Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

+11
PRVOBOREC
alienmk
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
Bosonoga
Luxor
Teo
osa
defo
трендафил
15 posters

Страна 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Апр 02 2020, 22:03

Овде е изјавата на девојката

https://twitter.com/FurkanSaliu/status/1245784453810618368

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Пон Јун 29 2020, 10:10

Очигледно е дека социјалните мрежи голем број луѓе ги користат за лечење на личните фрустрации, па поради сопствена или неспособност на нивната партија изливаат омраза кон сите што не мислат како нив. Последен случај е Тамара Михајловска, кандидатка за пратеник од редовите на најголемата македонска партија по нејзината појава во спот, со сексистички напади врз нејзе како личност и како жена.
До сега нема реакција од владеечката партија на примитимизвот на најзините поддржувачи, па човек може да помисли дека тоа го прават по наредба.

https://libertas.mk/otkako-se-po-aviv-vo-spotot-sdsm-pochna-organiziran-napad-protiv-mene-se-pozhali-kandidatkata-za-pratenichka-od-vmro-dpmne/
https://plusinfo.mk/lasovska-vo-otvoreno-pismo-do-zaev-atakot-vrz-tamara-e-vash-sram-i-primer-za-toa-kakov-odnos-imate-kon-zhenite/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Пон Јун 29 2020, 19:33

Не видов ниту еден доказ за било каков сексистички напад освен бладањето на лудачите од дпне кои за нешто за што нема докази дека се случило го обвинуваат СДСМ и Заев.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Пон Јун 29 2020, 21:18

Ако не ги следиш социјалните мрежи, пред се Твитер, не можам јас да го правам тоа за тебе. Не сме на судење па да го докажувам тоа што го напишав. А и да ти докажам, на пример дека Заев изјави дека додека дише нема да се менува Уставот поради промена на името, нема да ми веруваш. Не знам само дали мислиш дека не е сменето уставното име или дека лидерот не ви дише откако тоа го направи со уцени и корупција на дел од пратениците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Пон Јун 29 2020, 21:34

Пак те зафатило опозициското лудило. Кај што лажете мислите и дека некој е будала да губи време и бара непостоечки докази со кои би ги потврдил лагите на дпне оФците. Зрели сте за специјализирана установа и кошули со ракавите зад грбот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Bosonoga Сре Jул 01 2020, 18:35

Crepovi nevideni.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Img_2092
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by PRVOBOREC Пет Jул 03 2020, 12:04

Абе небањати многу силни вие па и на жени ќе удирате бокс у фаца. Нека му удри Јанушев бокс у фаца на маж ако смее. Ама прпа нели.


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Чет Aвг 27 2020, 18:03

Почнаа и од редовите на дпне да пристигаат признанија дека опозициското лудило зема замав. Се разбира првите жртви на лудилото се жени.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Img_2420
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Aвг 27 2020, 20:26

Слушам денес во вестите на Сител дека до сега никој нема доставено барање во архивата на ВМРО за вонреден конгрес на партијата. Партијата има статут во кој е предвидено на кој начин се свикува вонреден конгрес, а пред извесно време постапката е либерализирана, па наместо 2/3 мнозинство за конгер е потребно просто мнозинство (50% + 1). Во секој случај членовите на партијата треба самите да одлучат што ќе прават во согласност со статутот на партијата. Тоа не може да го порават поранешни членови или членови и претседатели на други партии.
Во конкретниов случај не знам што е поентата. Во моментов на чело на МВР е кадар на ДУИ, а на Бирото за јавна безбедност на СДСМ. Според напишаното изгледа дека поддржуваат насилство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Чет Aвг 27 2020, 20:32

Поентата е во насловот на темата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Саб Aвг 29 2020, 16:20

Колку што ми е познато немало никакво насилство врз некој од платениците или уценети поранешни функционери што на улица и од странски амбасадори бараат промена на лидерот на Македонците со некастрирана историја и идентиотет. Во секој случај за жал во борбата за основни човекови права се применува понекогаш и насилство. Дај Боже да нема предавници, па да нема потреба од насилство. Кај нас колкаво предавство е направено насилството е минимално. Се надевам дека и понатаму ќе остане така и дека ќе го применуваме методот на Ганди за да си ги вратиме човековите права што ни се одземени.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by PRVOBOREC Сре Сеп 09 2020, 21:25

Пак сте тепале жени мочковци небањати. На маж да кренете рака храброст немате. Кукавици небањати.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Img_2649

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Bosonoga Сре Сеп 09 2020, 21:48

Crepovi dpneovski mizerni, ovie i zenite, majkite i sestrite si gi tepaat doma.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Сре Сеп 09 2020, 21:57

Не можам да поверувам дека мислиш дека „колегата Јорде“ е женско и дека микрофонот што бил турнат е од женски род. Напаѓачот на микрофонот, што ја попречувал новинарката во работењето е тој без маска. Со маска со македонскиот симбол, Сонцето од Кутлеш е човекот што давал изјава, не напаѓачот.

https://vecer.mk/node/523280

Кога веќе се спомнува протестот против покачувањето на струјата на линков има снимка од дрон.

https://denesen.mk/snimka-od-dron-od-protestot-na-vmro-dpmne/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by PRVOBOREC Сре Сеп 09 2020, 22:03

Небањати снимки компилирани од триесетина исти фаци само кажуваат кое дно сте. И тепањето жени исто.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Сре Сеп 09 2020, 22:13

Тепање жена има само во пореметениот ментален склоп на одредени луѓе. Вечер само го пренесува ФБ статусот на новинарката на Ал Џезеира која самата вели дека и е турнат микрофонот од човекот без маска, кој после тоа си заминува и го снимаат додека си оди, а десната снимка на Македонецот што носи маска со македонскиот симбол (на кој како и на се македонско и од машки и од женски род СДСМ се посра) е тој што дава изјава и на која се слуша како микрофонот паѓа. Место да фантазираш прочитај убаво што пишува новинарката и место да мислиш со љубов кон Заев и северна концентрирај се на видеото.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Zhane Сре Сеп 09 2020, 22:20

Bosonoga напиша:Crepovi dpneovski mizerni, ovie i zenite, majkite i sestrite si gi tepaat doma.

Po stapkite na boksiracot na zeni i nivni generalen sekretar.

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Сеп 10 2020, 15:23

luxor напиша:Си одговорил и сега е доволно со спамирање на темата.
Да прекинеме со спамиеање на темата. Во случајот со новинарката не се работи за насилство врз жените туку во спречување на работа на новинар. Сторителот е познат и верувам дека против него ќе се спроведат постапките предвидени со закон. За човекот што изврши ја спречи екипата на Ал Џезеира да сними изјава од Македонец (човекот што носи маска со македонскиот симбол, сонцето од Кутлеш, за кој северџаните велат дека е сонце од Вагина или така некако и со договор го преобратија во грчки симбол) на протестот против поскапувањето на струјата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Чет Сеп 10 2020, 17:39

Си заборавил само дека новинарот е жена, како што впрочем и ти признаваш.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Сеп 10 2020, 18:26

Кога пајакот нападна полицајка пред Мавровка тоа не го сметавме за напад врз жена туку врз полицаец. Претпоставувам дека вчерашниот напад би бил извршен и ако се работело за новинар маж. Иначе нема никаква информација за партиската припадност на напаѓачот, па во миоментов само се спинува на форумов дека тој е од ВМРО, што не може да се исклучи исто така. Ајде повторно да напишам дека тој што даваше изјава што напаѓачот ја прекина повеќе ми личи на ВМРОвец, затоа што носеше маска со македонскиот симбол стар околу 2,5 милениума. Напаѓачот треба да се казни и за не носење маска.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Саб Сеп 26 2020, 19:51

Ц ц ц.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Img_2442
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Нед Сеп 27 2020, 19:13

Тоа кога бил во забавиште да не ги вознемирувал средношколките. Во последните 30 години сигурно е дека немало такво обвинение против инфектиологот. Ниту во тоа среме постоело ВМРО-ДПМНЕ туку само СДСМ со име СКМ, па не знам каква врска има (дури и да не се работи за лага) со темава. Интересно фабрикантот на „вести“ не заборавил да го спомене ни Апасиев, кој во тоа време можеби и не бил роден, доколку има некаква трошка вистина во објавеното.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Нед Сеп 27 2020, 20:06

Џабе рефератот. Објавено е по медиумите пред четири дена. Вело и дпне молчат. Ако не беше вистина досега ќе демантираа и ќе бараа извинување или ќе се закануваа со кривични и тужби.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Img_2443
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Пон Сеп 28 2020, 14:33

Не знам што му правел Вело на Бобиток па го обвинува за сексуално предаторство. Не сум во тек со кампањата што ја води СДСМ против познатиот инфектиолог, но има неколку неразјаснети за мене работи. Дали има жени што го обвинуваат професорот за сексуално насилство или се работи само за машки. Дали Бобиток бил сведок на некој таков настан или истиот постои само во неговиот мозок. Зошто никој не го споменуваше ова пред да стане професорот член на извршниот комитет на најголемата политичка партија во Македонија.
Дали професорот онадувал СДСМовки на кои тоа не им пречело во време на настанот, а сега се чувствуваат непријатно затоа што му „дале“ на политички противник. Како во вицот кога проститутка на кои услугата и ја платиле во евра отишла да ги замени во менувачница и и рекле дека се фалсификувани, а таа рекла дека не знаела дека била силувана.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Пон Сеп 28 2020, 17:30

Се согласувам дека сексуално вознемирувал членки на СДСМ и тие како чесни жени и го пријавиле. На жените од СДСМ им пречат сексуални предатори и насилници кои удираат боксови на жени. За разлика од твоите дпнеовки кои ги имаат точно тие карактеристики кои ти си сакал да им ги припишеш на женските членови на СДСМ надевајки се дека ќе успееш со навреди да го прикриеш фактот дека твојата дпне е партија за сексуално вознемирување и насилство над жените.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Img_2444dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Ejaoin10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 5 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот