Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

+11
PRVOBOREC
alienmk
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
Bosonoga
Luxor
Teo
osa
defo
трендафил
15 posters

Страна 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Пон Сеп 28 2020, 20:29

Прво напис на твитер веројатно од некој партиски бот не ќе да е веродостоен извор на информации. Ајде ќе се преправам дека сум будалетинка што верува во се што е напишано на некоја социјална мрежа, па ќе одговорам сериозно. Ако под чесна жена се подразбира проститутка што вложува максимум да ги оправда парите што и се платени, тогаш за чесна СДСМовка легнала со некој за кој не мислела дека е „непријател“, па откако се појавила вест дека тој станал дел од раководните структури на непријателот веднаш пријавиле сексуално вознемирување, односно дека тоа што им било задоволство сега им се гади поради политичката ориентација на партнерот тоа што во време на настанот им причинувало задоволство.
Што се однесува до случајот со полицајката не знам дали фотографијата е направена во работно или слободно време, па не можам да дискутирам за евентуална одговорност на полицајката. Единствен облик на насилство е тој на тој со ник бугарот. Еве инаку фотографија од германската премиерка Ангела Меркел. Од времето кога имала што да покаже во физички смисол.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 R1NP6EWl7CTtTZG95l1lCURANqml5dZinVIeTlcz-XnXmQ1veCjRyqWdx_Wt81pfLiCnFULpzhfa26zNP50ELFbx3otNW1BpYDyL315Sp2w

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Пон Сеп 28 2020, 20:30

Еве уште една со Меркел

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Scan10139

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Пон Сеп 28 2020, 21:27

Меркел е во службена униформа спротивно на правилата или тебе опозициското лудило те зафаќа се повеќе?

https://a1on.mk/macedonia/vrabotena-vo-mvr-se-slikala-polugola-vo-policiska-uniforma-vnatreshna-kontrola-i-otvori-disciplinska/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Вто Сеп 29 2020, 17:26

Не разбирам сега дали темава е за насилство врз униформата или за насилство врз жените. Дали полицајката ќе биде обвинета за силување на униформата?
Да се вратам на Вело Маркоски. Прво се почну со вербални напади кон него, како хитлеровците што прво почнале да ги обвинуваат Евреите дека Европа страда од нив, па потоа почнало насилството. Вчера маскирани лица влегло во домот на инфектиологот во кој во моментот биле присутни само неговата сопруга и малолетно дете., па настанот поминал без последици.


https://expres.mk/maskirani-lica-vlegle-vo-domot-na-infektologot-velo-markoski/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Вто Сеп 29 2020, 17:30

Тоа твоите дпне оФци го направиле со надеж дека ќе најдат нешто да го уценуваат да биде верен на Жмицко, како што Грујо ги уценуваше порано со меници и слично.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Вто Сеп 29 2020, 19:31

Ако е така тоа треба да го утврдат МВР и обвинителството. Ако власта не го најде сторителот нормално е да има сомнеж дека го прикрива.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 25 2021, 17:58

PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 25 2021, 18:54

Ајдееееее.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Img_2831

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Пон Јан 25 2021, 21:07

Навистина болни. И сега ќе се оградат ли дпне оФците а нивниот пратеник ќе поднесе ли оставка?


PRVOBOREC напиша:Ајдееееее.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Img_2831

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Вто Јан 26 2021, 19:22

Да беше од СДСМ немаше ни да се знае за него, а ако беше во време на „режимот“ вие ќе го браневте како жртва на Груевски.

А кој е тој пратеник што бил осуден за силување. Штом го спомна пратеник од опозицијата треба да е од власта. Да видиме дали собранието ќе го прифати предлогот таков човек да не може да биде функционер.

https://expres.mk/miloshoski-nasilnik-vrz-zhena-ne-smee-da-bide-pratenik/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Вто Јан 26 2021, 20:42

Време е да се сложам со некои членови дека лудите дпне оФци имаат нешто друго во главата наместо мозок. Обична лага на хер флик со цел точно тоа што се обидуваш да го подметнеш да одвлече внимание од твојата дпне педофилска. Во меѓувреме хер флик се сокри затоа што некои пратеници и новинари сакаат да му постават неколку прашања.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Img_2513


За разлика од лагите на лудите дпне оФци веста за дпне педофилска е вистина.


dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Img_2514
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by PRVOBOREC Вто Јан 26 2021, 21:59

Абе овој роднокраец му бил на небањатиот нарачувач на лустрации. Затоа он смислува лаги да го одвлече вниманието.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Esr4ru10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by OPOZICIONER Сре Јан 27 2021, 14:03

Milososki siluvaci barase pa eve neka gi pobara prvo vo svojata partija vo neposredna blizina na rakovodstvoto cij clen e i toj. Izgleda drustvoto mu e se takvi nekoi seksualni prestapnici.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Img_2258
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Сре Јан 27 2021, 21:21

ВМРО не може да заштити свои невини членови од судско затворски малтретирања, а не виновни. Не секој обвинет е виновен посебно кога една земја е под администрација на Бугарија (од 1941 до 1944 или сега под администрација на структурите на Сорос. Кога сме кај насилство врз жените уште не заврши истрагата за т.н. Јавна соба што се појави на социјалните мрежи со доаѓањето на СДСМ на власт, а без да има обвинување на некој за првиот случај Јавна соба се обнови на друга платформа.

https://plusinfo.mk/tviter-iite-za-eksplicitnite-fotografii-vo-avna-soba-do-dete-na-tviter-da-vidite-shto-e/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Сре Јан 27 2021, 23:56

Силувачот делото го сторил за време на владеењето на дпне и бил заштитен од прогон од твоите дпне оФци. Истрагата за првата јавна соба е сеуште во тек и таа беше затворена со самото нејзино откривање. Ова е нова група на нова платформа и се преземаат сите мерки.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by PRVOBOREC Чет Јан 28 2021, 00:15

И јавната соба е на небањатите морони. На педофили и силувачи умот не им доаѓа ама ќе се свестат во Идризово во ќелија со некои надарени.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Img_2833dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Img_2834dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Img_2835

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by PRVOBOREC Чет Јан 28 2021, 13:11

Уапсени двајца од новата јавна соба. И да се осигураме дека набањатите морони нема да можат да тврдат дека се истите лица.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Img_2836

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Img_2837

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Јан 28 2021, 16:41

А каде е тој со иницијали Љ.З. за кој пишуваат ботовите на Заев во претходниот пост. И да го има, од каде информација надвор од тие што се инволвирани во предистрагата. Според јавните информации две лица се од Битола и по едно од Штип и Велес. Извор на оваа информација е министерот Оливер Спасовски.

Една пофалба до Зоран Заев за изјавата дека доколку Телеграм не ја укине групата, Македонија ќе ја блокира оваа социјална мрежа. И покрај тоа што во моментов му е полесно затоа што мрежата е руска, а не од некоја земја на НАТО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Јан 28 2021, 19:16

Добра вест што ја слушам во моментов на телевизија е дека Јавна соба повеќе ме постои. Дали е затворена од Телеграм или од тие што ја отвориле нема податок во моментов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by PRVOBOREC Саб Јан 30 2021, 21:16

И во новата јавна соба небањати колку сакаш. Морони гнасни.


dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Img_2845
dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 TE0aAxh

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Нед Јан 31 2021, 13:48

Интересно е тоа што Јавна соба по втор пат се појавува во време кога СДСМ е на власт. Зошто немаше такво нешто во времето на според вас режимот, туку во времето на администрацијата поставена од странци во Македонија? Исто така зошто МВР не ги гонеше сторителите додека не се распали јавноста по социјалните мрежи? Нормално е политичките ботови на Заев за се што е добро да ја фали власта, а за се лошо да ја набедуваат позицијата. Забележуваш ли дека во последно време пишуваш само за опозицијата, што значи дека власта не прави ништо добро. Ако не сметаме што учеството на македонската ракометна репрезентација ја припишавте на власта, а конечниот резултат не го споменувате, односно не и го препишувате на опозицијата, што е напредок за северџаните.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by SHARENI Нед Јан 31 2021, 17:40

Ne e vazno koga se pojavuva tuku koj ucestvuva vo tie zloupitrebi. A najvazno e sto bas taa vlast vo cie vreme se javile i gi unistila tie kriminalni mrezi. A vinovnicite se apsat i obvinuvaat. Ostanuva sudovite da si ja zavrsat rabotata.

PRVOBOREC напиша:И во новата јавна соба небањати колку сакаш. Морони гнасни.


dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Img_2845
dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 TE0aAxh
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Нед Јан 31 2021, 17:58

Не знам од каде ти се информациите кој е уапсен кога да имаме некорумпирана власт таков податок не може да стане јавен во време на предистражна постапка. Се согласувам и дека судовите треба да си ја завршат работата, но за жал една од причините што Македонија се најде толку ниско на листата за корупција токму поради судството. Не можам да дискутирам за тоа кој е виновен во конкретниов случај или можеби сакате да наместите некого затоа што немам податоци кои некој очигледно ги добива на криминален начин или ги измислува. За мене Јавна соба е проблем, но не е најголем проблем во државата. Во секој случај за Јавна соба први почнаа да ја информираат опиозиционите медиуми. Според видеото тој Иван Лефков е обичен член. Треба ли да помислам дека тие другите чие име е покриено се членови на СДСМ и ДУИ?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Нед Јан 31 2021, 18:24

Каде ти гледаш податоци кој е уапсен?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Пон Фед 15 2021, 14:34

Ц ц ц, овој Иван не беше брат на пратеникот Миле од дпне?

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Img_2531
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 6 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот