Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

+11
PRVOBOREC
alienmk
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
Bosonoga
Luxor
Teo
osa
defo
трендафил
15 posters

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Пон Фед 15 2021, 15:53

Не сум знаел дека Зоран Заев и другите браќа Далтони на цртежот се жени, па нивно заминување од политичката сцена го сметаш за насилство врз жени, па затоа си го ставил на оваа тема. Жал ми е што морам да се сложам дека хибриден режим не се сменува само со избори туку мора да има максимален притисок во рамки на законите, масовни протести на пример.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by OPOZICIONER Пон Фед 15 2021, 16:12

Zaev ne e nitu bil clen na pedofilskata grupa tuku bratot na pratenikot od dpmne. Kako sto gledam cekaat da podnese tuzba ako ne e taka. I dosega nema nisto. Kolku drugi dpmneovci se pedofili i bile clenovi na grupata ke doznaeme koga ke pocnat sudenjata.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Пон Фед 15 2021, 17:10

Не се сите педофили само еден дел, другите се само забегани секташи.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Img_2532
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Пон Фед 15 2021, 20:36

Или хибридниот режим на Заев, да не кажам диктатурата гони само опозиционери.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Zhane Пет Апр 16 2021, 08:58

Klasicno seksualno vo,nemiruvanje od strana na funkcioneri na partijata za nasilstvo nad zenite(super e izbran naslovot). Pred ocite na cela makedonska javnost. Samo sovinistite od vmro verojatno se srekni bidejki povtorno kako i porano vo nekolku navrato uspeaja da pokazat deka se posilni od zena.


Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Пет Апр 16 2021, 15:23

По твое ако имавме жена како лисер на хибридниот режим секоја борба за слобода е насилство врз жените. Ако збор од Џафери добиеше машко ќе го обвинивте Пренџов дека е педер, да го користам речникот на Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Пет Апр 16 2021, 16:41

Како ли само дебелиот Мицевски херојски се нафрла на жена и тоа пратеничка. Браво за дпне оФците што овозможија народот да се потсети како владееја и ги малтретираа и жените и народот. Се што правевте да створите илузија дека сите се исти ви падна во вода. Според реакциите на социјалните мрежи тие незадоволните што сакаа на наредните избори да го казнуваат СДСМ набрзина се премислија.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Пет Апр 16 2021, 19:20

Проблемот го направи поранешниот терорист и дезертер од две војски, ЈНА и АРМ со непочитување на деловникот. Кога координатор на пратеничка група ќе побара збор прв пат за некое прашање има предност пред обичните пратеници без разлика на нивниот пол. ВМРО не е виновно што актуелната власт ги има ајде нема да напишам украдено, туку потрошено парите од буџетот, па не сака да се изгласа пакетот помош. Гледам Џафери уште на ја закажува седницата на која само треба да се изгласа оваа одлука.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by zozoti Пет Апр 16 2021, 20:34

A Micevski prpa od strav pa namesto na Dzaferi se pokaza junak na bespomosna zena. Gruevski barem go istusira propisno.

https://faktor.mk/gruevski-trgna-kon-talat-dzaferi-go-poli-so-voda-pa-intervenirashe-obezbeduvanjeto

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Сре Апр 21 2021, 22:07

Еве еден од поддржувачите на дпне и Жмицко.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Img_2581


https://lider.mk/foto-pedofil-se-zakanuva-na-15-godishno-devojche-so-sila-kje-spiesh-so-mene/


dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Img_2582
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Апр 22 2021, 17:02

Го осудувам секој напад врз било кој, но не знам врз основа на што педофилот го поврзавте со најголемата политичка партија во Македонија. Нели Љупчо Златев, уредникот на Лидер го сметате за ВМРОвец, а таму е објавен скандалот. Колку време ќе и треба на полицијата да открие кој е сторителот на делото. Колку што ми е познато тоа можеше да биде сторено уште вчера, за некој час по објавувањето на веста. МВР и така го следи будно и Лидер и сите други опозициони гласила, па дознало веднаш по објавувањето на случајот. Од штабот на Бихаќка ли ви наредија да ги превртите фактите северџанчиња?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by alienmk Чет Апр 22 2021, 17:53

Otkrien e i uapsen. A skandalot go otkrija Stop pedofilija. Covekot si e vmrovec no ne znaci deka site vmrovci se pedofili. Ima i so drugi seksualni opredelbi. Ne objavija samo vmrovski tuku site mediumi. Vmrovskite objavija za da ne gi fatat deka si gi stitat pedofilite od partijata.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 210

alienmk

Број на мислења : 368
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Апр 22 2021, 18:33

Ако добро те разбирам СДСМовските медиуми пишуваат за криминалот за да не ги фатат дека си ги штитат криминалците од партијата и дека ако педофилот беше од СДСМ ќе беше амнестиран. 
Не видов никаде дека сторителот на делото знаел на која возраст е девојчето и од каде вие тоа го знаете? Ако не знаел дека е на 15 години, не важи обвинението за педофилија. Има други дела неспорно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by SHARENI Чет Апр 22 2021, 18:51

трендафил напиша:
Не видов никаде дека сторителот на делото знаел на која возраст е девојчето и од каде вие тоа го знаете? Ако не знаел дека е на 15 години, не важи обвинението за педофилија. Има други дела неспорно.

Si pocnal da si go branis sopartiecot.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Апр 22 2021, 19:38

Поаѓам од тоа дека во повеќе земји народот има влезено насилно во Собранието, а само во Македонија за тоа има осудени за тероризам. Спаѓам во тие 70-сетина проценти што немаат доверба во судството и истражните органи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Albatros Чет Апр 22 2021, 20:43

Ne stanuva zbor za nikakov narod tuku za pedofil za koj postojat elektronski dokazi koi se javno objaveni. Odbrana na pedofilija so manipulacija za nedoverba vo sudstvoto e dokaz za mentalitetot na vmrovci. Ako tvoja kerka ili vnuka bila vo prasanje i nekoj i gi napisal site tie gadosti i zakani ke videvme dali veruvas vo sudstvoto ili na javno objaveni dokazi. Ova e samo potvrda deka nitu najgnasnite zlocini napraveni od vasi clenovi ne vi precat. I bidejki e spomnat narod, narodot veli so koj si, takov si.

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Саб Апр 24 2021, 21:50

Ако не се лажам доказите во предистражната постапка се тајни. Нели еден новинар осудивте со затворска казна за објавување на такви податоци. Такво нешто е дозволено во светот само на новинари и опозиционери за случаи во кои власта не превзема ништо.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Саб Апр 24 2021, 22:46

Која предистражна постапка кога будалата јавно на социјална мрежа го пишувал тоа. Според политиката на приватност што ја прифаќаш при отварањето на профил новинарите имаат право да објават одредени содржини постирани на таа социјална мрежа. Исто е и со  постовите што ги пишуваме на форумов на пример. Или твитовите од твитер. Затоа прво мисли потоа пишувај.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Вто Jул 13 2021, 16:31

Не е ли дискриминација врз жените тоа што во електронските дневници како родител 1 се запишани татковците, а како родител 2 мајките? Зошто кај нас повеќе се води сметка за малцинските групи и имаат поголеми права од мнозинството. Зошто некој што се чувствува како татко или мајка да му биде забрането така да се изјасни? Кај нас единствена етничка заедница што не смее да го истакне своето етничко знаме званично, тоа дури се бруси од шахти се само Македонците на кои не им треба БЕСА за да победат на изборите?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by PRVOBOREC Пет Сеп 02 2022, 11:18

Унгарија под власта на идолот и лидер на сестринската партија на небањатите. Нашите веќе коваат планови како успешно да го копираат некаде после 2030 година.

https://www.fakulteti.mk/mobile/news/02092022/ungarskite-vlasti-so-predupreduvanje-do-devojkite-nema-da-se-omazhite-ako-ste-pomnogubrojni-na-fakultetite
dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Th-42110

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Пет Сеп 02 2022, 18:01

Сигурно е дека македонската опозиција не е одговорна за однесувањето на земјите членки на ЕУ. За дружење со Унгарија СДСМ е спремен да го укине македонскиот народ. Македонскиот, да не кажам историскиот тим на СДСМ разговара само со бугарските историчари и со власта на ДУИ и СДСМ. Никако да направи трибина на која за македонската историја би разговарал со македонските историчари пред да разговара со Бугарите. Кои за идеологот на сегашното СДСМ, партијата со свиткана кичма, Зоран Заев е ист народ со Македонците, односно дека „северномакедонците“ и Бугарите се еден ист народ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by PRVOBOREC Чет Окт 20 2022, 07:13

Добро утро небањати.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Img_1313

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by defo Чет Окт 20 2022, 12:16

Абе Талат може на овој вода да му носи, замисли ДПМНЕ дојде на власт и го стаат овој собраниски спикер а Димче Лео Маде, министер за Надворешни работи, изолација не ни бега.......

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by defo Чет Окт 20 2022, 12:48


Ех да беше Стефче градоначалник на Скопје да се истепаа уше со Трајко ќе фалеше....да има бар комплет циркузVery Happy

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Окт 20 2022, 14:22

Пред почетокот на седницата по наредба на градоначалничката од салата е одстрането копчето со кое председавачот може во случај на потреба да го исклучи микрофонот на говорницата. Градоначалничката вчера има напразно зборувано околу 3 часа надвор од темата, овозможување вработените во ЈСП да добијат плата, што на крај беше изгласано. Против беа советниците од СДСМ и дел од ДУИ. Претпоставувам дека истото ќе се случеше и ако градоначалник беше машко и дека нема врска со нејзиниот пол. Интересно беше вчера што штрајкуваа и градоначалничката и в.д. директорот (кој патем е сликан во изборен штаб на СДСМ за време на некои избори), но пред владата. Не во претпријатието што нема исплатено плата во законскиот рок. Ако одлуката за префрлање на средства за да може вработените во ЈСП да добијат плата беше донесена порано и градоначалничката ја реализираше или објавеше во кој рок тоа ќе се случи, денес во Скопје ќе имаше нормален градски превоз.
Ајде да одбележам уште еднаш дека според гласањето во Цоветот на градот Арсовска има поддршка од СДСМ (кај што сите советници гласаат исто без исклучок) и од дел од ДУИ, кое очигледно е поделено. Дали тоа ќе се пренесе и во Собранието на државата, ќе видиме. Во секој случај политичката ситуација во Македонија станува интересна, а економската за жал е трагична.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 7 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот