Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

+11
PRVOBOREC
alienmk
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
Bosonoga
Luxor
Teo
osa
defo
трендафил
15 posters

Страна 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo Чет Сеп 19 2019, 16:09

Zoshto bre ja diskriminirash Dragana? Taa ne ti izgleda mnoooogu simpatichno?
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Чет Сеп 19 2019, 17:08

Легитимно прашање до партијата за насилстбо и дискриминација на жените. Иако се чудам зошто воопшто го прашуваат типот познат по својот шовинизам.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Img_2086


Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Сеп 19 2019, 21:19

Teo напиша:Zoshto bre ja diskriminirash Dragana? Taa ne ti izgleda mnoooogu simpatichno?
Јас пишував на тема економија за советничката на министерката за финансии. Тоа што некој стално ме дискриминира и си ги префрла моите пишувања каде ќе му падне на ум не е моја вина. Без паламудење, сепак јас би требало да одлучувам за тоа што и каде ќе напишам, но за жал кон мене затоа што не сум од стадото на Заев односот не е ист како кон тие што веруваат дека минатата година сме добиле датум за преговори со ЕУ или дека нема да се смени уставното име Република Македонија. Ќе напише ли некој веќе какво насилство според вас сум извршил врз Ана Марија, кога веќе сметате дека за неа треба да се дискутира на оваа тема?
Кога сме кај Русковска што има врска нејзиниот пол со тоа што врз основа на исти докази на Катица Јанева и определи притвор откако претходно отиде на годишен одмор за да и даде дополнително време да уништува докази.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo Чет Сеп 19 2019, 22:38

трендафил напиша:
Кога сме кај Русковска што има врска нејзиниот пол со тоа што врз основа на исти докази на Катица Јанева и определи притвор откако претходно отиде на годишен одмор за да и даде дополнително време да уништува докази.

Teshka glupost si plesnal i  ovde, prosto nemam zborovi.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Саб Сеп 21 2019, 22:42

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Img_2089
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo Нед Сеп 22 2019, 13:00

Filipche itno da isprati vozila so ekipi od brza pomosh. Da proverat nekoja dpsne ovca da ne ja strefil shlog ili infarkt.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Img_2057
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Нед Сеп 22 2019, 13:49

Ако добро разбирам сметаш дека затоа што посебно избира жени амбасадорки ОН врши дискриминација врз жените и дека за тоа е виновно ВМРО или дпмне како што ја нарекува најголемата партија во Македонија отварачот на темата. Господ памет да ти даде. Или воопшто не читаш која тема зошто е. Има ли модератори на форумов или постојат само за мене?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo Нед Сеп 22 2019, 16:02

Zhiv si znachi glup si. Samo dpsne ovca mozhe da misli deka nekoj misli toa shto ovcata go misli t.e. deka izbor za ambasador na ON e diskriminacija. Glupokjata se potvrduva so faktot deka deka si svesen za mizogenijata i seksizmot vo sebe i vo dpsne.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Вто Сеп 24 2019, 17:29

Кукаат кога нив им е тешко иако им се почитувани сите права. А кога тие апсеа бремени жени и ги држеа во притвор додека да го изгубат плодот тогаш не беше проблем. Обвинетата од А1 телевизија беше криминалец за нив а Јанкуловска е мало чесно анѓелче. Браво за Кацарска, одговорот е брилијантен.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Untitl29

https://sdk.mk/index.php/naslovna/da-go-izmeneshe-jankuloska-zakonot-za-krivichna-postapka-dodeka-vo-nejzino-vreme-se-pritvoraa-i-sudea-bremeni-zheni-jas-ke-go-pochituvav-toa-vo-tenk-odgovori-katsarska-na-baraneto-za-nejzino-razreshuv/#.XYoYgAYwQRE.twitter
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo Чет Окт 03 2019, 10:54

Koj li gi ucheshe zhenite kako da se odnesuvaat pred da se pojavi dpsne...Sigurno bile nevospitani...

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Ef8nnv14
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo Чет Окт 03 2019, 12:55

C c c...

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 J10
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Чет Окт 03 2019, 17:25

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Img_2100
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Нед Окт 06 2019, 17:17

И од жените почнаа да се плашат. И ајде што во тимот за обнова имаат надрилекари, гатачи и докажани губитници, туку имаат само две жени.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Untitl33
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Нед Окт 06 2019, 17:24

И како рекција на "заканите" од една жена мораа да побараат помош од поповите. Нека им каже некој на дпне-оФците дека го утнале насловот на трибината, требало да биде "однесувањето на жената во партијата".

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 18
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo Чет Апр 02 2020, 12:27

Na socijalnite mrezhi objaveno video kako dve bedni kukavici maltretiraat devojka.

https://twitter.com/i/status/1245629178524794880
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo Чет Апр 02 2020, 12:28

Brzo bea identifikuvani od samite korisnici na socijalnite mrezhi.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Screen12
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo Чет Апр 02 2020, 12:29

I se razbira od policijata.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Eulys510
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo Чет Апр 02 2020, 12:32

Posle osudeniot Emil Jakimovski ova e vtor sluchaj za koj znaeme vo poslednive tri meseci koga nasilnici od dpsmne se izzhivuvaat nad lica od zhenski pol.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Euls4l10
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Апр 02 2020, 13:17

Заборавате дека министер за внатрешни е професионалец. Насилниците се уапсени.

https://expres.mk/uapseni-nasilnicite-koi-tepaa-devojka-vo-shtip/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Чет Апр 02 2020, 13:22

Па што, Наќе лично ги бркаше и уапси? Дури и да е така тоа не го менува фактот дека сте партија за насилство над жените.

Сега забележав, идентификувани се и објавени со име и презиме и фотографии покрај видеото од граѓаните. Полицијата немала нешто сложен проблем да ја заврши работата а и да сакал експертот не можел да го прикрие случајот.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Img_2265dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Eul6xz10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Апр 02 2020, 15:13

Не го гледам на видеото Мицковски или некој друг од ВМРО-ДПМНЕ. Не ги фати криминалците министерот, но не го спречи нивното гонење како што некои функционери избрани од СДСМ не го направија тоа што требаше за други објавени видеа. На пример за тој што бараше по едно евро за црквата и уште едно за црквата, односно за епархијата на чие чело е производител на марихуана. Ова под услов ако барем еден од сторителите е член на ВМРО, иако не мора да значи дека ако некој е против СДСМ дека автоматски е од ВМРО. Сметам дека несреќата на едно девојче да се искористува за политички цели и покажување на омраза кон сите членови на најголемата политичка партија во Македонија во која има и жени е крајно безобразие,
Во случајов покрај насилниците има уште едно насилство, објавувањето на идентитетот на жртвата која ја гледаме целосно на видеото. Се работи за малолетно 13 годишно девојче. Доколку се работи за бременост, а таткото е полнолетен таа е жртва на педофилија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo Чет Апр 02 2020, 16:08

MVR go potvrdi identitetot na nasilnicite. Toa se tvoite sopartijci Stefan Arsov i Pepi Ristov. Slikite od niv i dokazite deka ti se sopartijci gi imash pogore. Inaku videoto go objavi na fejsbuk samata zhrtva so ime i prezime i pobara pomosh otkako nasilnicite i go ispratile na mobilen i i se zakanuvale da molchi. Ochigledo ne si se informiral dovolno tuku edinstvena cel ti bila so glupi argumenti da gi odbranish sooartijcite koi na najglup mozhen nachin dokazhaa deka dpsmne e partija za nasilstvo nad zhenite.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Luxor Чет Апр 02 2020, 16:23

Каква најголема политичка партија, дпне се обична криминална банда, збирштина од престапници што го докажува и овој случај.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by alienmk Чет Апр 02 2020, 16:33

Devojkata e polnoletna i ne e bremena, instituciite gi prezemaat site merki i nasilnicite sigurno ke dobijat sto zasluzija. Javnosta e voznemirena i budno go sledi slucajot.

alienmk

Број на мислења : 368
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил Чет Апр 02 2020, 20:58

По социјалните мрежи очигледно пишува сешто. Изгледа дека е дваесет годишна.

https://twitter.com/i/status/1245722503974137856


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот