Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

+11
PRVOBOREC
alienmk
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
Bosonoga
Luxor
Teo
osa
defo
трендафил
15 posters

Страна 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 10 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Нед Јун 04 2023, 14:10

Во случај на измама според сите законодавства на светот одговара измамникот, а не измамениот. Во насловот што си го цитирал точно е тоа дека Данела води на анкетите, затоа што истото се повтори и на гласањето. За жал, во Македонија не постои начин тие што избираат некој фунционер да можат и да го сменат пред да му истече мандатот, па не може да се потврси или покаже како неточно тоа што ќе го напишам, дека ако постоеше таа можност ниту Данела уште ќе беше градоначалник на Скопје, ниту ДУИ ќе го имаше Ковачевски како премиер.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот