Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

+11
PRVOBOREC
alienmk
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
Bosonoga
Luxor
Teo
osa
defo
трендафил
15 posters

Страна 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by defo Нед Фед 19 2023, 17:58

Латас е говно....и пуштено на најако во моменти кога очигледно нешто ДПМНЕ-оско смрди. Првото е излезена информација дека уствари Камчев, на Боки му враќал негови пари, од некој заеднички бизнис што требале да го почнат. А второто дека паѓањето ан ФЗОМ е пак тесно поврзано со 10 годишна ревизија, уште додека ДПМНЕ била власт во државава. Да се разбереме не ја перам СДСМ со ова, и те како е крива во приказнава.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Чет Фед 23 2023, 18:59

Ц ц ц.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Clb10dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Fre10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Фед 23 2023, 20:30

Освен пишувањето на ботови има ли ваква вест на некој медиум?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Пет Фед 24 2023, 19:37

Има.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Lopi10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Пет Фед 24 2023, 20:03

Денеска со дофрлања од место премиерот и лидер на квислиншката власт од место дофрлаше и ја навредуваше пратеничката д ВМРО Бети Стаменкоска Трајкоска. Не се работи за наводен обид како што ПР-от на вазалската власт го обвинува пратеникот на ВМЕО, туку за извршено дело.

https://www.expres.mk/beti-stamenkoska-trajkoska-premierot-da-mi-se-izvini/

https://lider.mk/uz-na-vmro-dpmne-kovachevski-da-se-izvini-govorot-na-omraza-ne-smee-da-bide-del-od-nasheto-sekojdnevie/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Пет Фед 24 2023, 20:28

Жените пратенички од дпне измислуваат говор на омраза од премиерот за да одбранат физички напад од пратеник на дпне врз нивна колешка пратеничка од СДСМ. Ако навистина се загрижени за заштита на жените ќе имаа доблест да го осудат нападот на нивниот сопартиец над жена, нивна колешка а не да измислуваат приказни за одбрана на насилникот.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Lopi10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Саб Фед 25 2023, 16:48

Во сите наслови гледам осуда на ОБИД за напад, ако и него го имало, а не е плод на фантазијата на предавничката пропаганда врз пратеничка на пробугарската СДСМ, а молк, да не кажам цензура за сексистичките дофрлувања на премиерот кон пратеничка од опозицијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 26 2023, 16:45

Лажна е хајката на небањатите против премиерот.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 12

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Нед Фед 26 2023, 17:56

Доста со лажење. Прво на самата седница реагираше пратеничката кон која премиерот простачки го упати дофрлувањето од место. На тоа реплицираше и самиот премиер со премолчување на делот што се однесува на пратеничката, туку со спомнување на делот за сопругата која била нели паметна и убава.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by PRVOBOREC Чет Мар 02 2023, 19:15

Одиме во нови победи над жените, така небањати?

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Xdr10dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Fqocoa10dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Fqocoo10dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Fqocod10dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Ytr10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Мар 02 2023, 19:37

Во времето кога се направени фотографиите спомнатиот хигиеничар не бил осомничен. Сигурно е дека не може да се очекува дека некој е видовит па да знае дека некој ќе биде осомничен дека ќе направи нешто. Во случајов и не се почитува презумцијата на невиност, односно осомничениот не е осуден. Не знам ниту дека некој го штити осомничениот за да не одговара доколку навистина го сторил делото.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Мар 02 2023, 20:32

Во меѓувреме најдов повеќе детали за наводниот случај, па да напишам дека истрагата за случајот не ја прави локалната самоуправа или самото училиште, туку јавното обвинителство и МВР. Доколку некој го штити обвинетиот одговорноста е кај Љубомир Јовевски и Оливер Спасовски, односно кај власта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Пет Мар 03 2023, 11:09

Истрагата е почната. Чудно како не си наашол информации за тоа. И уште почудно како сите насилници кон жените се од дпне и се или блиски со раководството или се дел од високите партиски функционери.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Пет Мар 03 2023, 19:20

Истрагата е нпочната, но не е завршена, па со самото тоа и нема обвинение, а да не зборувам за пресуда.
Во врска со наводниот ибид на насилство на пратеник од ВМРО врз праѕеничка од пробугарската СДСМ, еве го неговиот одговор.

https://kurir.mk/makedonija/vesti/petrushevski-bara-izvinuvane-od-sdsm-ili-pravdata-za-inesenite-kleveti-ke-gi-bara-pred-sud/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by zozoti Саб Мар 04 2023, 17:53

Prvo neka tuzi, i Danela ke tuzese za bugarskiot pasos.

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Нед Мар 05 2023, 15:32

А каде да тужи. Во суд во кој ни симпатизерите на власта немаат доверба. Доколку рејтингот на власта не е паднат на 4% колку што е довербата во судството по реформите што ги спроведоа СДСМ и ДУИ. Чудно е што власта со 8 нови пратеници поддржуваќи има 65 пратеника. Минус 8 тоа е 57, односно значи дека сме имале власт што нема поддршка во Собранието.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by zozoti Пон Мар 06 2023, 08:56

Pa sto kur se fali togas?

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Пон Мар 06 2023, 19:46

Нема ни обвинение за пратеникот за евентуален обид за физички напад. Затоа што такво нешто има само во пореметениот ум на ПР тимот на власта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by PRVOBOREC Сре Мај 31 2023, 16:34

Добар ден небањати.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 098_1p10dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Cgf10dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Fxdnkk10dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Fxdnkl10dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Fxdnk610

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Сре Мај 31 2023, 19:58

Ако навистина имало физички напад би требало да реагира обвинителството. Тоа што пратеникот реагира во стилот мани ги будали, па не тужи за клевета, не значи дека извршил физички напад. А каде би требало да тужи, во суд со помалку од 3% доверба лпк е пд контрола на ДУИ поддржана од СДСМ. Две пробугарски партии. Ова ќе му дојде како да тврдиш дека бидејќи никој не поднел тужба по злосторството во Ваташа бугарските фашисти биле во право што стрелале и деца.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Чет Јун 01 2023, 08:49

Не сака да ги донира парите.

PRVOBOREC напиша:Добар ден небањати.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 098_1p10dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Cgf10dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Fxdnkk10dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Fxdnkl10dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Fxdnk610
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Јун 01 2023, 21:25

Ајде повторно да ти напишам дека пратеникот Петрушевски би требало да поднесе тужба пред суд во кој верба имаат помалку од 3% ид граѓаните. Не ги следам статусите на 100Марки или било кој друг профил на социјалните мрежи, па те молам да постираш некое негово пишување во врска со ветувањето дека Преспанскиот договор ќе биде последно понижување на Македонија на евроатлантскиот пат. Сега од мене се бара да лажам дека татко ми и дедо ми со кои сум живеел под ист кров биле наводно бугари и дека Бојко Борисов или Румен Радев подобро од мене знаат што биле. Или деја брат му на дедо ми кој жовеел и живееше во САД пред почетокот на Втората светска војна бил натеран од Коминтерната и Тито да стане Македонец. Будалаштини што ни се продаваат како европски вредности.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by PRVOBOREC Саб Јун 03 2023, 17:53

Легитимно прашање.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 I15

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Саб Јун 03 2023, 19:16

Изгледа дека главен партнер на Данела во моментов е ДУИ. Ако СДСМ се одлободи од тоа влијание и СДСМ и ВМРО ќе бидат против градоначалничката.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Нед Јун 04 2023, 11:53

Ако Данела има тогаш Мицкоски е тој без план и визија штом се сврте против неа.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Az10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 9 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот