дека Американците поддржувачи на режимот на Обама, да не кажам разочараните поради победата на Трамп, навиваат за Албанците во Македонија. Вклучувајќи го тука и LSDM, порано СДСМ. Дали сум во право јас и8ли Миловановиќ ќе дознаеме на 11 декември.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by reiter Пон Дек 05 2016, 21:36

ако беше се како што треба односно да ги затвореа криминалците кои лажираа избори,крадеа пари,прикриваа убијства се ќе беше појасно,вака им се даде шанса да не мачат нас граѓаните и државата..ама итака и вака се ближи 11-ти па реално ќе си лежат...очекувам за едно 4-6 месеци нови избори.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Пон Дек 05 2016, 21:42

Ако мислиш дека Катица Јанева и Оливер Спасовски не знаат или не сакаат да си ја завршат работата барај да си заминат наместо бадијала да трошат наши пари. Да се разбереме, и јас сум за тоа сите криминалци да бидат осудени, но и во рамноправна положба. На пример на Заев да му се укине и аболицијата за Глобал, па на суд да се утврди дали е криминалец или не. Истото важи и за сите други. Колку што знам тие што ги клеветиш за криминал не се амнестирани, а не се ни осудени. Па не ни ги раскажувај твоите соништа, туку дискутирај врз основа на факти.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by reiter Пон Дек 05 2016, 21:48

факти?никогаш повеќе не е било факти од како се слушнаа бомбите на заев или вистината за Македонија.Какви факти сакаш трендафиле со инка на уво и со шкорче пред очи.Ма дај не мрдај од реалноста,на сите фронтови губи груевски.Членството свати кои се груевски и мијалков па после и она што го бапна со печат слободан богоевски на топ тема на телма што има повеќе да се дискутира и приложуваат факти,може само да им се покажи правец идризово.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Пон Дек 05 2016, 21:57

За Заев гледавме видео снимки, па сепак е на слобода. Затоа што не сме ние тие што утврдуваат вина и казна, туку тоа се органите за прогон и судовите. Монтирани материјали или делови од разговори извадени од контекст не се докази. Посебно ако се снимени на криминален начин. Но во секој случај вашиот министер за внатрешни работи кој во два мандата работи со целосен сопствен тим, ако имаше криминал ќе најдеше некој доказ. Истото и уште повеќе важи за СЈО. Вие го обвинувате ВМРО и за фалсификување пасоши, па излезе дека фалсификатите ги правел вашиот активист Чауш.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo Пон Дек 05 2016, 22:38

Znaev...Znaev...Vo potpoln haos si od strav od porazot...Tolku si uplashen shto pojma nemash kolku trae mandatot na eden minister...Ili vlada...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo Пон Дек 05 2016, 22:41

Ushte edna amketa od Telma...I nemojte premnogu da ve zagrizhuva rezultatot...Masata na neopredeleni i onie shto odbile da se izjasnat e taa shto vteruva strav vo koski na dpmne-ofcite...

ОБНОВЕНО Анкета на Телма: За 3,9 отсто води ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ

За ВМРО-ДПМНЕ во овој момент би гласале 23,3 отсто од испитаниците, а за СДСМ 19,4 отсто. Ова го покажуваат резултатите од втората анкета што ја нарачаа телевизија Телма и Македонскиот центар за меѓународна соработка. Истражувањето го спроведе агенцијата М-проспект.

Овој пат анкетата беше телефонска и спроведена од 20 до 30 ноември, на примерок од 1.800 испитаници.

За ДУИ би гласале 6,6 отсто, за ДПА 3,3 отсто, за Коалиција за промени и правда 0,9 отсто, за ВМРО за Македонија 2,5 отсто, за Алијанса за Албанците 1,9 отсто, за Либерална партија 0,1 отсто, за Левица 1,2 отсто, за Беса – 2,7 отсто.

Неопределени и натаму се 15,1 отсто од испитаниците , одбиле да се изјаснат 17,6 отсто (вкупно 32,7 отсто сива маса), а 5,5 отсто не се изјасниле за ниту една партија.

И оваа анкета покажа дека голем е процентот на неопределените, а расположението кон ВМРО-ДПМНЕ, споредено со поддршката за целиот блок опозициски партии, е речиси нерешен. Кај албанскиот блок поголема е поддршката за опозицискиот блок (вкупно 7,9 отсто) од онаа за ДУИ – 6,6 отсто.

По изборни единици гласањето би изгледало вака.

Изборна единица број 1:

ВМРО-ДПМНЕ - 21,9 отсто

СДСМ - 24,2 отсто

ДУИ - 7,6 отсто

ДПА - 2,6 отсто

Коалиција за промени и правда - 1,7 отсто

Коалиција ВМРО за Македонија - 3 отсто

Алијанса за Албанците - 3 отсто

Левица - 3,6 отсто

Беса - 5 отсто

Либерална партија не се појавува во овој примерок.

Во т.н.сива зона остануваат 30,1 отсто.

Изборна единица број 2:

ВМРО- ДПМНЕ - 19,3 отсто

СДСМ - 17,9 отсто

ДУИ- 8,1 отсто

ДПА - 4,1 отсто

Коалиција Алијанса за Албанците - 1,7 отсто

Беса - 2,6 отсто

Нема да гласаат 22,3 отсто , 13,2 отсто не одлучиле и 5,4 отсто нема да гласаат за ниту една партија.

Изборна единица број 3:

ВМРО-ДПМНЕ - 35,6 отсто

СДСМ - 26,1 отсто

Во оваа изборна единица неопределени се 9,9отсто , 14,9 отсто одбиле да се изјаснат и 5,3 отсто одговориле дека нема да гласаат за ниту една партија.

Изборна единица број 4:

ВМРО-ДПМНЕ - 28,3 отсто

СДСМ - 26 отсто

Коалицијата за промени и правда - 0,7 отсто

Левица - 0,7 отсто

ВМРО за Македонија - 2,7 отсто

21 отсто одбиле да кажат за кого ќе гласаат, 15 отсто не одлучиле.

Изборна единица број 5:

ВМРО-ДМНЕ - 29,5 отсто

СДСМ – 21,5 отсто

ДУИ - 6,7 отсто

ДПА – 1 отсто

Алијанса на Албанците – 1,3 отсто

Беса - 1,3 отсто

17.8 отсто во оваа изборна единица одбиле да кажат за кого ќе гласаат, а 12,4 отстосе уште не одлучиле, додека 6 отсто не се изјасниле за ниту една партија.

Изборна единица број 6:

ДУИ - 18.9 отсто

ДПА - 10 отсто

Беса -10 отсто

Алијансата на Албанците - 4,3 отсто

ВМРО-ДПМНЕ - 8 отсто

СДСМ - 5,3 отсто

Коалиција запромени и правда - 3 отсто

Во шестката има најголем број неодлучни - 20,3 отсто , 16,9 отсто одбиле да кажат за кого ќе гласаат, 5 отсто за ниту една партија.
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo Пон Дек 05 2016, 23:36


Почнаа глупостите, не подлегнувајте на провокации.......само тоа е битно, тоа сакаат тие, провоцираат. Само мирно и со ладни глави...пуштете ги.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo Вто Дек 06 2016, 20:34

Ова е тема Хакери ја нападнале страницата на ДИК, но промени во списокот нема која ја треба масимално да се третира. Постои можност од крадење на матични броеви, со кои би се извршиле изборни манипулации. Значи темава мора максимално да се третира.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by defo Вто Дек 06 2016, 21:10

Mи текна и една друга работа, нешто деновиве заговараат пукање бомби. Јас сум изричито против, тие треба да се пуштат во понеделник, до недела не. Бидејќи тие бомби со содржината која е во нив би предизвикле повеќе проблеми него ли реално што би помогнале. А партијата на власт тоа го сака, сака немири и одложување на избори. Како би ги спровела своите налудничави идеи. Затоа до недела мирно.од понеделник, здравје боже, со нови сили напред.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo Вто Дек 06 2016, 21:14

Vo odnos na DIK Defo, jas ne znam shto pravat chlenovite od SDSM tamu...Prvo se pechatat 80 000 PROBNI livchinja...A potoa doznavame deka ne samo shto ne e prochisten izbirachkiot spisok tiku i deka nekade ima povekje glasachi od zhiteli i plus fantomite se selat od edna na druga adresa...

http://meta.mk/otpechateni-duri-80-000-probni-glasachki-livchina/

https://twitter.com/VidiVakaVideo
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Teo Вто Дек 06 2016, 21:22

Ako na ova pogore gi dodame i ukradenite pechati, stanuvaat pojasni nekoi raboti...

http://sdk.mk/index.php/makedonija/od-kasarna-ischeznale-40-pechati-na-dik/
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ИЗБОРИ - Page 6 Empty Re: ИЗБОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот