Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

+11
PRVOBOREC
alienmk
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
Bosonoga
Luxor
Teo
osa
defo
трендафил
15 posters

Страна 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by TRAJCHE Пет Јун 14 2019, 20:38

Zaboravite na izbori ,nema da ima
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by TRAJCHE Пет Јун 14 2019, 20:39

zboram za predvremeni ,a redovni ke ima ko ke dojde vreme
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Пет Јун 14 2019, 21:08

Да можат и редовните би ги прескокнале. Никогаш кога СДСМ бил на власт немало предвремени избори. Реално кога пропадна референдумот распишан од власта, требаше да има предвремени избори. Но ако беше така ќе бевме демократска земја и не ќе имавме проблем за почеток на преговорите од повеќе земји на ЕУ, туку само од соседите, пријатели на Заев. Вака може да добиеме датум од сожалување, ако не сметаат дека сите имаме ментални проблеми како политичарите што не претставуваат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by SHARENI Саб Јун 15 2019, 09:21

So ova priznavas deka na vas site sosedi vi bile neprijateli i ne moze da se ceka nisto dobro od vase vrakanje na blast.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Саб Јун 15 2019, 16:22

За тебе можеби е пријателски чин некој да те уценува со членство во ЕУ ако не си го смениш името, идентитетот, историјата, јазикот и други обележја по негов кеиф, Јас мислам дека тоа е непријателски чин. Пријатели не се уценуваат. Не напишав дека сите не уценуваат, туку само пријателите на Заев. Тој со својата изјава за виткање кичма успеа да се наметне да го донесат на власт, но го спушти нивото на македонско достоинство под земја. Намена на форумот е да се спротивстават различни мислења.
Во врска со оваа тема, насилството врз жените во Македонија за кое наводно е виновна опозицијата, а не власта, мене лично ми е многу тешко да помислам дека во општините Чаир, Липково, Сарај, Боговиње и други во северозападниот дел од Македонија, жените имаат поголеми права затоа што таму ВМРО нема големо влијание. Во АрачиновоСДСМ е на власт и градоначалник е жена, па мислам дека другите жени не се рамноправни во поголем дел.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Саб Јун 15 2019, 19:22

Темата е насилството и дискриминацијата на жените од страна на дпмне. Сеуште не си го осудил тоа што пак доведува до констатација дека и твојот однос кон жените е ист, поточно дискриминирачки.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo Нед Јун 16 2019, 16:07

Neverojatno, KPOSMofcite ne ostavaat da pomine den bez da navredat nekoja zhena.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 IMG-20190616-160205-097
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Bosonoga Нед Јун 16 2019, 16:20

Crepovite sigurno doma si gi tepaat majkite i sestrite.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Нед Јун 16 2019, 17:48

Не видов дека и вие го осудивте насилството врз жените што се врши во деловите во Македонија во кои со огромно мнозинство победи претседателот Стево Пендаровски. Во Липково, Арачиново, Чаир, Сарај и други места во кои за жена, за Гордана Силјановска имаше исклучително мал гласови. Но како што е ваше право што ќе осудите исто право имам и јас. При тоа се однесувате и како да имате ментални проблеми па од партијата што ја осудувате без никаков доказ го исфрлате нејзиното основно име, а ја користите само дадавката. Тоа е кршење на човекови права на членовите на партијата. Јас не сум член но не го прифаќам прогрчкото лудило во кое некој смета дека има право да менува име на друг.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Нед Јун 16 2019, 19:18

Ја осудувам секоја дискриминација вклучително и таа кон жените без оглед од каде или од кого доаѓа, за разлика од тебе што ја поддржуваш дискриминацијата на жените од членови на дпмне.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Нед Јун 16 2019, 20:13

Не се сеќавам дека имаше осуда кога поранешната министерка Гордана Јанкуловска беше изложена на потсмев на сексуална основа од страна на ботовите на СДСМ и странските куртон платеници.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo Нед Јун 16 2019, 21:18

Ako ti ne se sekjavash ne znachi deka nemalo tuku deka imash selektivna memorija.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Нед Јун 16 2019, 22:04

Темата ја отворена со фејк вест за наводно насилно терање на жени да патуваат во Охрид, па продолжува со наводен напад на вашиот Амди Бајрам врз вашата Радмила Шеќеринска и наместо да го осудам Анди треба да го осудам ВМРО (доколку и оваа вест не е лажна. Да те потсетам дека СДСМ и наметна фејк име на Македонија, фејк историја, фејк идентитет, фејк јазик, фејк економија, фејк датум за преговори со ЕУ ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo Нед Јун 16 2019, 22:27

Nevazno zoshto e otvorena, vazhno e deka vie od KPOSM gi diskriminirate zhenite i najnovite primeri go dokazhuvaat toa.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Bosonoga Нед Јун 23 2019, 09:39

A crepovite nebanjati ne sakaat ni plata da im se dade na rabotnickite.


СДСМ: До 180 илјади денари неповратни средства за жени претприемачи од рурални средини

https://makfax.com.mk/ekonomija/%d1%81%d0%b4%d1%81%d0%bc-%d0%b4%d0%be-180-%d0%b8%d0%bb%d1%98%d0%b0%d0%b4%d0%b8-%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d0%b0%d1%80%d0%b8-%d0%bd%d0%b5%d0%bf%d0%be%d0%b2%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%bd%d0%b8-%d1%81%d1%80%d0%b5/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Пон Сеп 16 2019, 17:38

Дали мислиш дека со парите што ќе ги лапне владата утре, 61,7 милиони евра, а ќе ги враќа народот, државата ќе се обогати.
Дали е ова задолжување на предолг од новата советничка Ана Марија Макеска (на сликите подолу) на новата министерка за финансии? На фотографиите се гледаат некои нејзини квалитети. Да се надеваме дека ќе работи квалитетно на новата работа и ќе ја оправда платата што ја добива од нашите пари.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Ana-marija-768x503

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Ana-marija1

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Zhane Пон Сеп 16 2019, 17:51

Kako ne ti e sram seksistu eden da gi ponizuvas zenite sporeduvajki go kvalitetot na nivnoto obrazovanie i znaenje so telesniot: zgled. Sramota. Majka ti sigurno se gordee sto odgledala takov sovinist.

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo Пон Сеп 16 2019, 18:12

Dobredojde Zhane. Ne se nerviraj, Trendafil ne gi mrazi zhenite, samo e glup.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Img_2046

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Img_2047

Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Zhane Пон Сеп 16 2019, 18:27

Stara informacija ti e taa. Posle se vraboti vo JO. I toa sto ne se sramela da ja pokaze svojata ubavina ne e merilo nitu za nejzinoto obrazovanie nitu za nejzinata vrednost kako strucnjak od oblasta.


Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo Пон Сеп 16 2019, 18:55

Potpolno se soglasuvam so tebe. Sepak toa ne ja namaluva gluposta na Trendafil.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Img_2050

Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty ZZZZZZZZZZ

Пишување by трендафил Вто Сеп 17 2019, 21:06

Zhane напиша:Stara informacija ti e taa. Posle se vraboti vo JO. I toa sto ne se sramela da ja pokaze svojata ubavina ne e merilo nitu za nejzinoto obrazovanie nitu za nejzinata vrednost kako strucnjak od oblasta.

Зошто паламудиш поради тоа што пласирав на форумов фотографии што советничката на министерката за финансии сама ги има поставено на социјалните мрежи и при тоа коментарот во врска со нејзиното ново работно место ми беше „Да се надеваме дека ќе работи квалитетно на новата работа и ќе ја оправда платата што ја добива од нашите пари.“ Не сум будала па да нападнам некој без да видам како ќе си ја работи работата. Сосема друга работа е задолжувањето со нови 61.7.илионо евра. Никој што има добра економија не позајмува за секојдневни трошоци. Да беа парите за пат, болница, училишта, градинки или било што трајно, немаше да го споменам позајмувањето туку тоа што ќе се гради.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Сре Сеп 18 2019, 20:45

Постовите плачеа за оваа тема. А ти Трендо џабе се правдаш и на будала му е јасно што си сакал да кажеш. Сепак собзадоволство констатирам дека те згазиле како шлепер жаба.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Сеп 19 2019, 11:42

Колку што гледам од економија постот е префрлен на насилство врз жените. Колку што гледам нема реакција од таа што би требала да биде најзасегната, новата советничка во министерството за финансии. За разлика од вас таа очигледно не се срами и фала Богу нема од што, затоа што е убава. Јас само посакав индиректно да ни носи убави финансиски вести како што и самата е убава, а на нејзе и пожелувам во иднина да ни роди убави Македончиња и поубави од нејзе ако веќе од политичка омраза не смеам ни да пофалам некоја претставничка од власта ни за нејзината убавина. Уште ако Вилма Русковска ми напише обвинение ќе бидам осуден за силување. затоа што сум напишал, цитирам: „На фотографиите се гледаат некои нејзини квалитети. Да се надеваме дека ќе работи квалитетно на новата работа и ќе ја оправда платата што ја добива од нашите пари.“ Што има лошо во тоа ако за некој гледам дека е убав да напишам дека се надевам дека убаво и ќе работи.
П.С.: Вие Македонците со северно потекло изгледа сте љубоморни ако некој погледа во слики на убава СДСМовка, една од 8.300те нововработени во државната администрација за овие две години и кусур. И ја задолживте државата со нови 300 милиони евра. Еве пишувам за економијата, за да видам дали постот ќе го вратите на таа тема кој што првично беше напишам, а префрлен е без врска на тема за насилство врз жените. По вас ќе испадне и дека Чавков извршил насилство врз Вилма Русковска, а не дека е обратно според пресудата на шведскиот суд.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Чет Сеп 19 2019, 12:16

Пак си тресел зелени. Фатен си на дело како ја промовираш шовинистичката пропаганда на дпне дека жените се нижи суштества. Знаат ли твоите ѓенски членови на семејството за тбоите патријархално шовинистички ставови?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Сеп 19 2019, 14:28

Ајде цитирај ми со што од тоа сум напишал заклучи мислам дека жените се нижи суштества. Ако ти или тој што ти рекол да пишуваш глупости мислиш дека советничката во министерството за финансии се понижила или со некоја друга намера ги објавила своите фотографии во јавноста обрати и се на неа, а не на мене. Мене ми изгледа мнооооооогу симпатично и затоа ги споделив фотографиите затоа што сметам дека нешто убаво на никој не му пречи. Ни на сон не би помислил дека тоа некој ќе го смета за насилство врз жените, затоа што никогаш и не сум помислил за насилство врз никој. Дури ни врз Зоран Заев, најголемиот душман на Македонија и Македонците (со исклучок на северните). Едноставно сметам дека е будала, а будалите ги жалам.
Во секој случај се извинувам. Мислев дека имам работа со нормални луѓе на форумов што на женската убавина не гледаат како на реклама за себепродавање. А штом сметате дека некој е нижо суштетство ако е убав, еве ќе напишам дека Заев е најубав, па да видам што ќе одговорите на таа „навреда“..

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот